poezja mlodych.. czyli piszcie swoje wiersze...

Czujesz, że masz twórczą wenę? Chcesz napisać opowiadanie, niekoniecznie dotyczące FF? Jeśli tak, to ta kategoria jest dla Ciebie.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Krip
Kupo!
Kupo!
Posty: 45
Rejestracja: czw 01 gru, 2011 17:10

Post autor: Krip »

Szare mamrotanie przy szafie.
Budzą się emocje torturowane milczeniem.
Ukryj wzrok w rogu bym mógł przejść obojętnie.

I tak zerknę.

Jegomość wybaczy tą udawaną oziębłość.
Pomóc Panu?
Pani?

Tylko pytałem.
Nie bierz tego do siebie.

Czemu sam nie wiem jakim być.
Dobrze więc, pomóż mi "Jegomościu" a dłużny nie będę.
Czy mam być dobry?
Czy mam być zły?
A może szary jak te pomruki które niegdyś wypowiedziałem.
Zdedukuj to Jegomościu.
Wykaż empatię wobec mojego wyjątkowego zainteresowanie się Twoją osobą.
Pomyśl nade mną.

Tylko nie mów mi o bogu, bo boga nie ma.
Jak dla mnie.

...
Do widzenia.

Więc dalej szaro mamroczę przy szafie, bo tylko do niej zdołałem się doczołgać.
Mamrotanie, bo tylko to zdołałem wypowiedzieć przez dławiące się krwią gardło.
Jestem szary.
Nie jestem zły ani dobry.
Kara na sobie jest dla mnie nagrodą, sam sobie jestem ciężarem i w sobie wybawieniem.
Bo tu nie chodzi o to by wiedzieć a czuć.

Bo uczucia słowem nie wyrazisz.




~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Wiem jaką mam reputację na forum, że moje posty i tematy są omijane ale czy mogę prosić o ocenę, komentarz do tego co napisałem? Ale żeby to była ocena tego wiersza a nie tego jaki jestem. Dziękuję.
-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-
Awatar użytkownika
qfas
Cactuar
Cactuar
Posty: 212
Rejestracja: czw 07 maja, 2009 08:15

Post autor: qfas »

Skoro już bierzesz się za bary z poezją, to staraj się - mimo wszystko - trzymać, z grubsza chociaż, jakiegoś ustalonego metrum. Nie, żebyś od razu pięknym heksametrem pisał, każdy wers spadkiem adonicznym kończył; wystarczy, żeby ogólnie była mniej więcej taka sama liczba sylab w wersie. Ułatwia to i czytanie, i rozumienie. Wywal potocyzmy - "zdedukuj" to Krypta user zrozumie, ktokolwiek inny - już nie.

O tematyce nie będę się wypowiadał, bo rozumiem, że nie jestem odbiorcą docelowym:). Ale widać, że chcesz coś powiedzieć, a nie uprawiasz sztuki dla sztuki - co jest plusem.
Teksty w podpisach zazwyczaj trącą sztampą.
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Nie jestem zbytnią fanką poezji, jednak zaliczyłam w życiu całkiem konkretną dawkę Szymborskiej i Miłosza, to daję sobie prawo skomentowania.
Krip pisze:Więc dalej szaro mamroczę przy szafie, bo tylko do niej zdołałem się doczołgać.
Krip pisze:Mamrotanie, bo tylko to zdołałem wypowiedzieć przez dławiące się krwią gardło.
Krip pisze:Kara na sobie jest dla mnie nagrodą, sam sobie jestem ciężarem i w sobie wybawieniem.
Czytasz poezję w ogóle, czy jedynie starasz się ją uprawiać?
Bo mam wrażenie, że nie bardzo rozumiesz czym jest wiersz. W formie, bo treść to sprawa indywidualna. Jak nie chce Ci się zgłębiać poetów, pomęcz (co lepszych) autorów tekstów piosenek (polskich, skoro piszesz po polsku).
Krip pisze:emocje torturowane milczeniem

Nie wiem czemu, ale mnie to stwierdzenie...torturuje. Trochę dużo tego jak na trzy wyrazy. Zwłaszcza na początku wiersza. Już poczułam się zmęczona, a tu jeszcze dochodzą te długie zdania...

Tekst przeczytałam dwa razy.

Yhm, aha...yhm...e...ok.


Jak to mi kiedyś powiedziano w szkole - wszystko już było, sztuką jest zrobić z tego coś nowego.

No to jeszcze długa droga przed Tobą.

Może za staram na to. Może powinnam trafić w ten rocznik, który już załapał się na gimnazjum. Może, gdy to czytam i widzę Twojego ava i siga... Yhm...aha...tak. Nie, nie przemawia to do mnie. Zbyt wydumane, zbyt pragnące być ambitnym. Brakuje mi mimo wszystko autentyczności.
Krip pisze:Wiem jaką mam reputację na forum, że moje posty i tematy są omijane ale czy mogę prosić o ocenę, komentarz do tego co napisałem? Ale żeby to była ocena tego wiersza a nie tego jaki jestem.
Tutaj, chłopcze, nie masz racji. Twój wiersz ma być częścią Ciebie i jako ta część odbierany. Zarówno wiersz, jak i Twoja osoba. Dlaczego najwięksi poeci zasłużyli na swoje miano? Bo byli autentyczni. Bo podpisywali się całym swoim jestestwem pod swymi słowami, które płynęły z ich wnętrza. Fałsz się wyczuje na kilometr, a wybacz - Twoja przeszłość tutaj i to co próbujesz teraz zademonstrować? Krypta jeszcze nie wywietrzała. Staraj się wymazać obraz starego siebie i bądź sobą, a może Ci się udać. Spytaj Darka jak tego dokonał - świetny przykład. Chociaż może nie pytaj go o poezję...
Awatar użytkownika
Krip
Kupo!
Kupo!
Posty: 45
Rejestracja: czw 01 gru, 2011 17:10

Post autor: Krip »

Go Go Yubari pisze:to co próbujesz teraz zademonstrować
Go Go Yubari pisze:Czytasz poezję w ogóle, czy jedynie starasz się ją uprawiać
Go Go Yubari pisze:Jak nie chce Ci się zgłębiać poetów, pomęcz (co lepszych) autorów tekstów piosenek (polskich, skoro piszesz po polsku).
Poezja nie jest polem by ją uprawiać, nic nie demostruję i kto powiedział, że mi się nie chce zgłębiać, w ogóle to piszę od siebie a nie opieram się na innych poetach. Jakby każdy się na innych opierał to gdzie tu oryginalność, nowość a co przede wszystkim swoje zdanie i odczucia. I nie musisz przy każdym poście dawać mi do zrozumienia kim jestem na tym forum.
-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-
Awatar użytkownika
Raven
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 1411
Rejestracja: czw 20 lip, 2006 11:24
Lokalizacja: W.M. Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Raven »

Ktoś tu nie lubi mojej poezji :(

Z tej okazji, jedno z dzieł z najnowszej płyty "Jestem Głodny"


"Zły Facet"

Nie wychodź na osiedle
Nie wychodź na ulicę
Bo przez pewną postać
Drży cała okolica

Kopie dzieci w piaskownicy
Kolędy nie przyjmuje
Gdy raz krzywo spojrzysz
Nigdy ci nie podaruje

Zły faceeeeeeet!
Zły faceeeeeeet!
Zły faceeeeeeet!
Zły faceeeeeeet!

Dziurawy ma kapelusz
I wąsy krzywe czarne
Kałasznikow w kieszeni
Szanse ucieczki marne

Dzieci już wymordował
Wszystkie w swej kamienicy
Flaki mu się przydają
Jako nawóz do donicy

Zły faceeeeeeet!
Zły faceeeeeeet!
Zły faceeeeeeet!
Zły faceeeeeeet!
Słuchaj więc nas chociażby szła cenzorów horda
Razem zbudujemy punkowego megazorda
Rebel forevor, transformatą napieprzamy
Niech soczyste ŁO K***A obija się o ściany
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Krip pisze:Poezja nie jest polem by ją uprawiać, nic nie demostruję i kto powiedział, że mi się nie chce zgłębiać, w ogóle to piszę od siebie a nie opieram się na innych poetach.
W ogóle to masz problem z poprawnym konstruowaniem zdań. Nie przejmuj się - to plaga Twojego pokolenia. Poza tym dałam Ci namiastkę konstruktywnej krytyki. Musisz się z tym liczyć, gdy udostępniasz swoje "dzieła" szerszej publiczności. Twój problem tkwi w tym, ze za mało czytasz. Operator filmowy nie zacznie nagle robić filmów, nie obejrzawszy wpierw żadnego. Pisarz nie napisze trylogii bez przeczytania w życiu jakiejkolwiek książki. Bierzesz się za poezję, gdy Twoja podstawowa forma artykułowania zdań leży i kwiczy. Och, tylko nie wyskocz mi tu zaraz z najdenniejszą ściemą wszech czasów. Dys-czymkolwiek.
Możesz mieć głęboko w poważaniu to, co tutaj piszę, ale wtedy sam sobie zaprzeczysz.
W końcu sam prosiłeś.
Krip pisze:czy mogę prosić o ocenę, komentarz do tego co napisałem?
Wybacz, ale mam prawo twierdzić, iż poezję się uprawia. Tak, nawet jak pole. Musisz ją w sobie zasadzić, pielęgnować, aby rosła i dawała plony. Możesz pisać byle co do szuflady i dla znajomych, lub możesz zrobić coś więcej, rozwijać się.

Możesz tez się pluć, ze nie mam racji, ale co Ci to da.
Krip pisze:Jakby każdy się na innych opierał to gdzie tu oryginalność

Wszystko już było. Chyba, ze chcesz pisać poezje o Call of Duty. Chociaż...może jakbyś się uparł, to byś coś wygooglił. Dorabiasz filozofię dla swojej wygody i tym samym usprawiedliwiasz swój brak ambicji w rozwijaniu się. Żeby być w czymś dobrym, trzeba mieć o tym pojecie. Nie byle podstawowe, ale konkretne. Nie wiem jak Ty, ale ja nigdzie nie przeczytałam/usłyszałam od swoich idoli "No więc nic nie oglądałem, niczego nie słuchałem ani nie czytałem. Nikt mnie nie zainspirował. Zobaczyłem gitarę w sklepie i zacząłem brzdąkać, aż się sam nauczyłem grać. O istnieniu muzyki dowiedziałem się po fakcie." Bullshit. You get it now, boy?
Krip pisze: I nie musisz przy każdym poście dawać mi do zrozumienia kim jestem na tym forum.
Ja nie wiem kim jesteś. Widziałam co pisałeś kiedyś, widzę co piszesz teraz. nie wiem kim jesteś. Odnoszę wrażenie, ze Ty sam nie wiesz. Spoko, zwal na wiek.
Raven pisze:Ktoś tu nie lubi mojej poezji
Oh, you know we all luv it XD
Awatar użytkownika
Krip
Kupo!
Kupo!
Posty: 45
Rejestracja: czw 01 gru, 2011 17:10

Post autor: Krip »

Dobrze, rozumiem ale nie rozumiem po co Ci był potrzebny tekst np. "Czytasz poezję w ogóle, czy jedynie starasz się ją uprawiać?" Czy to było potrzebne? Będę pisał inne wiersze i chciałbym żebyś komentowała je trochę łagodniej bo ja wyczuwam ironię. Piszę wiersze od dawna i przyznam się, że chyba zbyt z własnego natchnienia właśnie, a mało patrzę na inne wiersze, innych poetów. Biorę pod uwagę Twoje rady i jeśli robię coś źle to wystarczy napisac tak jak qfas, bez zbędnych tekstów. Bo może nie umiem jeszcze pisac, a chciałbym się nauczyc, więc jeśli to nie problem to wystarczy mi pomóc, doradzic.

Powiem Ci jeszcze, że naprawdę poezję nie traktuję jako szpan, by się popisac, piszę co czuję i jeśli nie umiem tych uczuc opisac dobrze, ułożyc w zdania to proszę doradź mi bym się nauczył.

Aha, i moje zdania typu "Szare mamrotanie przy szafie.
Budzą się emocje torturowane milczeniem." to w moich wierszach norma, bo to mój styl. Po prostu.

Mam nadzieję, że mnie zrozumiesz.

PS. "ci" mi nie działa więc piszę samo "c"
-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Krip pisze:po co Ci był potrzebny tekst
Ja zaś w ogóle nie rozumiem Twojej reakcji na to pytanie.
Krip pisze:chciałbym żebyś komentowała je trochę łagodniej
Mam zmienić to jaką osobą jestem i jak wyrażam swoją opinię, bo Tobie się to nie podoba? Dorośnij.
Krip pisze: bo ja wyczuwam ironię
A może doszukujesz się głębszych znaczeń tam, gdzie ich nie ma.
Krip pisze:a mało patrzę na inne wiersze, innych poetów
I to widać. Jak już pisałam powyżej - w formie przede wszystkim.
Krip pisze: tak jak qfas
qfas to qfas. Jakby wszyscy byli tacy sami, byłoby nudno.
Krip pisze:bez zbędnych tekstów
Więc rzuć okiem na swoją poezję.
Krip pisze: Bo może nie umiem jeszcze pisac, a chciałbym się nauczyc, więc jeśli to nie problem to wystarczy mi pomóc, doradzic.
1) Gramatyka. Forma. JĘZYK POLSKI.
2) Szukasz w złym miejscu. Nie wiem jakiego masz polonistę i czy śmiesz go w szkole spytać o poradę. Zawsze pozostaje biblioteka (niekoniecznie szkolna, ya know). No i internet. Znajdź forum o POEZJI, a najlepiej kilka. Tam Ci prędzej doradzą. Chyba, że chcesz pisać wiersze w formie poradnika "jak przejść Finala". :roll:
3) Czytaj, czytaj i czytaj. Jeszcze więcej czytaj. I pisz. Walnij sobie postanowienie, że 1 choćby haiku dziennie.
Krip pisze:Powiem Ci jeszcze, że naprawdę poezję nie traktuję jako szpan, by się popisac, piszę co czuję i jeśli nie umiem tych uczuc opisac dobrze, ułożyc w zdania to proszę doradź mi bym się nauczył.
Podręczniki od gramatyki, na litość boską. Odłóż uczucia i spójrz na to zdanie. Żołądek mi się skręca na widok powyższego stwierdzenia. Czy Ty naprawdę nie czytasz tego co piszesz? Nie widzisz jak to wygląda? Wanna help? Here you go.

Krip pisze:Powiem Ci jeszcze, że naprawdę poezji nie traktuję jako szpan, by się popisac. Piszę co czuję i jeśli nie umiem tych uczuc opisac dobrze, ułożyc w zdania, to proszę doradź mi bym się nauczył.
Krip pisze:to w moich wierszach norma, bo to mój styl. Po prostu.
Nie wiem czy zauważyłeś, ale treść zostawiłam w spokoju. Nie mnie oceniać. Najlepsza treść ubrana w złą formę straci na wartości.
Krip pisze:PS. "ci" mi nie działa więc piszę samo "c"
Spokojnie. Nikt Ci za to bana nie wlepi.
Awatar użytkownika
Krip
Kupo!
Kupo!
Posty: 45
Rejestracja: czw 01 gru, 2011 17:10

Post autor: Krip »

Co Ci nie pasuje w tym zdaniu? Nie wiem czy zauważyłaś ale tylko Ty masz problem z tym jak piszę. Bo nie ma przecinka? Litera zgubiona? Daj spokój. Nikt nie jest idealny a ja polonistą nie będę, wybacz. I tu oceniaj moje wiersze a nie gramatykę.

A to jak pisze usprawiedliwię tym co często przytaczasz:
Taki wiek.

Kiedyś z tego wyrosnę, uwierz, ale teraz jestem młody i zbytnio się tym nie przejmuję.
Odpuśc wreszcie.
-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Nie wiem czy zauważyłeś ten uroczy punkt w regulaminie dotyczący ortografii, gramatyki etc. Tak, specjalnie dla mnie został dodany i dla przypadków, które namiętnie kaleczą język ojczysty. Tak, abym nie musiała im powtarzać o tym, jak należy stawiać przecinki.

Pisałeś coś? Może na temat? Nie? Więc ogranicz się do swej radosnej twórczości i zacznij zwracać uwagę na przecinki. Pisarz, który nie zna rodzimego języka jest kpiną, nie pisarzem. Poeta, który celowo kaleczy język ojczysty, bo mu się tak widzi? Aż brak wulgaryzmów.
Krip pisze:I tu oceniaj moje wiersze a nie gramatykę.
Jeszcze raz mi powiesz co mam robić, a nie będziesz miał problemu z dzieleniem się swą radosną twórczością poza ShoutBoxem.

Koniec offtopa. Siedź cicho i pisz poezję.

Masz. Znajdź autora i się ucz.

On powie tym, co wiernych liczą,
Że powołaniu służył swemu.
Zaśmieją się i nie dosłyszą.
Bawiąc się, zapytają: "Czemu?"

Późno zrozumie, osaczony,
Kiedy go zwarty szyk otoczy,
Że nie ma w taki dzień obrony
Bo nikt mu nie śmie spojrzeć w oczy.

I język jego z dwupłomienia
Co śmierć zadaje niewidzialną
Do ostatniego będzie tchnienia
Kąsać satyrą pożegnalną.

Spojrzy w twarz swoich wielkich braci:
W ich słowach była prawda szczera,
Powinien wiedzieć jak się płaci
Kto z młodu zawód ten obiera.

Usłyszy, gdy go chirurg weźmie:
"My krzywdy twojej tu nie chcemy,
Pierś otworzymy bezboleśnie,
Węgiel gorący z niej wyjmiemy.

Żyć będziesz od cierpienia wolny.
Poczytność damy ci i sławę.
Niech wiersz twój, zamiast toczyć wojny,
Kształcącą ludziom da zabawę"

Stanie się tak. I popiół szary
Zakryje strony jego pisma.
Choć będą śniły się koszmary
Nikt do nich głośno się nie przyzna.

A ty nie raduj się, człowieku,
Że zgon poety grają bębny.
Z płaczem go wspomną wnuki wieku.
Bardziej niż sądzisz był potrzebny.
Awatar użytkownika
qfas
Cactuar
Cactuar
Posty: 212
Rejestracja: czw 07 maja, 2009 08:15

Post autor: qfas »

Jeszcze pięć groszy od siebie dorzucę. Czytaniem, oceną, interpretacją poezji zajmuję się "zawodowo", mam także przyjemność (tu zdecydowanie bez cudzysłowu) od kilku lat - nie sam, oczywiście - wybierać wiersze do corocznej antologii młodych poetów, więc mniej więcej mam pojęcie, jak to wśród młodych twórców w mniej więcej w Kripowym wieku wygląda. Go, jak na 16 lat (chyba, że ściemniał przy rejestracji i tak naprawdę ma 28 lat; wtedy jest problem:)) to chłopak nie pisze źle, ba - pisze całkiem całkiem. W porównaniu co do poniektórych dzieł, które czytam, to wręcz poezja z wyższej półki:). Że podszlifowania wymaga - to widać na pierwszy rzut oka. Jak podrośnie, z emo-tematyką skończy (sam tak napisałeś, Krip, więc nie pieniaj), a przy czym pozostanie przy pisaniu - będzie może coś z tego. Na pewno nie kasa, bo z poezji to się nikt nie utrzyma, ale może w środowisku rozpoznawalny zostaniesz. A satysfakcji w ten sposób osiągniętej nikt nie odbierze.

Nie krytykuję ogólnie, bo widzę, że Ci się chce. A wśród gimnazjalistów to rzadkość.

I jeszcze jedno, na koniec:

Go Go Yubari pisze:
Krip pisze:Wiem jaką mam reputację na forum, że moje posty i tematy są omijane ale czy mogę prosić o ocenę, komentarz do tego co napisałem? Ale żeby to była ocena tego wiersza a nie tego jaki jestem.
Tutaj, chłopcze, nie masz racji. Twój wiersz ma być częścią Ciebie i jako ta część odbierany.
Można czytać poezję w oderwaniu od autora, wg szkoły dekonstrukcji Derridy, opartej na filozofii Heideggera i Levinasa.
Teksty w podpisach zazwyczaj trącą sztampą.
Awatar użytkownika
Krip
Kupo!
Kupo!
Posty: 45
Rejestracja: czw 01 gru, 2011 17:10

Post autor: Krip »

Kwitnij wiśnio kwitnij,
Owoc temu, który śmieli się nań spojrzeć.
Niecierpliwość w sobie wytnij
By móc swej czerwieni dojrzeć.

Nieumyślnie piękna oku
Dojrzewając Chwytasz słońce w liściastym natłoku.

W Twym zapachu się zatracam,
Zranić Cię bym nie odważył,
Wspomnieniami tam wciąż wracam,
Tam, gdziem młodym Cię zasadził.

Słodycz Twa dla mnie nagrodą;
Po wsze czasy będziesz sobą
Po wsze czasy będziesz młodą.


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Piękne słowa krwią zmazane,
Godło ran dziś doświadczyło,
Obraz zdrajcy pozostanie,
Do upadku nas zbliżyło.

Wiedza bronią stać się musi,
Tarczą umysł pozostanie,
Honor kłamstwem już się dusi,
Walcz żesz Panie!
Dobry Panie.
Męstwo rany leczyć musi
Aż sił już nie pozostanie.


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Oczu blask przy świecach płonie.
Śpiące cienie,
Gęsty klimat sceny wielu.
Niemożliwie zaciśnięte,
Zimne, drętwe,
Martwe dłonie.

To "ubranie" - ciałem zwane...
Prowizorka.
Zbędny balast.
Dusza Twa i tak zostanie.


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Deszczu,
Czemu padasz?
Proszę Pana...
Płaczesz?
W nocy przyjdź,
Utop sny.
Kapu kap, płacze Pan,
Płaczę razem z Panem sam.




~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~



Wybaczcie mi wszyscy, że wpadam na was idąc ulicą.
Wasz obojętny wzrok, ta postawa bez uczuć gdy mijacie mnie z grobową ciszą.
To takie prosę gdy czasami stoisz obok,
Chcesz by mnie nie było bo rozpraszam Twoje osobiste życie.
Nie macie serca i nie wierzę by świat się zmienił, wszyscy się mylicie.
Nie będę próbował być taki jak wy - wszystkiego się boicie.
Nie umiem przestać widzieć waszcyh pijanych nadziei,
Bezsensownie z góry rozwianych i przez was samych zdeptanych.
Zabiorę was stąd i pokażę wam jak z boku to wszystko sztucznie się łączy,
Bo wasze życie głupotą się zaczyna, dojrzewa i głupotą się kończy.
Każdy wciąż zadaje pytania na które nie ma odpowiedzi,
Uśpione macie umysły a wystarczy uwierzyć.
Policz ile razy już podnosisz się z tej samej ziemi.
Nie znam Cię i nie chcę zrozumieć.
Chcę tylko byś to Ty zrozumiał prosty człowieku, że życie da się lubić,
Nawet gdy niweczy Ci plany i zadaje rany.
Sam ranisz bliźniego więc zajmij się sobą i wara od niego.
Zastanów się nad sobą, nad istnieniem, nad swoim "byciem".
Napewno sam masz swoje refleksje nad życiem.
Może nudzą Cię moje słowa?
Mnie życie nudzi więc nie obchodzi mnie co myślisz o mnie i proszę nie marudzić.
Świat nadaje się na egzekucję za swoją jedną, więlką, obojętną dla życia rewolucję.
To my tworzymy miejsce dla innych,
Niech naszym ostatnim błędem przed śmiercią nie będzie swoista oziębłość.
Trudno jednak tego dokonać skoro kieruje nami chciwość i przebiegłość.
Niech każdy znajdzie swój system życia w tym bałaganie, zrozumienie dla innych,
Bo jak nie to pod ścianę i na rozstrzelanie.
To wszystko co napisałem jest i tak tym co ja czuję,
Nie każę wam tych słów na siłę do siebie przyjmować,
Bo recept na lepsze życie jeste wiele ale powinniśmy cudze zdanie uszanować.
-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-
Awatar użytkownika
Verkonika
Kupo!
Kupo!
Posty: 133
Rejestracja: wt 02 mar, 2010 15:10
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Verkonika »

Zastanawiam się czy treść twoich wierszy odnosi się do jakichś ciężkich przeżyć, czy po prostu to sobie wymyśliłeś, bo lubisz takie klimaty ?

Dla mnie te wiersze są bardzo niepokojące, wręcz złowieszcze. Nie wiem, co mam Ci więcej napisać, nie znam się na poezji, nie czytam.
Awatar użytkownika
BeeBBo
Cactuar
Cactuar
Posty: 411
Rejestracja: pt 09 sty, 2004 23:39
Lokalizacja: bdg

Post autor: BeeBBo »

Magia wierszy na noc koi,
krytykować? nie przystoi,
umysł ćwiczy, rymem kusi,
pisać głupot nikt nie musi.

Wiec jak tworzysz słowo drogie,
Pod uwagę weź przestrogę,
Lepiej czasem pióro schować,
by swych słów już nie żałować.

Więc się żegnam, już nie truje
i pozdrawiam wszystkie chu**e!

:lol: :wink:
Awatar użytkownika
squall_black
Kupo!
Kupo!
Posty: 155
Rejestracja: wt 25 lis, 2008 21:02
Lokalizacja: Centrum Wszechkosmobytu

Post autor: squall_black »

I za takie właśnie twory uwielbiam poezję :grin:
Chaotic by design.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fanfiction & fanarts”