Poszukuję starych gier podobnych do FF

Final Fantasy to nie wszystko co oferują nam Japończycy!

Moderator: Moderatorzy

emson

Poszukuję starych gier podobnych do FF

Post autor: emson »

Witam.

Poszukuję gierek w klimacie FF. Chodzi mi o starą serię, do VI. Jakoś tamte bardziej przypadły mi do gustu, bez zbędnych fajerwerków graficznych, bez zbędnych nudnawych filmików itd itp. Nie wiem, może stary jestem ale jakoś oldschool bardziej mi leży ;)

Mogą to być tytuły na wszelkie możliwe do emulacji platformy.

Gdzie, jak nie tu mógłbym szukać odpowiedzi?! :)

Uprzedzam odpowiedzi: w Chrono Trigger i wszystkie części FF do 9 już grałem ;)
Awatar użytkownika
Thomas
Kupo!
Kupo!
Posty: 23
Rejestracja: pt 25 sie, 2006 22:34

Post autor: Thomas »

Breath of Fire, Dragon Quest, Bahamut Lagoon (choć tu trochę taktyki jest), cała seria Mana (secret of mana, children of mana - ale to znów bardziej podobne do Zeldy jest).
Awatar użytkownika
Ababeb
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1244
Rejestracja: pn 25 kwie, 2005 15:12
Lokalizacja: Czwórmiasto

Post autor: Ababeb »

Jeszcze pierwszy Star Ocean na SNESa, no i sam chciałem zaproponować Bahamut Lagoon.
The Schrödinger's cat paradox outlines a situation in which a cat in a box must be considered, for all intents and purposes, simultaneously alive and dead. Schrödinger created this paradox as a justification for killing cats
Awatar użytkownika
qfas
Cactuar
Cactuar
Posty: 212
Rejestracja: czw 07 maja, 2009 08:15

Post autor: qfas »

Seria "Tales of...", z naciskiem na psx-owe Tales of Destiny 1 & 2. Erkejdowe, dynamiczne potyczki dają radę aż miło nawet po dekadzie z hakiem.
Teksty w podpisach zazwyczaj trącą sztampą.
Awatar użytkownika
Oray80
Kupo!
Kupo!
Posty: 125
Rejestracja: sob 05 gru, 2009 20:09

Post autor: Oray80 »

Tales of Phantasia na snesa czy gba ( na ps1 jest niby to samo ale trochę inne ) , breath of fire 1,2 , a na sege phantasy star , i nie zapominiając o starych zeldach ( niby rpg )
www.ttadvance.ca - let's play
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Golden Sun (2 części) na GBA... a tak to chyba najważniejsze gry zostały wypisane.
Awatar użytkownika
Krip
Kupo!
Kupo!
Posty: 45
Rejestracja: czw 01 gru, 2011 17:10

Post autor: Krip »

Golden Suna, było to wspomniane ale powtórzę jeszcze bo naprawdę warto i jest nawet wersja BGA PL, Pokemony? xD Jeszcze możesz Kingdom Hearts - Chain of Memories, Tactics Ogre - The Knight of Lodis, Sword of Mana, Lufia The Ruins of Lore.
Te co podałem to wszystko jest na GBA, bo ja gustuję w tej konsolce i podaję znane i dobre tytuły :P
-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-
Awatar użytkownika
Thomas
Kupo!
Kupo!
Posty: 23
Rejestracja: pt 25 sie, 2006 22:34

Post autor: Thomas »

Teraz przypomniało mi się jeszcze że na Steamie sprzedają za 2 euro, 2 niezależne gry:
Breath of Death i Cthulu Saves the World w starym stylu a'la FF1-FF6; O ile po tej pierwszej widać jeszcze że autor się uczył jak porządnie napisać grę to z drugiej części jestem zadowolony różnice w stosunku do FF:
-w celu przyspieszenia rozgrywki każdy dunegon ma określoną liczbę walk (10 - 50) po ich zakończeniu możemy łazić po całym dungeonie bez random fight (albo wymusić taką walkę jeśli chcemy podbudować postać)
-walki trzeba kończyć szybko - co turę przeciwnicy zabierają 10% więcej obrażeń (bossowie tak samo)
- fabuła to raczej wymówka do pogrania
Awatar użytkownika
emerald1977
Kupo!
Kupo!
Posty: 3
Rejestracja: śr 10 sie, 2011 18:46

Post autor: emerald1977 »

Ja może ze starych (tych, które posiadam), na starego PS One:

Chrono Cross , Breath Of Fire 3 i 4 , Legend Of Dragoon , Vagrant Story , Wild Arms (ta bardzo podobna, jak straciłem ff7, pociskałem w nią :) ).
Awatar użytkownika
mroczna sarna
Cactuar
Cactuar
Posty: 212
Rejestracja: ndz 31 maja, 2009 23:50

Post autor: mroczna sarna »

Z nowszych, to przede wszystkim:

https://www.youtube.com/watch?v=mSLNictGeHo

oraz jej następczyni:

https://www.youtube.com/watch?v=K1R5-J83FMA

Dla mnie, to jedyne współczesne gry, które mają w sobie ducha serii FF. Ironią losu jest fakt, że owego ducha nowe Finale po prostu gdzieś zatraciły.

Yakuza 0 (PS4)
, World of Final Fantasy (PS4), Tales of Berseria (PC)&(PS4)
Awatar użytkownika
GetsugaTenshou
Kupo!
Kupo!
Posty: 7
Rejestracja: śr 29 lut, 2012 16:24

Post autor: GetsugaTenshou »

No to ja polecam od siebie Grandię i Suikoden 1 i 2, bo widzę że nie były jeszcze wymienione.
ODPOWIEDZ

Wróć do „jRPG”