Szukam gry podobnej do Final Fantasy IX

Final Fantasy to nie wszystko co oferują nam Japończycy!

Moderator: Moderatorzy

qeik0

Szukam gry podobnej do Final Fantasy IX

Post autor: qeik0 »

Osadzonej w nierzeczywistym świecie, z bohaterami przypominającymi bardziej lalki teatralne niż ludzi, z niebanalną fabułą nawiązaniami do literatury, teatru, filozofii, mitologii, pięknymi pejzażami i wyrazistymi postaciami... Będę wdzięczny za podpowiedzi ;-)
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Pytanie, na jaką platformę? :roll:

PS2 - Persona 3 FES / Persona 4 (Persony to imo must have. Tyle, że świat nie jest tutaj zbyt fantastyczny <na pewno nie w porównaniu z FFami czy Eternal Sonatą lol> Ale fabuła, postacie, chodzenie do szkoły i nawalanie bossów... fun zdecydowanie :evilbat: )
PS3 - Eternal Sonata (tutaj masz i bohaterów przypominających lalki, niebanalna fabułę z Fryderykiem Chopinem etc. Świetna gra) / Resonance of Fate (nie pograłam w to zbyt wiele, przyznaję, ale to wyłącznie dlatego, że obecnie w ogóle nie gram...)
Awatar użytkownika
qfas
Cactuar
Cactuar
Posty: 212
Rejestracja: czw 07 maja, 2009 08:15

Post autor: qfas »

Na PS2 - odwołań do mitologii nordyckiej znajdziesz do groma w Valkyrie Profile II, polecam także Odin Sphere - jRPG czerpiące z oper Wagnera, umiejscowione również w quasi-skandynawskiej mitologii.

Na PS3 dobrych jRPG nie widziałem, ale też nie grałem jeszcze ani w FFXIII, ani we wspomniane wyżej Resonace of Fate, będące - jak wieść gminna niesie - na chwilę obecną najlepszym przedstawicielem nurtu jRPG na PS3.
Teksty w podpisach zazwyczaj trącą sztampą.
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

qeik0 pisze:Osadzonej w nierzeczywistym świecie
To chyba każda gra :P
qeik0 pisze:z bohaterami przypominającymi bardziej lalki teatralne niż ludzi
Gry z serii Tales of.... czy Breath of Fire
qeik0 pisze:z niebanalną fabułą

Tales of Legendia jest biedna, jezeli już przy fabule jesteśmy....
qeik0 pisze:nawiązaniami do literatury
ciężko mi coś wymyślić....
qeik0 pisze:teatru
tutaj też....
qeik0 pisze:filozofii
Xenosaga... dla wielbicieli Nietschego ;]
qeik0 pisze:mitologii
praktycznie każda wyżej wymieniona
qeik0 pisze:wyrazistymi postaciami
z tym też nie będzie źle...


Wypisywać by tu można było wiele. Zależy w co się już grało i na jaką platformę się szuka gry. Drugiego FFIX jednak łatwo nie znajdziesz ;]
ODPOWIEDZ

Wróć do „jRPG”