Poszukuje gry na PC z dobra grafika i fabula

Final Fantasy to nie wszystko co oferują nam Japończycy!

Moderator: Moderatorzy

Maddi

Poszukuje gry na PC z dobra grafika i fabula

Post autor: Maddi »

Witam, nie wiedzialem czy zakladac nowy temat, ale zaryzykowalem, mam nadzieje ,ze mnie nie zlinczujecie zbytnio, nie bardzo wiedzialem czy w dobrym dzialek to zalozylem, no ale jrpg maja zwykle najlpesza fabule wiec zaryzykwoalem tutaj. :P

Otoz od jakiegos czasu, szukam jakiejs gry z dobra FABULA , ale rowniez grafika. Mowiac o fabule mam na mysli podobny jej przebieg jak np. w FFx - wtedy bylo by idealnie( mam na mysli mase przerywnikow, ciekawa historie) ale np. fabula w Warcraft 3 rowniez byla ciekawa:). Generalnie probowalem sie wziasc za inne FF'y, ale niestety zaczynalem od X i nie moge zniesc pikselozy przy ff7-9, dlatego zaznaczylem ,ze wazna jest rowniez grafika.Jesli chodzi o rodzaj to rozgrywka nie musi wygladac jak w fajnalach, nie chcialbym jednak strzelanek, a swiat najlepiej jakby byl osadzony w klimacie fantasy.

No wiec krotko i konkretnie szukam gry o:
-dobrej fabule (fajnie gdyby zawierala rowniez filmiki),
-w swiecie fantasy,
-dobrej dosc grafice (najlepiej gry od 2005)
-głównie na PC, mozecie ewentualnie podawac tytuly na PS2, ale glownie interesuja mnie na PC

Wiem,ze postawilem wysokie wymagania :D, mozecie wiec pisac o grach, ktore najbardziej przyblizaja moj opis :P , fajnie jakbyscie dodali tez cos od siebie wskazujac na gre. Niestety poki co ffXIII sobie nie odpale, wiec musze to czyms innym "wyleczyc" :P

Pozdro i licze na pomoc :)
Awatar użytkownika
uQuad
Kupo!
Kupo!
Posty: 114
Rejestracja: pt 04 sty, 2008 00:19

Post autor: uQuad »

Porzadnie ustawiony emulator i w FF9 nie wiem gdzie widzisz pixeloze w trybie chodzenia. Walki i mapa swiata to co innego ale przeciez to mniejsza czesc gry. Dzieki prerenderowanym tlom te gry beda w miare wygladac dla mnie po wieki. :P

Zreszta czy ty chociaz probowales grac wiecej niz 2 minuty w 7-9? Bo X jest bardzo dobry we wszystkich elementach, ale mistrzostwa naleza do nich: 9 najlepszy klimat fantasy i dialogi, 8 najlepsza glowna para postaci a 7 najlepsze story i walki.

GGY: uQuad, pamiętasz, że to Twoja opinia, prawda? :roll: PS: Twoja interpunkcja ssie.

Szybko mi dzisiaj skasowalas posta nizej. :) Mod sobie jak zwykle moze wciskac swoje 'racje' i 'cenne' uwagi, a uzyszkodnik ma milczec, conajwyzej przepraszac. [wzdych]
Ostatnio zmieniony sob 12 lut, 2011 14:58 przez uQuad, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
andchaos
Cactuar
Cactuar
Posty: 267
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2005 14:49
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: andchaos »

Maddi pisze:- dobrej fabule (fajnie gdyby zawierala rowniez filmiki)
- dobrej dosc grafice (najlepiej gry od 2005)
To kwestia gustu, gry zrobione na niższe rozdzielczości też potrafią wyglądać pięknie, a według kogoś fabuła dobra, może się akurat tobie nie spodobać.

Jak ja szukam jakiegoś RPG do pogrania, a nie mam pojęcia jaki, to zazwyczaj zaglądam tutaj: http://www.rpg.bajtnet.pl

moim zdaniem najlepsza stronka/baza danych o grach RPG na wszelkiego rodzaju konsole i do tego po polsku :), jest też kategoria gier PC, może akurat coś ci przypadnie do gustu, jest też podana przy każdym rekordzie data wydania, widziałem troszkę wpisów z lat 2005-2010, więc powinieneś znaleźć coś zgodnego z twoimi wymogami, jednak turówki na PC są zazwyczaj w formie bardziej strategicznych gier.

Mimo wszystko mogę ci polecić serię Disciples, Disciples 3 wyszło w ubiegłym roku, druga część graficznie wyglądała jak dla mnie bardzo ładnie, w trzecią nie grałem, ale zawsze na YT można sprawdzić. Masz tu turowy system walk, ale poruszanie na mapie i w ogóle system świata bardzo przypomina Heroes of Might & Magic, i raczej nie można było ekwipować każdej postaci, tylko dowódcę, zy jakoś tak, pozostałe postacie zmieniały po prostu profesje za zdobyte poziomy itp. chyba nie szukasz coś takiego, ale może akurat ci się spodoba ;)

Disciples 2
http://www.youtube.com/watch?v=Wg0q9E399oU

Disciples 3
tutaj już walka bardziej przybliżona do HoM&M, a szkoda, bo w D2 podobał mi się system walki turowej.
http://www.youtube.com/watch?v=LXcXn719 ... ure=fvwrel

GGY: Brak dużych liter i kropek. Nie cwaniakuj przecinkami. Tego się czytać nie daje.
Ostatnio zmieniony pt 11 lut, 2011 22:38 przez andchaos, łącznie zmieniany 1 raz.
Motoki

Post autor: Motoki »

andchaos pisze:Disciples 3
tutaj już walka bardziej przybliżona do HoM&M, a szkoda, bo w D2 podobał mi się system walki turowej.
Zgadzam się. Niestety w D3 (IMO) również znacznie upadła fabuła. Historia zmagań bogów, którą tworzymy w poprzednich częściach ulega zredukowaniu do "przygód" kilku bohaterów.
Warto również sięgnąć po pierwszą część tej serii, gdzie mimo grafiki, która co prawda nie reprezentuje wysokiego poziomu - gra jest klasykiem samym w sobie.
Co tu dużo mówić, pod względem fabularnym utwór jest niemal idealny.
A teraz pozwól, że odeślę Cie do lektury świata w jakim gracz ma zaszczyt przebywać oraz wpływać na jego losy - Historii Nevendaar.

Inną grą, która wciągnęła mnie po kilku chwilach jest Legacy of Kain: Defiance.
Gra zręcznościowa przedstawia historie dwóch bohaterów, którymi jako gracze mamy okazje się poruszać. Pierwszy z nich - Kain - osoba "żądna krwi" o tragicznej historii, której celem jest walka z Razielem; oraz Raziel - demon, a dokładniej widmo pragnące zemsty.
Ogromna ilość ataków odrębnych dla każdej z postaci, specjalne umiejętności oraz niezliczona ilość wyzwań obsadzonych w wielu lokacjach.
Należy również wspomnieć, że wszystko oprawione jest w prezentującą wyskoki poziom grafikę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „jRPG”