Shin Megami Tensei Persona 3-4

Final Fantasy to nie wszystko co oferują nam Japończycy!

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Kadaj
Kupo!
Kupo!
Posty: 13
Rejestracja: pn 15 wrz, 2008 14:19

Shin Megami Tensei Persona 3-4

Post autor: Kadaj »

No więc jak dla mnie jest to wyjątkowy jrpg gdyż my europejczycy jak i amerykanie mamy problemy z grami w których możemy się wcielić w ucznia który obdażony jest niezwykłymi zdolnościami:) które ujawniają się nocą:) który chodzi do szkoły uczy się i pisze egzaminy można by rzec taki symulator życia:P W tej grze nie chodzi wyłącznie o lvl up'owanie postaci lecz o zawieranie przyjaźni:) pomysł genialny:D udzial w zajęciach poza szkolnych takich jak kluby sportowe i kluby fotograficzne itp ten etap gry naprawdę przypada do gustu:D
No i jeszcze efekt przyzwania "person" pierwszy raz widze by bohaterowie w grach tego typu strzelali sobie w głowę:P Jedyną rzeczą do ktorej można by się przyczepić to to że nocą gdy musimy walczyć z Shadowami (bo tak nazywają się nasi przeciwnicy/dla tych którzy jeszcze nie grali) musimy także dokonywać eksploatacji "wieży" tartarus (która pierwotnie za dnia jest naszą szkolą:P /także dla tych którzy jeszcze nie grali) gdzie walki są świetne:D ale sama eksploatacja jest dosyć nużąca i po pewnym czasie nudzi się:( (przynajmniej ja miałem takie odczucia:P) co do reszty gra jest miodna nie można narzekać na swoich kompanów w teamie gdyż zachowują się dosyć mądrze:)
Muzyka też jest świetna zróżnicowana i nie monotonna:) co w grach tego typu jest dosyć ważne (przynajmniej dla mnie:D) Wątek miłosny (bo o tym jeszcze nie wspomniałem:P)
nie jest ograniczony tylko do jednej dziewczyny ale także do kilku:) więc można flirtować nawet z trzema naraz:P Cóż to chyba wszystko co chciałbym powiedzieć na ten temat resztę zostawiam do odkrycia osobą które jeszcze nie grały a gorąco ich do tego zachęcam bo naprawdę tytuł godny uwagi dla posiadaczy PS2:) To mój pierwszy temat więc proszę o wyrozumiałość:)
Ostatnio zmieniony pt 21 sie, 2009 22:33 przez Kadaj, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
Ivy
Moderator
Moderator
Posty: 2002
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 13:29
Kontakt:

Post autor: Ivy »

dla mnie jest to wyjątkowy jrpg gdyż my europejczycy jak i amerykanie mamy problemy z grami w których możemy się wcielić w ucznia który obdażony jest niezwykłymi zdolnościami:) które ujawniają się nocą:)
Ekhm kompletnie nie rozumiem tego zdania ^^'

Widzialam gre w akcji, zakochalam sie od pierwszego wejrzenia. Od samego startu w oczy rzuca sie piekny design - wychudzone zniewiescialce, slodycz w granicach rozsadku z demonem w tle ;) Mialam ostatnio okazje pograc w Digital Devil Sage i Shadow Hearts (ci sami tworcy) i ten typ designu i kolorystyka bardzo przypadly mi do gustu. O samej rozgrywce wiem tylko tyle, ze walki odbywaja sie w jednej lokacji, do ktorej udajemy sie tylko noca, reszta czasu gry uplywa nam na treningach, spotkaniach z przyjaciolmi, odrabianiu lekcji itd. Pomysl swietny, podobno sprawdza sie w akcji, wiec juz sie doczekac nie moge az zaopatrze sie we wlasna kopie. Problem polega tylko na dostepnosci - niedawno wyszla w uk wersja rozszerzona o podtytule FES (podobno dodano ok 40 h rozgrywki) i poluje tylko na nia. Mial ktos okazje zagrac, lub porownac wersje normalna i FES?
Awatar użytkownika
Gokulo
Cactuar
Cactuar
Posty: 499
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2003 20:52

Post autor: Gokulo »

FES to jest dodatkowy scenariusz, odbywa sie po standardowym i... wiecej moze nie bede spoilerowal ;) Na dodatek FES zawiera pewny zmiany w oryginalnej grze (czesc kosmetycznych, pare malych zwiazanych z wydarzeniami i pare dodatkowe)
Ja osobiscie poprostu gre uwielbiam. System S.Linkow to naprawde ciekawy pomysl, "socjalny emulator" to powiew swiezosci, ktory zapewnia wiele zabawy. Do tego system fusiowania Person - tak samo jak w SMT czy DDS - tez potrafi dawac frajdy na wiele godzin :) Przyczepilbym sie chyba tylko do dungeonu wlasnie. Jeden tartaros, ktory co iles pieter zmienia troche wyglad i muzyke jest lekko nuzacy z czasem.
Ze swojej strony chce tylko jeszcze zauwazyc, ze "na wiecie" dostepna juz jest Persona 4 :) Ktora imo jest jeszcze lepsza od 3 pod prawie kazdym wzgledem - mnie wciagnela napewno jeszcze mocniej - bedac niecaly tydzien w domu, gdzie mam ps2, na ferie po sesji zdazylem przejsc prawie cala gre :D Ledwo mogli mnie od pada oderwac ;p
We all travel a maze of relationships, it goes on with or without you. I search the sea of the unconscious... I look for you... to find my true... self...
Awatar użytkownika
Schrödinger
Cactuar
Cactuar
Posty: 514
Rejestracja: czw 16 lis, 2006 14:22
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Schrödinger »

Gokulo pisze: dostepna juz jest Persona 4 :) Ktora imo jest jeszcze lepsza od 3 pod prawie kazdym wzgledem - mnie wciagnela napewno jeszcze mocniej
Same here. 4-ka naprawde potrafi wciągnąć (choć jak to u mnie bywa tuż przed zakończeniem straciłem zainteresowanie).
Podobało mi się w niej to, że świat, postacie, dialogi nie są ponure jak w 90% rpeg-ach. Nie takie na serio. Nie miałem takiego tandetnego poczucia - na które się godzimy zazwyczaj - że ratujemy "Świat" czy "Ziemie" czy "Królestwo" tylko taki mały kawalątek, jedna dzielnica i trochę więcej. To chyba muzyka podbijała tą luźna atmosferę. Także polecam też saoundtrack.
"Jestem pączkiem"
J.F. Kennedy 1963 Berlin
Awatar użytkownika
zbiku90
Kupo!
Kupo!
Posty: 65
Rejestracja: pn 25 lut, 2008 20:34

Post autor: zbiku90 »

Ostatnio zacząłem grać w Persone 4 i musze przyznać że bardzo mi sie spodobała. Dobrnąłem dopiero do pierwszego dungeonu ale moge podzielić sie już pierwszym wrażeniem. Klimat jest bardzo japoński, zresztą nie mogło być inaczej jeśli akcja rozgrywa sie gdzieś w Japonii :). Ogromnym plusem są ładne wstawki w stylu anime (kto grał w Xenogears ten wie o co chodzi - z tym że tutaj jest ich znacznie więcej i są lepiej wykonane). System walki dopiero rozgryzam, moge napisać tylko tyle że potyczki odbywają sie zupełnie turowo (ala FFX). Wszystkie Skille pochodzą od Person (przyzywanych przez bohaterów istot), które można ze sobą łączyć w celu uzyskania nowej odmiany. Początek gry jest bardzo liniowy, ale później gdy można dowolnie przemieszczać sie po mieście robi sie znacznie ciekawiej. Od poniedziałku do piątku główny bohater uczęszcza do szkoły, jednak popołudniu gracz ma do wyboru czy będzie sie uczył, spotka sie ze znajomymi, pójdzie do klubu sportowego na trening czy też uda sie na zwiedzanie alternatywnego świata po drugiej stronie TV. Polecam wszystkim fanom jRPG i M&A.
"Fear leads to anger... anger leads to hate... hate leads to suffering..."
Awatar użytkownika
Xellos
Kupo!
Kupo!
Posty: 37
Rejestracja: sob 21 mar, 2009 09:02

Post autor: Xellos »

Nie wiem czy ktoś wie ale ogłoszono remake Persony trzeciej na PSP :)
Nowa wersja ma wyjść pierwszego listopada tego roku i trochę namieszać z powodu przynajmniej dwóch zmian "kadrowych". Jedna dotyczy głównego protegowanego, który ma być główną protegowaną z "innym" Orpheusem. Druga postać to "męska wersja" Elizabeth, czyli pomagierki Igora. Poza tym mają się pojawić kilka zmian w gameplayu, m.in. nowe stopnie trudności i kontrola nad pozostałymi postaciami (jak to było w części czwartej). Nie wiadomo czy port będzie dotyczył też wersji FES oraz jakie zmiany dotkną Commu Links (to że dotkną jest pewne xP).
Skany:
Obrazek Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Gagarin
Malboro
Malboro
Posty: 631
Rejestracja: śr 28 gru, 2005 18:44
Lokalizacja: się znamy?

Post autor: Gagarin »

Ivy pisze:niedawno wyszla w uk wersja rozszerzona o podtytule FES (podobno dodano ok 40 h rozgrywki) i poluje tylko na nia. Mial ktos okazje zagrac, lub porownac wersje normalna i FES?
yyy jedyne co wiem, to jest bardziej jajcarska... w pokoju spotkań można podglądać co robią inni w pokojach i yyyy wiem, też że zapisy gry ze zwykłej Persony 3 nie są odczytywane w przypadku FES - co mnie dobiło.
Gra jest świetna, wciągająca jak diabli, przede wszystkim jest nietypowa :) chodzenie do szkoły, nauka, pisanie egzaminów podczas których możesz dowiedzieć się wielu ciekawostek - jest miłą odmianą. Jeśli chodzi o postać główną trochę mnie irytował, taki mały, chudy emo-ludź... na szczęście reszta nadrabiała :]
Umierając zawsze miej przy sobie prezerwatywę... nawet po śmierci możesz zarazić się HIV albo jakimiś innymi fajnymi wenerami.
Awatar użytkownika
Gokulo
Cactuar
Cactuar
Posty: 499
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2003 20:52

Post autor: Gokulo »

Gagarin pisze:też że zapisy gry ze zwykłej Persony 3 nie są odczytywane w przypadku FES - co mnie dobiło.
You sure? Dal bym glowe, ze mozna wykorzystac save z P3, nawet z polowy/poczatku gry, nie tylko koncowy.
We all travel a maze of relationships, it goes on with or without you. I search the sea of the unconscious... I look for you... to find my true... self...
Awatar użytkownika
Gagarin
Malboro
Malboro
Posty: 631
Rejestracja: śr 28 gru, 2005 18:44
Lokalizacja: się znamy?

Post autor: Gagarin »

Gokulo pisze:You sure?
tak, próbowałem. w ogóle nie czyta zapisów z karty :/ nie widzi ich po prostu. Podczas uruchomiania FESa, masz do wyboru 2 opcje, przy żadnej nie widzi nic, zatem zaczynasz od nowa. Wole w sumie pograc w Persone 4 niż zaczynac od nowa 3 tylko nieco rozbudowaną. Jak nie wierzysz - sprawdź :>
Umierając zawsze miej przy sobie prezerwatywę... nawet po śmierci możesz zarazić się HIV albo jakimiś innymi fajnymi wenerami.
Awatar użytkownika
Xellos
Kupo!
Kupo!
Posty: 37
Rejestracja: sob 21 mar, 2009 09:02

Post autor: Xellos »

W FES'a warto pograć nie tyle dla zmian w grze podstawowej (podglądanie w pokojach, kilka nowy requestów, dodany Commu Link u Aegis) co dla drugiego trybu będącego czymś w rodzaju epilogu :)
Awatar użytkownika
Gokulo
Cactuar
Cactuar
Posty: 499
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2003 20:52

Post autor: Gokulo »

Szukac FES'a mi sie nie chcialo ^^; ale pogrzebalem po FAQ do gry i znalazlem to:

> Data Conversion
From Original P3 to FES (to Episode Yourself only, Episode Aegis is independent story mode)
- All stats - Academic, Charm and Courage
- S-link max items
- All the MIx-Raid lists.
- List of Compendium (all skills and levels will be reset to Base)

BTW. P3P nie bedzie miala FES.
We all travel a maze of relationships, it goes on with or without you. I search the sea of the unconscious... I look for you... to find my true... self...
Awatar użytkownika
Xellos
Kupo!
Kupo!
Posty: 37
Rejestracja: sob 21 mar, 2009 09:02

Post autor: Xellos »

Gokulo pisze: BTW. P3P nie bedzie miala FES.
Nie jest to takie do końca potrwierdzone, chociaż patrząc na to, czego FES dotyczy na niewiele można liczyć
Awatar użytkownika
Gokulo
Cactuar
Cactuar
Posty: 499
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2003 20:52

Post autor: Gokulo »

http://www.famitsu.com/blog/p3p/1226724_2045.html

Gameplay i screeny. Zaskoczony jestem jak zmienili glowny model rozgrywki szczerze mowiac :p
We all travel a maze of relationships, it goes on with or without you. I search the sea of the unconscious... I look for you... to find my true... self...
Awatar użytkownika
Xellos
Kupo!
Kupo!
Posty: 37
Rejestracja: sob 21 mar, 2009 09:02

Post autor: Xellos »

Kolor różowy teraz zamiast niebiesko będzie towarzyszył przez całą grę xP
Zastanawia mnie czym było to ostatnie okienko na drugim filmie :)
Awatar użytkownika
Gagarin
Malboro
Malboro
Posty: 631
Rejestracja: śr 28 gru, 2005 18:44
Lokalizacja: się znamy?

Post autor: Gagarin »

Gokulo pisze:Szukac FES'a mi sie nie chcialo ^^; ale pogrzebalem po FAQ do gry i znalazlem to:
a mi się chciało :) i jak wybieram opcje 'load' to nie ma żadnych zapisanych plików, ale jak zaczynam grę od nowa to rzeczywiście jest zapytanie czy chcesz grac od poczatku czy też kontynuować grę. Mój błąd - nie sprawdziłem dokładnie :>
Umierając zawsze miej przy sobie prezerwatywę... nawet po śmierci możesz zarazić się HIV albo jakimiś innymi fajnymi wenerami.
ODPOWIEDZ

Wróć do „jRPG”