Shin Megami Tensei Persona 3-4

Final Fantasy to nie wszystko co oferują nam Japończycy!

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
qfas
Cactuar
Cactuar
Posty: 212
Rejestracja: czw 07 maja, 2009 08:15

Post autor: qfas »

Jestem po piętnastu godzinach z Personą 4 i jestem szczerze zachwycony. Miło, że nie muszę po raz kolejny ratować świata, że w końcu bohaterowie to nie lalki powtarzające w kółko wyświechtane frazesy, że trzeba się skupić na rozwijaniu social linków zamiast pakowania postaci. Urzekła mnie muzyka:), styl graficzny i wstawki anime. Wymęczę do końca, to się dokładnie wypowiem, teraz to jeszcze ciut za wcześnie, żebym wyrokował nad całością.
Teksty w podpisach zazwyczaj trącą sztampą.
igor
Kupo!
Kupo!
Posty: 8
Rejestracja: śr 31 mar, 2010 20:19
Lokalizacja: Z.G. / Ennis
Kontakt:

Post autor: igor »

@qfas zdziwisz się :)

ale najpierw wyjaśnię o co chodzi z tym FES, bo paru osobom się nieco "pokiełbasiło":
FES jest roszerzoną edycją Persony 3 - zawiera podrasowaną wersję P3 (nie wiem czy obsługuje sejwy, powiem potem nie chce mi się lecieć do instrukcji) - the Journey (dodatkowe Social Linki, nowe persony i chyba lepsze A.I.) oraz the Answer, grę rozgrywającą się PO wydarzeniach z the Jouney, ale wykorzystującą nowy stan gry. The Answer wyjaśnia parę wątków związanych związanych z the Journey - i najprościej mówiąc jest takim FFX-2 dla FFX.

Podobno the Answer cierpi na tą samą przypadłość co FFX-2 czyli zepsucie fabuły poprzedniczki.

Personę 4 natomiast ukończyłem i jest to rewelacyjny RPG - wspaniałe postacie, świetnysystem, no ogólnie jeden z najlepszych RPG na PS2, jeśli nie w ogóle. Czysty geniusz. Gorąco polecam, bo jeszcze w żadnej grze nie poczułem takiej więzi z bohaterami (jedynie mogło mi się to zdarzyć w jakimś anime) - śmiałem się, wzruszałem, jakbym znał bohaterów 4ki od lat. Świetna sprawa.


Nie mogę jednak powiedzieć, że P4>P3 - mimo, że nie można w 3ce sterować postaciami, Social linki nie wpływają na szlajanie się po lochach i ogólnie jest wrażenie, że gra się w nieco upośledzony tytuł (jakby coś nie do końca zagrało, w 4ce tego nie ma), to jednak gry są tak inne, że nie miałbym serca dissować 3ki. Wiele zastosowań jest ciekawych, a że rozpocząłem od 4ki, zdziwiłem się, że wiele rzeczy z 3ki nie przniesiono do następcy. Nie będę wnikać w szczegóły, ale osoby, które grały w obie części wiedzą o co mi chodzi.

Dodatkowo siłą Perosny 4 są świetne postacie, bofabuła pozostawia niedosyt. O ile mi wiadomo, fabuła w 3ce jest dużo lepsza, ale postacie są za to mniej "charakterne" - nawet odczułem takie wielkomiejskie zblazowanie u co poniektórych. Warto jednak zacząć od trójki, bo po 4ce ciężko się przyzwyczaić do braku kontroli nad towarzyszami (niedorobiona interakcja z nimi jest największą bolączką).

BTW
"Grałeś/aś?? wypowiec [/color]się:)"


Moderacjo, widzisz a nie grzmisz?
Wiem wszystko i nic poza tym - blog
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Jak się można było spodziewać, Japończycy nie zostawili Persony 4 w spokoju (w końcu P3 doczekała się wersji FES oraz P3Portable). Persona 4: The Golden ma się ukazać w Japonii wiosną 2012 i ma zostać wydana na PSVita.
Poza nowymi postaciami, twórcy uraczą nas nowym openingiem.
Obrazek

http://www.youtube.com/watch?v=Mw3z1bR0Z_w - screeny.

Warto zauważyć, że Yosuke jest w dresie, a Yukiko ma czapkę Mikołaja - czyli nie jesteśmy skazani na wieki na mundurki, oh joy.

Eh, oto sie pojawił pierwszy argument za kupnem PSV... damn.
ODPOWIEDZ

Wróć do „jRPG”