Dawn of Mana

Final Fantasy to nie wszystko co oferują nam Japończycy!

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Kermi
Cactuar
Cactuar
Posty: 378
Rejestracja: pt 24 cze, 2005 11:10
Lokalizacja: Midgar

Dawn of Mana

Post autor: Kermi »

Graliscie juz w ta gierke? Jest wprost FENOMENALNA... Mam na liczniku juz 12 godzin i musze przyznac, ze chociaz rozni sie od typowego RPG [nie ma przedmiotow, broni nie mozna kupowac czy zbroi] to i tak wszjest super :D Muzyka, fabula, postacie, cukierkowosc i bajkowosc... Boskie ^^ Kto nie gral - NIECH KONIECZNIE ZAGRA!! :D
"A friend in need's a friend indeed..."
"Pure Morning" PLACEBO
Awatar użytkownika
aden
Kupo!
Kupo!
Posty: 160
Rejestracja: pn 12 lut, 2007 22:55

Post autor: aden »

Szczerze mowiąc też byłem ciekaw tego tytulu ale czytalem cala mase malo pochlebnych opini. Pomijając fakt, że gra nie wyszła jeszcze w europie.. A 12 godzin na liczniku to wcale duzo nie jest..
Awatar użytkownika
kwazi
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 2062
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005 19:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kwazi »

Hmmm... Pooglądałem screen'y i tytuł bardzo mnie zaciekawił :) Uwielbiam całą serię - i tej grze na pewno nie przepuszczę :D Przypomnę sobie klimacik z Legend of Mana ^__^ yay ...

Kermi - powiedz mi kilka rzeczy jeśli możesz:
- czy jest możliwość własnego tworzenia EQ/Magii/czegoś innego?
- czy możemy hodować własne stworki?
- czy tryb walki jest w czasie rzeczywistym?
Awatar użytkownika
aden
Kupo!
Kupo!
Posty: 160
Rejestracja: pn 12 lut, 2007 22:55

Post autor: aden »

Na gamespot.com mozesz poogladac filmiki. Walka jest w czasie rzeczywistym o ile dobrze pamiętam.

Wyciąg z gamespotu:
ocena 5.1/10

The Good
You can fling monsters around.

The Bad
Irritating platforming sequences will have you throwing your controller at the screen. Shoddy controls and targeting. Lame RPG elements feel like an afterthought.

Nie nastraja zbyt optymistycznie.

edit: po przejrzeniu paru nowych filmikow, calosc sprawia wrazenie mniej wiecej jak hack'n'slash. Biegniesz sobie ciach ciach, biegniesz dalej, znowu ciach ciach, biegniesz dalej, i tak w kolko.
Awatar użytkownika
Kermi
Cactuar
Cactuar
Posty: 378
Rejestracja: pt 24 cze, 2005 11:10
Lokalizacja: Midgar

Post autor: Kermi »

Nie, nie ma zadnych takich dodatkow... Nie mozna hodowac stworkow, magii tworzyc ani nic takiego. Tryb walki... Chodzi Ci o to, czy sie w trakcie chodzenia po planszach jest dzien i noc i sie zmienia co jakis czas, czy o taki tryb walki jaki jest w KH? Tryb walki jest taki jak w KH i jest ciagle ta sama pora dnia.
Wiesz, to jest bardzo krotka gra z tego co widze. Obecnie jestem w polowie 6 rozdzialu, a jest ich prawdopodobnie tylko 8. Na liczniku 16 godzin. Gram od 3 dni. Mysle, ze jutro juz to skoncze. Albo moze nawet dzisiaj w nocy [jutro rano xD].
Mi i tak sie podoba ta gra, chociaz faktycznie moze nie jest zbyt rozbudowana. Nabija sie lv miecza [co zwieksza sile i ilosc uderzen] oraz Faye [duszka, ktory uzywa magii, za kazdy level zwieksza sie ilosc MP i dodaja sie nowe czary z ktorych mozna korzystac]. Jednakze, najbardziej wkurzajaca rzecza jest to, ze od kazdego kolejnego Chapter'a laduje sie te lv na nowo... ;/

EDIT:
Poprawka. Ta gra sie zrobila nudna. w 8 rozdziale to juz masakra jest ;/ dobija to wszystko, chociaz sa ciekawe miejsca itd, ale jednak ta monotonnosc dobija. Jestem przy ostatnim bossie. Dzisiaj w nocy zamierzam go pokonac, chociaz juz 2 razy przegralam xD ale dobra, moze sie uda :P
"A friend in need's a friend indeed..."
"Pure Morning" PLACEBO
Awatar użytkownika
Schrödinger
Cactuar
Cactuar
Posty: 514
Rejestracja: czw 16 lis, 2006 14:22
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Schrödinger »

Jakiś czas temu próbowałem "się wciągnąć" w tą grę. Się nie dało. Wniosek po ok 15 godz. grania jest taki, że dobre wspomnienia - Seiken Densetsu 1, 2, 3 - lepiej zostawić w spokoju i nie psuć.
Plusy:
Oryginalność samego MONO systemu. Przyjemne to :razz:
Jak na 3D ładne "ciepłe" obrazki co rzadko się ostatnio widuje w rpegach, bo zazwyczaj twórcy idą w kierunku realizumu.
Muzyka. To chyba największy plus tej gry (co nie świadczy o niej za dobrze...). Rock, wolne klimaty... jednym słowem utwory bardzo ładnie dobrane do odpowiedniej sceny.
Mniusy:
Story. Nie rozumiem za bardzo o co chodzi. Gubię się > nudzę się. Momentami dzieją się rzeczy nielogiczne (ktoś kto powinien być daleko od miejsca akcji nagle się pojawia, nagle zmienia się czas akcji bez szczególnego uzasadnienia, kiedy wreszcie jakiś wątek zaczyna mnie interesować następuje koniec wątku...)
Postacie. Bohater jest płytki jak Vaan z FFXII przy czym on jest jakiś nawiedzony, dialogi są nierozumiałe. Wniosek: nie da się utożsamić.
Głos (ver. jap) bohatera to wielka porażka. Pwiedzmy, że mogłbym jeszcze przecierpieć zwykłe dialogi, ale różnica pomiedzy tym a okrzykami w trakcie walki jest za duża. Kontrast jest mniejwięcej jak nastoletni chłopiec a Tarzan z przepalonym fajkami gardłem.
Sterowanie (kamera) beznadzieja. Szczególnie przy ścianie.

Mógłbym pisać jeszcze długo ale jakoś przestałem widzieć sens. Jednym słowem: nie kupować. Jeśli miałbym wystawić ocenę .... za grafike i muze ... 2/10.
"Jestem pączkiem"
J.F. Kennedy 1963 Berlin
Awatar użytkownika
Kermi
Cactuar
Cactuar
Posty: 378
Rejestracja: pt 24 cze, 2005 11:10
Lokalizacja: Midgar

Post autor: Kermi »

Oooo... Niezle pojechałeś. A dlaczego gubisz sie w fabule? Jest przeciez dosc prosta. Nie ma co rozumiec... :P
"A friend in need's a friend indeed..."
"Pure Morning" PLACEBO
Awatar użytkownika
Schrödinger
Cactuar
Cactuar
Posty: 514
Rejestracja: czw 16 lis, 2006 14:22
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Schrödinger »

Bo ja zawyczja gram w jRPGi pod wpływem alkoholu i toleruje tylko te, które mimo wszystko jestem w stanie pojąć :lol:
"Jestem pączkiem"
J.F. Kennedy 1963 Berlin
Awatar użytkownika
Kermi
Cactuar
Cactuar
Posty: 378
Rejestracja: pt 24 cze, 2005 11:10
Lokalizacja: Midgar

Post autor: Kermi »

Pf xD a to ciekawa teoria ;) Moze jednak spojrz na DoM z innej strony, tej trzezwej? xD
"A friend in need's a friend indeed..."
"Pure Morning" PLACEBO
Awatar użytkownika
Schrödinger
Cactuar
Cactuar
Posty: 514
Rejestracja: czw 16 lis, 2006 14:22
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Schrödinger »

Na trzeźwo to ja gram tylko w sapera :D
"Jestem pączkiem"
J.F. Kennedy 1963 Berlin
ODPOWIEDZ

Wróć do „jRPG”