Golden Sun

Final Fantasy to nie wszystko co oferują nam Japończycy!

Moderator: Moderatorzy

UNOisMAD

Golden Sun

Post autor: UNOisMAD »

Gra w moim rankingu ma ocene 9.999..../10 ,a dlatego ponieważ denerwował mnie jak sie rusza świat w czasie "po mapie"(nie wiedziałem jak to nazwać) dobra a teraz opisze wam gre w kilku podpunktach

GRAFIKA - Ta gra jest przepiękna dla mnie , sądze nawet tak jak gralem na emulatorze z rościągniętym ekranem , kazdy detal , kazdy szczegól . Mmmm... ^^

MUZYKA - Jakoś według mnie ona zapada w tło gry i po pewnym czasie tylko slyszysz ze to brzdąka , ale jak sie tak przysluchac to muzyka godna finala (wszystko imo).

FABULA - Trzy lata po burzy ktorej glowny bohater Isaac był świadkiem , okazało się że ukradziono 3 przedmioty , ktore w nieodpowiednich rękach mogą zniszczyć świat.Isaac wraz ze swoi przyjacielem Garetem, zostaje wysłany w podróż, aby uratować niczego nieświadomych mieszkańców Weyadru. Tak rozpoczyna się fabuła tej gry , niby motyw ten sam ("uratowanie świata") ale w bardzo ciekawie opracowanej fabule.

POSTACIE - Tutaj masz 4 postacie i nie ma zadnego klopotania się , a nie co to w niektorych jRPG masz kilka dziesiat postaci i baw się w kombinowanie . Postacie nie mają za szczegolnej fabuly , poniewaz ich historia zaczyna się razem z początkiem gry.

SWIAT - "Nie duży nie mały lecz w sam raz" tak ocenie ten świat , kilka tajemniczych miejsc , kilka miejsc gdzie musisz dojść , i wiele miejsca na random battle xD.No i oraz kilka ukrytych przydatnych itemkow ^^.

SYSTEM MAGII - Przez calą gre zdobywasz summony zwane Djinami , i to od kombinacji ich zalezy jakie będziesz miał zaklęcia , co też odbija się na twoich statytykach i klasie postaci . Djiny to chyba jest coś najlepszego co moglo się przydazyc jRPG-om.

SYSTEM WALKI - Nic w sumie specjalnego attack , magic , summon i item xD

PODSUMOWANIE - Gra jest świetna , nie jest krotka , mozna grać w nią i zarazem pisać na Krypcie ^^ . NALEGAM aby kazdy fan jRPG w to zagral . Fajne jest rowniez to ze po przejsciu gry dostajesz kod ktory wklepujesz wlączając drugią część i masz wszystkie itemy jakie miales w GS 1 xD.
Ostatnio zmieniony ndz 25 mar, 2007 16:09 przez UNOisMAD, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

UNOisMAD pisze:MUZYKA - Jakoś według mnie ona zapada w tło gry i po pewnym czasie tylko slyszysz ze to brzdąka , ale jak sie tak przysluchac to muzyka godna finala (wszystko imo).
Jak dla mnie to jeden z głównych plusów gry. Muzyka która przygrywa podczas walki jest genialna, zarówno w pirwszej jak i drugiej cześci. Po dziś dzień mogę ją nucić, czgo nie mogę powiedzień o muzyce z wieeeelu innych jrpg.
UNOisMAD pisze:POSTACIE - Tutaj masz 4 postacie i nie ma zadnego klopotania się , a nie co to w niektorych jRPG masz kilka dziesiat postaci i baw się w kombinowanie . Postacie nie mają za szczegolnej fabuly , poniewaz ich fabula zaczyna się razem z początkiem gry.
W drugiej częsci będziesz ich miał 2x tyle :]
UNOisMAD pisze:SWIAT - "Nie duży nie mały lecz w sam raz" tak ocenie ten świat , kilka tajemniczych miejsc , kilka miejsc gdzie musisz dojść , i wiele miejsca na random battle xD.No i oraz kilka ukrytych przydatnych itemkow ^^.
Prawie jak świat dysku... wprawdzie nie ma słoni, ani żółwia, ale też jest płask ii z wodospadem na krawędzi ^___^
UNOisMAD pisze:SYSTEM WALKI - KOSMOS
XD
UNOisMAD pisze:Tutaj opracowano chyba jeden z najlepszych systemow walki w tym tysiącleciu !
XD

Powiem tylko, że taki sam system miał m.in. Final Fantasy Jeden :lol: Tzn. nasza tura: wybieramy co każda postać zrobi i heja! Robią to :] Cała reszta, o której piszesz to już tylko wariacja...

Gre jak najbardziej polecam, a pisałem już o niej w conajmniej 2 topicach które - standardowo - wyparowały XD
Awatar użytkownika
King VERMIN!
Cactuar
Cactuar
Posty: 479
Rejestracja: czw 21 wrz, 2006 15:43

Post autor: King VERMIN! »

sądze nawet tak jak gralem na emulatorze z rościągniętym ekranem
Tak niby czepiasz się ludzi za regulamin, a sam jawnie piszesz, że grasz na ściągniętej wersji XD
GRAFIKA


Ładna. Jak na Advance, to robi ogromne wrażenie, szczególnie ataki.
FABULA
Ogólnie banał.
a nie co to w niektorych jRPG masz kilka dziesiat postaci i baw się w kombinowanie
Myślenie boli, mkey?
Postacie nie mają za szczegolnej fabuly

Może chodziło Ci o... historii? Bo to co napisałeś za bardzo sensu nie ma.
SYSTEM WALKI
Co ty za głupoty piszesz? XD Tysiącleciu? Wolne żarty. Zbieranie tych pokemonów jest zabawne i system przywoływania ich przyjemny i łatwy. Sorry, ale system walki w GS jest ten sam co w FF.

Gra jest fajna. Grałem parę lat temu jak wyjechałem na kurpie, a dobroduszny dał mi Advenc'a na te dwa tygodnie. Ładna, przyjemna, niezbyt skomplikowany jrpg, sam polecam... jest lepszy od FFX XD (musiałem)
Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

niewątpliwie, najlepszy RPG na GBA. połączenie klasycznej gry roleplaying z Zeldą - mam tu na myśli dungeony wraz z ich zagadkami, jedne z najlepszych w gatunku. szczególnie przyjemne są latarnie, oraz w drugiej części świątynie żywiołów.
GS ma też coś co bardzo lubię w erpegach - mnóstwo, na prawdę mnóstwo dialogów między głównymi bohaterami. grze daję 9. 10 by dostała, gdyby świat miał trochę inny klimat, jakoś nie przypasowały mi te chaty ze słomianymi dachami w niektórych wioskach, albo afrykańskie motywy w drugiej części.

jeszcze a propo systemu walki, jest jeden ciekawy smaczek, o którym nie wim czy wszyscy wiedzą. otóż wszystkie potwory są podatne na różne rodzaje Djinnów. jeśli takiego potworka ukatrupi się atakiem Djinna (potworek przed śmiercią wtedy błyska kolorami), dostaje się więcej kasy i exp.
Książę Aikka

Post autor: Książę Aikka »

Uno mógłbyś też troche opisać Golden Suna 2.
Jest o wiele lepszy z powodu tego, że naprzykład po połączeniu się obu grup bohaterów można dobrowolnie zmieniać muzyke podczas walki zmieniając skład;
(Issac w drużynie - muzyka z pierwszej części , Felix w drużynie - muzyka z drugiej części , Jenna w drużynie bez Felixa i Issaca - walki Jenny podczas ucieczki z Wenus Lighthouse)

Ja zaś wole Golden Sun bo sie zakochałem w bohaterach i ich motywach.
Mia -strażniczka obwiniająca siebie o zapalenie latarni Merkury i przyłączająca sie do drużyny
Ivan - nie mógł znieść ciężaru widzianych przez siebie myśli Issaca i Gareta więc przyłącza się
Garet - tu nic szczególnego. Kamyczek kazał mu uratować świat
Issac - to samo co u Gareta

Denerwuje mnie też to, że wszystko toczy się wokół Issaca. Wszystkiego się o niego pytają.

Co do djiinów to one zmieniają członkom drużyny stopnie
np. Mia - Water Seer :arrow: Scribe :arrow: Cleric :arrow: Paragon
Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

Książę Aikka pisze:Co do djiinów to one zmieniają członkom drużyny stopnie
np. Mia - Water Seer :arrow: Scribe :arrow: Cleric :arrow: Paragon
nie tylko. pokombinuj trochę z ustaiweniami Djinnów a odkryjesz inne klasy, np. 3 Fire, 3 Wind Djinn daje nam u Isaaca klasę Ninja a 4 Earth i 3 Wind Djinn zmienia Gareta w Samuraia.
Książę Aikka

Post autor: Książę Aikka »

Wiem tylko podałem przykłady Mii z samymi djiinami Merkurego.
W Golden Sun 2 można dzięki takiej karcie zmienić klase bohatera w Pierrot, dzięki czemu może atakować kartami np.death card.
Lubie muzyki nie tylko podczas walki ale też podczas zwiedzania różnych miejsc, a szczególnie spodobała mi się w Venus Lighthouse.
Jestem na końcu gry tylko Mars Lighthouse musze przejść i nie wiem jak.
i tak najlepsza jest z Golden Sun Mia, a z Golden Sun 2 Jenna, ponieważ są najlepszymi bohaterkami leczącymi
np.Pure Ply odnawia 1000 hp jednej osobie,
Wish Well (po polsku błaganie bo gram po polsku) odnawia po 160 hp każdej osobie
Healing Aura odnawia po 100 hp każdej osobie
Fajne jest to, że przy każdym rzuconym czarze są bonusy np.wish well odnawia mi po 200.
Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

Książę Aikka pisze:szczególnie spodobała mi się w Venus Lighthouse.
motyw jeden z najlepszych w GS, aczkolwiek mi się znudził po wielogodzinnym levelowaniu (poziomy doświadczenia, szczególnie te wyżej 35-40 idą baardzo powoli)
Książę Aikka pisze:gram po polsku
kolejny pirat? :/
Książę Aikka

Re: Golden Sun

Post autor: Książę Aikka »

UNOisMAD pisze: PODSUMOWANIE - Gra jest świetna , nie jest krotka , mozna grać w nią i zarazem pisać na Krypcie ^^ . NALEGAM aby kazdy fan jRPG w to zagral . Fajne jest rowniez to ze po przejsciu gry dostajesz kod ktory wklepujesz wlączając drugią część i masz wszystkie itemy jakie miales w GS 1 xD.
Dzięki temu kodowi MOŻNA się dostać do Anemos Inner Sanctum, ponieważ aby tam wejść trzeba mieć wszystkie djiiny z zarówno Golden Sun jak i Golden Sun 2 oraz oczywiście czar teleport z Mars Lighthouse (item:Teleport Lapis).

Bardzo mi sie spodobały te bajeczne kolorki np.przy uwalnianiu djiinów,albo zapalanie latarń.
Awatar użytkownika
Jacek
Kupo!
Kupo!
Posty: 109
Rejestracja: sob 08 kwie, 2006 21:21
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: Jacek »

No nie ja też Tworzyłem taki temat ale nie wyszło.

Tak, Golden Sun i Golden Sun: The Lost Age to naprawdę świetne gry.

Fabuła - bardzo oryginalna mimo znanego motywu "ratuj świat", na samym końcu ciekawe zwroty akcji.

Psynergia- dzięki tego typu magii występującego w GS gra nie jest nudna. Oprócz zwykłych walk używamy jej w terenie do rozwiązywania zagadek.

Grafika- Jak na taką grę świetna. Tym bardziej Psynergia w walce i ataki w broniach (Felix's Sol Blade let's out a howl! Megiddo! Minos Warrior takes 584 damage.)

Zagadki i sekrety- Ta część gry jest najlepsza, niektóre zagadki są naprawdę trudne, a sekrety po odkryciu dają niewiarygodne ulepszenia i pomoce.

Djinny i Summony- To najważniejsz nroń bez niej nie na się pokonać najtrudniejszych bossów a zbieranie ich jak pokemonów daje frajdę zwłaszcza, że wszystkie dają moiżliwość wejścia do... nie powiem :lol:

Tyle ode mnie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „jRPG”