Breath of Fire

Final Fantasy to nie wszystko co oferują nam Japończycy!

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Z tego co pamiętam, to tych zdolności uczymy się tylko raz, a potem możemy je ekwipować każdemu za pomocą jakiegoś tam menu... juz dość dano w to grałem. Może musisz ruszyć z fabułą i później będzie to wytłumaczone... Albo czekaj na Sogetsu, on powinien być z tym na czasie (a przynajmniej bardziej niż ja XD )
Awatar użytkownika
Fjuczers
Kupo!
Kupo!
Posty: 61
Rejestracja: wt 08 sie, 2006 17:12
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Fjuczers »

Jaco pisze:Z tego co pamiętam, to tych zdolności uczymy się tylko raz, a potem możemy je ekwipować każdemu za pomocą jakiegoś tam menu... juz dość dano w to grałem. Może musisz ruszyć z fabułą i później będzie to wytłumaczone... Albo czekaj na Sogetsu, on powinien być z tym na czasie (a przynajmniej bardziej niż ja XD )
hmmm w sumie w campie za pomoca specjalnych itemkow mozna cos zrobic ze skillami, poprobuje zaraz co dokladnie.

no i czekam na Sogetsu 8)

EDIT: za pomoca Aurum moge przenosic skille, ale mam narazie tylko 2 sztuki temu, znaczy to ze "dostanie" pierwotnego skilla jest losowe ?
To Odin we call – in his name we will fight
Riding on dragons through the waves
And the gods on our side
To Odin we call – in his name we will fight
Summon the valkyrs in the sky
On the wings of death we ride
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Fjuczers pisze:znaczy to ze "dostanie" pierwotnego skilla jest losowe ?
Tak. Pierwszy raz uczy się go ten, któremu się to po prostu uda. Postać nie ma znaczenia.
Awatar użytkownika
Fjuczers
Kupo!
Kupo!
Posty: 61
Rejestracja: wt 08 sie, 2006 17:12
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Fjuczers »

Jaco pisze:
Fjuczers pisze:znaczy to ze "dostanie" pierwotnego skilla jest losowe ?
Tak. Pierwszy raz uczy się go ten, któremu się to po prostu uda. Postać nie ma znaczenia.
czyli niezabardzo jest mozliwa sytuacja gdy cala druzyna ma czary ochronne i leczenie dla siebie :wink: 8) ok teraz juz moge grac pelna para, bez obaw ze pomine jakies skille :D
To Odin we call – in his name we will fight
Riding on dragons through the waves
And the gods on our side
To Odin we call – in his name we will fight
Summon the valkyrs in the sky
On the wings of death we ride
Awatar użytkownika
andchaos
Cactuar
Cactuar
Posty: 267
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2005 14:49
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: andchaos »

Fjuczers pisze:teraz mam Ryu, Nine i Ershin i jak wrocilem na pustynie to nijak nie moga sie nauczyc Fire, Blind czy skilla z nieumarłych (Ryu juz go ma, nazwa mi wyleciała)... daje ciagle wszystkimi postacia DEFEND przeciwnik/przeciwnicy uzywaja okolo 10 razy na walke skilla i dupa nie moga sie go nauczyc moze kazda postac moze nauczyc sie tylko pewnych skillow ? HELP
Każdy skill jest wyuczany tylko raz, jesli już nauczyłeś jakąś postać skilla to możesz jedynie go przekazać dla innej postaci, nie ma możliwości wyuczenia kilku postaci jednego skilla.

Fjuczers pisze:znaczy to ze "dostanie" pierwotnego skilla jest losowe ?
Nie do końcia, istnieją dwa podstawowe warunki które trzeba spełnić by nauczyć się skilla:
- po pierwsze nasza postać musi obserwować poczynania wrogów (defend)
- przeciwnik musi trafić swoją umiejętnością w postać którą chcemy się nauczyć skilla
Fjuczers pisze:za pomoca Aurum moge przenosic skille, ale mam narazie tylko 2 sztuki temu
Tak, przedmiot jest tak samo jak w BOF3 (gdzie nazywał się Skill Ink) cięzko do zdobycia, o ile dobrze pamiętam to po rozwinięciu wioski wróżek można było tam kupować przedmiot, ale teraz nie jestem tego pewien.

EDIT:
dodam że niektórzy przeciwnicy odpalają skille tylko gdy są spełnione odpowiednie okolicznosci, np. gdy ich HP spadnie poniej 5% maxHP lub gdy uderzymy w nich odpowiednią umijętnością, pamiętam że niektórzy przeciwnicy np. po użyciu ognia na nich zapalali się i zaczeli używać umiejętności ognistych (były to takie tam suche drzewa), a niektórzy przeciwnicy jak ich uderzysz umiejetnością lodową to doznają paraliżu, to dużo zależy od typu przeciwnika.
Vivi714
Kupo!
Kupo!
Posty: 122
Rejestracja: wt 22 kwie, 2008 15:50

Post autor: Vivi714 »

Sogetsu przerażasz mnie! Z twoich postów da się książke zrobić! Przeszedłem BoF IV z solucją i gra jest nawet przyjemna, szkoda tylko, że żadnych dodatkowych bossów nie ma. Przy ostatnim bossie (nie chciałem!) wybrałem zuą opcje -

Kod: Zaznacz cały

uśmierciłem własną drużynę, a z bossem ostatnim bym prawie na bank wygrał
(gra dla mnie za prosta była).[/code]
Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

Vivi714 pisze:Sogetsu przerażasz mnie! Z twoich postów da się książke zrobić!
Nah, poczytaj sobie temat o mandze i anime - tam to dopiero wypracowania ludzie strzelali :smile:
Vivi714 pisze:Przy ostatnim bossie (nie chciałem!) wybrałem zuą opcje
BoFIV to chyba jedyna gra, w której popieram głównego adwersarza (bo złym się go nie da nazwać - dla mne największym złoczyńcem w całej grze był Yuna) i gdyby nie to o czym piszesz w spojlerze sam chętniej bym wybierał to zakończenie.
Vivi714
Kupo!
Kupo!
Posty: 122
Rejestracja: wt 22 kwie, 2008 15:50

Post autor: Vivi714 »

To trochę głupie, ale w BoF'ach główna postać (dobra, Ryu) jest zazwyczaj denna i nudna, a Fou Lu (BoF IV only) jest świetny - potęga, legenda i walczy po swojej stronie. :)
Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

Ja wiem, czy denna i nudna. Po prostu typowy bohater JRPG, w którego wciela się gracz i w jakimś stopniu to od jego wyobraźni zależy jaka będzie ta postać. Ja tam lubię tego niebieskowłosego smoka. Nie wiem, czy grałeś w BoFV. Tam Ryu jest bardziej rozbudowany. Ale tak zawsze jest kiedy główny bohater nie jest milczkiem.

A Fou-Lu, m.in. dla tego go lubię, że walczy dla siebie, w konkretnym celu a nie po to, żeby zniszczyć/opanować świat. Niestety, chyba na zawsze pozostanie niedocenionym antagonistą uważanym przez wielu za kalkę Sephirota (jak gdyby to on miał monopol na długie, szare włosy...)
Vivi714
Kupo!
Kupo!
Posty: 122
Rejestracja: wt 22 kwie, 2008 15:50

Post autor: Vivi714 »

Sogetsu pisze:Nie wiem, czy grałeś w BoFV. Tam Ryu jest bardziej rozbudowany.
BoFV?! Ja myślałem, że ostatni był Dragon Quarter (chyba, że to to samo :?)!
Awatar użytkownika
Gokulo
Cactuar
Cactuar
Posty: 499
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2003 20:52

Post autor: Gokulo »

To samo :P
We all travel a maze of relationships, it goes on with or without you. I search the sea of the unconscious... I look for you... to find my true... self...
ODPOWIEDZ

Wróć do „jRPG”