Seria Suikoden

Final Fantasy to nie wszystko co oferują nam Japończycy!

Moderator: Moderatorzy

Cloud_89

Seria Suikoden

Post autor: Cloud_89 »

Co sądzicie o serii gier Suikoden. Moim zdaniem to -zaraz po finalach- najlepsza seria jRPG. Oferuje dużą ilość postaci, ciekawą fabułe i system walki -genialny w swej prostocie. Czego chcieć więcej???
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Temat wraca jak bumerang. Skorzystam więc, bo nie miałem okazji się wypowiedzieć nt. piątej części :]

Zaczynamy od intra. Jakoś nie przykuło mojej uwagi na tyle, by oglądać więcej niż 2 razy. Tutaj S2 i S3 są nadal niepobite. Te z S5 jest na 3 miejscu ;]

Ok, nie intro czyni grę, więc przechodzimy do sedna. Nie miałem okazji przeczytać waszych opinii, bo omijałem większość wieści o S5, więc nie wińcie mnie, jak napisze coś, o czym się mówiło ;]

A więc... BRAVO Konami! W końcu doczekaliśmy się godnej kontynuaccji psx'owskich Suikodenów na PS2, jako, że w S3 było praktycznie wszystko pozmieniane (na gorsze oczywiście), a S4 to w ogóle śmiech na sali, tak S5 ma w sobie wszystko to, co w Suikodenach najlepsze, czyli w końcu upragniony powrót do korzeni. Mamy mapę świata! Normalną, taką jak w S1 i S2!!! Yay ^__^ Walki w końcu są takie, jakie były na początku, bez udziwnień, jedynie z możliwością zmiany ustawienia, co odebrałem jako wielki plus! Walki strategiczne.... miodzio! Również stary dobry system, tylko jaeszcze lepszy i bardziej rozbudowany (w tym Suikodenie są one najlepsze z serii, imo). Skille.... no tutaj nie podobało mi się, że można tylko użyć 1-2 na postać, Ale z drugiej strony nasze postacie mogłyby być za silne ;] Kwatera główna? No ciężko będzie pobić tą z 2jki. Ale jak dla mnie ta z S5 jest na 2 miejscu.

Fabuła...... hmm... wiecie co. Chyba powoli mi się Suikodeny przejadają :/ Bo ileż razy można przechodzić przez praktycznie to samo? Najpierw jest wesoło, potem wszystko sie psuje przez runy, potem stajemy na czele armii, walczącej w jedynej słusznej sprwie, szukamy stratega, wsio wygrywamy, chwilowy kryzys, pokonanie go, ktoś tu czy tam zginie, no i na końcu wygrywamy, z takim lub innym skutkiem.... No to jest cecha charakterystyczna dla wszystkich Suikodenów, ale naprawdę..... ileż można? Mimo wszystko, abstrachjąc od powyższego schematu fabuła w S5 stoi na bardzo wysokim poziomie. Zapewnia rozrywkę na jakieś 70-80h!!! który z poprzednich Suikodenów pochłaniał tyle czasu? kolejny raz kłaniam się w stronę Konami, bo naprawdę się postarali.

108 gwiazdek... obiecałem sobie, że się postaram zdobyć jak najwięcej, skończyło się na ok. 80 :P Chyba nie jestem dobry w te klocki. Qrde... miałem tyle książek, a akurat gościa który by mi je pozwolił odczytać nie umiałem dorwać :/ :( Ale nadal się szykuję na wielkie przechodzenie wszystkich Suikodenów z opisem, co by wszędzie te 108 postaci zdobyć ;) No a same postacie były.... no qrde, jak się ma wybór ze 108 to muszą się trafić jakieś fajne _^_ Chociażby Kyle, Georg, czy Miakis.

Jak dla mnie piąty Suikoden wyparł z 2 miejsca cześć pierwszą! (S2 nadal rządzi :]) Polecam i znawcą tematu, jak i tym, którzy się nigdy z Suikodenem nie zetknęli.
Cloud_89

Post autor: Cloud_89 »

Tak szczerze powiedziaszy to grałem tylko w S1 i S2. Tak jak to powiedziała Jaco S3 i S4 wprowadza za dużo zmian. Temu też nie "brałem się" za S5 bo myślałem że będzie powtórka z rozrywki (marnej- tak swoją drogą). Ale skoro słysze że S5 jest fajny to widocznie będe musiał spróbować.
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Cloud jak już zakładasz temat (który juz na tym forum wałkowaliśmy do upadłego) to zarzuć argumentami, bo narazie same puste stwierdzenia z Twojej strony wydobywam.
hay

Post autor: hay »

Suiko 1 ponad wszystko, pamiętam miałem straszne opory bo grafika mi się nie podobała kiedyś, ale dałem tej grze szansę... I zakochałem się ;]

N: A argumenty to co? -_-'
Ostatnio zmieniony pt 15 wrz, 2006 15:55 przez hay, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
andchaos
Cactuar
Cactuar
Posty: 267
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2005 14:49
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: andchaos »

Witam i pozdrawiam wszystkich któży mieli styczność z tą serią

Ja sam przeszedłem Suikodema 1,2 4 i właśnie skończyłem suikoden tactics
Bardzo podobała mi się grafika z dwóch pierwszysch części, jest poprostu ładna i kolorowa.

Interesowało by mnie nabycie części 3 i 5
Jak istniał tu poprzedmi dział Suikodena to kilka osób się wypowiedziało że przeszło te części.
W mojej okolicy obszedłem wszystkie sklepy z grami lecz nigdzie się na te części nie natknołem.
Jeśli ktoś zna jakiś sklepik internetowy gdzie można nabyć te części serii to prosze o podanie stronki.

z góry dziękuje i pozdrawiam
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

ech...S3 niez znajdziesz w Polsce, bo po prostu nie wyszlo (i nie wyjdzie) w EU,a S5 wychodzi jutro (22 wrzesnia) dopiero w EU:]

szukales igly w stogu siana :wink:
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Tak gram sobie ostatnio w Suikoden Tactics.... już w sumie od.... 3 tygodni. No i tak sobie gram raz na jakiś czas.... ostatni raz chyba tydzień temu... i....ta gra jest cholernie nudna! :/ Nie wiem czemu. Walki są dość trudne... ale zamiast chodzić z walki do walki to muszę zaliczać jakieś śmieszne questy i walczyć w jakichś pobocznych walkach, żeby podpakować swoją ekipę, kupić im nowe zbroje, ulepszyć bronie... a kasy jest po prostu za mało :P (ale to w każdym Suikodenie trudno o kasę ;] ) Ludzi których używam do walki jest z 15, bo na więcej mnie nie stać _^_

Sam system walk jest bardzo uproszczony. Zbytnio nie różni się niczym od innych taktycznych gierek rodem z KKW. Jedynie możliwość zmiany uczestników walki na tych, który "stoją gdzieś obok" jest dla mnie nowością i zarazem ciekawym rozwiązaniem (w końcu mamy duuuuużo postaci do wyboru). W walkach liczy się głównie używanie elementalnych pół, bez których to wróg może nas szybko załatwić. A różnorodność wrogów jest... żenująca. Ot, czerwoni, z mieczami, niebiescy z dzidami i żółci z łukami/kuszami.... no i albo pirat, albo rycerz, albo ryba, albo kościotrup o_O Jasne, jest 'trochę' więcej przeciwników, ale i tak na tym polu ST leży i kwiczy. No i motyw, ze postcie giną na zawsze jest rozbrajający :P Zginie ktoś silny to od razu reset i gramy od nowa, bo głupio jest go stracic :P

Fabularnie się nie wypowiem, bo jeszcze za dużo (chyba...) nie wiem.... ale jak narazie jest uboga. Zbieramy ekipę ludzi, nie wiadomo w sumie po co.... Ot, żeby się ludzie nie czepiali, że nie będzie 108 postaci pewnie :P

Grafika i muzyka... bywało lepiej... za to voice acting... buahahahahaha.... Chyba zatrudnili najtańszych seiyuu w tej branży :P Szczególnie główny bohater "rox"...

Napisałbym "wracam do grania" ale jakoś mi się nie chce _^_ Fakt, ostatnio nic mi się nie chce.... ale wolałbym sobie przejść FFT po raz n-ty niż męczyć się z ST ;]
Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

Jaco pisze:No i motyw, ze postcie giną na zawsze jest rozbrajający
ale to przecież standard w sim rpg. taki już urok tego typu gier.
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Sogetsu pisze:ale to przecież standard w sim rpg. taki już urok tego typu gier.
Ale tutaj nie mamy nawet okazji rzucić takiego phoenix downa.... postać od razu umiera, albo jak się uda to tylko ucieka. W innych tacticsach aż tak drastycznie nie było ;] (przynajmniej w tych, w które grałem).
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

Konami's Suikoden producer Takahiro Saikymama mentioned that the development of Suikoden VI has already began, the game may have references to a previous Suikoden game.
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

już szóstkę robią... kiedy ja w końcu dwójkę zdobędę? :sad:
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

a kogo sie o to pytasz:] to juz lezy w Twoim interesie :)

..i obys to szybko nadrobil, 2 jest imho najlepsza czescia sagi^^
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

to było pytanie rzucone w przestrzeń. wiem, że to leży w moim interesie. problem w tym, że SII to biały krók, którego bardzo trudno dostać. a o tym, że gra jest świetna mogłem się przekonać. doszedłem do momentu, gdze walczy się jakąś laską z biczem a zaraz potem z zombie dragonem. problem w tym, że akurat miałem ze sobą cienkie postacie na niskich levelach i nie bardzo dało się zmienić drużynę, w związku z czym dostawałem siermiężne lanie od smoka... a potem kumpel oddał grę i od tamtej pory mój Hero siedzi przy tamtym savepoincie (tzn siedział dopóki save'a nie skasowałem :P )
Final

Post autor: Final »

Sogetsu żałuj że nie przeszedłeś do końca tego Suikodena.Wprawdzie ludzie mówią że jest to najlepsza część z pośród Suikodenów, ale jednak(troszeczkę stare.Bo kiedy teraz istnieje Suikoden V ludzie zaczynają go oceniać :p i w tym przypadku Suikoden 2 już się dla nich nie liczy).Ale jezeli chodzi tutaj o czasy dawniejsze to możesz teraz żalować i szybko iść do kolegi żeby wypożyczyć jeszcze raz :p bo naprawdę warto.
ODPOWIEDZ

Wróć do „jRPG”