Seria Suikoden

Final Fantasy to nie wszystko co oferują nam Japończycy!

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
andchaos
Cactuar
Cactuar
Posty: 267
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2005 14:49
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: andchaos »

wielkie dzięki za odpowiedź,
nie wziołem pod uwagę że mam savey z wersji PAL a Suikoden III jest w NTSC

na Gamefaqs znalazłem save z S2 który można załadować przed rozpoczęciem gry w Suikoden III ale trzeba go przegrać na memorkę jakimś specjalnym użądzeniem co nazywa się DexDrive. Czy jest takie coś wogule dostępne w Polsce? bo ja dotąd się z tym nie spotkałem.
Awatar użytkownika
Gokulo
Cactuar
Cactuar
Posty: 499
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2003 20:52

Post autor: Gokulo »

W zasadzie wystarczy plytka z programem i zwykla pamiec Flash do zrzucenia save na Memorke.
We all travel a maze of relationships, it goes on with or without you. I search the sea of the unconscious... I look for you... to find my true... self...
Awatar użytkownika
andchaos
Cactuar
Cactuar
Posty: 267
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2005 14:49
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: andchaos »

Gokulo pisze:W zasadzie wystarczy plytka z programem i zwykla pamiec Flash do zrzucenia save na Memorke.
Masz jakiś szczególny program na myśli, bo w internecie są programy do dokonania tego ale do kazdego są podane jakieś skomplikowane schematy elektroniczne i pisze że trzeba wpierw wykonać układ pod uniwersalny port drukarki.

Jak byś umiał to wytłumacz jak dokonać zrzut save na memorkę albo podaj stronkę gdzie to wyczytałeś bo ja nic takiego nie znalazłem w necie
Awatar użytkownika
Gokulo
Cactuar
Cactuar
Posty: 499
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2003 20:52

Post autor: Gokulo »

Program zalezy od formatu pliku jaki chcesz uzywac.
Ja uzywam programu MaxDrive wiec taki tez format plikow musi byc.
Potrzebujesz do Pendrive'a (jakiegos najzwyklejszego, konsola nie lubi komplikacji - mojego mp3 playera wogole nie widzi). Zgrywasz na niego save, wkladasz w port usb konsoli. Uruchamiasz program i tam juz latwo sie zorientowac jak zgrac to.
We all travel a maze of relationships, it goes on with or without you. I search the sea of the unconscious... I look for you... to find my true... self...
Awatar użytkownika
andchaos
Cactuar
Cactuar
Posty: 267
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2005 14:49
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: andchaos »

hmm...

Ten program Max Drive widzi tylko pliki o rozszerzeniu .max a ja potrzebuje coś do pliku .gme. znalazłem konwserter do tego formatu ale conwertuje do wielu innych formatów tylko nie .max
Awatar użytkownika
Gokulo
Cactuar
Cactuar
Posty: 499
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2003 20:52

Post autor: Gokulo »

Ja mam taki ktory konwertuje do .max, ale nie jestem pewien czy widzi .gme
We all travel a maze of relationships, it goes on with or without you. I search the sea of the unconscious... I look for you... to find my true... self...
Awatar użytkownika
andchaos
Cactuar
Cactuar
Posty: 267
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2005 14:49
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: andchaos »

Gokulo pisze:Ja mam taki ktory konwertuje do .max, ale nie jestem pewien czy widzi .gme
Podaj jego nazwę żebym wiedział czego szukać, ja znalazłem jedynie programik Memmory cart maneger 1.3. otwierałem nim ten plik gme i wyświetliło mi że save jest Suikoden II Lv 62 itd. więc save jest napewno dobry ale tylko czym go konwertopwać do max, chyba że tym twoim programikiem pójdzie.
Awatar użytkownika
masta
Kupo!
Kupo!
Posty: 25
Rejestracja: pt 23 lut, 2007 01:07
Lokalizacja: Opole

Post autor: masta »

Suikoden 5 to najbardziej masakryczny jrpg na ps2!!! Genialna fabuła, nietuzinkowe postaci, całkiem dobra muzyka :D Zastanawiam się czy jest to mój najlepszy jrpg ever :grin: FF12 przy tej grze pod względem fabuły, postaci (fabuła jest najważniejsza) to cienizna, słabiutka gra!!!
Chociaż grafika Suikodena 5 nie rzuca na kolana, to za to wzrusza gracza i rozśmiesza. Genialne dialogi, przyjemny klimat, wymagające questy ze zdobywaniem 108 Stars of destiny - wszystko to sprawia, że chce sie przechodzić wiele razy. Dla mnie już klasyka. Spokojnie dorównuje Suikodenowi 2 z psx'a, a dla mnie go przebija, a to za sprawą tego że fabuła jest dojrzalsza i możemy się nią cieszyć przez więcej godzin. Grajcie ludzie, bo wciąga jak niegdyś FF, a to oznacza, ze twórcy scenariusza włożyli w to sporo serca i to się naprawdę czuje. Wspomnieć należy także o taktycznych bataliach, które naprawdę wciągają i skłaniają gracza do myślenia :wink:

Ogólnie gra w skali 10/10 - zdania nie zmienię i nie narzekam na grafikę, która według mnie stoi na dobrym poziomie i nie burzy całego klimatu, lecz odwrotnie sprawia, że będziemy ja pamiętać przez długi okres czasu i wspominać z łezką w oku :wink:
Awatar użytkownika
Gokulo
Cactuar
Cactuar
Posty: 499
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2003 20:52

Post autor: Gokulo »

Program sie nazywa Ps2_Save_Builder
We all travel a maze of relationships, it goes on with or without you. I search the sea of the unconscious... I look for you... to find my true... self...
Awatar użytkownika
andchaos
Cactuar
Cactuar
Posty: 267
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2005 14:49
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: andchaos »

Gokulo pisze:Program sie nazywa Ps2_Save_Builder
Niestety ten programik nie obsługuje GME, hyba się nie da tego zrobić bo Dexdrive jest do kopiowania Save z PSX a MaxDrive do PS2.

Przy okazji mam pytanko:
czy jest możliwość łączenia magii w Suikoden III bo żucałem zaklęcia czwartego poziomu ruwnocześnie i się nie łączą jak w wszytkich innych częściach Suikodena. próbowałem dobierać magów w druzynie w pary i nowe zaklęcia się również nie pokazują. może trzeba dwa łączące się runy dać jednemu magowi i pojawi się dodatkowe zaklęcie jak w Suikoden II ale zaden z magów jak narazie nie uzyskał drugiego punktu MP na czwarty pozim mimo że mam postacie w okolicy Lv. 60 i stoje przed końcowym bossem gry.

chodzi mi o to czy jest jakiś sposób na łączenie magii w S3?
UNO_is_MAD

Post autor: UNO_is_MAD »

Mam pytanie : Czy w Suikodenie jest łączna fabuła , czy mógłbym zacząć grać w V i nie mialbym problemow z poznaniem fabuły ?
Awatar użytkownika
andchaos
Cactuar
Cactuar
Posty: 267
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2005 14:49
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: andchaos »

UNO_is_MAD pisze:Mam pytanie : Czy w Suikodenie jest łączna fabuła , czy mógłbym zacząć grać w V i nie mialbym problemow z poznaniem fabuły ?
Główną fabułą suikodemów są True Rune'y. każda część ma innego bohatera i inną fabułę, lecz są miendzy nimi powiązania jak pojawiające się Rune'y lub True Rune'y w innych częściach np. Soul Eather w Suikoden 4 lub pojawiające się znajome postacie z poprzednich części jak Viki, Jeen czy Leeknat

Możesz bezproblemowo zacząć grać w Suikoden V bez znania poprzednich części bowiem każda część opowiada historię innego bochatera jest w nim jedynie zachowana symetryczność zdarzeń świata, chodzi o to że wszystkie części dzieją się w tym samym świecie i wkażdej części jest wspomniane o tym co się działo w poprzedniej ale fabuła każdej z nich jest niezależna od fabuły poprzedniej części. A wprost mówiąc opowiada całkiem nową historię w tym samym świecie co poprzednie części ale niezależnie od nich.

[ Dodano: Pią 30 Lis, 2007 17:12 ]
EDIT.
Pojawił ssię na allegro SUIKODEN, pierwsza część jest bardzo żadka i cięzka do zdobycia
kto jest zainteresowany niech zajrzy tutaj:

http://www.allegro.pl/item277293778_suikoden.html
Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

mam pytanko odnośnie chronologii w serii Suikoden. z tego co udało mi się znaleźć sprawa wygląda tak:

SIV -> Tactics -> SV -> S1 -> Suikogaiden 1&2 (2 zachodzi na SII) -> SII -> SIII

pytanie jednak, jakie przedziały czasowe oddzielają poszczególne części. wiem, że SII dzieję się krótko po SI a SIV kilkaset lat przed SI. a co z pozostałymi? w miarę możliwości proszę bez spoilerów (na razie mam za sobą tylko SI i kawałek SII)
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Z wiki ^^:

Suikoden IV (143 years before Suikoden V, 150 before Suikoden) → Suikoden V (Ends 9 years before Suikoden) → Suikoden (3 years before Suikoden II.) → Suikoden II (15 years before Suikoden III) → Suikoden III.
Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

no tak... I feel a litle bit retarded now... nie wiadomo tylko co z Tacticem. anyway, thx :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „jRPG”