Seria Suikoden

Final Fantasy to nie wszystko co oferują nam Japończycy!

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Ano zapomniałem o Tacticsie.... Ogólne historia dzieje sie parę lat po wydarzeniach z SIV (ale również trochę przed SIV... przez chwilę ;] ). Myślę, ze będzie to coś koło 3-5 lat.
Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

pojechałem na weekend do domu - "bez netu będę mógł sobie spokojnie popracować nad pracą mgr; obejrzę sobie tylko intro do (nowo zakupionego) Suikodena IV" chyba domyślacie się jak to się skończyło :lol:
pierwsze wrażenie: to jest intro do Suikodena!? spodziewałem się czegoś, czego spodziewać się można po Suikodenowych intrach (you know, what I mean). ale nic, po pierwszym szoku i ponownym obejrzeniu zaczęło mi się podobać, i to bardzo! muzyka to coś czego nie spodziewałbym się nie tylko po Suikodenie, ale po JRPG w ogóle. zresztą,
http://youtube.com/watch?v=azPj90N20RY
aż się chce do tego tańczyć 8)
oglądanie intra skończyło się 15 godzinami na liczniku gry :lol:
sama gra, cóż - to w końcu Suikoden! ale mimo to nie spodziewałem się, że aż tak mi się spodoba. Suikodeny mają najprzyjemniejszy system walk, z jakim się kiedykolwiek spotkałem. dotyczy to zarówno dynamiki walk jak i sposobu levelowania.
spodobało mi się też to, jak twórcy gry bawią się w tej części z graczem obeznanym w serii - parę razy myślałem, że

Kod: Zaznacz cały

to miejsce jest TYM miejscem - najpierw bezludna wyspa, potem Obel. a gdy okazało się, że mam gromadzić ziomków w jaskinii zrobiłem mniej więcej tak: :? w końcu przyszło mi do głowy, żeby przyjrzeć się zarysowi budowli w środku. co to, namiot? niee statek - no i sobie pływamy naszą "twierdzą" - tak jak się spodziewałem
nie wiem, jak innym - za dużo o tej części nie czytałem, ale domyślam się, że jest to element kontrowersyjny - mi spodobał się motyw żeglowania. marynistyczny erpeg! zawsze takiego chciałem :) (no, może nie XD ) nie spotkałem się nigdy z innym rolplejem w podobnych klimatach. żeglowanie między wyspami jest fajne - relaksuje, można się wtedy zdrzemnąć albo pośpiewać szanty XD

i jeszcze jedno - Syrena (której imienia zapomniałem :P ) rządzi jak na razie.
WeryBedBoy23

Post autor: WeryBedBoy23 »

Witam wszystkich. Gram własnie w suikodena 5 i mam problemy ze zdobyciem wszytkich postaci moze macie jakis opis do zdobycia wszytskich 108 postaci szukałem kilka dni i nic niemal stracilem nadzieje. Z góry dziękuje.
Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

WeryBedBoy23

Post autor: WeryBedBoy23 »

Sogetsu dzieki, za linka niestety mój angielski nie jest az na tak wysokim poziomie abym mógł sobie z tym poradzic szukałem tego po polsku. Ale jeszcze raz dziekuje.
Awatar użytkownika
andchaos
Cactuar
Cactuar
Posty: 267
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2005 14:49
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: andchaos »

może zajżyj tutaj: stronka

masz tam opisane po polsku jak zdobyłem wszystkie postacie, zwróć uwagę na te zaznaczone na czerwono bo można je przegapić.
WeryBedBoy23

Post autor: WeryBedBoy23 »

andchaos wielkie dzieki własnie czegos takiego szukałem.
Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

przeglądam sobie Suikosource a tu taki kwiatek:

http://www.suikosource.com/chars/list/?char_id=678

prawie z krzesła spadłem :lol: imię prawie dobre jak Hui z Tobala.
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

Pamietam, ze było to tutaj poruszane xD

..Sog, zespojlerowales sobie gre;p
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

Sogetsu pisze:..Sog, zespojlerowales sobie gre;p
nie martw się, i tak pewnie w Suikoden III nie zagram :P a jeśli już się zdarzy to i tak mnie to rozbawi :]

przy okazji, ten też ma fajne imię http://www.suikosource.com/chars/list/?char_id=630 (googlnijcie sobie)
Awatar użytkownika
andchaos
Cactuar
Cactuar
Posty: 267
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2005 14:49
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: andchaos »

Sogetsu pisze:i tak pewnie w Suikoden III nie zagram
Radził bym jednak sięgnąć po suikodena III, nie zawiedziesz się, gra jest naprawde genialna, mi z resztą się bardzo podoba a szczególnie system walki oraz rozwoju postaci który bardzo przypomina ten z suikodena V. teraz co jakiś czas pojawia się oferta Suikoden III na ebay.de gdzie jakaś niemiecka firma sprzedaje suikoden III, widziałem tą oferte już dwa razy wystawioną. No ale chyba narazie bendziesz zajęty bo ktoś o znajomym mi nicku właśnie kupił suikodena II na allegro :). poszło po solidnej cenie, chyba jednak jedną z moich suikodenów II sprzedam :P.
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

^ Podejrzewam, że Sogetsu ma 'problem regionalny' ze swoją PS2, więc nic mu nie da oferta Suikodena na niemieckim ebayu;)

<no stare Suikodeny idą po niezłych cenach na Allegro>

<...ale tyle, to bym na gre chyba nigdy nie wydała xDD -druga myśl- jeśli na świecie nie byłoby więcej kopii Xenog albo PE...wtedy ewentualnie xDD >
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

Garnet pisze:Podejrzewam, że Sogetsu ma 'problem regionalny' ze swoją PS2, więc nic mu nie da oferta Suikodena na niemieckim ebayu;)
Dokładnie. Chyba, że jakiś Swap Magic czy inne ustrojstwo coś pod tym względem pomaga.
Garnet pisze:<...ale tyle, to bym na gre chyba nigdy nie wydała xDD -druga myśl- jeśli na świecie nie byłoby więcej kopii Xenog albo PE...wtedy ewentualnie xDD >
Spłukałem się na tego Suikodena II, czego skutki dopiero kończę odczuwać. Ale za to w końcu mam od dawna wyczekiwaną z utęsknieniem:)

tylko jeszcze nie wiem, kiedy będę miał więcej czasu, żeby zagrać ^^"
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

Sogetsu pisze:Swap Magic czy inne ustrojstwo coś pod tym względem pomaga
Nie znam sie zbytnio na tym (Boni coś tam chyba próbował). Z tego co wiem, niektóre gry wchodzą, niektóre nie...Na necie na pewno jest coś więcej.
Sogetsu pisze:Ale za to w końcu mam od dawna wyczekiwaną z utęsknieniem:)
;)

Btw. Z tego co pamiętam, w 2006r dostaliśmy info, iż zaczęto prace nad SVI (i że rzekomo miałoby wyjsc na Wii)...i do tej pory cisza;(
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
andchaos
Cactuar
Cactuar
Posty: 267
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2005 14:49
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: andchaos »

Garnet pisze:Sogetsu napisał/a:
Swap Magic czy inne ustrojstwo coś pod tym względem pomaga
Nie znam sie zbytnio na tym (Boni coś tam chyba próbował). Z tego co wiem, niektóre gry wchodzą, niektóre nie...Na necie na pewno jest coś więcej.
Ja używałem Swap Magic'a i odpala większość (ale nie wszystkie!!!) gier NTSC na PS2, jednak wogule nie chciał mi odpalać gier z PSX, próbowałem odpalić Final Fantasy Tactics (NTSC-US) jak i Eithea (NTSC-JAP) i żadna mi nie ruszyła, załadował się program a po włożeniu gry = czarny ekran. z tego powodu zdecydowałem na przebudowe, obecnie w konsolce mam wbudowany chip MODBO750 i ogólnie wszystko chodzi, jednak również były komplikacje z robieniem save w niektórych grach na PSX, miałem taki wypadek że przy próbie zapisu stanu gry FF7 skasował mi całą zawartość memorki. ogólnie grywam na tym chipie w Suikoden III (NTSC-US) i nie mam żadnych problemów, gra chodzi idealnie i save też bez problemów.
Garnet pisze:Btw. Z tego co pamiętam, w 2006r dostaliśmy info, iż zaczęto prace nad SVI (i że rzekomo miałoby wyjsc na Wii)...i do tej pory cisza;(
też o tym słyszałem, coś było wspomniane o tym na suikosource w newsach, podobno to tylko taka plotka a nie oficjalne informacje.

news z suikosource
RUMOR: Suikoden VI for Wii?
Disregard the rumor that JUMP magazine was going to have an article stating Suikoden VI would come out for the Wii. JUMP had no mention of Suikoden whatsoever.

Posted by Kornholio on 2008-01-10
ODPOWIEDZ

Wróć do „jRPG”