Seria Suikoden

Final Fantasy to nie wszystko co oferują nam Japończycy!

Moderator: Moderatorzy

xSephirotHx

Post autor: xSephirotHx »

Final powiedział:
Sogetsu żałuj że nie przeszedłeś do końca tego Suikodena
Przyznaję Finalowi rację. Druga część Suikodena jest naprawdę warta ukończenia. Obecnie sam do niej wróciłem i ten system walki, duża ilość postaci i tryb strategiczny dalej mnie rajcują. Jak dla mnie jrpgi w których można znależć elementy bądź mini gry chaczące o tradycyjne gry strategiczne wydają mi się świetnym rozwiązaniem na urozmaicenie rozgrywki :)
Awatar użytkownika
andchaos
Cactuar
Cactuar
Posty: 267
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2005 14:49
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: andchaos »

Ja właśnie nabyłem Suikodena 5 i właśnie go przechodze.
Musze przyznać że gra jest bardzo udana, System walki bardzo mi się podoba a szczególnie system pojedynków. W S5 mamy podczas pojedynku tylko pare sekund na reakcję po wypowiedzeniu dialogu przez przeciwwnika, sekwencje ciosów podczas pojedynku są doskonale zrobione. Jedynie co mi nie przypadło do gusto w S5 to system walki bitew który tutaj przypomina RTS'a.

Przy okazji mam pytanko

Mam już jakieś 45 postaci zrekrutowane a nadal nie potrafie znaleść w swoim zamku miejsca gdzie jest Tabela postaci SOD. Czy ktoś potrafi mi powiedzieć gdzie ona jest, albo musze zrekrutować konkretną postać która pokazuje tą tablice, w S1 i 2 Był to Luc a w S4 była wypisana na ścianie przy War Room a w S5 nie potrafie jej znaleść.

Jeśli ktoś wie gdzie jest, to prosze o podanie lokacji lub postaci którą trzeba zrekrutować by obejrzeć Tablicę SOD.
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

andchaos pisze:Jeśli ktoś wie gdzie jest, to prosze o podanie lokacji lub postaci którą trzeba zrekrutować by obejrzeć Tablicę SOD.
Tam gdzie jest Zerase. Ale pewnie jeszcze nie doszedłeś do pewnego momentu w fabule, skoro jej tam nie ma :]
Awatar użytkownika
andchaos
Cactuar
Cactuar
Posty: 267
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2005 14:49
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: andchaos »

Więc w Sealed Room Na szczycie zamku.
U mnie jest tam obecnie Zerase, Zweig i Lorelai ale tablicy postaci jeszcze nie ma.
Coś mi się wydaje że w tym pokoju jeszcze będzie Killey i chyba wtedy się pojawi tablica.

Dzięki za szybką podpowiedź
Pozdrawiam
midou

co do tablicy

Post autor: midou »

Tablica pojawi sie w pozniejszym etapie gry,nie trzeba miec killeya,na szczyvie zamku pojawi sie Lakenat (z nikad jak zwykle) i zerase powie ze nic o sobie nie powie.Co do serii suikoden uwazam iz jest to wspaniała seria w moim przypadku zaczela sie od suikodena 2 jeszcze na pleja 1,potem 1 , w 3 niestety nie mialem jak zagrac gdyz nie wyszla w wersji pal.wielu uwaza tez iz suikoden 4 nie jest za dobry.tak moze wydawac sie na poczatku a;e w pozniejszym etapie gry jest bardzo wciagajaca i mam na mysli fabule oraz głownego bohatera,ktory nieraz przedklada swoje zdrowie na poczet innych.obecnie gram w suikodena 5 i mysle ze konami dobrze zrobilo wracajac do 6 postaci w trybie walk.Co tyczy sie 108 postaci niektorzy uwazaja ze jest to minus (za duzo),jak dla mnie jest to plus.gdyz niewiele jrpg-ow moze sie tym poszczycic. a i mam pytanie czy ktos zna sie jak stworzyc strone www o suikodenie gdyz w polsce fanow jest wielu a stron o tej sadze bardzo niewiele.chetnie bym sie przylaczyl do takiej strony.
Awatar użytkownika
Vaan
Cactuar
Cactuar
Posty: 408
Rejestracja: pn 19 lip, 2004 22:38

Post autor: Vaan »

Kolejna seria z oklepanym systemem walki, nie ewoluująca w żadnym kierunku, ktora podtrzymuje fabula a i tylko dzieki niej da rade wymeczyc ja tylko raz. Ponadto mnogosc postaci na ktore nie mialo sie zadnego pomyslu łącznie z designem. bleeee :P
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Vaan pisze:Kolejna seria z oklepanym systemem walki, nie ewoluująca w żadnym kierunku,
Ja to nie. Konami postanowiło troche poeksperymentować i zmieniło nieco system (S3 i S4). A czy wyszło im to na dobre, to niech już każdy sam sobie odpowie (imo jak najbardziej nie i bardzo dobrze, że w S5 było już tak jak być powinno).
Vaan pisze:ktora podtrzymuje fabula
A przepraszam Cie bardzo... a co jest najwazniejsze w jRPGach? hmm? :> Bo chyba nie system walki :P
Vaan pisze:a i tylko dzieki niej da rade wymeczyc ja tylko raz
Imo nie tylko to. Ogólnie system zawarty w Suikodenach przyciąga ludzi do tej serii (czyli zbieranie ludzi, rozbudowywanie bazy, walki taktyczne). Jakby na to nie patrzeć, to fabuła wszystkich Suikodenów sprowadza się ciągle do tego samego :] Ale póki sie to ludzią nie znudzi, póty Suikoden będzie wychodził :]
Vaan pisze:Ponadto mnogosc postaci na ktore nie mialo sie zadnego pomyslu łącznie z designem. bleeee
No tu akurat po częsci bym się zgodził. Wkurza mnie np. że jeszcze w żadnej części nie znalazłem wsystkich 108 postaci (3 mi brakowało w S3 ><) i teraz musiałbym zagrać we wszystkie jeszcze raz, wraz z opisem, by ujrzeć najlepsze zakończenia... a wolę zagrać w coś innego.. lub się pouczyć, czy coś XD Ale i tak te 108 postaci mozna było lepiej wykorzystać niż te 40+ w Chrono Crossie :]
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

midou pisze:zerase powie ze nic o sobie nie powie.
to zdanie mnie troszke powaliło^^"

Vaan,co to za marudzenie;P ;)
Vaan pisze:nie ewoluująca w żadnym kierunku,
jesli cos,ma tak ewoluuwac,jak FF,to juz naprawde niech lepiej stoi w miejscuXD ale tak,jak pisal Jaco,seria ewoluuje-czesc 3 i 4 przede wszystkim
Jaco pisze:czyli zbieranie ludzi, rozbudowywanie bazy, walki taktyczne
wlasnie bazy...uwielbiam zwiedzac nasze 'zamki' i sprawdzac co robia nasze postacie :) a walki taktyczne sa b.ciekawym urozmaiceniem..<nie trzeba zaraz grac w gre stricte tactics,aby sobie poustawiac wojsko w kwadracikach XD>
Jaco pisze:Wkurza mnie np. że jeszcze w żadnej części nie znalazłem wsystkich 108 postaci
suikoden jest gra,gdzie najczesciej korzystam z opisu -_- po prostu,postacie mozna tak latwo przegapic i ominac...a tak jak pisalam wyzej, lubie robic wycieczki po naszej bazie i sprawdzac ulokowanie naszych bohaterow;)

ale jedna rzecz, mnie trozke drażni w tej serii..tak,tak pisalam o tym;P nasz,bohater milczek ;] niby ma byc to powodowane,ze mamy sie wczuc w tego bohatera?^^"...ja chyba jestem jakas inna,bo mnie to drazni;) (dlatego zmiany w 3 odnosnie 3 gl. postaci,nawet przypadly mi do gustu...nie dosc,ze nie milczki;P to jeszcze 3 osoby kandydujace na 'wodza')
...ale to jest tylko jeden szczegol...i w sumie przez te <prawie> wszystkie suikodeny zdazylam sie do tego przyzwyczaic,jako tako;P

anyway,pozostaje czekac na wiecej infa o 6 :)
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Final

Post autor: Final »

Jaco pisze: Wkurza mnie np. że jeszcze w żadnej części nie znalazłem wsystkich 108 postaci
Garnet pisze:suikoden jest gra,gdzie najczesciej korzystam z opisu -_- po prostu,postacie mozna tak latwo przegapic i ominac...a tak jak pisalam wyzej, lubie robic wycieczki po naszej bazie i sprawdzac ulokowanie naszych bohaterow;)

No chyba że ma się totalne zły opis.Raz to nawet pięć razy przechodziłem Suikodena I bo myślałem żę błąd zrobiłem, patrzę na stronkę a tutaj komunikat "nasz moderator pisał opis z pamięci i przepraszamy za podanie błędnych informacji".Myślałem że gości wytłukę(już nie mówię co się stało w trakcie przechodzenia S II :p).
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

Final pisze:No chyba że ma się totalne zły opis.Raz to nawet pięć razy przechodziłem Suikodena I bo myślałem żę błąd zrobiłem, patrzę na stronkę a tutaj komunikat "nasz moderator pisał opis z pamięci i przepraszamy za podanie błędnych informacji".Myślałem że gości wytłukę(już nie mówię co się stało w trakcie przechodzenia S II :p ).
ehmm... ^^"

na przyszlosc polecam GameFaqs...tam ludzie wiedza,co pisza :wink:
(sa tam faq,ścisle poswiecone zdobyciu 108 postaci i z takich korzystalam..opisu przejscia nie potrzebowalam^^")
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
__Franek__

Post autor: __Franek__ »

Wszystkie 108 zdobyłem jedynie w Suikodenie 2 i to bez opisu :D ale zakończeń wszystkich jeszcze nie widziałem... Hmmm... Muszę znów znaleźć trochę czasu na Suikodena :lol:
Awatar użytkownika
andchaos
Cactuar
Cactuar
Posty: 267
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2005 14:49
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: andchaos »

Tak,
zdobywanie postaci w suikodemie nie było łatwym zadaniem, moim zdaniem najtrudniej jest zdobyć wszystkie 108 postaci w Suikoden 5 bo jest wiele postaci które można przegapić i w późniejszym etapie gry są już niedostępne. Nie ma to jak Suikoden 1 gdzie przed końcową walką wystarczyło się szwędać po świecie aż się miało wszystkie postacie, Można było tu przegapić jedynie generała Kwaba i Millich'a (czy jak ten drugi się tam nazywał).

Przechodze właśnie czwarty raz Suikoden'a 5 i wczoraj zdobyłem wreście wszystkie postacie na tabeli.

Mam teraz takie pytanko bo mam wszystkie postacie z tabeli SoD i jestem właśnie przy bitwie o Sol-Falena i po wybraniu jednostek można obejżeć opisy poszczegulnych umniejętności a chodzi mi dokładnie o :

Special/Support

Tutaj mimo że mam wszystkie postacie nadal mi brakuje jednej umiejętności, chodzi mi o umiejętność pod "Morale" i nad "Rest", bowien w tym miejscu nadal pojawia mi się znak " ? ".

Czy o ktoś ma wszystkie umiejętności?
Czy poprostu tak ma to być?
Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

andchaos pisze:Można było tu przegapić jedynie generała Kwaba i Millich'a (czy jak ten drugi się tam nazywał).
można było przegapić więcej postaci. np. kucharza, bodajże Lestera, którego aby zdobyć należało najpierw spróbować potraw, które stały na kuchenkach w różnych domach (później część z nich była zamknięta); również, jeśli się nie wyrobiło z dostarczeniem listu od Mathiu do Leona to też o tym drugim można było sobie pomarzyć.
Awatar użytkownika
andchaos
Cactuar
Cactuar
Posty: 267
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2005 14:49
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: andchaos »

Mam pytania:

1.)Czy ktoś potrafi mi powiedzieć jaki save z Suikoden II trzeba posiadać by można go załadować podczas zaczynania nowej gry w Suikoden III, próbowałem wszystkie moje savey a nie widzi ich.

2.)Jakie są kożyści z załadowania Save'a z S2 do S3
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

andchaos pisze:Czy ktoś potrafi mi powiedzieć jaki save z Suikoden II trzeba posiadać by można go załadować podczas zaczynania nowej gry w Suikoden III, próbowałem wszystkie moje savey a nie widzi ich.
save po końcowej bitwie <musisz go skopiować na memorke z PS2 i pamiętaj, żeby wersje regionalne się zgadzały>
andchaos pisze:Jakie są kożyści z załadowania Save'a z S2 do S3
koRZyści są takie:
- Futch i Viki mają takie statsy, jakie mieli w II, Belle ma statsy Meg, a Gadget Z - Gadgeta
- 2 dodatkowe skecze
- imiona Twojego herosa i zamku z SI oraz SII będą umieszczone w książkach historycznych (oczywiscie będą wzmianki o SI tylko, jeśli SII miał wgrany save z SI)
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
ODPOWIEDZ

Wróć do „jRPG”