'Tales of Destiny 2' (PSX) i 'Tales of Eternia' (PSP)

Final Fantasy to nie wszystko co oferują nam Japończycy!

Moderator: Moderatorzy

Co Ci wiadomo o grze "Tales of Destiny 2" ?

Słyszałem i grałem :)
15
56%
Słyszałem, lecz nie grałem :/
4
15%
Nie słyszałem, a zarazem nie grałem :(
8
30%
 
Liczba głosów: 27

pico

'Tales of Destiny 2' (PSX) i 'Tales of Eternia' (PSP)

Post autor: pico »

No to teraz gra na PSXa: "Tales of Destiny 2", a zarazem idealna konwersja na PSP "Tales of Eternia".
Nie wierzę w to, że nikt nie spotkał się z tą grą :D
Mi zabrała z życia ponad 60 godzin życia (jest na 3 CD) i na pewno tego nie żałowałem.
Najlepszy w tym wszystkim był system walk. Kolorowy, efektowny i szybki. Aż chciało się walczyć :grin:
A tak się prezentuje pokrótce fabuła gry:
Matt (czasopismo 'Neo Plus') pisze:Świat ponownie stoi w obliczu zagłady, tym razem jednak grozi nam bezpośrednie zderzenie z obcą planetą. Nie ma czasu do stracenia. Rolę zbawiciela bierze na siebie roztrzepany młodzik o imieniu Reid, zaś u jego boku stanie nie jedna, a dwie kobiety. Kombinacja taka była nie do uniknięcia. Farah to przyjaciółka naszego bohatera z dzieciństwa i robi wszytsko, aby pomóc mu ocalić Ziemię. Meredy natomiast jest mieszkanką planety, która na dniach zderzy się z naszym globem. Troje bohaterów wyrusza w wielką podróż, aby odnaleźć legendarne żywioły mogące powstrzymać apoklapipsę. Brzmi poważnie, ale fabuła jest naprawdę lekko i sympatycznie podana, zaś większość ważnych w akcji dialogów została przeczytana przez półprofesjonalnych aktorów! Ich wykonanie nie jest genialne, choć głosy są dodane poprawnie. A czytane dialogi sprawiają, że chce się w nich uczestniczyć, zamiast tępo to wszystko przewijać.
Osobiście polecam tą gre każdemu. A kto grał albo ma zamiar zagrać niech coś napisze :wink: .


EDIT: podałem autora, jak trafnie zauważył Gokulo ;)
Ostatnio zmieniony pt 03 mar, 2006 23:06 przez pico, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Grałem, grałem....już dość dawno temu.... Gra ze znanej serii "Tales of...", z której to grałem tylko w tą jedną grę (na SNESa mam gdzieś Tales of Phantasia, ale narazie nie mam czasu się za nią zabrać).

System walki ciekawy. Poruszamy się w 2 kierunkach - prawo, lewo i naparzamy wroga :] Oczywiście zależy kim gramy. Reid np. walczy mieczem, a więc żeby zadać nim obrażenia musimy podejść bezpośrednio do przeciwnika. Z jakimś czasem uczy się niezłych kombosów, które zabierały TP (tech points, czy jakoś tak). Omega Tempest Strike, etc :] Inne postacie, jak np. Meredy były bardziej nastawione na magię. Takie postacie zwykle stały z tyłu.Były też odpowiedniki summonów ;) Party składa się z 4 osób, z czego my sterujemy tylko jedną naraz (podczas walki możemy dowolnie zmieniaćkierowaną postać). Można też podłączyć 2 (może i więcej) pada i grać we dwóch (czterech?). Pozostałymi postaciami steruje komputer. Możemy ustawić, czy ma nas leczyć, których czarów ma używać, etc.

Faularnie gra nie kuleje. Zresztą pico (a w zasadzie N+) w swoim poście conieco o tym wspomniał.

Gre zrobiło Namco co jest warte dodania. Mamy tam masę minigierek, m.in. akademię Namco, gdzie zadawane są nam różne pytania odnośnie ich gier (najwięcej było chyba o Pac - Manie :lol: ).

Jest też anime powstałe na bazie owej gry, o tym samym tytule. Akcja rozgrywana w tej animce jest tak jakby questem pobocznym z historii rozgrywanej w grze.

No tyle pamiętam ;) Coś mi się jeszcze wspomni to napisze :] Gra ciekawa. Warto w nią zagrać. Aha! Mamy poziomy trudności: normal i hard, a po przejściu gry odblokowuje nam się jeszcze trudniejszy poziom. Polecam!
Suikoden

Post autor: Suikoden »

Świetna gierka,ciekawa fabuła(mimo ze standardowo ratowanie swiata ...nawet 2 ;) ) swietny system walk !!! ktory sprawia ze nie narzekamy na zbyt czeste walki :) ale mi osobiscie z rzadziej wymienianych plusów tej gry podobaly sie wszelkiej masci dodatki minigierki,zdobywanie specjalnych atakow dla dodatkowych postaci,zwiedzanie dodatkowych lokacji itd.,itp ciekawe czy konwersja na psp zostanie wzbogacona bo z chęcia bym wrocil do tego tytulu !!!
Awatar użytkownika
Myszaq
Kupo!
Kupo!
Posty: 136
Rejestracja: śr 18 sty, 2006 19:13
Lokalizacja: Asgard

Post autor: Myszaq »

Super gra. Lepsza od niektórych Finali! Zwłaszcz najlepsze jest to że do wszystkiego do czego sie podejdzie ,postać coś wtedy mówi!
Niektórych historii nie da sie opowiedzieć słowami, niektóre legendy muszą umrzeć...
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

lol, widziałem jakiś filmik z walką z jakąś kobitą na literę L... Ależ to efektowane... O_o' To na pewno psx?? Toć to jest lepsze niż LoM pod względem walki jeżeli chodzi o tę formę grafiki ^^
glamorous vamp
Awatar użytkownika
kwazi
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 2062
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005 19:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kwazi »

Myszaq pisze:Lepsza od niektórych Finali!
Aż taka dobra nie jest...
Myszaq pisze:Zwłaszcz najlepsze jest to że do wszystkiego do czego sie podejdzie ,postać coś wtedy mówi!
Z tego co pamiętam postacie rozmawiają tylko w momentach ważnych dla fabuły, a nie zawsze...

Tak czy inaczej - jeden z fajniejszych i bardziej przyjemnych jRPG w jakie przyszło mi pograć (i przejść... :P). Bardzo ładna i kolorowa grafika, dobra muzyka oraz świetna fabuła - To główne zalety tej gry.

System walki nie był dla mnie novum - grałem i z bólami skończyłem pierwszą część :) Trzeba jednak oddać, że jego arcade'owość jest jak najbardziej na plus. Świetny element zręcznościowy bardzo miło urozmaicający rozrywkę.

Z czystym sumieniem polecam tym, co jeszcze nie grali :D.

W 'Tales of Eternia' (PSP) nie grałem ;)
Bartolus

Post autor: Bartolus »

Oj niestety jeszcze nie skończyłem tego tytułu(ToDII), ale do rzeczy.
Na razie jest bardzo dobrze i gra celuje w moje Top 10(do którego łatwo nie można się dostać) ,lecz trzeba jeszcze poczekać. Do tej chwili (20 godzin) fabularnie jest dobrze, choć do perfekcji troche brakuje czekam na jakieś ciekawsze wydarzenia. Graficznie jest wyśmienicie ,muzycznie minimalnie mniej ,aczkolwiek poniżej bardzo dobrej oceny tego akurat aspektu nie ocenie. Jeśli chodzi o głosy postaci ,to ...hmmmm w wielu momentach nie mogę oprzeć się wrażeniu ,że kwestię wypowiadane są jakoś bez emocji, ech.System walki jest jednym z moich ulubionym,ale w Tales of Phantasia jakoś przyjemniej mi się walczyło,ale dobrze jest. Postaci na razie nie oceniam, za wcześnie jeszcze jest,choć musze przyznać ,że za pewnym charakterkiem nie przepadam.Gra wciąga czasami ,aż zbytnio ( ,,czemu jest już trzecia w nocy?"), niektóre zagadki w dungeonach mogą sprawić ,że człowiek może się zaciąć ,ale nie dłużej niż pół godziny (narazie obywam się bez gamefaqs itp.) Poza tym mnóśtwo,przeróżnych minigier;podobna ilość umiejętności; bardzo drobne nawiązania do wczesniejszych częśći(ToP i ToDI),niestety nic fabularnego :( i z pewnością dużo wiecej.

Myszaq napisał/a:
Lepsza od niektórych Finali!

kwazi napisał/a:
Aż taka dobra nie jest...
Niestety, a może stety poza FFVII(która u mnie ma trzecie miejsce),FFVI i może FFIX, jest dosyć przeciętna, więc bardzo wątpie ,aby ToDII w momencie ,gdy dopiszę ten tytuł do mojego rankingu znalazł się za "niektórymi" FF'ami.

...a jeszcze jedno: Poprawcie mnie jeśli się myle ,ale wydaje mi się ,że ToE wyszło także na PS2.

Ciąg dalszy być może nastąpi jak kiedyś skończe tą pozycje.
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Bartolus pisze:...a jeszcze jedno: Poprawcie mnie jeśli się myle ,ale wydaje mi się ,że ToE wyszło także na PS2.
Nie. Chyba nie... Jest w ogóle jakiś Tales of ... na PS2? Coś słyszałem o Legendia (wyszło już bodajrze in jap, ale czy gdzieś poza KKW?) i Symphonia (to jest na NGC). Zagrałbym sobie w inną część ;] (w sumie przydało by sie Phantasię ruszyć...)

Aha - tak dla niezorientowanych: Tales of Destiny 2 i Tales of Eternia to 2 różne gry. Nie, nie..... dajcie mi skończyć ;] Było sobie TOD1. Potem wyszło TOD2. Ale, że Japonia nie chciała się ową grą podzielić ze światem to "mądrzy" USAńcy nazwali tak sobie Tales of Eternia, które wyszło później, by jak zwykle uprzykrzyć nam życie. Ale to każdy wiedział, right? ;] Dlatego lepiej używajmy nazwy Eternia ;)
Suikoden

Post autor: Suikoden »

na ps2 wyszlo tales of destiny 2 tyle ze to zupelnie inna gra !!!!! dlatego nie wiem czemu 2 jest tez tales of Symphonia konwersja z gamecuba
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Ooooo! Tales of Phantasia wyszło na GBA :!: Ciekawe czy Chrono Triggera też nań zrobią :D Coraz więcej gier odświerzają ostatnimi czasy....
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

http://www.the-magicbox.com/0606/game060619a.shtml remake Tales of Destiny na PS2 :)

In addition, Bandai Namco also announced Tales of Destiny 2 for PSP, ported over from PS2, the game is scheduled for a 2007 release in Japan. (Note: This game has never been released outside Japan, the English version of Tales of Destiny 2 for PSone is actually Tales of Eternia.)

http://www.the-magicbox.com/0606/game060619c.shtml Tales of World
http://www.the-magicbox.com/0606/game060619b.shtml Tales of Phantasia
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
werter84

Post autor: werter84 »

Mtaaaa grałem i przeszedłem, system walk dość podobny do Star Ocean 2 ale o wiele lepszy moge w to grać godzinami :)

N: A ARGUMENTY to już za wiele?
Ostatnio zmieniony sob 16 gru, 2006 16:21 przez werter84, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Lenneth
Moderator
Moderator
Posty: 2189
Rejestracja: sob 30 paź, 2004 11:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Lenneth »

Ooo, to my tu mamy na forum nawet osobny topic o TOD2? :D Nie wiedziałam. :D *dziwi się niezmiernie*


Tak się składa, że ostatnio gram tylko w TOD2, tak z częstotliwością 5h na tydzień, ale powoli zbliżam się do końca. Bardzo fajna gra. Podoba mi się o wiele bardziej od SO2, którego w końcu porzuciłam, bo miałam wrażenie, że obcuję z największą kliszą fabularną wszechczasów. _^_
W TOD2 też nie da się uciec od klisz (mhm, przykład z początku gry - kto myślał, że król Inferii pogłaszcze nas po główce i zamiast nas uratuje świat, ręka do góry... tak, las rąk widzę _^_), ale odruchu ziewania u siebie nie zauważyłam. Zwroty akcji są przyzwoite, szoków i rewelacji się nie spodziewałam. Na szczęście zabrakło przekleństwa większości gier tego gatunku, czyli nachalnie wciskanego romansu między głównym mięśniakiem a przygodnie spotkaną ćwierćinteligentką. Reid i Farah zachowują się przez większą część gry dość aseksualnie, a 'romans' Keele/Meredy nie przyprawiał mnie o ból zębów. Zresztą sami bohaterowie są absolutnie w porządku i czasem wyłamują się ze sztampowych ról: Reid - bohater, któremu zależy tylko na napełnieniu żołądka XD, Farah - mistrzyni kung-fu w gorącej wodzie kąpana, Keele - arogancki zrzęda (bardzo go lubię :D) i Meredy, która o dziwo umie używać mózgu. Taka różnorodność wystarcza mi w zupełności. Maxa i Chat pomijam... ale dlaczego do cholery nie można było dłużej grać Rasem!? T_T XD

Jeszcze jedno słowo odnośnie fabuły - jedyne czego mi w tej grze brakuje, to jakaś atmosfera grozy czy w ogóle napięcia (była na początku gry, potem się ulotniła _^_). NPCe chyba w ogóle nie przejmują się tym, że zaraz niebo im spadnie na głowę. Z drugiej strony oznacza to mniej płomiennych przemów w wykonaniu Reida, co się akurat chwali.

Co do systemu walki, to może nie powinnam się przyznawać, ale po 60+ godzinach gry dalej jadę na semi-auto. XD Sterowanie klawiaturą jest bardzo niewygodne, czasami liczy się każda sekunda walki, a o wiele trudniej trafić na chybił-trafił w klawisze E i T niż wciskać R1 i R2 na padzie. Blokować w ogóle nie blokuję, tylko sobie po skillach jadę, nawet bez kombosów... i jakoś to się kręci. :lol: Na razie wmawiam sobie, że przy drugim przechodzeniu gry będę się bardziej starać. ;)
Jest ładnie, dynamicznie i kolorowo - czego chcieć więcej? Tak nawiasem mówiąc, o ile muzyka w grze w ogóle dla mnie nie istnieje (nie słyszę jej po prostu, taka nijaka), to z jakiejś niewyjaśnionej przyczyny (!) plumkania w czasie walki mogłabym słuchać do znudzenia. Ostatnio przyłapałam się na tym, że podczas level-upowania celowo wyłączyłam muzykę z CD i zostałam tylko przy tym, co leciało z ekranu. I nadal tak robię. TOD2 to ewenement pod tym względem. XD

Tak btw, mam zuą kopię gry, która nie odtwarza głosów postaci, więc nawet nie wiem, jak one brzmią. _^_ Trochę żałuję.
SHAOLIN

Post autor: SHAOLIN »

Akurat w to ostatnio gram :D jestem już pod koniec pierwszej płyty :wink:
Naprawdę fajna gierka, klimat podobny do FF ale system walki jest tam najlepszy, szkoda że grafika trochę słaba :? jest jakaś nowsza część na ps2 albo (w co wątpię :wink: ) PC :?:
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

SHAOLIN pisze:jest jakaś nowsza część na ps2
Najnowsza cześć nosi tytuł Tales of Abyss. Wygląda conajmniej ciekawie i nie powiem, chętnie bym se zagrał :] Zresztą jezeli chodzi o serię Tales of... to mam spore zaległości.
SHAOLIN pisze: PC
:D tja....

Mimo to nadrabiam je powolutku. Jakis czas temu przeszedłem sobie Tales of Phantasia (ver. na GBA). Gra bardzo fajna, nie powiem. Powstała mniej więcej w tym samym okresie co Chrono Trigger i również mamy tam podróże w czasie ^__^ (jakaś moda wtedy była? :> )

System walki jest standardowy, taki jakie miały wszystkie wcześniejsze wersje Tales of... czyli dość dynamiczny, wymagający nieco więcej niż wciskanie 1 guzika (choć można się do tego ograniczyć :] ). Zdarzały się jednak sytuację, że reszta ludzi z drużyny (a sterujemy praktycznie tylko jedną... praktycznie, bo możemy im wydawać komendy) nie zawsze robi to co powinna, np. ktoś tam miał ustawioną taktyę Heal, czyli że ma tylko leczyć, a ten mi tu atakuje wroga... a o leczeniu zapomina :P

Grafiika wygląda prześwietnie... w porównaniu do tej SNESowatej. SE powinno się uczyć od Namco, jak się robi remake'i!! :P

Zauważyłem, że summony w grze są takie same jak w ToE.. czy w takim razie we wszystkich częściach mamy Undine, Efreeta i spółkę?

Nie mam w sumie czasu pisać teraz więcej o tej gierce... może kiedyś to zedytuję, albo ktoś mnie wyręczy :] Ale polecam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „jRPG”