'Tales of Destiny 2' (PSX) i 'Tales of Eternia' (PSP)

Final Fantasy to nie wszystko co oferują nam Japończycy!

Moderator: Moderatorzy

Co Ci wiadomo o grze "Tales of Destiny 2" ?

Słyszałem i grałem :)
15
56%
Słyszałem, lecz nie grałem :/
4
15%
Nie słyszałem, a zarazem nie grałem :(
8
30%
 
Liczba głosów: 27

SHAOLIN

Post autor: SHAOLIN »

Więc nie mam wyjścia, musze kupić ps2 :wink: wszystkie fajne gry są na tą konsole a na PC nic nie wychodzi :?
Co do emulatora to troszkę za wolno chodzi :wink:
Poza tym jeszcze FFXII niedawno na ps2 wyszedł a w to trzeba zagrać :D
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Tales of Legendia... grałem w to jakieś 3 miechy _^_ Aż mi głupio... ale tak to juz jest z tymi studiami...

Ale ja nie o tym. Kolejna gra z serii Tales of... z jaką miałem okazję się zetknąć i w sumie po raz pierwszy się trochę rozczarować (a grałem tylko w 3 XD ). W sumie można spokojnie podzielić tą grę na 2 różne (co by pewnie zrobiło S-E i sprzedawało drugą część jako ToL-2 :P ) Czemu? Otóż po ukończeniu (prowizorycznym) gry, mimo że mamy napisy końcowe, to możemy grać dalej. Nie jako new game +, tylko dalej - wydarzenia dzieją się jakoś rok po "przejściu gry". Tak jakby z nową fabułą. Ale po kolei...

Fabuła:
Normalna gra:
Senel i Shirley przybywają na wyspę Legacy, na której to dzieje się cała akcja gry. Przybywają statkiem, podczas szalejącego sztormu, czyli widać, że nie przyjechali tu na wczasy tylko przez czymś/kimś uciekają. Na dzień dobry Shirley zostaje porwana i trza ją ratować. Na dzień dobry również poznajemy Will'a, szeryfa (ot, pilnuje porządku) miasta, do którego za chwile trafimy. I w sumie jest to jedyne miasto w grze o_O Po którtkich odwiedzinach miasta i tutejszego lochu ( :> ) Senel i Will wyruszają, by uratować siostrę Senel'a z rąk bandyty. Po drodze poznajemy kolejne postacie, ratujemy Shirley i dowiadujemy się, że pewne wojsko też na nią poluje. Czemu? Czy Sirley jest kimś specjalnym? Czy chcą ją wykorzystać do niecnych celów zdobycia świata? To tyko retoryczne pytania :P Ale nie ma tak dobrze, bo fabuła trochę się potem miesza i może się okazać, że Ci źli wcale nie byli najgorsi :]
Post gra
Po uratowaniu świata przed zagładą... a! ... sorki za spoiler XD ... no ale czego się spodziewaliście? :P ... nasza cała paczka zbiera się ponownie by świętować. Ale pojawia się nowy problem. Jakiś dziwny czarny dym (w sumie mgła...) wychodzi z oczu, uszu i innych miejsc zwierzątek zwanych potworami, co robi je silniejsze i tak jakby niezniszczalne (tylko niby, po i tak padają :P ). No i trza rozwiązać ten problem.... W zasadzie ta część składa się z tzw. "characters chapters" i opowiada nam dokładną historię wszystkich naszych postaci z wyjątkiem Senel'a i Shirley, którym tak jakby była poświecona pierwsza część gry. Najgorsze jest to, że zwiedzamy wszystkie te same lokacje co w normalnej grze, tylko tym razem potwory są silniejsze i dostajemy nowe itemy w skrzynkach. Mamy też dostęp do paru innych rzeczy, m.in. do koloseum, gdzie sobie możemy walczyć samemu bądź całą drużyną... Nie pamiętam w tej chwili ile mi zajęło skończenie całej gry, ale mniej więcej jakieś 35h na pierwszą część i z 20h na drugą. Czyli ogólnie przyzwoity wynik...

Oprawa A/V... o grafie zbyt obiektywnie nie mogę się wyrazić, bo grałem na monitorze, podłączając PS2 przez kartę TV, więc wyglądało to dość kiepsko (nie miałem TV pod ręką :P ). Ale ogólnie taka Ps2jkowa... czyli dobra. Muzyka za to jakoś mi grała na nerwach... szczególnie motyw, który pojawiał się przy jakiś głupich scenkach, lub zapierający dech w piersiach i kłujący w serce ”genialny” kawałek rodem z tępych amerykańskich filmów, który pojawiał się przy scenkach typu "we are all friends... you can count on us.... " :513: (wiem, dziwna hybryda mi wyszła :P ) grrrr.... Mamy tutaj wstawki anime, które w sumie nie są zue... gdyby nie to, że mamy dubbing angielski :P Swoją drogą kwestie mówione przez naszych bohaterów też są jakieś bezpłciowe, a mówią bardzo często (za to w ”post game” nie mówią wcale... musimy tylko czytać).

Postacie... mamy ich 8. Każda jest bardzo charakterystyczna, każda ma kompletnie inny charakter. Każda też przechodzi w sobie wewnętrzną przemianę o_O (szczególnie w drugiej części gry...). Tja, nie ma to jak bohater dynamiczny (tak się to nazywało? dawno nie miałem j. polskiego XD ), ale żeby każdy takowym był? o_O Nuuuda... tak samo jak wszystkie rozmowy przebiegające miedzy wszystkimi postaciami. Na początku mogą śmieszyć, ale są one powtarzane non stop, podczas każdej rozmowy między nimi i aż się robią nudno żenujące... np. Norma i jej kompletnie skretyniała postawa (taka Selphie, tylko x100), która sobie co chwila robi jaja z każdego, gada głupoty, robi głupoty, zgrywa głupią, a jak już pokazują ją normalną to jest jeszcze gorzej :P Z innych stałych motywów to kłótnia miedzy Jay'em i Moses'em (pierwszy – dość mądry, drugi – tępy ), texty typu "ale co się w ogóle tutaj dzieje" Grune cierpiącej na amnezję, zaloty Chloe do Senela i jego kompletne nie rozumienie "o co kaman", czy bzik na punkcje rzadkich gatunków Will'a.... Widzimy jedno z tego średnio raz na 5 minut :roll:

Walki... typowe dla Tales of... Nawet techniki wyglądają tak samo jak np. w ToPhantasia czy ToEthernia. Jedyny minus to brak summonów... tzn. w sumie niby są, ale tylko się pojawiają na 5 sekind w fabule i wygłaszają przemówienie typu "w tym świecie nie możemy istnieć..." To po co w ogóle o nich mowa? :P

No... jak dla mnie gra bardzo przeciętna. Ponoć Tales of Abyss jest lepsza, ale narazie mam dość gier z tej serii.

(i w końcu mogę wyrzucic ten głupi tytuł znad ava, o którym w sumie zapomniałem XD )
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

o.O ktoś też w to grał xD

Shirley...omg...jak mnie denerwują takie dziewczyny..zgon -_-" zreszta, tak jak piszesz, mamy tu typowe stereotypowe postacie...z wrzucanymi czasem na siłe scenkami humorystycznymi ^^"
poza tym typowy system walki i styl graficzny dla gier Tales....i dungeony - niektóre niezle wkurzające :]

...ALE...mimo tego, iż praktycznie gra nie oferuje niczego nowego etc, ukończyłam ją całą;p <tak więc, moge powiedziec, ze jak dla mnie gameplay daje rade:] >

ah..mogli by wydać remake ToD in English...
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Lenneth
Moderator
Moderator
Posty: 2189
Rejestracja: sob 30 paź, 2004 11:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Lenneth »

Ech, a co ja bym dała za to, żeby zagrać w Tales of Abyss.... *rozpacz + załamanie nerwowe* >_<
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Garnet pisze:...ALE...mimo tego, iż praktycznie gra nie oferuje niczego nowego etc, ukończyłam ją całą;p <tak więc, moge powiedziec, ze jak dla mnie gameplay daje rade:] >
Pewnie nudziło Ci sie tak jak mi XD (wiem... miałem grać w PE, zaliczyc Chrysler Building, ale przypomniało mi się, że znów nie miałbym jak zmienic płyty _^_ Teraz już mam za to sprawnego PSOne w domku i się od dziś za to biorę ^__^ )
Garnet pisze:ah..mogli by wydać remake ToD in English...
Ja bym chętnie pograł w Tales of Symphonia, bo to ponoć prequel ToPhantasia... niestety gra wyszła tylko na Game Cube'a, a nie będe kupował tej konsoli tylko po to :P
Lenneth pisze:Ech, a co ja bym dała za to, żeby zagrać w Tales of Abyss.... *rozpacz + załamanie nerwowe* >_<
Więc gdzie leży problem? :>
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

Jaco pisze:Pewnie nudziło Ci sie tak jak mi XD
no co Ty;P nie lubisz biegać po świeże bułeczki do piekarni? :lol:
Jaco pisze:(wiem... miałem grać w PE, zaliczyc Chrysler Building, ale przypomniało mi się, że znów nie miałbym jak zmienic płyty _^_ Teraz już mam za to sprawnego PSOne w domku i się od dziś za to biorę ^__^
grzeczny chłopczyk^^
Jaco pisze:a bym chętnie pograł w Tales of Symphonia, bo to ponoć prequel ToPhantasia... niestety gra wyszła tylko na Game Cube'a, a nie będe kupował tej konsoli tylko po to
wyszło też na PS2...ale tylko w JP xD
btw. czasem zaczynam sie gubic w tych Tales^^ tyle tych częsci, rózne nazewnictwa (nie mówiąc o przypadku ToD 2)
Jaco pisze:Więc gdzie leży problem?
Luci lubi ciepłe, świeżutkie, nieopalcowane orginały prosto z taśmy produkcyjnej :wink:
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Lenneth
Moderator
Moderator
Posty: 2189
Rejestracja: sob 30 paź, 2004 11:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Lenneth »

Jaco pisze:Więc gdzie leży problem? :>
Garnet pisze:Luci lubi ciepłe, świeżutkie, nieopalcowane orginały prosto z taśmy produkcyjnej :wink:
Luci nie bierze pod uwagę opcji 'import bezpośrednio z USA'. Ma przerobioną konsolę, ale mimo wszystko chciałaby dostać ten produkt przez jakiś polski sklep/ sprzedawcę, a nie może nic takiego znaleźć. Luci była nawet kiedyś na Stadionie i zawiodła się srodze. Teraz cierpi. T_T


*Bah, nienawidzę pisać w 3-ciej osobie. XD
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Garnet pisze:no co Ty;P nie lubisz biegać po świeże bułeczki do piekarni?
A propo bułeczek.... Mimi O__O OMFG... jak ja miałem jej dość... i tej muzyczki X_X Jakże się ucieszyłem, gdy mogłem

Kod: Zaznacz cały

jej w koloseum nakopać do du*ci XD Ale silna była, nie ma co &#58;>
Dark Queen pisze:wyszło też na PS2...ale tylko w JP xD
o_O no so Ty... heh... why!!? :< no to trza będzie sobie anime obejrzeć chociaż :]
Furby Lover pisze:btw. czasem zaczynam sie gubic w tych Tales^^ tyle tych częsci, rózne nazewnictwa (nie mówiąc o przypadku ToD 2)
Dlatego zwykle po tytułach gier mamy numerki, cobyśmy się nie pogubili XD Ja kojarzę 7 części :]
the one, who will one day kill Gagarin XD pisze:Luci nie bierze pod uwagę opcji 'import bezpośrednio z USA'. Ma przerobioną konsolę, ale mimo wszystko chciałaby dostać ten produkt przez jakiś polski sklep/ sprzedawcę, a nie może nic takiego znaleźć. Luci była nawet kiedyś na Stadionie i zawiodła się srodze. Teraz cierpi. T_T
Byłem przekonany, że wyszła juz PALowska wersja... My mistake. A stadiony to już przeżytek ;)
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

Juhu, właśnie gram w Tales of Eternia. W sumie dopiero początek, ale bardzo miłe odstępstwo od kolejnych makroekonomicznych niuansów. Polecam :) Fajny system, ciekawe wstawki i tak... tak japońsko po prostu :P
glamorous vamp
Awatar użytkownika
Schrödinger
Cactuar
Cactuar
Posty: 514
Rejestracja: czw 16 lis, 2006 14:22
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Schrödinger »

Na samtym początku b. fajna. Potem robi się gorzej. Monotonia. Jest zbyt łatwa. Zbyt dziecinna chyba. Jako plus mogę od siebie daodać, że szybko sie loaduje.
"Jestem pączkiem"
J.F. Kennedy 1963 Berlin
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

No jeszcze mi się nie znudziła, ale już teraz mogę powiedzieć, że jest przewidywalna ;]
glamorous vamp
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

Tales seria atakuje next-geny (najprawdopodobniej ukaze sie na PS3...oby szybko,bo brakuje jrpgow :[ )

http://www.the-magicbox.com/0712/game071225a.shtml
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
LiZaRd

Post autor: LiZaRd »

wie ktos moze, co zrobic by podczas walki na World Championship wylatywalo wiecej Sage, Levander i odpowiednikow Red? to podczas maxowania przed odwiedzeniem nereid labirynth.
btw. Tales of Eternia (PSP) :) drugi raz juz przechodze, bo wyklady nudne, a sesja jeszcze daleko :lol:
Awatar użytkownika
Ashramus
Cactuar
Cactuar
Posty: 449
Rejestracja: pn 09 maja, 2005 21:06
Lokalizacja: Kaedwen 3C.

Post autor: Ashramus »

Tales of Abyss swietne.. az chce sie grac (mimo ze czasu nie ma) w odroznieniu od X-2 ktore
mnie nudzi. Chyba piierwszy raz jakas gra goruje nad FF i sprawia ze FF musi czekac na swoja kolejke.
~~~<< piesek preriowy >>~~~
Awatar użytkownika
kwazi
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 2062
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005 19:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kwazi »

Faktycznie - Tales of Abyss jest BARDZO fajne i wciągające... Jeszcze tylko odrobinę lepsza grafa i gra byłaby jeszcze lepsza. :)

Świetna muzyka, zabawne dialogi i komizm sytuacyjny... No i główny bohater - <3 Wielki panicz - ale w odróżnieniu od pedziowatego Larsy z FF XII chce, aby to jemu było dobrze <YAY!> a nie wszystkim innym <BUUU!>. :D Jedyna wada - monotonne i proste walki... średni czas pojedynku - ok. 4 sekundy... Średni czas wczytywania walki+powrót na mapę = 10 sekund... trochę irytuje ale da się przyzwyczaić :]

Reasumując:
7/10 - zaraz do niej zasiadam, jak tylko jeszcze trochę <ok 5h _^_> pogram w FF VII :lol:

Miuuu: Miuu...Miu mium mium miuuuu T__T
Panicz: ARGGGHHH!! Shut up already!! <choke Miuuu> :twisted:

:lol:
ODPOWIEDZ

Wróć do „jRPG”