Grandia

Final Fantasy to nie wszystko co oferują nam Japończycy!

Moderator: Moderatorzy

Najlepsza Grandia?

Grandia I
3
8%
Grandia II
12
33%
Grandia Xtreme
0
Brak głosów
Grandia III
2
6%
Wszystkie
3
8%
Niegram w Grandię
16
44%
 
Liczba głosów: 36

gokusama

Grandia

Post autor: gokusama »

Temat o trylogi Grandia :wink: .

Ciekawy system walki, historia oraz postacie, te cechy tworza serie Grandia.

Zapraszam do dyskusji. :)
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Temat już niegdyś był i umarł śmiercią naturalną.... Grandia 3 dopiero wyjdzie a w ankiecie pominąłes Grandie: Xtreme :P Ja grałem w 2 i Xtr. 2 rządzi ;)
gokusama

Post autor: gokusama »

Dlatego dalem "..." przed Grandia III, pozatym dostalem pozwolenie na zalorzenie tego tematu :wink:, moze teraz przetrwa.
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

gokusama pisze:Dlatego dalem "..." przed Grandia III
Niektórzy biorą Xtreme za G3...ale nieważne ;)

Jest jeszcze Grandia Parallel Trippers na GameBoy Color :D

Skoro temat zostaje to się wypowiem:

Grandia ma chyba najlepszy system walki jaki widziałem e RPeGach. Cud miód i orzeszki :D W GX był świetny motyw z tworzeniem Mana EGGs. Fabuła w G2 była znośna (nawet ciekawa) ale w GX była....biedna :P

Ja skończyłem już GX ale teraz pojawił sie bonus ala Via Infito z FFX-2, tylko jeszcze nie wiem ile tam jest pięter :/ W tych lochach podczas walk gra muzyka z poprzednich Grandii :D Tzn. napewno z G2 ale zapewne z pierwszej Grandii też. Swoją drogą dobra była pierwsza część???
gokusama

Post autor: gokusama »

Jedynka byla nawet dobra, wyszla na PSone.
Awatar użytkownika
Gokulo
Cactuar
Cactuar
Posty: 499
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2003 20:52

Post autor: Gokulo »

Gralem troszke w jedynke na PSOne nawet ciekawa, nie powiem.
2 przeszedlem dosc sporo na PC ale potem stracilem save'y ; ;
3 juz jest ale jeszcze nie poza KKW :)
Xtreme nie gralem. ; ;
We all travel a maze of relationships, it goes on with or without you. I search the sea of the unconscious... I look for you... to find my true... self...
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

Jaco pisze:Temat już niegdyś był i umarł śmiercią naturalną
napewno nie do konca naturalna :]

wlasnie Ci co grali w extreme...warto inwestowac w to? < bo widzialam przelotnie ;)>zaznaczam ze nie gralam w zadna czesc,wiec nie wiem czy jets jakas spojnosc czy cus
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Garnet pisze:wlasnie Ci co grali w extreme...warto inwestowac w to?
Jeżeli wygrałaś duzą sumkę w lotka i nie masz co z nią zrobić to warto :) A jak nie to raczej się zawiedziesz. Fabuła troche nijaka (nie ma związku z poprzednimi częściami), na liczniku mam narazie 60 H grania (ale dużo się bawiłem :D ), nie jest specjalnie trudna (jak dla mnie - game over widziałem tylko raz - podłożyłem się żeby zobaczyć jak wygląda :D ), kiepskawy voice acting, no i jak pisałem wyżej w postach - świetny system walki i magii (mana eggs - sami je tworzymy, jest mnóstwo kombinacji). Grafa jest ładna, muzyka taka sobie. Dla mnie 6-/10 (Grandii 2 dałbym 7/10). Na plus można zaliczyć to, że jak skończymy gre (napisy końcowe) to gramy dalej i jest tam jakiś super - mega boss (jeszcze z nim nie walczyłem ;) )

Tyle ode mnie ;)
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

w totka niestety nie wygralam ^^ ...eee..kupie sobie lepiej chyba harvest moona na ps2 :D

a jak juz to rozejrze sie za 2...
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

po zdarzeniu z Bonim dziekuje ultimie XD zreszta wole inne zrodla :]

anyway,thx everybody:]
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Kermi
Cactuar
Cactuar
Posty: 378
Rejestracja: pt 24 cze, 2005 11:10
Lokalizacja: Midgar

Post autor: Kermi »

Grałam w 2 i Xtreme, w 3 chyba nie... Bardziej mi się podobała 2 niż Extreme, bo odniosłam takie wrażenie jakby to była ta sama gra tylko inne postacie, wiecie??? Bo wszystko było do siebie podobne... Ale to też bya fajna gierka, tylko już nie pamiętam w ogóle o co tam chodziło... :/
"A friend in need's a friend indeed..."
"Pure Morning" PLACEBO
Awatar użytkownika
Gokulo
Cactuar
Cactuar
Posty: 499
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2003 20:52

Post autor: Gokulo »

Z tego co wiem Extreme zostalo wydane z mysla o czystym dungeon crawlerze, aby wykorzystac ten system walki, a nie robic super fabule do tego - no i gra wyglada chyba identyko jak 2.
3 wyszla bardzo niedawno i nie poza Japonie jeszcze, zapewne nie gralas ^^;
We all travel a maze of relationships, it goes on with or without you. I search the sea of the unconscious... I look for you... to find my true... self...
Sabin

Post autor: Sabin »

Grandia dwójka niezła w inne nie grałem. A tak w ogóle czy 3 wyszła na starego dobrego PC-ta(pewnie nie...)? :roll:
Awatar użytkownika
Kermi
Cactuar
Cactuar
Posty: 378
Rejestracja: pt 24 cze, 2005 11:10
Lokalizacja: Midgar

Post autor: Kermi »

Jak 3 jeszcze w ogóle nie wyszła... :P To wyszła na PC?? A w Japonii nie ma czasem już Grandii 3? w sumie fajna gra... Tylko - monotonna...
"A friend in need's a friend indeed..."
"Pure Morning" PLACEBO
Awatar użytkownika
Gokulo
Cactuar
Cactuar
Posty: 499
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2003 20:52

Post autor: Gokulo »

Tylko jap. narazie. Na PC chyba juz nie wyjdzie, ale kto wie... nawet jesli to nie odrazu. Wtedy to byl taki dziwny okres wydawania gier z konsol na PC(Grandia2, BoF4, Dino Crisis1&2...)
We all travel a maze of relationships, it goes on with or without you. I search the sea of the unconscious... I look for you... to find my true... self...
ODPOWIEDZ

Wróć do „jRPG”