Grandia

Final Fantasy to nie wszystko co oferują nam Japończycy!

Moderator: Moderatorzy

Najlepsza Grandia?

Grandia I
3
8%
Grandia II
12
33%
Grandia Xtreme
0
Brak głosów
Grandia III
2
6%
Wszystkie
3
8%
Niegram w Grandię
16
44%
 
Liczba głosów: 36

Awatar użytkownika
Majkel
Kupo!
Kupo!
Posty: 16
Rejestracja: sob 05 lis, 2005 10:58
Lokalizacja: Sochaczew

Post autor: Majkel »

Grandiato fajna seria ale tylko ze wzgledu na system walki . Postacie sa takie sobie , a ogolnie historia plytka ale gra warta zagrania >
:D
What's the philosophy of displaced mines
The bombing of all homes and villages
Truth is the only sword bleeding minds
Bleeding till the day that

We attack ....

Pamiętaj "Nindyn vel'uss kyorl nind ratha thalra elghinn dal lil alust" !
Awatar użytkownika
Gokulo
Cactuar
Cactuar
Posty: 499
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2003 20:52

Post autor: Gokulo »

Grandia 3 tez juz jest, tyle, ze nie poza japonia.
Gralem w 1 i 2, Extreme mam, ale musi poczekac, az skoncze z KH2. Gierki sa naprawde fajne, grafika i fabula moze nie powala, ale system walki i system magii jest tym co napedza gre :)
We all travel a maze of relationships, it goes on with or without you. I search the sea of the unconscious... I look for you... to find my true... self...
Vivi999

Grandyja:)

Post autor: Vivi999 »

Grałem na DC, ale nie miałem dobrej wersji i nie mogłem końca zobaczyć. Ta gra jest tego na prawdę warta.
Suikoden

Post autor: Suikoden »

ja w Grandi najbardziej cenie swietny system walk bardzo mi sie podoba i dobra fabule(mimo ze troche naiwna :P )
siN
Kupo!
Kupo!
Posty: 41
Rejestracja: wt 24 sty, 2006 23:35
Kontakt:

Post autor: siN »

System walki jest naprawdę świetny, gra wygląda dość ładnie, napewno ma lepszej jakości textury w wersji na PC niż np. Final 8, ale nie chce tych gier porównywać. Przeszedłem 2 część, gra osobiście bardzo mi się podobała, mogę tylko narzekać na 3 rzeczy - ostatnia walka (co to ma być??) oraz jakość filmów z gry na wersji PC (nieudana konwersja... a szkoda). Jakby tego było mało, to jeszcze animacje niektórych czarów się u mnie 'zacinają' - staje animacja w pewnym momencie, a potem nagle przeskakuje do zadanych obrażeń i gramy dalej. Niestety takich czarów jest kilka, także przy zdolniściach specjalnych postaci, jak np. Wings Of Valmar Millenii - czy wy też macie takie problemy z animacją? Jeśli nie macie, to napodam tylko że to oczywiście wersja oryginalna gry, aby uniknąć komentarzy typu iż nie posiadam oryginalnej wersji.

Moim skromnym zdaniem dałbym grze z 7-8/10.
Awatar użytkownika
Lenneth
Moderator
Moderator
Posty: 2189
Rejestracja: sob 30 paź, 2004 11:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Lenneth »

siN pisze:Jakby tego było mało, to jeszcze animacje niektórych czarów się u mnie 'zacinają' - staje animacja w pewnym momencie, a potem nagle przeskakuje do zadanych obrażeń i gramy dalej. Niestety takich czarów jest kilka, także przy zdolniściach specjalnych postaci, jak np. Wings Of Valmar Millenii - czy wy też macie takie problemy z animacją? Jeśli nie macie, to napodam tylko że to oczywiście wersja oryginalna gry, aby uniknąć komentarzy typu iż nie posiadam oryginalnej wersji.
Dużo osób miało ten sam problem. Szczególnie w pzypadku Wings of Valmar mnie to wkurzało - taki fajny atak, czemu się musiał zacinać. :cry:

Ciekawa jestem, gdzie się podziała moja recenzja, w której równo jechałam po 'Grandii II'. :] Pewnie przepadła razem ze starym tematem.

Btw, czy można poprawić ankietę i to 'niegram' w Grandię? _^_ :P
Suikoden

Post autor: Suikoden »

I tak najlepsza jest 1 i 2 bo 3 to fajna młocka praktycznie bez fabuły :sad: nie rozumiem co nimi kierowało przy jej tworzeniu walki owszem efektowne i przyjemne ale to troche mało
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Suikoden pisze:bo 3
Chodzi Ci o Xtreme, czy 3jkę ? Bo 3 chyba ma jakąś normalną fabułę.
Suikoden

Post autor: Suikoden »

Xtreme oczywiscie ;) w 3 jeszcze nie grałem ale juz niedlugo to zrobie i z tego co dane mi bylo zobaczyc bedzie to chyba najlepsza cześc ale fabuły z 1 raczej nie przebije

[ Dodano: Pią 24 Lut, 2006 15:59 ]
Wogole fabuła w Grandiach jest strasznie naiwna ;) ale jest tak ciekawie skonstruowana ze potrafi wciagnąć niemniej niż Fajnale no i ma fajne postacie :)
Awatar użytkownika
Gokulo
Cactuar
Cactuar
Posty: 499
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2003 20:52

Post autor: Gokulo »

Grandia 3 juz od jakiegos czasu w stanach btw.
Dzisiaj doszedlem do ostatniego bossa, co moge powiedziec o grze... Ma Grandiowaty feeling :) Znowu kiepska fabula ^^; Dziewczyna, ktora sprawia, iz zalujesz, ze nie ma przy sobie przycisku Mute:D Cos co mnie bardzo tez trafilo (szczegolnie po ostatnim odswiezeniu serii Suikoden) to masa "plot holes" w tak niewielkiej historii - taki wlasnie Suikoden, ktory opowiada historie tony postaci na przestrzeni wiekow nie ma chyba nawet polowy takich dziur jak grandia, nawet jesli czasami nieistotnych. No, ale gra ma tez plusy, ktore przy niej trzymaja :)

Grafika i system walki. W tej grze znajduje sie masa pieknych lokacji, ktore chce sie naprawde ogladac! Postacie tez maja swoj urok, szkoda tylko, ze twarze nie najlepiej oddaja emocje, moze poza Alfina, przy ktorej naprawde spodobaly mi sie lzy (a roni ich nie malo... -.-;)(niestety wielki dylemat jest przy sprawie Yuki'ego i Mirandy, ego matki, kobieta ma niby 34 lata, ale wyglada jak jego siostra)

No i system walki... nie rozni sie bardzo od poprzednikow i to jest dla niego plusem odrazu :) Pozmianiano dzialanie Mana Eggs i Skill Books tutaj (zamiast dawac ci magie i skille, dzialaja jako wzmacniacze do danych typow, magie i umiejetnosci sie kupuje, "extractuje" z jajek i ksiazek i potem ekwipuje na postacie) Znane z Extreme "bonusy" do zaklec tutaj dane zoztaly umiejetnosciom postaci, tylko zamiast byc dodawane jakos losowo, sa stale i pojawiaja sie w takiej kolejosci: PSPRP ( gdzie p to power, s to speed, a R to "delay" po uzyciu umiejetnosci, nazywane sa "secret methods", a ostatnie p to tzw. ultimatem ethod) Oczywiscie znajdziemy znany Dragon Slash.
We all travel a maze of relationships, it goes on with or without you. I search the sea of the unconscious... I look for you... to find my true... self...
Suikoden

Post autor: Suikoden »

a poziom trudnosci jaki jest ???? bo mi w poprzednich czesciach nie podobalo sie jeszcze to ze walki byly za proste mimo ze czesto dlugie
Awatar użytkownika
Gokulo
Cactuar
Cactuar
Posty: 499
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2003 20:52

Post autor: Gokulo »

Hmmm... w sumie nie odstaje w zadna strone od wiekszosci dzisiejszych RPG. (nie wliczajac tytulow Atlus'a :D)
We all travel a maze of relationships, it goes on with or without you. I search the sea of the unconscious... I look for you... to find my true... self...
Awatar użytkownika
Kermi
Cactuar
Cactuar
Posty: 378
Rejestracja: pt 24 cze, 2005 11:10
Lokalizacja: Midgar

Post autor: Kermi »

No... Gokulo... Tymrazem Ty mnie wyprzedziłeś... :P Ja gram sobie tak... fajnie... od środy gdzieś... Super gierka... :] już 11 godzin za mną... Naprawdę fajna... momentami za bardzo cukierkowa, ale mimo to - podoba mi się :] Polecam... :D
"A friend in need's a friend indeed..."
"Pure Morning" PLACEBO
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

No w końcu.... skończyłem pierwszą Grandię. Ten post nie będzie miły, bo miałem tej gry szczerze już dosyć! Może to przez upały... ale czasami tak mam, że grając w niektóre jrpgi sam się do tego zmuszam, byle by jak najszybciej skończyć... Tak samo miałem z FF5, o którym to do dzisiaj dobrych rzeczy powiedzieć nie mogę :P

Wracając do Grandii. Niepodobało mi się w niej wiele rzeczy:

- główny bohater - Justin.... chyba najgorszy jakim miałem okazję grać. Gościu uganiał się po mieście szukając "skarbów", bawiąc się z dzieciakami (on ma napewno mniej niż 15 lat... chociaż tego nie wiem _^_), cały czas gadajac że zostanie wielkim odkrywcą..... a po 20 godzinach gry już ratuje świat _^_ Niby normalka w jrpgach, ale zwykle main hero miał jakieś zadatki na to, np. ćwiczył walki mieczem od dziecka, albo coś.... Justin doatkowo jest cholernym optymistą, do tego naiwny i ciężko kapujący :P gupek i tyle....

- system skilli i magii..... wszystko ma swoje levele -_-..... i używając broni nabijamy jej levele (każda postać ma pare broni, z których może kożystać, np. miecz i nóż, i każdą z osobna level upujemy...) i używając magii (4 żywioły, każdy się leveluje z osobna). A level upować musimy wsio, żeby mieć dostęp do nowych skilli czy magii... W ten sposób podczas walki nie koncentruję się na zabijaniu przeciwników, tylko na tym, czym go zabić :/ Doświadczenie do broni i magii dostajemy owych używając.

- poziom trudności.... a reczej jego brak :/ To chyba najłatwiejszy jrpg w jakiego dane mi było zagrać! Game Over nie widziałem ani razu, a też nie chciało mi się specjalnie czekać, aż mnie potwory zabiją, bo by to za długo trwało. Cała gra, od początku do końca jest cholernie prosta. Nawet ostatni boss się nie postarał (nawet nie zdążył wykonać ruchu _^_ ). Nie pakowałem dodatkowo postaci, mało tego, już pod koniec nawet uciekałem potworkom, bo mi się walczyć nie chciało.... gre skończyłem na 37-39 lvlu.

- długość gry... paradoksalnie jak dla mnie była ona za długa _^_ To powinien być + ale nie dla mnie. Gdy rozwalałem ostatniego bossa na liczniku było ponad 50 h.

- fabuła też kiepciuchna. Trochu za bardzo cukierkowata... jakby gra była skierowana dla młodszych graczy. A może to forum zrobiło ze mnie mhrocznego madafake _^_ Ogólnie wieśniak Justin wyrusza w podróż by odnaleść Angelou, miejsce, dzie pozna odpowiedzi na wiele pytań, głównie dotyczącej starożytnej cywilizacji. Do tego wszystkiego miesza się zue wojsko, które zawsze jakoś trafia na naszego wieśniaka i nawet czołgami go nie powstrzymają _^_ Potem do wszystkiego miesza się jeszcze jedno zło, które to zniszczy sobie świat, żeby nie było wieśniakowi nudno w podróży...

Ale jest troche plusów. Stary dobry system walki, choć sama walka nie wygląda tak fajnie jak w Grandii 2 i dalszych.... zresztą grafika też nie jest najwyższych lotów. Wprawdzie to psx, ale mimo to grywałem w ładniejsze nań jrpgi. Wracając do plusów... dość spora liczba postaci grywalnych, nie za długie lokacje z potworkami (hallelujah!!) no i dośc dobra muzyka..... ... ... chyba koniec plusów _^_

Jak już wspominałem na początku gra mnie strasznie nudziła, miałem jej już dość. Może innym się bardziej spodoba.... Aż się boję teraz ruszyć Grandie 3 _^_
Awatar użytkownika
Kermi
Cactuar
Cactuar
Posty: 378
Rejestracja: pt 24 cze, 2005 11:10
Lokalizacja: Midgar

Post autor: Kermi »

Jaco, Grandia 3 jest o wiele razy lepsza od swoich poprzedniczek. Super fabula. Cudowna gra... Wciaga jak nie wiem. Naprawde, polecam 3 jak najbardziej. I nie jest juz taka monotonna z tymi walkami z komnatami i w ogole jak w 2 czy 1... Mi tez sie nei podobaly jej poprzedniczki, glownie przez te komnaty co sie przechodzilo godzinami... W 3 w tej kwestii - poprawili sie ;] Zreszta, nie tylko w tej ^^
"A friend in need's a friend indeed..."
"Pure Morning" PLACEBO
ODPOWIEDZ

Wróć do „jRPG”