Grandia

Final Fantasy to nie wszystko co oferują nam Japończycy!

Moderator: Moderatorzy

Najlepsza Grandia?

Grandia I
3
8%
Grandia II
12
33%
Grandia Xtreme
0
Brak głosów
Grandia III
2
6%
Wszystkie
3
8%
Niegram w Grandię
16
44%
 
Liczba głosów: 36

Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Kermi pisze:Mi tez sie nei podobaly jej poprzedniczki, glownie przez te komnaty co sie przechodzilo godzinami... W 3 w tej kwestii - poprawili sie ;] Zreszta, nie tylko w tej ^^
No akurat same 'komnaty' nie są aż takie długie, w porównaniu z innymi jrpgami. A w Grandie 2 grało mi się bardzo przyjemnie, więc jak 3 będzie choć w pewnym stopniu ją przypominała to będzie git. A z tego co mówisz pewnie tak jest ;]

[ Dodano: Sob 17 Lut, 2007 22:02 ]
No proszę... od lipca nikt tu nie pisał... Mój powyższy post, który zresztą się scalił z tym, już się pokrył grubą warstwą kurzu XD

A ja w końcu zagrałem i przeszedłem trzecia Grandię.

To co pierwsze wpada w oko to grafika.... jest przepiękna! A przynajmniej takie robi wrażenie :] W niektórych lokacjach tak po prostu sobie stawałem, by podziwiac krajobraz... zaryzykuje nawet stwierdzenie, ze to najładniejszy jRPG w jakiego grałem! Mimo ze zwykle na ten aspekt w ogóle nie zwracam uwagi ;)

O grafice zwykle się wspomina na końcu ale jakoś nie mogłem się powstrzymać. Zresztą powinno się zaczynać od tych najlepszych rzeczy, right? Nie żeb G3 była złą grą... ale też wybitnie dobrą nie jest.. ot, jak to podobnie kiedyś napisał Gokulo (btw. dawno go tu nie widziałem...): "ma Grandiowaty feeling" i tyle. No i gra jest dosć krótka... jak na 2 płyty DVD 35h to taki średnio-słaby wynik. Ale w końcu gdzieś musieli upchać tą całą grafę XD

O samym systemie Gokulo już też pisał, ograniczę się więc do plusów i minusów (imo) tej cześci :
+ grafika
+ walki - jak zwykle świetnie zrobiony system, tym razem doczekał się paru bonusów, w postaci Air Combosów (gdy wyrzucimy 1 postać w powietrze - a jest pare sposobów na to - i gdy inna postać ją zaatakuje, to mamy air combo. Wygląda to dość efektownie i zabiera dużo więcej HP niż zwykły atak. no i gdy 3 (na 4) postacie pokolei zaatakują, to można zadać naprawdę ogromne obrażenia :] ) no i czegoś na wzór połączenia summonów i limit breaków (ładuje nam się taka kula w rogu, po czym mozemy użyć innych kul, któreto albo robią sieczkę z przeciwnika, albo leczą, albo jeszcze co innego robią... a mamy takich 4. Zresztą, ładuje się to dość wolno, więc głownie używa się to na bossów)
+ latanie samolotem po mapie świata ^__^
+/- fabuła... zła nie jest (vide G1 lub GX), ale też w sumie strasznie oklepana. Nic nowego nie uświadczymy w niej, wszystko już jakby gdzieś było..
+/- postacie... też złe nie są. Szczegónie Miranda :] Ale ta cała ekipa, która jak zwykle ratuje sobie świat, jakoś tak średnio do tego pasuje :P (ale tak akurat jest w 90% jRPGów _^_ )
+/- poziom trudności... w sumie był ok. Jak dla mnie dosć wywazony, ale i tak mógł bć nieco trudniejszy, szczególnie ostatni boss...
- muzyka... jakoś w ogóle do mnie nie trafiła. W Grandii nawet motywy ze starszych części jakoś tak średnio mi się podobają. Nie to co np. w taki, FF, gdzie jak w jakiejś nowszej cześći usłyszę motyw ze starszej, to się łezka w oku kręci...
- no długośc gry...
- dungeony... dość sporo ich było.. i do każdego dostawaliśmy podręczną mapę (którą zresztą mieliśmy przed oczami cały czas.. w mieście czy w budynkach), na widok której aż się odechciewało grać (texty w myślach typu "omfg... znowu takie długie??? :/ " padały non stop XD )
- zakończenie... pfffff... mogli by się bardziej postarać :P

Gra jest dobra, ale w moim prywatnym rankingu nie wyprzedza G2 ;)
Zodiark

Post autor: Zodiark »

Ta gra jest tak monotonna i beznadziejna ze szkoda kupywac! przedstawia sie mniej wiecej tak (G3) "wykonanie czesci fabuly-teraz dluga podroz z monotonnych biciem potworkow a do tego nieczeste savy(czyli po TOTALNYM znudzeniu, niemajac sava wylancza sie gre bo idzie sie porzygac:/ a potem sie troche zaluje i niechce sie tej gry znow wlanczac nobo teraz trza nadrabiac to co stracilismy) a po przetrwaniu podrozy z punktu A do B kolejna dawka "interesujacej (lol)" fabuly....szkoda pieniedzy....jesli chcecie nawet zalatwic sobie dla sprubunku pirata(a niech Was bozia pokaze :D)....szkoda pieniedzy na te 2 plytki dvd:/ to moja ocena...


GGY: Twoje posty też są monotonne i beznadziejne, dodatkowo pozbawione znaków interpunkcyjnych. Lepiej to zmień. Poza tym propagujesz piractwo. Dodatkowo brak rzeczowych argumentów. Złamałeś 3 punkty regulaminu w 1 poście. Znaj mą łaskę, dostaniesz 1 warninga, jako ostrzeżenie.

[ Dodano: Sob 12 Maj, 2007 21:31 ]
Sory za spam ale niewiem gdzie to napisac, a w tym temacie dostalem ostrzezenie...I tu zwracam się do Go Go Yubari(czy jak to sie pisze)
1.NIE propaguje piractwa...napisalem ze JESLI ktos chce zagrac w G3 nietracąc pieniedzy na orginalna wersje...no cóz...niech nawet nietraci pieniedzy za pirata jesli bedzie chcial ktos takowego nabyc (i gdzie tu propagowanie piractwa? Nie sklaniam do nabycia, a nawet odradzam)
2. To ze zle napisalem pare słów nieznaczy ze powinienem dostac ostrzezenie bo i tak tekst jest wzupelnosci zrozumialy
3.Jakbys niewidzial, podalem argumenty a to czy je zauwazasz czy nie....no nic...twoja sprawa

I zaloze sie, ze dales/as mi warna za to ze urazilem Twoje poglady na ta oto gre...wiec pomysl czy to sprawiedliwe....A mowia ze panuje w tym kraju wolnosc slowa..ehh szkoda gadac :/
(i zaloze sie ze dostane za tego posta kolejnego warna a nawet bana poniewaz wytyczylem ci twoje (ze tak powiem) "błędy" ) z góry dziekuje.
Ostatnio zmieniony sob 12 maja, 2007 15:54 przez Zodiark, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Zodiark pisze:NIE propaguje piractwa...napisalem ze JESLI ktos chce zagrac w G3 nietracąc pieniedzy na orginalna wersje...no cóz...niech nawet nietraci pieniedzy za pirata jesli bedzie chcial ktos takowego nabyc (i gdzie tu propagowanie piractwa?
Propagowaniem piractwa jest choćby namawianie do zaopatrzenia się w pirata, w celu "wypróbowania gry". Każdy taki pirat powoduje spadek sprzedaży gry, czyli wyrządzenie szkody wydawcy. Grę można legalnie sprawdzić choćby w EMPIKACH, jeśli zostanie załadowana na konsolę - granie jest za darmo.
2. To ze zle napisalem pare słów nieznaczy ze powinienem dostac ostrzezenie bo i tak tekst jest wzupelnosci zrozumialy
Nie jest - razi brak znaków przestankowych i przynajmniej 2-3 razy trzeba powoli wczytywać się w tą "treść". Taki post to nie jest wypowiedź, ale bełkot. I to NIE jest pierwszy taki post. Proszę prześledzić regulamin forum i zaznajomić się z punktem 13-ym.
3.Jakbys niewidzial, podalem argumenty a to czy je zauwazasz czy nie....no nic...twoja sprawa
Po pierwsze "jakby nie widziałA". Secundo - twoja argumentacja jest... łagodnie mówiąc śmieszna.
wykonanie czesci fabuly-teraz dluga podroz z monotonnych biciem potworkow a do tego nieczeste savy

I to jest cała twoja argumentacja - reszta to subiektywny bełkot, w dodatku niczym namacalnym nie poparty. Teksty w stylu "nudne, że chce się rzygać" pozostawiam bez komentarza, bo jakie to śmieszne widzi każdy. Rzetelna ocena zawiera przede wszystkim suche argumenty i dopiero na ich podstawie pod koniec jest wydawana opinia.

Jako, że to kolejny taki post z prawie nikomą argumentacją to poruszamy się w obrębie zapisów punktów: 7 i 8 Regulaminu.

Warn w pełni zasłużony.
Zodiark pisze:I zaloze sie, ze dales/as mi warna za to ze urazilem Twoje poglady na ta oto gre...wiec pomysl czy to sprawiedliwe....A mowia ze panuje w tym kraju wolnosc slowa..ehh szkoda gadac :/
(i zaloze sie ze dostane za tego posta kolejnego warna a nawet bana poniewaz wytyczylem ci twoje (ze tak powiem) "błędy" ) z góry dziekuje.
A to są śmieszne utyskiwania typowego antyfanboya gry. Błędów przy kwalifikacji nie popełniono, a nawet zastosowano taryfę ulgową, bo za ten piracik to i o warnie stopnia 2-ego można było pomyśleć. Zamiast udawać, że pozjadałeś wszelkie rozumy, przełknij dumę i zacznij normalnie pisać wypowiedzi, bo w przeciwnym razie szybko się rozstaniemy.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Awatar użytkownika
Kopek
Kupo!
Kupo!
Posty: 89
Rejestracja: śr 10 maja, 2006 11:10
Lokalizacja: Rogoźno

Post autor: Kopek »

Wie ktoś skąd można zassać muzyczkę która leci podczas walki z ostatnim bossem w Grandia3 ?? Zassałem ostatnio osta z tej gierki ale tego utworu nie było w nim!
ODPOWIEDZ

Wróć do „jRPG”