Krypta :P

Masz jakiś pomysł jak usprawnić Kryptę? Nie podoba ci się czcionka? Tutaj możesz napisać co cię gryzie...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Cierń
Cactuar
Cactuar
Posty: 419
Rejestracja: pn 18 lip, 2005 22:25

Post autor: Cierń »

Mati pisze:aczkolwiek forum to powinno być poświęcone WYŁĄCZNIE całej sadze FF a nie innym grom, filmom itp
Wprowadzanie takich ograniczeń byłoby strzałem w kolano (by nie rzec w głowę) dla tego portalu z wielu powodów. Taki zabieg w głównej mierze spowodowałby, że forum stałoby się praktycznie martwe (chociaż i w obecnej postaci dużego ruchu w nim nie ma). Stałoby się tak z tego względu, że stali bywalcy swoje poglądy na temat FF wypowiedzieli już we wszystkich możliwych tematach na różne sposoby, a jedyną możliwością dyskusji stałoby się dla nich jedynie pojawienie się czegoś związanego z FF (i nie chodzi tutaj o odgrzewane kotlety, tylko zupełnie nowe części) co dzieje się średnio na kilka lat. A to nie byłoby fajne i spowodowałoby porzucenie przez nich forum. Przecież nikt nie każe Tobie śledzić dyskusji niezwiązanych z FF (z powodzeniem możesz je dodać do ignorowanych), a moim zdaniem służą one bardziej wzbogacaniu forum, a nie schodzeniem na boczne tory pomijając główne wątki; w tym przypadku FF. W końcu ludzie przebywający na forum mają różne zainteresowania, a dzięki tematom poświęconym książkom, filmom innym grom mogą poznać szerzej preferencje i upodobania, czy też nawet pasje innych użytkowników. Najgorszą rzeczą jest, że nowi użytkownicy znikają po napisaniu kilku postów (zazwyczaj w działach związanych z FF, a ich posty nie dają pola na dyskujse), a może z 1 % zostaje na tym forum na dłużej, a dzięki pobocznym tematom ma szansę na kontakt ze stałymi bywalcami. Tyle z mojej strony ;)
"We carry death out of the village!"
Mati
Kupo!
Kupo!
Posty: 15
Rejestracja: wt 14 lip, 2009 13:20
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Mati »

Ja nie mówię by non stop pisać o FF... chodzi mi o to że dobrych for poświęconych tematyce np. filmów czy innych gier jest mnóstwo... a to forum powinno być poświęcone wyłącznie FF, a jeśli ktoś chciałby popisać o nie wiem... jakieś innej grze to www.google.pl wpisać nazwę gry + forum i tyle... kumasz o co mi chodzi? :) Jak to się mówi 'jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego' :) Mimo wszystko dział o FF jest zrobiony dobrze :) To na plus ;) Nie myśl że wpadłem tu po to by krytykować... jak zobaczyłem stronę http://www.k-ff.com/ pomyślałem że łał dobra robota... wchodzę na forum a tu działy o wszystkim o czym się da heh. Bo przecież można zrobić w dziale Hyde Park tematy przyklejone czy subfora jakieś żeby to nie było tak na wierzchu heh. No ale widać taka polityka strony :) Ja - jako mały szary człowieczek tylko wyraziłem swoją opinię bo mam do tego prawo :) peace! bez spin.
Ostatnio zmieniony sob 18 lip, 2009 18:27 przez Mati, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Raven
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 1411
Rejestracja: czw 20 lip, 2006 11:24
Lokalizacja: W.M. Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Raven »

Nie łapię.
Mati pisze:'jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego'
Mati pisze:Mimo wszystko dział o FF jest zrobiony dobrze
Czyli dział FF nie ucierpiał na dodaniu innych, tak? Więc co Ci szkodzi, że są? Bo psują czystość forum? :roll: Nie będę właził na 79721424 forów od każdej gry. W tym siła Krypty, że można pogadać o różnych rzeczach. Nie chcesz - siedź tylko na części o FF. I zniknij po tygodniu jak inni tacy puryści.
Słuchaj więc nas chociażby szła cenzorów horda
Razem zbudujemy punkowego megazorda
Rebel forevor, transformatą napieprzamy
Niech soczyste ŁO K***A obija się o ściany
Mati
Kupo!
Kupo!
Posty: 15
Rejestracja: wt 14 lip, 2009 13:20
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Mati »

dark_raveni pisze:Nie chcesz - siedź tylko na części o FF. I zniknij po tygodniu jak inni tacy puryści.
Ja nie wpadłem na forum by się z kimś zaprzyjaźnić czy poznać nowych znajomych - od tego jest świat poza monitorem :) jestem tu gdy potrzebuje pomocy, porady odnośnie gry. Tak więc jak nie będę potrzebował pomocy, porady to na bank stąd zniknę, więc po co napisałem tego posta? bo napisałem co myślę jak to zwykle robię, bo mam do tego prawo. Co do tematu na który wyraziłem swoją opinię - można by o tym pisać w nieskończoność i wyglądałoby to tak...

Ja - jestem na nie
Modkowie, admini którzy siedzą tu od dawna i przywiązali się do serwisu i forum - zawsze będą na tak broniąc stronę/forum :)

Dlatego ta dyskusja nie ma sensu - swoje powiedziałem i na tym mi zależało ;) może to do kogoś trafi może nie :) Pjona za dział z FF i stronkę główną... bo naprawdę świetnie to wyszło, co do reszty już wyraziłem swoją opinię. Tak więc nie będę się spierał z nikim. Pozdrawiam Was serdecznie.
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Jak potrzebujesz pomocy, to masz poradniki, których jest cała masa w internecie. FORUM SŁUŻY DO DYSKUSJI i przy tym sprzyja zawieraniu nowych znajomości, o czym się wielu userów tutaj przekonało. Ile można rozmawiać o FF? Nie wiem, jestem tu już bardzo długo i wiem, że 1 post na temat ulubionej postaci wystarczy. Forum jest rozbudowane, gdyż seria Final Fantasy lata swej świetności ma za sobą. Teraz konkurencja jest olbrzymia na rynku gier, dlatego administracja doszła do porozumienia, ze trzeba iść z duchem czasu i wprowadzić pewne zmiany. Nie pasują Ci inne działy i tematy? Możesz je ignorować. Jednakże my-twórcy nie możemy ignorować zróżnicowanych gustów użytkowników. Jest masa innych for, zależy nam, aby user został, a nie dostał pomoc i poszedł gdzieś indziej.
Mati pisze:Dlatego ta dyskusja nie ma sensu - swoje powiedziałem i na tym mi zależało
Jak napisałam wyżej, forum służy do dyskusji. Masz prawo napisać co myślisz, ale nie masz prawa, aby odmawiać tego samego innym.
Mati
Kupo!
Kupo!
Posty: 15
Rejestracja: wt 14 lip, 2009 13:20
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Mati »

Okej Wasze forum, Wy decydujecie i wiecie co jest najlepsze, już się nie wtrącam ;) AMEN.
Awatar użytkownika
Nienormalny_PS2
Malboro
Malboro
Posty: 637
Rejestracja: śr 04 maja, 2005 03:16
Lokalizacja: Chronoles

Post autor: Nienormalny_PS2 »

Stoprocent pisze:Powiem tak :P Ta strona jedzie na starej renomie, aktualnie nie ma tu ani newsow ani nowych aktualnosci co do opisow gier ;)
Stoprocent pisze:Pozdrawiam i zycze dalszej swietnej renomy owego portalu.
Okej :570:
Go Go Yubari pisze: Bo kochamy FFX-2!
:lol:

Stoprocent, popatrz ile lat ma forum i spójrz na datę swojej rejestracji. Chociaż nie wiem jak wygląda sprawa z Twoimi pozostałymi kontami, wzoruję się na tym. Nic nie trwa wiecznie, Krypta jeśli kiedyś była pełnym wypasem to wiadomo - wypala się lekko. Nie zmienia to faktu, że dalej jest potęgą co do Finali i innych tematów a i tak się rozrasta, można rozmawiać o wielu rzeczach.
Jasne, pozmieniało się wiele, nowi ludzie i nowe klimaty - sam doświadczyłem "przejścia" z jednej ery w drugą :lol: , ale temu miejscu należy się zdecydowany szacun. Zastanów się nad tym. Posty ludków tutaj bywają naprawdę cholernie treściwe i obfite w elokwencję, poszczególne tematy potrafią się ciągnąć stronami, poznaje się naprawdę spoko persony.
Krypteczka to nie tylko Final, to też mnóstwo innych małych i wielkich rzeczy. A jedno i drugie moim zdaniem jest na ładnym poziomie.
Sam nie jestem jakimś super old-timerem, ale pokuszę się o stwierdzenie, że bardzo się pospieszyłeś ze swoją oceną.
Tak więc jak to mój wujek by powiedział, hamuj piętą. :evilbat:
One Krypta to rule them all.
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

Nienormalny_PS2 pisze:sam doświadczyłem "przejścia" z jednej ery w drugą
Cóż to były za czasy XD Mam wrażenie, że jestem żywą skamieliną momentami _^_

Kiedyś napisałem wielkiego posta (chyba specjalnie dla CePeEna) na temat do czego służy forum. Po jednym poście chłopaka nawróciłem, ale teraz już mi się nie chce czynić tej posługi :lol: ;]

N_PS2 przybywaj tu jak najczęściej to sobie powspominamy stare dzieje :razz:
glamorous vamp
Awatar użytkownika
Nienormalny_PS2
Malboro
Malboro
Posty: 637
Rejestracja: śr 04 maja, 2005 03:16
Lokalizacja: Chronoles

Post autor: Nienormalny_PS2 »

Może znajdź tamtego posta i go trzymaj w zanadrzu ;d Jak się będą pojawiać takie osoby to zawsze możesz je nawrócić na słowo Kryptowe.

Chętnie, chętnie. Co prawda narazie nie będzie to obecność codzienna ale czają się w mojej głowie zamiary odświeżenia. Jak już wspominałem Ci wcześniej i wydaje mi się nawet, że zgodni jesteśmy w tej sprawie - na maśle, to pamiętam na pewno, ale czy Ty też lekko ścięta? :lol:
Krajst, śmigam na kawę bo nie ogarniam >_<
Mati
Kupo!
Kupo!
Posty: 15
Rejestracja: wt 14 lip, 2009 13:20
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Mati »

Go Go Yubari dlaczego dostałem warna? skoro od dawna nie pisałem praktycznie na forum? W dodatku za interpunkcję? -.- Powodzenia jeśli warny lecą za takie coś - ja rozumiem za ortografię bo to razi, ale interpunkcja? hah to ja się nie dziwię, że tak mało osób tu pisze. Jeśli już tak się mnie ktoś czepia - to ja się przyczepię - moderator powinien takie coś wychwycić od razu (to już nawet nie zadanie dla admina) a nie dopiero po czasie, tak więc sama powinnaś dostań warna. Zawsze dbam o ortografię, ale bez przesady żeby karać za interpunkcję na forum o GRZE KOMPUTEROWEJ! To nie forum o humanistyce! Proszę mi go usunąć.
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Nienormalny_PS2 pisze:na maśle, to pamiętam na pewno, ale czy Ty też lekko ścięta? :lol:
Czyżby mowa o jajecznicy? Jeden całkowicie wspólny temat z Bonim jaki mam :D

@ Mati

Pozwolę sobie zabrać głos. Nie dajemy warnów za brak składnie skonstruowanej wypowiedzi po pierwszym poście. Z drugiej strony, taka osoba od razu rzuca się w oczy i jest skrzętnie obserwowana. Nie trzeba, jak sądzę, rozwodzić się nad faktem, że brak całkowitej interpunkcji wpływa na (nie)czytelność wypowiedzi autora, a czasem wręcz uniemożliwia odczytanie. Miałam przyjemność czytać Twoje posty i moim zdaniem, uchybienia gramatyczno-ortograficzne zbiegły się z innymi typu (choćby uboga treść niektórych postów), acz warn nie jest ode mnie i wstrzymuję się od wszelkiej oceny. Jeśli Go przyjdzie podejrzewam, że sama się tu ustosunkuje.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Mati, należysz do zacnego grona userów, którzy zbytnio się podniecają warnem 1wszego stopnia i robią dramę, jakby było o co. Warn 1wszego stopnia ma zwykle na celu podkreślenie problemu, aby user mógł poprawić swoje błędy, zachowanie etc. W tym przypadku poszło o ubogą interpunkcję. Tak, czepiamy się takich rzeczy, bo nie jest istotne czy to forum czy nie - złe nawyki przekładają się potem na inne wypowiedzi. Pilnujemy dbania o polszczyznę, gdyż w dobie internetu i smsów, poprawne używanie języka zanika. Jest to tym bardziej smutne, gdyż później owe wypowiedzi nie nadają się do czytania. Zamiast robić dramat, wyciągnij wnioski, a jeśli nie masz zamiaru, to będziesz się musiał liczyć z dalszymi konsekwencjami. Liczę jednak, ze jesteś na tyle dojrzały, żeby nie robić wojny, gdzie jej nie ma.
Mati
Kupo!
Kupo!
Posty: 15
Rejestracja: wt 14 lip, 2009 13:20
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Mati »

Wojny robił nie będę, ale nie spinajcie się tak to tylko forum :] Zresztą jak kiedyś się ono rozwinie - czego Wam z całego serca życzę - i tak nie wyrobicie z moderacją :) wiem z doświadczenia. Póki co każdy chce utrzymać tu idealny porządek. Ale naprawdę takie dawanie warnów za interpunkcję tylko odstrasza nowych userów do migracji :) Powodzenia z prowadzeniem forum.

Pozdrawiam,
Mati


GGY: LOL
Ostatnio zmieniony sob 25 lip, 2009 12:24 przez Mati, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mroczna sarna
Cactuar
Cactuar
Posty: 212
Rejestracja: ndz 31 maja, 2009 23:50

Post autor: mroczna sarna »

Takie dawanie warnów, ma uświadomić użytkownikowi forum, że lepiej będzie jeżeli zastanowi się dwa razy nad tym co napisze, niż wypluje posta kaleczącego mowę ojczystą, bez ładu i składu oraz często - bez żadnej konkretnej treści. Zauważyłem, że jeden z forumowiczów po dwóch warnach przypomniał sobie, np. o istnieniu przecinków. Pisze teraz mniej, ale przynajmniej "jakoś" to wygląda. Nie możesz mieć o to żalu do moderatorów - to nie jest forum, na którym liczy się "bylejakość". Tego masz po uszy dookoła. Wystarczy trochę samozaparcia - ja też jestem tu stosunkowo "nowy", a jakoś warna nie załapałem. Odstrasza nowych userów?Cóż, to jedno z nielicznych forów, na których widać tendencję "parcia do góry", a nie odwrotnie. Warny są dawane zgodnie z regulaminem (co zresztą zawsze można sprawdzić). Pozdrawiam i życzę wytrwałości (:
Ostatnio zmieniony sob 25 lip, 2009 14:50 przez mroczna sarna, łącznie zmieniany 1 raz.

Yakuza 0 (PS4)
, World of Final Fantasy (PS4), Tales of Berseria (PC)&(PS4)
Mati
Kupo!
Kupo!
Posty: 15
Rejestracja: wt 14 lip, 2009 13:20
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Mati »

mroczna sarna, nie używasz spacji. To mnie razi w oczy, powinieneś dostać warna bo jest to wszystko nie czytelnie napisane, wszystko zlewa i nic nie zrozumiałem z Twojej wypowiedzi. Interpunkcja daje wiele do życzenia :);) To był żarcik, ale właśnie tak na posty reagują modki i admini :) Ciekawe czemu np. Tobie nie dadzą warna i jak się wytłumaczą :)

GGY: LOL

Możesz rozwinąć swoją wypowiedź?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Krypta i Forum według Was”