Krypta :P

Masz jakiś pomysł jak usprawnić Kryptę? Nie podoba ci się czcionka? Tutaj możesz napisać co cię gryzie...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Raven
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 1411
Rejestracja: czw 20 lip, 2006 11:24
Lokalizacja: W.M. Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Raven »

LOL [2]

Co za różnica, o czym jest forum? Jeśli jest o grach komputerowych, to interpunkcja jest niepotrzebna? A jeśli o hip-hopie, to błędy ortograficzne są promowane? Co to za logika w ogóle? :roll: Poprawność językowa nie jest środkiem stylistycznym towarzyszącym podniosłej treści. Jest WYMOGIEM każdego języka którego używasz (każdego, żeby nie wygłaszać wzniosłych mów o języku ojczystym).

A kolega Sarna jest bardzo sympatyczny, ale rzeczywiście nie użył spacji w tamtym poście. Jeśli będzie tak robił dalej, to Go z pewnością zainteresuje się i nim :twisted:
Słuchaj więc nas chociażby szła cenzorów horda
Razem zbudujemy punkowego megazorda
Rebel forevor, transformatą napieprzamy
Niech soczyste ŁO K***A obija się o ściany
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Za brak spacji to już ban normalnie.
Zrobił się OT, wiec teraz wszyscy grzecznie idą zająć się czymś bardziej pożytecznym.

PS: Sarna, wazeliny mamy pod dostatkiem.
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Mati, jeżeli myślisz, że tu tylko niektórzy dostają warny, to się grubo mylisz. Praktycznie wszyscy ze starych userów mieli przynajmniej kiedyś po jednym, a generalnie dosyć często - więcej. Też kiedyś dostałem - od Go właśnie. Za spoilery. I jakoś się cholera nie obraziłem. Te psują zabawę z oglądania i grania, a interpunkcja na poziomie pierwszych klas podstawówki utrudnia czytanie maksymalnie. Czy to piszesz o Panu Tadeuszu czy o ostatnim, potężnym rozwolnieniu. Kolega sarna jak to powiedział dark, też powinien popracować ;]

Go może coś jeszcze chcieć dodać, ale dalsza dyskusja jest IMO całkowicie bezcelowa i przy dalszym braku pojmowania może doprowadzić do kolejnych nie tyle warnów, co na pewno zatargów, a to nie sprzyja żadnej dobrej dyskusji. A od tego jest forum. Prosiłbym w takim razie o zakończenie tej jałowej debaty o dupie Maryny.

Prywatna dygresja: nie sądzę żebyś mógł udzielać w takim wieku rad modom i administracji z takim stażem jak Go i Sephi. Hamulce, bo popadasz w śmieszność.
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
Masamune
Kupo!
Kupo!
Posty: 24
Rejestracja: pt 18 sty, 2013 03:24

Post autor: Masamune »

W sumie z tego co widzę to kilkukrotnie odkąd tu jestem (czyli od niedawna) przewinął się zwrot "nic się nie dzieje/ forum jest martwe".

Oczywistym jest, że nie można pisać na temat któregoś Finala (w sumie to jakiejkolwiek gry) w nieskończoność bo cieżko napisać coś nowego, gdy wszystko zostało już napisane.

Więc, pytanie.

Dlaczego nie rozszerzycie 'działalności' stronki do jRPG 'ogólnie'? Mnóstwo nowego materiału i z tego co widzę, jest tutaj kilka naprawdę kumatych osób majacych spore pojęcie o innych tego typu grach. Myślę, ze można by spróbować, bo wielu serwisom i nawet gazetom wychodzi to na dobre.

Przykłady:

PSX Extreme nie zatrzymało się tylko na konsolach Sony.

Serwis honmaru.pl będący na samym początku stronką poświęconą Tekkenowi 3 Online rozrósł się do miana Fighting Online Center.

Taka zmiana, takie 'poszerzenie horyzontów' może tchnąć nowe życie w Wasz serwis:).
:)
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Masamune pisze:Dlaczego nie rozszerzycie 'działalności' stronki do jRPG 'ogólnie'?
Bo wywalczenie Kingdom Hearts u właściciela(patrz: Krakersa) kosztowało nas litry potu, łez i krwi. Udało sie tylko dlatego, że KH ma coś wspólnego z S-E i jest tego sporo.

Powiedzieć "brakuje, rozszerzcie, inne serwisy tak mają" jest łatwo, gorzej z wykonaniem. Poza tym ilość materiałów na stronie nie zawsze sie przekłada na aktywność forum. Kilku stałych userów nigdy nie grało w FF D:
Awatar użytkownika
Masamune
Kupo!
Kupo!
Posty: 24
Rejestracja: pt 18 sty, 2013 03:24

Post autor: Masamune »

Ale kiedy to było? To Kingdom Hearts. Ile lat temu?

Kto stoi w miejscu, ten się cofa. Takie jest moje zdanie, ale hej, to nie mój cyrk i nie moje małpy:).
:)
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

wpierw Masamune pisze:Myślę, ze można by spróbować, bo wielu serwisom i nawet gazetom wychodzi to na dobre.
po czym pisze:nie mój cyrk i nie moje małpy:)
Wiesz, jak sam zauważyłeś - my jesteśmy kumaci i tego typu rozwiązania nie raz pewnie przechodziły przez głowę niejednemu z nas (wypowiadam się, jakbym tutaj miał coś do gadania, no ale dla mnie k-ff to coś więcej niż jakieś tam forum, więc sobie na to pozwolę ;) ). Ale najłatwiej jest właśnie rzucić pomysł i umyć ręce. Do tego potrzeba ludzi, którzy by chcieli pisać newsy, solucje, etc. Tylko teraz, czy by to w czymś pomogło. Chyba IW (jakoś szczerze mówiąc nie kojarzę innych znaczących portali o jrpg w Polsce, ale też nigdy ich szczególnie nie szukałem) ma w tej chwili monopol na tego typu rzeczy, a solucje - od tego mamy gejmfaki. Biedni są tylko Ci, co języka ang. nie znają, no ale w dzisiejszych czasach...

Ja solucję do CT mogę napisać od ręki, bez patrzenia na grę i nawet bym za dużo rzeczy nie pominął. Ale... 1) nie chce mi się; 2) nie mam na to czasu; 3) kiedyś się wezmę za dział FFT, obiecuję! [jakby ktoś był chętny.... tak do końca roku by było XD] <zacząłem 100 lat temu już tworzyć, w liceum jeszcze, ale skończyło się na paru zapisanych stronach w wordzie, które gdzieś przepadły...>

Cóż, fajnie by było rozruszać mimo wszystko k-ff. Nazwę byśmy zmienili na k-ff (to jak nasza klasa stała się nk :lol: ), albo Kryptę po prostu. Ale... samo się nie zrobi, no i
Go Go Yubari pisze:Poza tym ilość materiałów na stronie nie zawsze sie przekłada na aktywność forum.
Zajrzałem na InnąWitrynę i jakoś tam też zbyt wielkiego ruchu nie widzę... Chyba się po prostu zmienia mentalność graczy, lub poziom jrpgów maleje... dlatego też mało nowych userów na tego typu forach.

Jest jeszcze inna kwestia - ludziom się nie chce pisać. Jest dużo tematów, gdzie nowi userzy mogliby się wypowiedzieć, ale tego nie robią. Jak Ty nie napiszesz A, to ja już tym bardziej nie napiszę B. Starzy userzy nie będą po raz n-ty pisać w temacie np. dot. najlepszej części FF o swoich preferencjach. Nawet jak człowiek postara się coś wyciągnąć od "nowych", ciągnie za język to dostaje w pysk:
Bajkopisarz w temacie dot. CT pisze:Wykręce się
& pisze:No to poczekasz bardzo długo.
Nic na siłę... a można było pociągnąć temat :P

Forum się ożywiło, bo w końcu ktoś napisał coś o pudełku! My naprawdę, co zostało chyba udowodnione, jesteśmy głodni nowych postów! I chętnie pewnie popolemizujemy nawet, powyzywamy, przyznamy czasami rację... ale sami tworzyć postów na siłę nie będziemy. Takie rzeczy nie przeszłyby nawet na jakimś devianckim forum, bo po latach znudziłoby się nam odpowiadanie sobie nawzajem na pisane często na siłę posty.

Także ludzie - pisać, pisać, pisać!
Awatar użytkownika
Bajkopisarz
Kupo!
Kupo!
Posty: 17
Rejestracja: czw 24 sty, 2013 20:32

Post autor: Bajkopisarz »

Dostaje w pysk? Chyba przesada, po prostu nie mam czasu teraz na rozpisywanie się. :P
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

To taka metafora do "w odpowiedzi" ;)
Awatar użytkownika
qfas
Cactuar
Cactuar
Posty: 212
Rejestracja: czw 07 maja, 2009 08:15

Post autor: qfas »

Pamiętam, jeszcze w gimnazjum zrobiłem sobie (na własne potrzeby) opis do Vagarant Story. zeszyt 64 kartki, zapisany linijka w linijkę, tabelki, mapy pencil-made , z rozwiązaniem puzzli i rozłożeniem itemów. Wszystkie nazwy własne po niemiecku, bo taką wersją językową gry dysponowałem. Kiedyś mi się chciało i miałem czas na tego typu rzeczy. Co nie znaczy, ze gdyby ktoś mnie kiedyś ładnie poprosił, to bym coś takiego na kryptę przygotował :). No, ale jak już Go kilka razy w tym temacie pisała - Krakers ma taką a nie inną wizję portalu, a z adminem się nie dyskutuję, admina się słucha :).
Teksty w podpisach zazwyczaj trącą sztampą.
Awatar użytkownika
Raven
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 1411
Rejestracja: czw 20 lip, 2006 11:24
Lokalizacja: W.M. Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Raven »

Są dwie proste przyczyny spadku popularności tego typu stron, pomijając już to na ile dobrze trzyma się seria, i dodanie nowych działów wiele nie zmieni:

1. Fora dyskusyjne poświęcone wąskiej tematyce miały swoje lata świetności w poprzedniej dekadzie. Obecnie większość ruchu przenosi się albo na Facebooka/Twittera/itp, albo na grupy na livejournalach i tego typu stronach, z którymi potrzeba dużo mniej zachodu przy zakładaniu i utrzymaniu

2. Jak pisał Ocaj, ludzie (na całe szczęście) w coraz większej ilości ogarniają angielski, więc prędzej polecą na gamefaqs gdzie dostaną bardzo obszerny opis zaraz po wyjściu gry, niż zajrzą na (nawet całkiem dobry) opis na krajpcie czy IW kilka miesięcy później, za to PO POLSKU.

To już nie jest tak, że akurat naszej ekipie się znudziło, bo jeżeli po zajrzeniu wieczorem na do nie tak dawna bardzo aktywne, oraz bardziej od nas zróżnicowane tematycznie forum innejwitryny dowiaduję się, że jestem jedynym użytkownikiem, to o czymś to świadczy :P
Słuchaj więc nas chociażby szła cenzorów horda
Razem zbudujemy punkowego megazorda
Rebel forevor, transformatą napieprzamy
Niech soczyste ŁO K***A obija się o ściany
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Jaco to zgrabnie ujął. My może byśmy chcieli, bo ostatni rozruch (co już znowu pada) pokazuje, ze na forum zaglądamy. Potem dajemy znać komuś na fb, że sb żyje i mamy tłumy. Wystarczy też odwiedzić nas na FB (chociaż nasz profil tam jest prawie równie żywy co strona).

Ja wychodzę z założenia, że co za dużo to niezdrowo. IMO IW ma tego wszystkiego aż nazbyt wiele. Jak widze liste, to mi sie odechciewa (pomijam layout :P ) *cough cough*. co nie zmienia faktu, ze siedzenie w FF i KH tez nie wszystkim sie podoba. Persony bym nawet chętnie opisała w wolnej chwili. Ha. I tu kolejny, juz wcześniej wspominany problem, nie kazdy ma czas. 8 lat temu to luz, blus i orzeszki, ale teraz wielu ludzi jest na studiach/pracuje/chowa potomka/wszystko na raz. Ja osobiście padam po przyjściu z pracy i wole sobie serial obejrzeć (uzależnienie od Fringe to zuo @_@).

No i wizja Krakersa, to wizja Krakersa. Nawet, jeśli Krakers nic nie pisze solucji, ani nie odwiedza forum... Ja bym chętnie przejęła. Jak do tego dojdzie, to wtedy pogadamy.
Awatar użytkownika
Masamune
Kupo!
Kupo!
Posty: 24
Rejestracja: pt 18 sty, 2013 03:24

Post autor: Masamune »

Don't gimme that Jaco. To nie żadne umywanie rąk. Ja mogę coś napisać, żaden problem bo czas się zawsze znajdzie, ale nie zamierzam pchać się z tym na siłę.

Mogę, ok.
Ale skoro kłóci się to z wizją właściciela serwisu to 0 napinki, nie mam zamiaru na chama naciskać ze swoim bo to nie mój cyrk właśnie:).


Kwestia aktywności na honmaru, jeżeli o ten serwis Ci chodziło to naprawdę temat rzeka i długa historia, ale zapewniam, że Krypta czegoś takiego nigdy nie doświadczy. Nie ta tematyka. Ale to nie temat o tamtym serwisie.

Z opisami na gamefaqs to ciekawa kwestia jest. Wiecie, tu chodzi o sentyment do polskich opisów. Przeczytałem kilka Waszych od tak o, po prostu i wiecie co? Fajnie mi się je po prostu właśnie CZYTAŁO, na sucho, bez grania. Przypomniały mi się stare dobre czasy Play Station Plus, serio. Nostalgia, damn, stary już jestem:).

Pamiętajcie, że to ma być przede wszystkim dobra zabawa. Nikt nad nikim nie stoi z biczem i nie goni aby pisał opisy na zawołanie bo deadline czy coś (trust me, this sucks). To tylko zabawa, dla niektórych może hobby.


Persony FTW:).
:)
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Masamune, z całym szacunkiem - siedze tu z 8 lat, a ty nie znasz Kraka. Namawianie go na KH zajeło nam sporo czasu, wielu userów i masy dobrych argumentów. Więc wiemy lepiej, o czym mówimy.
Masamune pisze:Pamiętajcie, że to ma być przede wszystkim dobra zabawa.
Nie wiem co autor miał na myśli. My sie do niczego nigdy nie zmuszaliśmy, a predkość z jaką Raven napisał poradniki do KH jest godna podziwu. Tylko trzeba mu było powiedzieć "ok, mozesz pisac, wrzucimy to na stronę". Nikt tu nie ma na nic parcia, nikt nie jest do niczego przymuszany. Wszystko co piszemy, piszemy dla ludzi z własnej, nieprzymuszonej woli i z checią (wiem Sephi, Mixy...wiem D: ).

Podsumowując, daruj sobie złote myśli z cyrkami, checiami etc. My doskonale wiemy co robimy i chetnie byśmy robili wiecej. Moze niech ktoś załatwi petycję. _^_'
ODPOWIEDZ

Wróć do „Krypta i Forum według Was”