opis fabuły

Masz jakiś pomysł jak usprawnić Kryptę? Nie podoba ci się czcionka? Tutaj możesz napisać co cię gryzie...

Moderator: Moderatorzy

Krypte da się uratować?

Nie.
5
14%
Tak!
28
78%
Mam to gdzieś.
0
Brak głosów
A w ogóle ktokolwiek chce ją ratować? :roll:
3
8%
 
Liczba głosów: 36

Awatar użytkownika
papi
Kupo!
Kupo!
Posty: 4
Rejestracja: czw 18 wrz, 2008 17:27

opis fabuły

Post autor: papi »

Chciałem zapytać czy myślał ktoś by na stronie krypty oprócz solucji i różnorakiego stuffu do ff pisać też o wątkach fabularnych jakie występują w danym finalu?
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 01:00 przez papi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ivy
Moderator
Moderator
Posty: 2002
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 13:29
Kontakt:

Post autor: Ivy »

papi pisze:Chciałem zapytać czy myślał ktoś by na stronie krypty oprócz solucji i różnorakiego stuffu do ff pisać też o wątkach fabularnych jakie występują w danym finalu?
Dziwny topic sobie wybrales do zadawania pytan, ale co tam xD Nie, nie przewiduje sie wrzucania na krypte materialow opisujacych fabule itp.
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Krypta ma pomagać w przejściu danej gry, a nie opisywać wątki fabularne. Solucje już psują zabawę, gdybyśmy opisywali fabułę, nie byłoby sensu grać.
Awatar użytkownika
papi
Kupo!
Kupo!
Posty: 4
Rejestracja: czw 18 wrz, 2008 17:27

Post autor: papi »

Jestem tu od wczoraj dlatego też nie wiedziałem gdzie dokładnie skierować to pytanie :) szkoda że nie macie tego w planach. Moim zdaniem mylne jest twierdzenie że rozkładanie fabuły na czynniki pierwsze jest psuciem sensu gry. Sam jestem zapalonym fanem FFX, ale też barierą jest j. angielski który utrudnia zrozumienie każdego wątku fabularnego, a stronka która pomaga w zrozumieniu każdego wątku była by bardzo pożyteczna, ale to tylko moja opinia. Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
kilmindaro
Cactuar
Cactuar
Posty: 537
Rejestracja: pn 18 cze, 2007 21:39
Lokalizacja: Terra

Post autor: kilmindaro »

IMO dobry pomysł by obok solucji dać jeszcze dokładnie wyjaśnioną fabułę. Przecież nikomu nie będziemy narzucać żeby tam zaglądał i czytał spoile, jako że wstępować będą tylko chętni.
Awatar użytkownika
papi
Kupo!
Kupo!
Posty: 4
Rejestracja: czw 18 wrz, 2008 17:27

Post autor: papi »

Racja sam np nie znam zbyt dobrze fabuły FFVII przez co nie mogę zbytnio cieszyć się innymi grami z tego tytułu, a na razie w pierwowzór nie mam jak zagrać. Zresztą po tylu latach będzie on trudno strawny.
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Krypta nie ma i mieć nie będzie opisów fabuły. Już o tym była kiedyś mowa.

Nie znasz dobrze fabuły? Przejdź grę jeszcze raz. Są osoby, które omijają gadki, byle przejść grę. My nie zamierzamy takim osobom pomagać. Wystarczy się skupić na grze i pomyśleć, a fabuła będzie zrozumiana.

I proszę mi nie kontynuować OT. To nie temat od tego.

PS: Papi, zadbaj o interpunkcję, bo to podchodzi pod regulamin.
Awatar użytkownika
Qpers
Kupo!
Kupo!
Posty: 54
Rejestracja: wt 21 paź, 2008 18:12

Post autor: Qpers »

Uważam, że Krypty nie trzeba ratować, tylko dbać o jej świetny wizerunek.

Co do ankiety - jestem zdecydowanie przeciwny. Im mniej opisu fabuły na Krypcie, tym lepiej (moim zdaniem). Dyskusje na temat fabuły można prowadzić na forum, zakrywając spoilery Code'em.
Awatar użytkownika
squall_black
Kupo!
Kupo!
Posty: 155
Rejestracja: wt 25 lis, 2008 21:02
Lokalizacja: Centrum Wszechkosmobytu

Post autor: squall_black »

Go Go Yubari pisze:Nie znasz dobrze fabuły? Przejdź grę jeszcze raz.
I to najlepszy chyba sposób. Jeśli nie załapałeś bezpośrednio podczas gry, to nie załapiesz też i wtedy, gdy ktoś ci to wyjaśni. A nawet jeśli załapiesz, to i tak będziesz miał problem przy następnej okazji.
Go Go Yubari pisze:Są osoby, które omijają gadki, byle przejść grę.
Głupota zawsze była, a wyjaśnianie fabuły na Krypcie tylko zwiększyłoby ilość debili, którzy nie czytają dialogów, bo im się zwyczajnie nie chce, albo nie potrafią załapać, bo tekst jest po angielsku, bo i takie przypadki się zdarzają (mój kumpel na przykład czyta "furia", gdy widzi na ekranie czar "fire" ;) )
Qpers pisze:Dyskusje na temat fabuły można prowadzić na forum
Dyskusje tak, ale nie dokładne wyjaśnianie fabuły krok po kroku. To jest zwyczajne szerzenie skrajnego debilizmu wśród i tak licznej w dzisiejszych czasach ciemnoty. :twisted:

Ogólnie rzecz biorąc: wyjanianie fabuły komukolwiek jest moim zdaniem bezsensowne. Jeśli ktoś nie załapał to proponuję zrobić mały replay, a jak to nie pomoże, to niech delikwent da sobie spokój. 8) Człowiek z natury najwięcej uczy się na własnych błędach. Nikt nie wkłada drugi raz ręki w ogień, jeśli raz już się sparzył.

I jeszcze jedno:
papi pisze:Sam jestem zapalonym fanem FFX, ale też barierą jest j. angielski który utrudnia zrozumienie każdego wątku fabularnego
W takim razie proponuję zakupienie słownika, albo powrót do szkoły na douczenie z angielskiego ;)
Chaotic by design.
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Squall, nazywanie wszystkich ludzi, którzy nie rozumieją fabuły "debilami", też wielką mądrością nie jest.
Co do FFX, to śmiech na sali, bo chyba tylko w FFX2 jest łatwiejsza historia.
Awatar użytkownika
AUDION
Cactuar
Cactuar
Posty: 324
Rejestracja: czw 20 wrz, 2007 14:14
Lokalizacja: MALBORK

Post autor: AUDION »

squall_black pisze:Człowiek z natury najwięcej uczy się na własnych błędach. Nikt nie wkłada drugi raz ręki w ogień, jeśli raz już się sparzył.
I tu się mylisz. znajdę setki takich, którzy nie tylko włożyli by ponownie rękę, ale jeszcze się do tego ognia położyli. Debilizmem nie jest nieznajomość fabuły, natomiast dziesięciokrotne przejście gry i nie podjęcie najmniejszej próby jej zrozumienia, napewno do tej cechy można przypisać. Znam taki przypadek, gdzie na przeczytanie dialogów gry pewna osoba poświęciła mniej, więcej tyle, ile trwa animacja niektórych summonów. Przypadkiem mnie o to nie podejrzewajcie :D
Awatar użytkownika
squall_black
Kupo!
Kupo!
Posty: 155
Rejestracja: wt 25 lis, 2008 21:02
Lokalizacja: Centrum Wszechkosmobytu

Post autor: squall_black »

AUDION pisze:Debilizmem nie jest nieznajomość fabuły, natomiast dziesięciokrotne przejście gry i nie podjęcie najmniejszej próby jej zrozumienia, napewno do tej cechy można przypisać.
Go Go Yubari pisze:Squall, nazywanie wszystkich ludzi, którzy nie rozumieją fabuły "debilami", też wielką mądrością nie jest.
Na wstępie przepraszam wszystkich, którzy tak to odebrali, ale zdaje się, że napisałem:
squall_black pisze:Głupota zawsze była, a wyjaśnianie fabuły na Krypcie tylko zwiększyłoby ilość debili, którzy nie czytają dialogów, bo im się zwyczajnie nie chce, albo nie potrafią załapać, bo tekst jest po angielsku
Więc nie określam mianem "debili" wszystkich nierozumiejących fabuły, ale tylko tych, którzy nie chcą jej zrozumieć. Świadome pomijanie dialogów przy okazji pierwszego przechodzenia gry nie jest niczym rozsądnym. Na takie zachowanie można sobie pozwolić za drugim lub trzecim razem, ale jeśli ktoś postępuje tak już na starcie, to sam jest sobie winien.

A jeśli ktoś nie zna języka, to już nie mój problem. Może i nie jest to, jak napisałem wcześniej, "debilizm" i wynika to z braku predyspozycji konkretnej osoby do nauki języków obcych. Jednakże nieumiejętność poradzenia sobie z tym problemem jest dla mnie trochę śmieszna. Można poszukać spolszczenia, a jeśli takowe nie istnieje, to zawsze zostaje wycieczka do księgarni po odpowiedni zapas słowników, co by ich nie brakło...

Nie miałem też na myśli tych graczy, którym predyspozycje umysłowe nie pozwalają na zrozumienie fabuły (choć takich nie ma pewnie zbyt wielu).

Mam nadzieję, żę teraz już wszystko będzie jasne.
Chaotic by design.
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

squall_black pisze:A jeśli ktoś nie zna języka, to już nie mój problem.
Ani setek milionów ludzi na świecie, które oglądają filmy z napisami, lektorem lub dubbingiem.

Co innego tłumaczenie gier i fabuły, a co innego bytność tych spraw na Krypcie. Tłumaczenia fabuł NIE MA i NIE BĘDZIE. Czy ktoś rozumie angielski, czy nie.

Nie wiem w ogóle po co ten temat. Zamykam.
Zablokowany

Wróć do „Krypta i Forum według Was”