Błędy na Krypcie

Masz jakiś pomysł jak usprawnić Kryptę? Nie podoba ci się czcionka? Tutaj możesz napisać co cię gryzie...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Kimahri
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1217
Rejestracja: śr 14 gru, 2005 20:56
Lokalizacja: Biała Podl.

Post autor: Kimahri »

razi mnie cos takiego. w dziale superherosi w boskim ekwipunku jest cos takiego
A co z Break HP Limit?

Pewnie wiele osób się zastanawia, dlaczego pominąłem tą cechę. Otóż uważam ją za bezużyteczną. Zupełnie! Nie ma żadnego przeciwnika, którego pokonanie wymagało by przekroczenia 9999 HP. Dodatkowo opcja ta wprowadza pewien problem - utrudnia pełne leczenie postaci (co wiąże się ze zmniejszoną siłą ataku osłabionych bohaterów). Warto więc wykorzystać czwarty slot na coś bardziej użytecznego, zwłaszcza, że moja wcześniejsza lista jest nadmiarowa.
a tutaj cos z monster areny
Str. Def. Mag. Def. najlepiej na maksymalnym poziomie. HP minimum 30 000, bronie najlepiej Celestial
w jedym momecie jest napisane ze Break HP Limit jest calkowicie nie potrzebny a w drugim ze hp ma byc ma minimum 30k
LakiLuck

Post autor: LakiLuck »

nie wiedziałem gdzie zamieścic mego posta,czy w błędach czy uzupełnieniach więc moze się to komus niespodobac :D
a mianowicie to tylko chciałem napisac ze opis do FF 1 ma taki maly drobny błąd - wieczne narzekania autora na Monka, z racji jego "rzekomo" słabych zdolności, a wystarczy zdjąć mu jego broń, czyli nunczako :P i Monk jest prawie dwukrotnie potężniejszy od Knighta :D:D:D
Zatem nie polecam opcji - OPTIMAL - ktora zawsze Monkowi wrzuci nunczako, a naprawde z golymi piesciami koles wymiata :D:D:D
to tyle :P ogolnie rewelka wasz krypcik :)
wracam do grania :]
azu

Post autor: azu »

FF IX:
krypta pisze:OPIS TRZECIEJ PŁYTY - 3.3. Walka o Alexandrię - (...) W Alexandrii rozpętało się piekło. Garnet musi rozdysponować swoich żołnierzy. Jeśli zrobisz to właściwie dostaniesz Angel's Ring.
W FF9 nie ma takiego przedmiotu jak Angel's Ring - zapewne chodziło o Angel Earings - też czysto kosmetyczny błąd.
krypta pisze:QUESTY I TAJEMNICE - (...) W tym dziale opiszę wszystkie sekrety świata FF9.
No nie do końca wszystkie... brakuje np questu z początku gry, polegającego na odnalezieniu rycerzy Pluto podczas sterowania Steinerem.

Na razie to tyle.
Ostatnio zmieniony pn 24 sie, 2009 15:09 przez azu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kimahri
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1217
Rejestracja: śr 14 gru, 2005 20:56
Lokalizacja: Biała Podl.

Post autor: Kimahri »

FF X, wszedzie jest napisane Mega Elixir , powinno byc Megalixir.
Awatar użytkownika
Jacek
Kupo!
Kupo!
Posty: 109
Rejestracja: sob 08 kwie, 2006 21:21
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: Jacek »

Mam parę niedoróbek:

FFTA - Klasy:

1. Combo Gadgeteera to Gadget Combo
2. Combo Thiefa można się nauczyć za pomocą Mithrill Knife
3. Combo Monka to Monk Combo
4. Gunner - zostało pominięte Action Abillity - Charmshot można się go nauczyć pistoletem Peacemaker

FFTA - Ekwipunek - Spis

Różności:

X-Potion leczy 150 HP a nie 50

Mam nadzieję, że pomogłem XD
Jokesey

Post autor: Jokesey »

W dziale poświęconym Blitzballowi (FFX) jest napisane coś takiego:
Krypta pisze: Drain Tackle 2/3 - próba przejęćia piłki plus zabranie częśći HP plus zwiększeni AT + 3/5/7 (40%70%100%)
Ale jak ja patrzę na mój drain tackle, to nie zwiększa on AT wcale. Tak samo gdy go stosują przeciwnicy.

Brakuje też klika technik np. bramkarskich Grip Gloves, Super Goalie. Albo Good Morning!, który pozwala naszej postaci wrócić do gry ze zwiększonymi siłami po przebudzeniu ze snu (nap). Czy też Brawler pozwalający na uczestnictwo w breakthrough z większej odległości oraz Tackle Slip, dzięki któremu można uniknąc ataku (tackle) wroga. Jest tego więcej, ale jeszcze nie odkryłem :P A i jeszcze Volley Shot.

A to znalazłem w opisie przejścia (dalej FFX):

O walce z Ifrit Belgamine
Krypta pisze:Walka jest jedną z tych które są raczej nie do ruszenia, ale z tą strategią powinno się udać.
Ej, no sorry. Ja przystąpiłem do walki bez żadnego paska Overdrive (ani u Yuny, ani Valefora) i za pierwszym razem bez większych problemów wygrałem. Więc walka jest jak najbardziej do ruszenia :)

O pierwszej jeździe na Chocobo w Mi'ihen Highroad
Krypta pisze:Gdy zobaczysz piórko (są dwa miejsca z piórkami) pozostając na kurczaku zbadaj je - wskoczysz wyżej i znajdziesz Heat Lance dla Kimari'ego a w innym miejscu Thunder Blade i Scout'a.
Przecież są trzy miejsca z piórkami :) Trzecie znajduje się na drodze do Mars Sphery, trochę w górę ekranu od miejsca gdzie stoi O'aka wbijamy się w prawą stronę ścieżki i znajdujemy piórko, które zabiera nas do Fortune Sphere :)
Ostatnio zmieniony śr 31 sty, 2007 21:30 przez Jokesey, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
..::PHOENIX::..
Kupo!
Kupo!
Posty: 171
Rejestracja: sob 14 paź, 2006 15:14
Lokalizacja: TRABIA

Post autor: ..::PHOENIX::.. »

Mam pewną uwage dotyczącą FF10-2 to nie jest błąd na krypcie ale nie wiedziałem gdzie mam to napisać, a więc w opisie FF10-2 nie ma powiedziane, że w chapterze 1 w pierwszej misji na Mt.Gagazet można zdobyć white ring.
"I'll be here...
Why...?
I'll be waiting here...
For what?
I'll be waiting for you...so...
If you come here...you'll find me...
I promise".
Awatar użytkownika
Syriusz15
Kupo!
Kupo!
Posty: 109
Rejestracja: wt 03 paź, 2006 16:38
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: Syriusz15 »

W dziale "przedmioty " nie jest napisane , że Smoke Bomby mogę ukraść od Alcyona ( Sanubia Desert)
Nigdy nie ufaj dziewicy w kaloszach :D
Nie wiem co ma w sobie final fantasy , ale zakochałem się w tej grze.
Awatar użytkownika
Viking
Kupo!
Kupo!
Posty: 89
Rejestracja: wt 04 lip, 2006 11:30
Lokalizacja: Poznan

Post autor: Viking »

w dziale FFX, w sekcji overdrives -> Rikku napisane jest, ze ponizsza lista zawiera wszystkie 64 mixy. w rzeczywistosci sa tylko 63 mixy. brakuje Sunburst - silny atak, podobny do ultimy. aby go wykonac nalezy zmixowac : three stars + three stars lub
underdog secret + underdog secret
you need to rise up and personalize your existence you need to wake up and activate the dreams of your soul idle, revolt, hero, your hero is yourself !
Jokesey

Post autor: Jokesey »

Opis przejścia FFX:
,,Jedyną żywą osobą będzie albo Gatta albo Luzzu - prawdopodobnie zależy to od wcześniejszych rozmów z tą dwójką.''

Właściwie zależy to od jednej rozmowy. Na Mushroom Rock zaraz przed wejściem do miejsca, gdzie wszystko się zacznie (tam gdzie Kinoc będzie) spotkamy się z Gattą. Jeśli podczas rozmowy wybierzemy, żeby został (Guarding command centre is important too, czy coś takiego) zginie Luzzu, a gdy wybierzemy, żeby szedł na wojenkę (you should fight in the front lines czy coś w tym stylu) zginie Gatta. Sprawdzałem dwa razy i się zgadzało. Wcześniej chyba nawet nie ma z nimi rozmów z możliwością wyboru.

Pozdrawiam i naiwnie proszę i nie obcinanie mojego postu :)

GGY: Będziesz pisał na temat, nie będzie cięty.
Ostatnio zmieniony śr 21 mar, 2007 15:36 przez Jokesey, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jacek
Kupo!
Kupo!
Posty: 109
Rejestracja: sob 08 kwie, 2006 21:21
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: Jacek »

Mam wrażenie, że w dziale FFX - Monter Arena - Species Conquest - Fenrir jest przeoczenie: W liscie ataków brakuje jednego - Fang of Ruin.
Nie wiem dokładnie co robi ten atak, ale (może się mylę) Fenrir go ma...

Jeszcze jedno: FFX - Potacie - Lulu - pisze, że przy OD kręci się lewą gałką pada, a tymczasem ma być prawa.

Aha i oczywiście: FFX - przedmioty:
Dark Matter - 99 sztuk za złapanie po 5 osobników z każdego gatunku na Monster Arenie walcząc ze specjalnymi potworami (Monster Arena Creations) - znajdź najłatwiejszego do pokonania (np. Sleep Sprout) przy Overdrivie dostaje się dwie sztuki (Dark Matter zdarza się średnio 1-2 razy na 10 walk)
(...)
przy Overkillu a nie Overdrivie. :P (chyba)
Gold Hourglass - kradzież: Faufnir (Monster Arena)
raczej Fafnir, a nie Faufnir.

Chciałem tylko jeszcze "narzeknąć", że w tym dziale są najtrudniejsze (takie mam wrażenie) sposoby zdobyczia konkretnego przedmiotu ... ale to tylko moje wrażenie...
Awatar użytkownika
Raziel
Kupo!
Kupo!
Posty: 69
Rejestracja: śr 24 sty, 2007 14:58

Post autor: Raziel »

Jacek pisze:Mam wrażenie, że w dziale FFX - Monter Arena - Species Conquest - Fenrir jest przeoczenie: W liscie ataków brakuje jednego - Fang of Ruin.
Nie wiem dokładnie co robi ten atak, ale (może się mylę) Fenrir go ma...
"Fang of ruin" oraz "fang of chaos" Pierwszy zabiera celowi 75% aktualnego hp i nigdy nie pudłuje (nie może zabić), drugi zadaje konkretne uszkodzenia lecz często chybia. Taka bądź odwrotna kolejność; dawno nie grałem w FFX
Awatar użytkownika
Jacek
Kupo!
Kupo!
Posty: 109
Rejestracja: sob 08 kwie, 2006 21:21
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: Jacek »

No nie takie przeoczenie:

FFTA - Klasy - Nie ma Snipera!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Awatar użytkownika
Schrödinger
Cactuar
Cactuar
Posty: 514
Rejestracja: czw 16 lis, 2006 14:22
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Schrödinger »

Przechodzac FFV-tke - oczywiscie korzystajac ze sciagi - znalazlem cos takiego.
Krypta pisze:10. Muah Forest i Muah Town (Poziom: 37)10. Muah Forest i Muah Town (Poziom: 37)
Przedmioty - Muah Town: Guardian (sztylet)w Muah Forest : 2000 Gil, 4500 Gil, 9900 Gil, Aegis Shield, Cottage, Elixir, Ether, Flame Shield, Flame Tongue, Medicine of the Giants , Morning Star, Phoenix Down, Soot.
Czego nie ma w opisie, a mozna dodac, to fakt, ze ten oststni skarb w 3 planszy lasu zminia sie zaleznie od oklicznosci. To znaczy, przed spaliniem lasu prze Exdeath'a w tej skrzyni jest Aegis Shield. Natomiast jesli skrzyni nie otworzymy, po spaleniu las znajduje sie tam Flame Shield.

Takie male cos. :) (w koncu to nie jest jakis skarb-cudo)
"Jestem pączkiem"
J.F. Kennedy 1963 Berlin
Awatar użytkownika
chalcedon
Kupo!
Kupo!
Posty: 77
Rejestracja: sob 21 lip, 2007 12:08

Post autor: chalcedon »

Opis Final Fantasy X-2 chapter V:

Przy opisie misji na Bikanel nie zauważyłem wzmianki o tym, iż po pokonaniu Angra, gdy wrócimy do siedziby kaktusów, jest do obejrzenia scenka. Wydaje mi się, że jej zobaczenie, jest konieczne do ukończenia gry na 100%
Mieć milion, a nie mieć miliona to już są dwa miliony
ODPOWIEDZ

Wróć do „Krypta i Forum według Was”