Final Fantasy a wybór ścieżki życiowej

Czy trzeba cokolwiek tłumaczyć? Róbta co chceta - tu możecie się do woli wyszaleć!

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Dagger
Kupo!
Kupo!
Posty: 56
Rejestracja: ndz 16 lis, 2008 15:00
Lokalizacja: Kołobrzeg

Final Fantasy a wybór ścieżki życiowej

Post autor: Dagger »

Wielu z nas tutaj zgromadzonych zaczynało przygodę z FF w młodym wieku, przedprodukcyjnym, z nieskalaną niczym głową, być może jeszcze bez żadnych planów na przyszłość. Aby cofnąć się do miłych, lub milszych lub po prostu tych innych, mniej zobowiązujących lat naszego życia chciałabym zapytać Was o to czy gra, lub to wszystko co się z nią wiązało, między innymi tłumaczenie sobie wszystkiego z ang wpłynęło w jakiś znaczący sposób na to jaką drogę obraliście później, między innymi dokonując wyboru studiów.
Zachęcam Was w wolnej chwili do podzielenia się ze mną i wszystkimi zainteresowanymi swoimi doświadczeniami ! :grin:
You mustn't allow yourself to be chained to fate, to be ruled by your genes.
szkut
Kupo!
Kupo!
Posty: 16
Rejestracja: wt 25 lis, 2008 00:17

Post autor: szkut »

Niestety nie byłem na tyle ambitny w "angielskim", aby moje ponad ustatowe zrozumienie tekstu skłoniło mnie choć troszeczkę do podjęcia studiów w kierunku anglistyki.

No, ale muszę przyznać, że w szkole było mi łatwiej. Nigdy nie odrobiłem zadania na przedmiot, ani się go nie uczyłem w domu, był jedynie czas, że moi ambitni rodzice zapisali mnie na dodatkowe lekcje 1h w tygodniu z angielskiego. Czego wynikiem była zawsze 5, a na koniec 1 stopień mniej albo i 2 za brak zadań, mimo to zawsze należałem do osób w klasie która "gadała i pisała" lepiej. Generalnie gry same w sobie przed rokiem 2000, jak i tuż po, było tylko (a na pewno zdecydowana większość) po ang, jestem przekonany, że to przyczyniło się do lepszego osłuchania i zrozumienia tego języka.

Nawet dzisiaj, w przypadku gdy istnieje dubbingowana wersja gry (tudzież z lektorem) usilnie szukam wersji ang, aby nie wypaść już całkowicie z języka.

W dniu codziennym nim się nie posługuje.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Off Topic”