Za ile sprzedać Final Fantasy 7?

Czy trzeba cokolwiek tłumaczyć? Róbta co chceta - tu możecie się do woli wyszaleć!

Moderator: Moderatorzy

Stel

Post autor: Stel »

Wydanie w pudełku to co innego niż gra ściągnięta z neta. Nie wiem czemu nikt nie kupił tej gry na Pc. Na ebayu chodzą po koło 300 zł.
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Pomijając fakt, że pudełko jedynie zajmuje miejsce i tez się za nie jakoś płaci, to co za różnica? Poza tym ja w ogóle nie rozumiem, jak można grać w FFy od VII w górę na PC.
Stel

Post autor: Stel »

Według mnie jak ktoś jest fanem tej gry to chciałby mieć oryginalną wersję, a nie taką którą może sobie ot tak ściągnąć każdy. Ja nie mówię tu ze gra ta ma kosztować nie wiadomo ile tysięcy, chociaż na ebayu takie aukcje są powystawiane. Wiem, że tą grę po prostu trudno dostać w wersji na pc i ciekawi mnie ile fani tej gry byli by w stanie za nią dać.
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Stel pisze:ciekawi mnie ile fani tej gry byli by w stanie za nią dać.
Zauważyłem, że fani (czyt. my, ludzie z krypty) podcinamy skrzydła Stelowi, dając jasno do zrozumienia, że wersja, o której wspomina, nas w ogóle nie "jara" i nawet byśmy się zastanowili dobrze 5 razy zanim byśmy taką grę zakupili nawet za 50 zł... A Stel próbuje nas przekonać, że fajnie jest mieć taką grę i w ogóle spodziewa się chyba, że znajdzie tutaj jakiegoś maniaka, co zaoferuje nie wiadomo ile _^_


Stel - wydaje mi się, że tutaj każdy (lub większość) ze starych bywalców ma już swój oryginał i raczej kolejny mu nie jest potrzebny (mi np. wystarczy mój org. na psx'a, mimo że ma połamaną pierwszą płytę... :P). Dlatego też nikt Ci ceny nie poda, bo go to po prostu nie interesuje - a jak już Ci poda to po prostu obczai allegro czy ebaya, co pewnie sam już zrobiłeś. Nowi użytkownicy... albo sobie zakupili grę na PSN, albo (co bardziej prawdopodobne, sadly...) na depajretbaju. A nawet jak ktoś będzie chętny, to nie poda Ci nie wiadomo jakiej kwoty, bo każdy woli kupić jak najtaniej.

Dobra rada - zamiast pytać po prostu wystaw na allegro. Jak chcesz, żeby Ci się kurzyła dalej to sprzedaj za 5 lat. Może zyskasz, a może za 5 lat płyty będą już faux pas.

Nie ma co się dłużej imho nad tym rozwodzić. Nikogo nie przekonasz, ani do zakupu albo podania kwoty, a jak się znajdzie chętny to się na pewno do Ciebie zgłosi....

... co ja robię... w końcu jakiś temat się rozruszał a ja tu chcę go zakończyć... no ale cóż poradzę, że jest pointless :p

[ Dodano: Czw 24 Sty, 2013 18:53 ]
Stel pisze:Nie wiem czemu nikt nie kupił tej gry na Pc.
Zauważcie, że ktoś chciał, ale oferta została wycofana. Jakiś przekręt pewnie. Na pewno chętni by się znaleźli.
Awatar użytkownika
Masamune
Kupo!
Kupo!
Posty: 24
Rejestracja: pt 18 sty, 2013 03:24

Post autor: Masamune »

Ceny są różne, jasne, ale należy zaznaczyć, że niektórzy właśnie sprzedają grę nie znając jej REALNEJ wartości. Stąd można zobaczyć jakiegoś rare'a w niskiej cenie. Przykład - znajoma kupiła Shenmue i Xenogears po ok 30zł za sztukę na allegro jakis czas temu, a Shenmue realnie stoi po jakieś 160-230zł, a Xenogears ponad 300zł. Wyrwała też tanio Perfect Works Xenogears a ta stoi od 600 do 1200zł. Sam fakt że już teraz FFVII PC stoi po ok 300zł dużo znaczy - ona nie stanieje. Ktoś mówił też po co komuś wersja pc jak ma na psx - na tym właśnie polega kolekcjonerstwo. Kolekcjonerzy kupią grę po to aby ją MIEĆ, a nie po to aby grać.

Moje zdanie jest takie, ze warto trzymać tę grę. Sam mogłem puścić tani blef na PM i odkupić nawet za 100zl, chłopak żyłby w błogiej nieświadomości, a ja bym się cieszył ze zdobyczy, ale trzeba być fair wobec ludzi i dlatego TRZYMAJ ją.

Kto gra w finale na PC? Oj Yubari. FFVIII na PC ma chocobo world, FF9 na emu wygląda przepięknie. Nic gorszącego.
:)
Stel

Post autor: Stel »

No za 100pare zł to pewnie bym nie sprzedał tej gry. Wiadomo, że niektórzy gracze nie znają realnej wartości gry i sprzedają ją za bezcen. Myślę, że za jakiś czas wystawię ją na allegro, zobaczyć ile w stanie gracze mogą za nią dać ( o ile wogle coś dadzą). Szczerze się przyznam, że gdy kupiłem Finala to nie umiałem nawet w nią grać :oops: . W wieku 10 lat nie znałem prawie wogle angielskiego i takiego rodzaju gier :roll:

Cieszę się, że ożywiłem trochę wasze forum :grin:
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Stel pisze:Wiadomo, że niektórzy gracze nie znają realnej wartości gry i sprzedają ją za bezcen.
Sorry, ale co Ty pie...gadasz? Nie róbmy znów z FFVII jakiegoś dzieła sztuki, które powinno być warte majątek. Oryginalna VIImka, na PSXa, ORYGINALNIE zafoliowana, to jeszcze jeszcze, ale używana na PC? Nie wiem w jakim świecie żyjesz, ale obudź się, Neo.
S-E nakręca bardzo skutecznie "legendę" VII. Wszystkie te dodatkowe części, film. Trudno się nie jarać. Hmmm... a może dość łatwo. Tak czy inaczej, IMO są lepsze części. Czekam na remake za to.
Stel pisze:wogle
W ogóle. Chłopcze. W ogóle.
Stel pisze:Cieszę się, że ożywiłem trochę wasze forum :grin:
Oh...yay.

Ja mam FFVII Platinum na PSXa, raz używaną. Nie sprzedaje z jakiegoś sentymentu. No i ładnie wygląda na półce z cudnymi VIII i IX. Cloud ssie.
Awatar użytkownika
Masamune
Kupo!
Kupo!
Posty: 24
Rejestracja: pt 18 sty, 2013 03:24

Post autor: Masamune »

To, że Tobie VII z jakiegoś tam powodu się nie podoba nie zmieni faktu, ze dla wielu milionów jest kultowa.


Poza tym gra wcale nie musi być wybitna aby mieć swoja cenę. Skies of Arcadia na NGC - zwykły port 'tylko' dobrego RPG z DC, bez jakichkolwiek usprawnień technicznych, kosztuje ze 300zł.

Zapamiętaj Yubari, z grami jest jak z muzyką - każdy ma swoją hierarchię wartości w temacie. Ty byś tego Finala nie kupiła, dla kogoś innego to może być łakomy kąsek.

Nie lubisz kawioru? Ok - ktoś inny wyda te kilka tysięcy na słoiczek. Twoje zdanie nie jest absolutne, bo na świecie jest kilka miliardów ludzi mających swoje własne :) .
:)
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Masamune pisze:Xenogears ponad 300zł
Jeszcze nigdy za tyle Xeno nie widziałem. Swego czasu jakiś koleś wystawiał Xeno non stop, razem z Chrono Crosses i FFT... wszystko w jakichś dziwnych pudełkach, a w "negatywach" miał, ze regenerowane...

Ale może, nie wiem :P
Masamune pisze:Sam fakt że już teraz FFVII PC stoi po ok 300zł dużo znaczy - ona nie stanieje.
A zastanawia mnie czemu ceny FFVII (psx) nagle znowu podskoczyły. Pisząc 2 posty wstecz opierałem się na ostatnich danych zebranych pare m-cy temu, gdzie FFVII stały po ok. 50 zł i nie schodziły w ogóle. Nagle znowu podskoczyły do ~90 zł. Może to też jest uzależnione od kursu dolara _^_ Tak więc nigdy nie mów nigdy. Ja bym tam nie czekał i sprzedawał - i nie pisze tego, aby grę kupić od Stela, bo po kiego grzyba w occie mi ona :P
Masamune pisze:Ktoś mówił też po co komuś wersja pc jak ma na psx - na tym właśnie polega kolekcjonerstwo.
Bah... głupota. Chcecie mi powiedzieć, że istnieją ludzie na świecie, co kupią sobie wersję na PC i PSX żeby pokazać, że są super kolekcjonerami? o_O
Masamune pisze: FFVIII na PC ma chocobo world
Na PSX'a też, jak się postarasz ;)
Masamune pisze:FF9 na emu wygląda przepięknie.
Nah... gruba przesada. Poza tym... oceniać FFy po grafice - skandal!

Swoją drogą... ciekawe za ile pójdzie 'oryginalne' demo FFVII z CDA _^_
Go Go Yubari pisze:Czekam na remake za to.
Ile to już lat? _^_ Nie łódź się...
Go Go Yubari pisze:Ja mam FFVII Platinum na PSXa, raz używaną.
Zafoliuj, może sprzedasz za 1,5k XD Kupisz sobie znowu platynę za 70 zł na allegro, sentyment pozostanie, a Ty będziesz bogatsza o 1430 zł :lol:
Masamune pisze:To, że Tobie VII z jakiegoś tam powodu się nie podoba nie zmieni faktu, ze dla wielu milionów jest kultowa.
Ale przez to, że jest jej pełno mimo wszystko, to cena wcale nie odzwierciedla tej kultowości. Taki FFIX... mniej kultowa część... powiedźmy... sprzedaje się od wielu lat dużo drożej niż FFVII... (znowu info mam sprzed paru(nastu?) miesięcy, może coś się zmieniło). Ba, kiedyś się pojawiły nawet FFV czy FFVI na PSXa - biedne imho porty, wolne i w ogóle, ale z filmikami! :P i schodziły za 150+ zł.

Za niedługo coraz więcej ludzie zda sobie sprawę, że na miejscu, gdzie kurzą się pudełka z grami postawili by sobie... nie wiem... paprotkę albo kaktusa. Kolekcjonerzy imho odejdą, wraz z nadejściem nowej generacji graczy, wychowywanej na cloud gamingu. Kto wie, czy koniec końców Sony czy M$ nie postawi w swoich nowych konsolach na gry, które będziemy mogli tylko ściągnąć. PSP Go już swego czasu wyszło... Dzisiejszy i wczorajszy kolekcjonerzy dojdą do 50-siątki, zaczną się z siebie śmiać i spróbują opchnąć swoje graty za grosze na allegro.

Ale nie jestem nieomylny...
Masamune pisze:Twoje zdanie nie jest absolutne
Ale Go Go akurat jest! Jeszcze się przekonasz ;)
Masamune pisze:Zapamiętaj Yubari, z grami jest jak z muzyką - każdy ma swoją hierarchię wartości w temacie.
To tak jakbyś nie wiedziała :lol:
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Jaco pisze:Zafoliuj, może sprzedasz za 1,5k XD Kupisz sobie znowu platynę za 70 zł na allegro, sentyment pozostanie, a Ty będziesz bogatsza o 1430 zł
EPIC - you just made my evening :D
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Awatar użytkownika
qfas
Cactuar
Cactuar
Posty: 212
Rejestracja: czw 07 maja, 2009 08:15

Post autor: qfas »

Jaco pisze:Swoją drogą... ciekawe za ile pójdzie 'oryginalne' demo FFVII z CDA _^_
Ja mam do sprzedania demo FFVIII do sprzedania, też z CDA. Chce ktoś :D?

stel, krótak piłka - na dzień dzisiejszy, po wnikliwej (dwuminutowej) ananlizie eBay, stwierdzam, ze na polskie pieniądze Twoja gra warta jest ok. 300 zł. PC-towe wersje chodzą po dwie stówki, jako że Twoja jest w egzotycznym języku, w b.dobrym stanie, i w ogóle oldshool hardcore - doliczma stowę. Może się uda, może nie. Powodzenia i szybkiego zarobku.

A co do kolekcjonerów... Wariatów Ci u nas nie brak. No dobra, u nas może i brak, ale na zachodzie są grubsze świry. Za cartridge Nintendo World Championship (trzy okrojone wersje gier z NES-a - turniejowe wersje, z jednym poziomem i dodanym systemem sumowania wyników) ktoś w USA dostał 17 tysięcy dolarów. Mowa oczywićie o cartridge'u wykonanym ze złotego plastiku. Za identyczną wersję, ale w kolorze szarym, zapłaci się... 15 dolarów. Gdzie w tym sens? "wartość kolekcjonerska" w tym przypadku brzmi jak próba wytłumaczenia ciężkiego przypadku kuku na muniu :D.
Teksty w podpisach zazwyczaj trącą sztampą.
Stel

Post autor: Stel »

Dzięki za wszystkie odpowiedzi :) Pewnie niedługo wystawie FF VII :smile: Denerwuje mnie tylko jedno na forum. Wszyscy są mili i fajnie pogadać, tylko jedna GOGO Yubari jest nie miłą itp. Zazdrość z powodu gry? 8)
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Stel pisze: Denerwuje mnie tylko jedno na forum. Wszyscy są mili i fajnie pogadać, tylko jedna GOGO Yubari jest nie miłą itp. Zazdrość z powodu gry?
Stwierdziłam oczywistą oczywistość. No cóż. Punkt w regulaminie o gramatyce i ortografii jest na moje życzenie. Możesz się domyślać, jakie mam w tych kwestiach podejście.
No, w ogóle to bardzo bardzo, ależ to strasznie mi przykro, że masz takie zdanie. Zrobię wszystko, by być milsza, bo nasi userzy są dla mnie najważniejsi :( :( :( I tak bardzo Ci zazdroszczę tej wersji FFVII na PC :oops:
Jaco pisze:Masamune napisał/a:
Zapamiętaj Yubari, z grami jest jak z muzyką - każdy ma swoją hierarchię wartości w temacie.

To tak jakbyś nie wiedziała :lol:
No, a żebyś wiedział, ze nie wiedziałam D: . . . *cough*

Swoją drogą, to na jebaju widziałam raz Valkirie Profile na PSXa za jakieś srogie pieniądze. Ale to jest gra, której się często nie widuje. Ba, nawet z VP na PSP miałam problem swego czasu. Z tego co widzę teraz, to cena waha się od 50 do 100+ dolarów.
Jaco pisze:Ile to już lat? _^_ Nie łódź się...

Łódź się łódź, jak mówi bajka o łodzi. Tak uwielbiam VIIke, ze moge sobie czekać bez kiślu w gatkach. Bardziej mnie jara FFX HD _^_'
Stel

Post autor: Stel »

Chodzi mi tylko o to GOGO, ze jesteś niemiła. Nie to co inni użytkownicy 8)

A popatrzcie, na ebaju są i takie kwiatki:
http://www.ebay.com/itm/RARE-PS1-PSX-PL ... 589ad93f86

http://www.ebay.com/itm/Final-Fantasy-I ... 5d39a48ec0

Nie wiem czy to w ogóle prawdziwa oferta :shock:
Awatar użytkownika
AUDION
Cactuar
Cactuar
Posty: 324
Rejestracja: czw 20 wrz, 2007 14:14
Lokalizacja: MALBORK

Post autor: AUDION »

Patrząc tak zupełnie realnie, to można też wygrać w totka i większe z tego pieniądze, niż ze sprzedania siódemki w irracjonalnej cenie. Oferty owszem drogie bywają, pytanie jednak, ile z nich kończy się sprzedażą? Najczęściej w wypowiedziach dominuje tekst, za ile dana gra chodzi, ale tak naprawdę mówimy, za ile jest wystawiana. Ofert po kilkaset złotych na Allegro widziałem dużo, jednak zwykle kończyły się brakiem zainteresowania.
Co do "kultowości" siódemki, to powtarzam od lat, że SE strzela sobie samo w kolano, nie chcąc wydać "rimejka" siódemki teraz, bo za kilka lat pokolenie siódemki będzie miało rodziny i wiele innych rzeczy na głowie, przez co zainteresowanie odnowionym tytułem u grupy docelowej stanowczo zmaleje. Natomiast u młodszego pokolenia nie zauważam efektu "kultowości" siódemki, a wręcz modę na hejtowanie. Trzeba jeszcze zaznaczyć, że grafika siódemki na nowych telewizorach i monitorach zestarzała się potwornie i nawet tytuły w 2D wyglądają lepiej. To właśnie z powodu grafiki wielu naprawdę chcących w nią zagrać, nie może przebrnąć przez początek gry.
Zatem z powyższych powodów nie liczył bym na wzrost zainteresowania tym tytułem, choć zawsze jakiegoś napaleńca znaleźć można. Rozważ jednak, czy nie łatwiej pójść do kolektury? ;)

GGY jest miła i sympatyczna, a że czasem jak Lurch z Adamsów, to już trzeba przeboleć ;)
Brakujące ogniwo pomiędzy zwierzętami, a ludźmi, to właśnie my.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Off Topic”