Za ile sprzedać Final Fantasy 7?

Czy trzeba cokolwiek tłumaczyć? Róbta co chceta - tu możecie się do woli wyszaleć!

Moderator: Moderatorzy

Stel

Za ile sprzedać Final Fantasy 7?

Post autor: Stel »

Mam w domu ową grę, Polska wersja, 4 płytki w bardzo dobrym stanie, pudełko, książeczka w języku polskim. Ciekawe ile za nią dostanę? Wersja na PC oczywiście :D
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Stel pisze:Polska wersja
Jaka znowu "Polska Wersja"? -_- Jakie znowu PC. Dziecko.
Stel pisze:Ciekawe ile za nią dostanę?
2 warny tudzież bana.
Stel

Post autor: Stel »

Chodzi o to, że napisy na pudełku w polskim języku i książeczka. Ciekawi mnie cena, gdyż na allegro nie ma ani jednej aukcji i grą. A z tego co czytam na necie gra jest rarytasem i wiele osób chciało ją kupić.
Awatar użytkownika
Masamune
Kupo!
Kupo!
Posty: 24
Rejestracja: pt 18 sty, 2013 03:24

Post autor: Masamune »

Nie rozumiem o co Ci chodzi Yubari... .

Z tego co widzę po ebayu to cena jest dosyć gruba. Czasami podchodzi pod 300zł nawet. Ale jeżeli miałbym być szczery, to radziłbym zachować ją. Za kilka lat to może być naprawdę warty bardzo duże pieniądze item kolekcjonerski. Takie stare rarytasy ludzie sprzedają czasami po kilka tysięcy Euro/Funtów. Słyszałem, że ktoś sprzedał oryginalne amerykańskie wydanie FF1 na NESa za 50 000 chyba dolarów.

Warto poczekać - takie rare gierki nigdy nie schodzą z ceny, zawsze z biegiem czasu ich wartość wzrasta, jak wino:).
:)
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Warto poczekać - takie rare gierki nigdy nie schodzą z ceny, zawsze z biegiem czasu ich wartość wzrasta, jak wino:).
Szczerze? Wątpię...


W dzisiejszych czasach torrentów, windowsów 8-mek i Finali wydawanych po raz n-ty na potęgę przez SE gry takie jak FFVII tracą raczej na wartości. Ten, kto by chciał mieć taki "rarytas" w swojej kolekcji, prawdziwy zapalony maniak FF (tudzież FFVII) już taką grę pewnie ma. Ba - pewnie nawet zafoliowaną (i bym się nie zdziwił, gdyby foliowanie to było przeprowadzone przez jakiegoś amatora, który sobie zakupił odpowiedni do tego sprzęt i dodatkowo poddał płyty regeneracji.... że się powtórzę... "w dzisiejszych czasach..."). (ej... z ciekawości wlazłem na allegro po napisaniu tego zdania i co? http://allegro.pl/final-fantasy-vii-na- ... 75320.html _^_ Jak to jest nowa nigdy nie używana gra to ja mam na imię Elvis... popatrzcie na to pudełko - rysy, wszędzie rysy - widać że pudełko się walało na lewo i prawo...)

Może to złe porównanie, ale... popatrzcie na wersje na PSXa. FFy chodzą na PSN za śmieszne w sumie 36 zł. Kto w tej chwili wyda sto-niewiadomo-ile złotych za grę, którą może mieć za dużo mniej? Kolekcjoner? On już ją ma!

Znowu patrzę na allegro i stwierdzić muszę, że moja teoria legła w gruzach, bo ludzie licytują za 100+ zł FFVII wersję platinum, gdzie nie-platyna jest za "kup teraz 30 zł taniej....

Ok - kolekcjonerzy albo debile XD

Stel - wystaw na allegro jako licytacja i zobaczysz ile osiągniesz. Jak za mało to poproś kogoś żeby przelicytował za 500 zł, jak wygra to niech zgłosi do allegro że gra uległa uszkodzeniu podczas wysyłki i zgłoś się po zwrot prowizji.... i tyle. Że co? Takich rzeczy się nie pisze na ogólnopolskim forum o FF? Hello, to Krypta jest. Ktoś to jeszcze czyta? XD

:*
Awatar użytkownika
Raven
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 1411
Rejestracja: czw 20 lip, 2006 11:24
Lokalizacja: W.M. Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Raven »

Ja! Moderacja zawsze na straży :P
Wszechmocny Regulamin pisze: 3) Zabrania się poruszania tematyki czynów podlegających karze według Kodeksu Karnego, w tym między innymi uprawiania marihuany, piractwa multimedialnego lub innych zakazanych owocków.
W tym także oszukaństw internetowych, także zważaj Ocaju drogi do czego namawiasz młodych użytkowników, bo następnym razem będę zmuszony użyć Działa Warnowego :lol:

trololo :* czytaj: w czasie sesji można nawet pisać na Krypcie byle się nie uczyć
Słuchaj więc nas chociażby szła cenzorów horda
Razem zbudujemy punkowego megazorda
Rebel forevor, transformatą napieprzamy
Niech soczyste ŁO K***A obija się o ściany
Stel

Post autor: Stel »

Hmm w sumie mogę wystawić na allegro tego Finala i ceną minimalną i zobaczymy czy ktoś dla jakąś większą sumkę, ale z drugiej strony może warto potrzymać tą grę parę latek :roll:
Awatar użytkownika
Ababeb
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1244
Rejestracja: pn 25 kwie, 2005 15:12
Lokalizacja: Czwórmiasto

Post autor: Ababeb »

Masamune pisze:Słyszałem, że ktoś sprzedał oryginalne amerykańskie wydanie FF1 na NESa za 50 000 chyba dolarów.
Na eBayu mają teraz FFI za 25$, więc wiesz... z rzadszych gier z serii, mamy FFV za 20€ w oryginalnym pudełku z instrukcją, 7€ za sam kartridż, FFII za 25€, FFIII za 10€... _^_ Jest co prawda ktoś, kto sprzedaje FFI za 250€, ale nie zdziwię się jak się za granicą śmieją z tego, jak u nas z gościa którego podlinkował Ocaj.
Warto poczekać - takie rare gierki nigdy nie schodzą z ceny, zawsze z biegiem czasu ich wartość wzrasta, jak wino:).
Masamune pisze:rare
Ośmielę się stwierdzić, że najbardziej popularna część stosunkowo (przynajmniej kiedyś) popularnej serii nie należy do rzadkości.
The Schrödinger's cat paradox outlines a situation in which a cat in a box must be considered, for all intents and purposes, simultaneously alive and dead. Schrödinger created this paradox as a justification for killing cats
Stel

Post autor: Stel »

No nie wiem, szukałem wszędzie i nigdzie nie mogę znaleźć VII i polskim wydaniu. Niemieckie są, angielskie tez, ale polskiego wydania nie ma nigdzie. Ani na allegro ani na ebayu. Więc według mnie w jakiś sposób jest to rarytas. Instrukcja gry też jest w języku polskim, a płytki w idealnym stanie :)
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

FF VII nigdy nie było w języku polskim. Instrukcja musi być w języku polskim, bo tego wymaga polskie prawo. Aha i tłumaczeń fanowskich proszę do tego nie wliczać - to nie są oficjalne wersje.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Awatar użytkownika
Ababeb
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1244
Rejestracja: pn 25 kwie, 2005 15:12
Lokalizacja: Czwórmiasto

Post autor: Ababeb »

FF VII nigdy nie było w języku polskim.
Myślę, że Stelowi chodzi o wydanie typu "gra po angielsku, cała reszta (instrukcja, pudełko, itp.) po polsku", tylko nie wyraził tego jasno.
Mimo to, nadal nie sądzę, żebyś upchnął to za wielkie pieniądze (patrz post Jaca); niedzielni gracze raczej się nie skuszą, większość kolekcjonerów zadowoli się zagraniczną wersją, a ci wyjątkowo hardkorowi tru fanatycy pewnie już kupili w dniu premiery.
The Schrödinger's cat paradox outlines a situation in which a cat in a box must be considered, for all intents and purposes, simultaneously alive and dead. Schrödinger created this paradox as a justification for killing cats
Awatar użytkownika
qfas
Cactuar
Cactuar
Posty: 212
Rejestracja: czw 07 maja, 2009 08:15

Post autor: qfas »

Za granicą może by i poszło to za jakąś kwotę (BTW, to wersja PC czy PSX?), u nas nie ma jakoś rozwiniętego "kultu oryginału". Znam kilku kolesi, którzy swego czasu dawali niezłe pieniądze za pudełkowe wydania Falloutów 1&2 - te wielkie boksy, wydawane przez CDProject, z plakatami, podkładkami i innymi popierdółkami; dzisiaj ci sami kolesie śmieją się z tego, że odwalali takie kolekcjonerskie akcje. W Polsce się nie zbiera, w Polsce się ma - nieważne, czy oryginał, z PSStore czy torrentów. Ze mnie znajomi się śmieją, że kupuję gry w pudełkach - bo po co mi takie durnostojki kurzołapki na półce, jak w cyfrowej dystrybucji wygodniej i szybciej. Może, za jakieś kilkanaście lat, kiedy pojawi się i u nas nostalgia za starymi platformami do gier, graczy konsolowych będzie więcej (podobno w ojczyźnie nie więcej niż 10% graczy to konsolowcy), może wtedy uzbiera się kilku świrów, gotowych wypłacić pół pensji za oryginał w folii.

Moja rada - trzymaj grę, za kilka lat może będzie warta jakieś pieniądze.
Teksty w podpisach zazwyczaj trącą sztampą.
Stel

Post autor: Stel »

To wersja na PC, która z tego co wiem jest bardzo rzadka i trudno dostępna. Na allegro nie ma ani jednej takiej gry. No nie wiem, ale kultowe tytuły chyba każdy chciałby mieć oryginalne, unikatowe. Co to za przyjemność ściągnąć piracką wersję, którą może mieć każdy? Przyjemnością jest mieć kultową grę w oryginalnym pudełko z instrukcją itp. Ilu z was posiada FF VII na pc?
Awatar użytkownika
AUDION
Cactuar
Cactuar
Posty: 324
Rejestracja: czw 20 wrz, 2007 14:14
Lokalizacja: MALBORK

Post autor: AUDION »

Ilu z was posiada FF VII na pc?
Akurat z tym obecnie żaden problem, ponieważ SE dopiero co wypuściło nieco wzbogaconą (o ile tak można to w ogóle nazwać) wersję dostępną w sieci. Zatem przyjemność można czerpać ze ściągania jak najbardziej legalnej wersji, której jedynymi wadami w stosunku do oryginału jest to, że ma dużo wyższe wymagania sprzętowe i zapisy robi się w chmurze.
Ostatnio zmieniony śr 23 sty, 2013 23:47 przez AUDION, łącznie zmieniany 1 raz.
Brakujące ogniwo pomiędzy zwierzętami, a ludźmi, to właśnie my.
Awatar użytkownika
Ababeb
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1244
Rejestracja: pn 25 kwie, 2005 15:12
Lokalizacja: Czwórmiasto

Post autor: Ababeb »

Przeszukałem zakończone aukcje i FFVII PC parę razy się pokazało. Nawet raz było wydanie polskie, na które nikt się nie skusił: http://allegro.pl/final-fantasy-vii-box ... 02292.html
The Schrödinger's cat paradox outlines a situation in which a cat in a box must be considered, for all intents and purposes, simultaneously alive and dead. Schrödinger created this paradox as a justification for killing cats
ODPOWIEDZ

Wróć do „Off Topic”