Pomoc w final fantasy

Czy trzeba cokolwiek tłumaczyć? Róbta co chceta - tu możecie się do woli wyszaleć!

Moderator: Moderatorzy

wisien99

Pomoc w final fantasy

Post autor: wisien99 »

Otóż sprawa wygląda tak, za dzieciństwa pamiętam taką fajna część final fantasy tylko nie pamiętam która to część.. po internecie szukam i po prostu nie moge jej znaleźć. Wyglądała ona mniej więcej tak:

Gra się zaczynała w takim jakby śnie wtedy postacie dużo miały hp i mp i była jakaś walka.. po tej walce bohater nagle się budził i był w jakimś domku i zaczynała się gra a to wcześniej był tak jakby jakiś prolog. w tym miasteczku były jakieś skoki na skakankach (to nie jest FF IX i VII napewno bo te części już przeszedłem) proszę o pomoc, zależy mi
Awatar użytkownika
Oray80
Kupo!
Kupo!
Posty: 125
Rejestracja: sob 05 gru, 2009 20:09

Post autor: Oray80 »

Jeśli final to ff6 tylko że skakanki tam nie ma....
www.ttadvance.ca - let's play
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Też mi to na FFVI wygląda.... looknij na intro, może coś Ci się przypomni...

http://www.youtube.com/watch?v=RDMWp1oLoA0

[ Dodano: Pon 31 Paź, 2011 18:26 ]
ew. Chrono Cross :>
wisien99

Post autor: wisien99 »

To niestety nie jest ta część, tamta była ładniej wykonana graficznie. Może są do tego jakieś podczęści.. Była na psx, cz. 7,8,9 to nie jest 6 z tego wynika ze tez nie, a części niżej sa coraz bardziej slabe graficznie. Więc ja nie wiem kurczę.. System gry przypominał troszkę 9 ale nie sugerujcie sie tym za bardzo. A może była jakaś gra na zasadzie FF na psx, znacie się na tym?
Awatar użytkownika
andchaos
Cactuar
Cactuar
Posty: 267
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2005 14:49
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: andchaos »

Budzenie się z snu na pozątku gry kojarzy mi się jedynie z grami Chrono Trigger i Alundra. A może podasz czy gra miała grafikę 3D czy 2D?? bo jeśli 3D to może być Shadow Madness, na początku główny bohater opowiada barmanowi jak widział ekspozję która niszczy jego wioskę i potem się budzi w jej ruinach czy jakoś tak, było tam troszkę mini-gier jak otwierania zamku, arena walk, skakanka itp. Gier z zbliżonym systemem do FF9, takie co wyszły w Europie nie ma tak wiele.

może przejrzyj sobie listę RPG na PSX'a:
Tutaj
wisien99

Post autor: wisien99 »

Tak to wyglądało w moich oczach gdy byłem dzieckiem. Po prostu początek gry zaczynał się we śnie i w tym śnie była walka... jak się ją ukończyło to bohater tak jakby się przebudził i był w jakiejś wiosce... żadna z tych gier które podałeś nie jest tą której szukam . Jeżeli to nie jest gra final fantasy to system walki był podobny więc 3 d.. Atakowanie, magia, leczenie się itp.
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Sprawdziłeś tego Chrono Cross'a? Bo w sumie wszystko się zgadza (tylko skakanki nie kojarzę) :P Looknij po youtube na filmiki z gry...
wisien99

Post autor: wisien99 »

Sprawdzałem wcześniej i to nie jest to :(
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Dzizas. A może, ot tak - po prostu, coś Ci się popieprzyło w tych Twoich wspomnieniach, huh? :roll: Może to nie FF, a może nie było tam wcale skakanki? :roll: Moja pamięć z dzieciństwa niejednokrotnie mijała się z rzeczywistością, gdy sobie przypominałam, np. starsze seriale etc. _^_ No chyba, że Twoje dzieciństwo było 2 lata temu :roll:

Nie bądź leniem, sprawdź sam wszystkie intro.

Odrzuć wszelkie FFy (tak, pamiętajmy o spin-offach i rimejkach), które powstały po Twoich jakze konkretnych wspomnieniach z d z i e c i ń s t w a ...
Awatar użytkownika
squall_black
Kupo!
Kupo!
Posty: 155
Rejestracja: wt 25 lis, 2008 21:02
Lokalizacja: Centrum Wszechkosmobytu

Post autor: squall_black »

Goł, zgryźliwa jesteś...

W temacie: z całą pewnością nie jest to żaden FF - sprawdziłem. Była jakaś taka gierka...kurka, przeszukam pudło z płytami i może odnajdę.
Chaotic by design.
wisien99

Post autor: wisien99 »

ja mam bardzo dobrą pamięć. Ta skakanka to może mi się mogło pomylić. Ale ten sen walka podczas niego i to co pisałem wcześniej to na 100%. Sciągam te chrono cross i zobacze jak to wygląda dokładnie

i Go Go Yubari, to nie tak, że ja jestem leniem. bo przeleciałem całe Youtube, w nadzieji, że jest to część final fantasy (i przez to przeszedłem 7 i 9 część) obejrzałem wszystkie intro wszystkich części Final fantasy, przeleciałem google z grami podobnymi do final fantasy, i skoro mi się nie udało napisałem do ogarniętego forum żeby mi pomogli. I to troche nie miłe czepiać się moich wspomnień bo jestem pewny tego co piszę, swoich domyśleń bym tutaj nie wklejał bo to nie miałoby dla mnie sensu i dla Was.
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

wisien99 pisze:przeleciałem całe Youtube, w nadzieji, że jest to część final fantasy (i przez to przeszedłem 7 i 9 część) obejrzałem wszystkie intro wszystkich części Final fantasy
To znaczy, że to NIE JEST Final Fantasy? Lol.
wisien99 pisze:I to troche nie miłe czepiać się moich wspomnień bo jestem pewny tego co piszę
To nie czepianie się, ile zwykłe stwierdzenie faktów. Wspomnienia lubią się mieszać i ewoluować w rzeczy, którymi z początku nie były. Może i pamiętasz perfekcyjnie, ale zawsze trzeba brać poprawkę na to, że tak nie jest. Nie w 100%.

A skakanka to jest w Kingdom Hearts lol...eh.
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

wisien99 pisze:Sciągam te chrono cross
Że Go tego nie zweryfikowała... :>


Po cholerę ściągać (sic!) jak można sobie obejrzeć...

http://www.youtube.com/watch?v=0JAJ7-j0sls

i

http://www.youtube.com/watch?v=THvmvpwS ... ure=relmfu


Inna rzecz, że w grę warto.... TRZEBA zagrać.
wisien99

Post autor: wisien99 »

Tak, już wiem.. to nie jest Chrono cross na 100%
A skakanka to jest w Kingdom Hearts lol...eh.
co do tej skakanki, to ona jest też Final Fantasy IX w Aleksandrii na początku :) Vivi na niej mógł poskakać

[ Dodano: Wto 15 Lis, 2011 17:16 ]
coz... widocznie nikt nie jest w stanie mi pomoc...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Off Topic”