Jak oduczyć psa drapania w drzwi.

Czy trzeba cokolwiek tłumaczyć? Róbta co chceta - tu możecie się do woli wyszaleć!

Moderator: Moderatorzy

Gymali351

Jak oduczyć psa drapania w drzwi.

Post autor: Gymali351 »

Mam nie lada problem ze swoim kundelkiem. Jak tylko zostawię go samego w domu zaczyna się tragedia, gryzie meble, drapie w drzwi, niszczy buty. Czy jest jakaś metoda aby oduczyć go takich zachowań?
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Moja koleżanka miała podobny problem. Normalnie nie mogła na chilunię pozostawić swojej Piniuni samej, bo od razu jej gryzła to nowe pantofelki New Yorkera, to, o zgrozo!, swoje własne ubranka!

Na początku próbowała wszystkiego. Weterynarz zalecił jej maść uspokajającą, ale nie dość, że futerko nie ładnie pachniało, to Piniunia zaczęła tak się lenić, że aż jej potem zimno było, nawet w swoim ulubionym sweterku.

Poszliśmy razem do Tesco kupić taką chrumkającą świnkę za 10zł. Ale Piniuni chyba nie spodobał się jej zapach, więc średnio ją ta świnka zainteresowała.

W końcu sama wymyśliła, że posypie wszystko solą. I powiem Ci, że z początku miało to swoje efekty. Ale jak za 20 razem Piniunia polizała tą sól, to w końcu wszystko zlizała i trzeba było na nowo sypać. Mówię Ci, syzyfowa praca.

Skończyło się na tym, że jak raz przyszedłem w swoich glanikach, jak mi Piniunia je zaczęła obgryzać to jak ją strzeliłem drugim glanem, że do dziś nie wychodzi zza kanapy. Ale koniec końców już nic nie obgryza. Minus jest taki, że teraz Piniunia trochę kuleje.

Mam nadzieję że pomogłem. Pozdrawiam serdecznie Ciebie i Twojego kundelka! :*
Awatar użytkownika
qfas
Cactuar
Cactuar
Posty: 212
Rejestracja: czw 07 maja, 2009 08:15

Post autor: qfas »

Jaco, dałbyś spokój ^^
Teksty w podpisach zazwyczaj trącą sztampą.
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Ależ daj spokój.... od 3 tygodni jem tyle co nic, śpię tyle co nic, za to chodzę poirytowany tak że masakra... Gdzieś upust trzeba dać XD

Na szczęście praca napisana, oddana, przyjęta i nic tylko się bronić... i WYSPAĆ!


Pozato (wole się upewnić, bo ostatnimi czasy nie rozróżniam jawy od snu), ja rozumiem że i osobniki typu Gymali351 i Goodmood to jakieś boty są? :P
Awatar użytkownika
squall_black
Kupo!
Kupo!
Posty: 155
Rejestracja: wt 25 lis, 2008 21:02
Lokalizacja: Centrum Wszechkosmobytu

Post autor: squall_black »

Ja dam radę prostą, aczkolwiek skuteczną. Szanowna użytkowniczko, pozbądź się drzwi.
Chaotic by design.
Awatar użytkownika
Verkonika
Kupo!
Kupo!
Posty: 133
Rejestracja: wt 02 mar, 2010 15:10
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Verkonika »

Jaco pisze:Skończyło się na tym, że jak raz przyszedłem w swoich glanikach, jak mi Piniunia je zaczęła obgryzać to jak ją strzeliłem drugim glanem, że do dziś nie wychodzi zza kanapy. Ale koniec końców już nic nie obgryza. Minus jest taki, że teraz Piniunia trochę kuleje
Więc to była twoja pierwsza nie udolna próba, asasynie ? :P
Awatar użytkownika
Eiko
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1498
Rejestracja: pn 10 sty, 2005 18:12
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Eiko »

Może przywiąż go do posłania (jak w pobliżu jakaś rura), zamknij przed nim drzwi i pochowaj "zbędne" przedmioty? ; > Generalnie chciałaś to masz. Musisz poczekać aż dorośnie ; < A tak poza tym forum finalowe w sam raz do zwierzeń na temat problemów z psiakiem ; >
"Na Boga, udawajmy normalnych, skoro nie możemy być normalni, bo inaczej nie wydobędziemy się stąd."
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

squall_black pisze:Szanowna użytkowniczko
Do kogo mówisz?
Eiko pisze:Generalnie chciałaś to masz.
I Ty?
Eiko pisze:A tak poza tym forum finalowe w sam raz do zwierzeń na temat problemów z psiakiem ; >
Dlatego nie ma szans, żeby to był człowiek :P

Verkonika pisze:Więc to była twoja pierwsza nie udolna próba, asasynie ?
Flonne jest ass'ass'ynem, ja nie lubię za to jamników.
Awatar użytkownika
squall_black
Kupo!
Kupo!
Posty: 155
Rejestracja: wt 25 lis, 2008 21:02
Lokalizacja: Centrum Wszechkosmobytu

Post autor: squall_black »

Jaco pisze:Do kogo mówisz?
eee...yyy...ten, no... to ja będę już cicho :029:
Chaotic by design.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Off Topic”