Co w głośnikach teraz gra? (Part V)

Czy trzeba cokolwiek tłumaczyć? Róbta co chceta - tu możecie się do woli wyszaleć!

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Imaginary Flying Machine - Tonari No Totoro (feat. Disarmonia Mundi & Sophia Aslanidou)

Boska płyta, na której Disarmonia i min. Blood Stain Child zagrali covery utworów z filmów studia Ghibli. Tak radosnego utworu MDM nie słyszałem chyba nigdy :D
Sephiria pisze:Albo, że na dwóch kolejnych płytach są dwa, góra trzy kawałki warte wysłuchania.
W porywach.
Sephiria pisze:Meteoro wróć.
Oj tak...
squall_black pisze:Ktoś by musiał zebrać cały zespół i zdrowo im wklepać po mordkach to może by zrozumieli, że nie tędy droga.
To znaczy, że nie warto zostawać typowym gaysbandem? Bo niestety tak to tylko wygląda. I brzmi przede wszystkim.
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
squall_black
Kupo!
Kupo!
Posty: 155
Rejestracja: wt 25 lis, 2008 21:02
Lokalizacja: Centrum Wszechkosmobytu

Post autor: squall_black »

Linkin Park - New Divide

Ostatnio dość aktywnie wpływam na ilość odtworzeń tego utworu na YT.
Btw. To pierwszy kawałek jaki znam, który osiągnął ilość 100 milionów odtworzeń.
Gveir pisze:Bo niestety tak to tylko wygląda. I brzmi przede wszystkim.
Jak brzmi wszyscy słyszą. Tylko dobija mnie, jak słyszę dzieciaka podniecającego się LP, bo przesłuchał kilka kawałków z ostatniej płyty (najczęściej jedynie The Catalyst) i chwali się jakim to on jest fanem Linkinów, a na pytanie o starsze płyty mówi, że to syf i darcie mordy...
Chaotic by design.
Awatar użytkownika
Raven
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 1411
Rejestracja: czw 20 lip, 2006 11:24
Lokalizacja: W.M. Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Raven »

Guano Apes - Oh What A Night

Łomatko, dałem Bel Air drugą szansę, i kurde, czemu dopiero teraz? Płyta jest prześwietna a piosenki chwytliwe jak tylko oni umieją.
Słuchaj więc nas chociażby szła cenzorów horda
Razem zbudujemy punkowego megazorda
Rebel forevor, transformatą napieprzamy
Niech soczyste ŁO K***A obija się o ściany
Awatar użytkownika
mroczna sarna
Cactuar
Cactuar
Posty: 212
Rejestracja: ndz 31 maja, 2009 23:50

Post autor: mroczna sarna »

Ace+ (tych panów fanom jRPG przedstawiać nie trzeba...) - One Who Gets in Our Way

Jeden z moich ulubionych motywów żywcem wzięty z najlepszego jRPGa obecnej generacji konsol :)

Yakuza 0 (PS4)
, World of Final Fantasy (PS4), Tales of Berseria (PC)&(PS4)
Awatar użytkownika
jog
Kupo!
Kupo!
Posty: 27
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2011 13:19
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontakt:

Post autor: jog »

Strasznie czekałem na nową płytę nagrywaną przez Metallikę i Lou Reeda. Jaram się osobno zarówno Metą jak i Reedem, wobec tego ich wspólne dzieło oczywiście było obiektem wielkich tutaj nadziei. Ogólnie już po ukazaniu się kawałka "the View" pojawiło się wiele negatywnych głosów, mnie jednak utwór nie zniechęcił - wręcz w pewien sposób oczarował - jako takie melorecytowane intro do całości brzmiał całkiem wyjątkowo i dobrze. Ignorowałem więc jakieś tam negatywne opinie o Lulu, czekając na osobiste przesłuchanie. No i dziś przesłuchałem. Nie udało mi się jednak dokończyć. Jeez! Jednak melorecytacja nie dotyczyła jedynie wejścia w płytę. Wszystkie piosenki są tak "zaśpiewane" ;] tzn nie wiem czy czy wszystkie, bo nie dałem rady. Czuję się grubo zawiedziony. Kawałki nie są niby złe, ale zaśpiewano je na prawdę paskudnie. Męczy mnie to jak nie wiem co. Może do tego powrócę do bicia się z Lulu, ale na chwilę obecną nie mam na to najmniejszej ochoty.
Przyjmuję taktykę udawania, że płyta nie wyszła.

No ale! Przeskoczyłem na nową Bjork, i jestem zachwycony do granic możliwości. W sumie słucham dopiero od dziś i jeszcze nie wiem co napisać, poza tym, że dokładnie jak płyta na którą czeka się 4 lata, ona wychodzi i jest lepsza, niż myślało się że będzie. Sehr gut frau Bjork!
Awatar użytkownika
Raven
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 1411
Rejestracja: czw 20 lip, 2006 11:24
Lokalizacja: W.M. Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Raven »

Illusion - Don't Creep

koncert w Ergo już w przyszły weekend :D

Ja po dwóch kawałkach z Lulu wymiękłem... W przeciwieństwie do wielu haterów uwielbiam Load/Reload a nawet St.Anger, ale to już jest za dużo O_o nawet muzyka przejdzie, ale ten Lou...
Słuchaj więc nas chociażby szła cenzorów horda
Razem zbudujemy punkowego megazorda
Rebel forevor, transformatą napieprzamy
Niech soczyste ŁO K***A obija się o ściany
Awatar użytkownika
jog
Kupo!
Kupo!
Posty: 27
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2011 13:19
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontakt:

Post autor: jog »

Mam w sumie takie samo nastawienie. Lubię Load, Reload, St. Anger średnio - ten werbel nie daje mi tam żyć... zupełnie jak tutaj głos Reeda - brzmiałby fajnie w 1-2 kawałkach... ale rozwleczenie go na całą płytę jest fatalnym pomysłem. Jest tam kilka dobrych kawałków, ale wyłowienie ich nie było łatwe. No i później Death Magnetic, którą uwielbiam w zasadzie w całości. Ostatnia płyta kazała mi patrzeć z wielką nadzieją na Lulu. No ale. Mistress Dread i koniec. Nie mam siły brnąć dalej.
Ale Metallica nagrywa jakiś nowy album podobno, więc czekam czekam. Jeśli pójdzie w ślady Death Magnetic to już się jaram jak sto smoków.

Tyle o Mecie - słucham tu nadal Bjork i jestem znokautowany! Hollow, Virus, Crystalline, Thunderbolt czy Cosmogony pozbawiają mnie tchu! Najlepsze w tej płycie jest to, że włączam ją i dostaję rzeczy jakich jeszcze nigdy wcześniej nie słyszałem. Świeża, odkrywcza, piękna, powalająca, totalnie dziwna niczym nieskrępowana Bjork... Świetna melodyka, rytmika, minimalowe podkłady z dzwonków i rozmaitych "buczeń" mieszane z eksperymentalną intensywną elektroniką rozwalają kosmos! Co ja tu będę pisał:
http://www.youtube.com/watch?v=V7X_5c-u_ms
http://www.youtube.com/watch?v=GubPWtA4F2s
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Raven pisze:Load/Reload
Loada nie słuchałam, ale Reload owszem - jeden z bardziej lubianych przeze mnie albumów. Nie tak dawno temu osłuchałam się z Death Magnetic i zmieniłam znacząco zdanie - to nie Golden Age, ale jest tam sporo zacnych kawałków.

A obecnie męczę The Catalyst LP.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Awatar użytkownika
squall_black
Kupo!
Kupo!
Posty: 155
Rejestracja: wt 25 lis, 2008 21:02
Lokalizacja: Centrum Wszechkosmobytu

Post autor: squall_black »

Banach ft. Dziun - Jej Piosenka O Miłości


Jakoś tak mi się udzieliło :)
Chaotic by design.
Awatar użytkownika
Verkonika
Kupo!
Kupo!
Posty: 133
Rejestracja: wt 02 mar, 2010 15:10
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Verkonika »

Jace Everett - Bad Things (http://www.youtube.com/watch?v=t0eQL5R3bw4)

Mam teraz fazę na True Blood :)

A tu taki bonus http://www.youtube.com/watch?v=UBw2z_p1 ... re=related
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Eluveitie - Druid


Elu jak Dark Tranqillity dziś na randomie u mnie w winampie... a w Wa-wie na żywo w Progresji :/ Niestety, koniec końców nie znalazłem kasy by się na Neckbreaker's Ball Tour wybrać...
Awatar użytkownika
jog
Kupo!
Kupo!
Posty: 27
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2011 13:19
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontakt:

Post autor: jog »

Po galopadzie przez Empik i inne sklepy wpadły mi 3 płyty w grubych promocjach, w sumie zapłaciłem jak za jedną płytę :O i cóż znalazłem? "the Real Johnny Cash" - 3płytowe wydanie w dość ładnym digipaku w śmiesznie niskiej cenie niecałych 20zł :O masakra! No i 2 albumy Bowiego - mój ukochany "Hours" no i "Outside" za który miałem się brać w najbliższym czasie.

No a teraz słucham:
http://www.youtube.com/watch?v=VlvJ4aQ6 ... re=related

W sumie przez ten kawałek miałem się zabierać za "Outside" no i nagle znienacka taka niespodzianka :D jea! dobry dzień!
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Disturbed - Prayer.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Awatar użytkownika
jog
Kupo!
Kupo!
Posty: 27
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2011 13:19
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontakt:

Post autor: jog »

U mnie minęło półtora tygodnia i nadal słychać Bowiego, w sumie niczego innego przez cały tydzień nie włączałem. Od kilku dni leci album "Diamond Dogs" z 1974. Gruby jak mało co! totalnie uwielbiam wczesnego Bowiego... cała płyta jest idealna! Na początku tytułowe Diamond Dogs, Później potrójna Sweet things - Candidate - Sweet thing (reprise) dalej Rebel Rebel, Rock and Roll with me, 1984, Big Brother jednym słowem cała płyta, i każdy utwór jeden po drugim jest wyjątkowy i niesamowity. Nieczęsto zdarza mi się żeby jakaś płyta, w zasadzie od pierwszego przesłuchania zaskoczyła mnie każdym kolejnym kwałkiem :O coś świetnego :D

Sweet thing + Candidate + Swet thing (reprise)
rock 'n' roll with me jaki przemiał! whoa!

masakra! :D
Awatar użytkownika
Raven
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 1411
Rejestracja: czw 20 lip, 2006 11:24
Lokalizacja: W.M. Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Raven »

Kabanos - Buda dla Azora

Kocham ten zespół za to jak udowadnia, że można odnieść sukces śpiewając równie źle jak ja.
Słuchaj więc nas chociażby szła cenzorów horda
Razem zbudujemy punkowego megazorda
Rebel forevor, transformatą napieprzamy
Niech soczyste ŁO K***A obija się o ściany
ODPOWIEDZ

Wróć do „Off Topic”