Offtopiczalnia część 3

Czy trzeba cokolwiek tłumaczyć? Róbta co chceta - tu możecie się do woli wyszaleć!

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Isia
Cactuar
Cactuar
Posty: 209
Rejestracja: sob 28 maja, 2005 10:47
Kontakt:

Post autor: Isia »

Przecież Cię nie pospieszam...
Arxel, z ciekawości, za co zebrałeś punkty? Tablica wygląda tak:
1 2 1 3 3 2 2 4 4 2 2 3 1 2 1
więc wychodzi na to, że do najważniejszych rzeczy nie doszedłeś, ale chciałabym wiedzieć, co się da wykoncypować, a co nie.
BEGIN GEEK CODE
Version: 3.12
GL/S dpu s: a-- c+ L+ E- W++ N- o? K? w-- O-- M- V? PS--- PE++ Y? PGP-@ t+ 5? X R>+ tv>! b++ DI- D? G e* h! !r !x
END GEEK CODE
Awatar użytkownika
CoD
Kupo!
Kupo!
Posty: 108
Rejestracja: czw 30 cze, 2005 17:45

Post autor: CoD »

Isieńko wyślij to i mnie na maila
Haū! Omochikaerī!

Gumon hyakushutsu...

Yuri est ars boni et aequi
Awatar użytkownika
Arxel
Kupo!
Kupo!
Posty: 109
Rejestracja: wt 17 cze, 2008 19:20
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arxel »

Isia pisze: Arxel, z ciekawości, za co zebrałeś punkty? Tablica wygląda tak:
1 2 1 3 3 2 2 4 4 2 2 3 1 2 1
więc wychodzi na to, że do najważniejszych rzeczy nie doszedłeś, ale chciałabym wiedzieć, co się da wykoncypować, a co nie.
No więc, póki co

Kod: Zaznacz cały

 pozbierałem muszelki z białego półwyspu (1 pkt), pogadałem z babką w ruinach (2 pkt), dałem spadochron z samolotu kolesiowi z domku na plaży (4 pkt) i spytałem gościa z małpą o picie (2 pkt). Mam w ekwipunku kokos, "icepacka", butelkę z octem, pusty plecak po spadochronie, kawałek kredy, pudełko "scout snacków", szpulkę taśmy i w uj muszelek. :) 
Możesz mi rzucić jakąś podpowiedź co mam zrobić, aby posunąć się do przodu.. tylko taką delikatną, nie wykładaj kawy na ławę. :)
Awatar użytkownika
Isia
Cactuar
Cactuar
Posty: 209
Rejestracja: sob 28 maja, 2005 10:47
Kontakt:

Post autor: Isia »

Czy wiesz, że...
dodatkowa biblioteka menus.h pozwala na dodanie rozbudowanego systemu podpowiedzi :)

Po pierwsze, nie wszystkie punktowane zadania mają cokolwiek wspólnego z możliwością ukończenia gry.

Kod: Zaznacz cały

która, nawiasem, jest tylko jedna (no, rozszczepia się na dwie zależnie od sposobu użycia przez gracza jednego drobiażdżku) - mogłam byłam wymyślić więcej, shame on me. Może następnym razem.
Prawie każdy przedmiot da się wykorzystać co najmniej raz.

Kod: Zaznacz cały

Podjęłam też próbę w zakresie Świętego Graala IF - porządnej liny. Za jej znalezienie są punkty. Za jej zakodowanie - niekoniecznie, jest dość ograniczona. Co nie znaczy, że nie powinieneś szukać.
Czy zaglądasz pod rzeczy? Wypróbuj komendę "search" i nie zrażaj się, jeżeli niczego nie wyrzuci za pierwszym razem - czasami działa losowo (efekt zamierzony!) Pomyśl, czego potrzebuje Wynalazca i zanieś mu te rzeczy, spróbuj się też zaprzyjaźnić z Rybakiem i zwierzątkami. Papuga jest mało interaktywna, za to żółw reaguje na rozkazy, choć nie za darmo (zastanów się, co takie zwierzątko może robić). Na razie tyle chyba wystarczy.

CoD, zamejluj do mnie z Krypty, bo nie mam Twojego adresu.

[ Dodano: Sro 09 Lip, 2008 14:26 ]
A swoją drogą, to zagrałam właśnie jeszcze raz dla kontroli, i, choroba, co ja miałam w głowie, kiedy to pisałam? Gdybym nie wiedziała paru rzeczy, w życiu bym nie zgadła :oops: Chyba wolę pisać niż grać. Dodatkowo wyłapałam błędy przy strumieniu i przy gadaniu - zaraz Wam wyślę poprawioną wersję, powinno się już dać przywitać i strumień nie będzie Was już wysyłał w przestrzeń kosmiczną, jak dotychczas robił, a także jeden przeoczony ortograf (baloon). Korektę ortograficzno-literacką planuję wkrótce.
:*

[ Dodano: Sro 09 Lip, 2008 14:38 ]
A właśnie - Cierń, mam Twój adres? Bo coś nie mogę go znaleźć :(

[ Dodano: Pon 14 Lip, 2008 11:24 ]
Ladies and gentelmen!
Wersja do ściągania: http://veannea.w.interia.pl/isia_st.html
Poprawki: nowy sposób na pudełko, witanie się (może wreszcie zadziała), drobne korekty słownika. Czekam na opinie.
BEGIN GEEK CODE
Version: 3.12
GL/S dpu s: a-- c+ L+ E- W++ N- o? K? w-- O-- M- V? PS--- PE++ Y? PGP-@ t+ 5? X R>+ tv>! b++ DI- D? G e* h! !r !x
END GEEK CODE
Awatar użytkownika
Arxel
Kupo!
Kupo!
Posty: 109
Rejestracja: wt 17 cze, 2008 19:20
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arxel »

Isia, a masz może coś takiego jak solucja do tej gierki? Z różnych powodów nie mam już czasu i motywacji żeby łamać sobie nad nią głowę, a chętnie bym sobie dograł do końca.
Awatar użytkownika
Isia
Cactuar
Cactuar
Posty: 209
Rejestracja: sob 28 maja, 2005 10:47
Kontakt:

Post autor: Isia »

Spisane naprędce:
Czynności punktowane:

Kod: Zaznacz cały

 wleź na palmę, posłuchaj augur shell, zbierz muszelkę, daj Rybakowi rozgwiazdę, daj Rybakowi błystkę, nakarm papugę, spotkaj Panią, daj Wynalazcy spadochron, napraw balon, wejdź do wodospadu, pogadaj ze Sprzedawcą o lemoniadzie, znajdź skrzyneczkę, znajdź kompas, znajdź linę, zjedź po linie z klifu
I właściwa solucja, ale bez maksymalizacji wyniku - tylko sposób na skończenie gry:

Kod: Zaznacz cały

Idź do samolotu. Weź linę (zajrzyj pod siedzenia z tyłu wraku), plecak, taśmę i pudełko chrupków. Daj plecak i linę Wynalazcy.
Zabierz pusty plecak. Idź do żółwia. Jeśli masz owoc z lasu, daj mu go. Jeśli nie, przeszukaj skały. Daj wodorosty żółwiowi. Wpisz "turtle, dig sand". Weź skrzyneczkę. Nakarm żółwia jeszcze raz, i daj mu chrupki, albo namocz pudełko z chrupkami w wodzie (może nie działać!). Weź kompas. Przeszukaj skały. Daj rozgwiazdę Rybakowi. Weź paskudztwo. Daj Wynalazcy paskudztwo i kompas. Idź na klif. Zrzuć skrzyneczkę z klifu. Idź na dół, zabierz zawartość skrzyneczki. Idź do Wynalazcy. Załataj balon taśmą (albo nie, od tego zależy zakończenie). Napełnij dowolny pojemnik (plecak, skrzyneczkę,butelkę) piaskiem i daj Wynalazcy (musisz mu dać trzy jednostki piasku).
To wszystko.
Lamerskie, co? Mam nadzieję, że zadziała. :*
BEGIN GEEK CODE
Version: 3.12
GL/S dpu s: a-- c+ L+ E- W++ N- o? K? w-- O-- M- V? PS--- PE++ Y? PGP-@ t+ 5? X R>+ tv>! b++ DI- D? G e* h! !r !x
END GEEK CODE
Awatar użytkownika
kilmindaro
Cactuar
Cactuar
Posty: 537
Rejestracja: pn 18 cze, 2007 21:39
Lokalizacja: Terra

Post autor: kilmindaro »

Wszelki szacunek jaki jeszcze miałem do PETA właśnie poszedł się chędożyć. Przeczytajcie chociaż te bajeczki. Ponoć są dla dzieci, ale każde dziecko które by je usłyszało pewnie by się bało zgasić światło w nocy.
Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

Chyba wiem skąd się wziął ten cały kryzys. Z takimi bankami...

do czego jest ten bank?

a gdzie maska? (zwróćcie również uwagę na te dziewiątki w kółku)
Ralen

Post autor: Ralen »

Nie wiedziałem gdzie to umieścić, więc daję tu. Może zainteresuje to niektórych fanów FF. Głosowanie na RPG wszechczasów. Pojedynek toczą Arx Fatalis, Ultima oraz serie Final Fantasy i Fallout. Zapraszam do głosowania(kończy się chyba jutro w południe)

http://gamecorner.pl/gamecorner/1,86013 ... UPA_D.html
Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

http://www.dfnt.net/t/photo/papercraft/index.shtml - ktoś ma ochotę na papierowego Pedobeara?
Awatar użytkownika
Ababeb
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1244
Rejestracja: pn 25 kwie, 2005 15:12
Lokalizacja: Czwórmiasto

Post autor: Ababeb »

Mam problem. Chcę edytować takie jedno wideo z YT w WMM (wiem, syf). Plik flv konwertuję w MediaCoderze do avi i importuję do WMM - wtedy edytor zawiesza się i pozostaje jedynie Ctrl+Alt+Del. Co robić?
The Schrödinger's cat paradox outlines a situation in which a cat in a box must be considered, for all intents and purposes, simultaneously alive and dead. Schrödinger created this paradox as a justification for killing cats
Awatar użytkownika
Markfrompoland
Cactuar
Cactuar
Posty: 350
Rejestracja: śr 10 sie, 2005 17:56
Lokalizacja: Watokice

Post autor: Markfrompoland »

Możesz zupełnie inaczej podejść do sprawy i wbić na mediaconverter.org gdzie wizard pomoże ci ściągnąć na dysk .avi z filmem, którego adres podasz. Mnie, z w ten sposób skonwertowanymi avikami, nie wywalał. Bo może coś jest nie teges z tym twoim konwerterem?
Pomijając w ogóle fakt, że WMM wywalał się przy każdej innej okazji, średnio co półtorej minuty, więc porzuciłem go, co także tobie radzę.

Albo nie działaj na avi, a na wmv'ach.
Ain't no sunshine when I'm gone.
Awatar użytkownika
Ababeb
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1244
Rejestracja: pn 25 kwie, 2005 15:12
Lokalizacja: Czwórmiasto

Post autor: Ababeb »

Markfrompoland pisze:Albo nie działaj na avi, a na wmv'ach.
Właśnie konwerter który miałem wmv-ek nie obsługiwał. Zadziałało.
The Schrödinger's cat paradox outlines a situation in which a cat in a box must be considered, for all intents and purposes, simultaneously alive and dead. Schrödinger created this paradox as a justification for killing cats
Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

tineye.com - bardzo przydatna stronka.
Awatar użytkownika
Grzybek Z Octu
Moderator
Moderator
Posty: 583
Rejestracja: pt 04 sie, 2006 23:04
Lokalizacja: Z nasienia

Post autor: Grzybek Z Octu »

http://www.wykop.pl/ramka/125322/fala-u ... escie-mapa nie spodziewałem sie, ze asteroid bedzie mieć aż takie kopnięcie :shock:
Frankly my dear...I don't give a damn (because you haven't brushed your pubic hair for months) !
ODPOWIEDZ

Wróć do „Off Topic”