Społeczeństwo...

Czy trzeba cokolwiek tłumaczyć? Róbta co chceta - tu możecie się do woli wyszaleć!

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Społeczeństwo...

Post autor: Go Go Yubari »

Brakuje mi działu, tematu do rozmawiania o ludziach. Ludzkiej głupocie, psychice etc.
Na początek Ania.

http://www.gazetawyborcza.pl/1,75480,4618778.html
Awatar użytkownika
kilmindaro
Cactuar
Cactuar
Posty: 537
Rejestracja: pn 18 cze, 2007 21:39
Lokalizacja: Terra

Post autor: kilmindaro »

Podstawowy błąd - nie wiedziała, o czym dokładnie ma trollować. Widać, że dziewuszka robiła to na poważnie, więc powinna się nieco lepiej przygotować, między innymi zapoznać z objawami choroby. No i nie czynić takich głupich głupot jak dawanie zdjęć owłosionej dziewczyny po chemioterapii :roll: . Choć z drugiej strony mogła popełnić tych kilka błędów celowo, żeby ją nakryto, i tym samy zwrócono na nią uwagę... W sumie to nawet zabawny troll, tyle że zbyt mało lulzogenny.
Awatar użytkownika
Gagarin
Malboro
Malboro
Posty: 631
Rejestracja: śr 28 gru, 2005 18:44
Lokalizacja: się znamy?

Post autor: Gagarin »

no Anusia jest niezła :D ale teraz młodzieży tak odwawla (geeez mówię jak stary pryk), niedawno w jakiejś szkole, 4 dobrych i spokojnych uczennic (chyba 2 klasa LO), na wycieczce szkolnej postanowiło odprawić czarną mszę... narąbały się jak świnie, zapaliły znicz, mając laleczki voodoo znęcały się nad nauczycielami. Oczywiście wszystko się wydało, bo jakas kobieta wszystko słyszała przez ścianę :] a jak jest się pijanym, to trudno zapanować nad cichym mówieniem. Znaleziono je schlane do nieprzytomności w pokoju, teraz są zawieszone w prawach uczniów - to też jest inteligencja XD ale Ani nie pobiły :D
Umierając zawsze miej przy sobie prezerwatywę... nawet po śmierci możesz zarazić się HIV albo jakimiś innymi fajnymi wenerami.
Awatar użytkownika
Schrödinger
Cactuar
Cactuar
Posty: 514
Rejestracja: czw 16 lis, 2006 14:22
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Schrödinger »

Ania Anią, mnie zawsze doprowadza do pasji styl pisania Dużego Formatu. Nie idzie się tego czytać.
"Jestem pączkiem"
J.F. Kennedy 1963 Berlin
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Awatar użytkownika
Gagarin
Malboro
Malboro
Posty: 631
Rejestracja: śr 28 gru, 2005 18:44
Lokalizacja: się znamy?

Post autor: Gagarin »

powiem tylko... o ja pierd... ale dzieciak ma teraz przesrane... matka ma zamiast mózgu chyba tej frytki...
Umierając zawsze miej przy sobie prezerwatywę... nawet po śmierci możesz zarazić się HIV albo jakimiś innymi fajnymi wenerami.
Awatar użytkownika
Haichi
Cactuar
Cactuar
Posty: 324
Rejestracja: pt 26 maja, 2006 15:06
Lokalizacja: Irlandia
Kontakt:

Post autor: Haichi »

Gee ... a moja siostra mówi, że jest gruba O.o' ... biedne dziecko.
Awatar użytkownika
Nienormalny_PS2
Malboro
Malboro
Posty: 637
Rejestracja: śr 04 maja, 2005 03:16
Lokalizacja: Chronoles

Post autor: Nienormalny_PS2 »

Rolę Nesluga by dostała. Dobija mnie jak ona się wije na dywanie. I jak smacznie zajada na początq.
Go Go Yubari pisze:Ludzkiej głupocie, psychice etc.
Niezły temat. Można o tym gadać i gadać.

To jak tak od siebie chciałbym rzucić 27 groszy. Otóż, jest dobrze znana mentalność Polaqw, a chodzi mi tutaj konkretnie o bycie niemiłym dla siebie wzajemnie, co najczęściej widać w sąsiedztwach, sklepach, itp, itd, każdy się z pewnością z tym spotkał, wie o czym drążę temacik. Wchodzenie sobie w życie, utrudnianie i w ogóle. Myślałem, że za granicą, Polacy którzy pracują i żyją na stałe, będą się 3mać razem, tworzyć coś w stylu zgranej społeczności. Jakże cholernie się zdziwiłem, że jest wręcz odwrotnie (bynajmniej z moich 6-o miesięcznych doświadczeń). Zauważyłem, że jeden na drugiego kabluje, okrada, robi w cwela. Dużą rolę gra też zazdrość. O tak, tego tez tutaj widzę sporo. Stykałem się też z ludźmi, dla których plotki to jak pokarm, bez tego kompletnie nie mogą żyć. Po prostu muszą imię kogoś zrównać z gównem, albo gorzej i to jeszcze czasami nie wiedzą o kim mówią do końca i nie znają prawdy. Wychodzi cały czas chęć wałkowania, tu się da przyciąć trochę kasy, tam damy mniej tu więcej. Nie chcę nawet mówić, jak niektórzy stają przy śmietnikach i zbierają rzeczy, które nie za bardzo nadają się do użytq, chociaż Anglicy mają tendencję do wywalania rzeczy działających. Niemniej jednak, brać coś ze śmieci, co można qpić za 2 godziny pracy to dla mnie lekka porażka.
Inna sprawa która działa mi na nerwy, to możliwość rozpoznania typowego Polaka z kilometra. Typowy dres, bujana, czapeczka, nie schodzi z drogi nikomu, co 10 metrów pluje i rzuca mięsem. Ah, zapomniałbym... Daje od niego tanią wódką. I takich przykładów jest pełno.
Nie dziwię się niektórym ludziom, dlaczego wystawiają nam złą opinię.

Podzielcie się swoim zdaniem.
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Polak polakowi dokopie, a za granica tym bardziej. Wystarczy porównać chociażby szwedów do nas. Byłam w Szwecji kilka razy i oni się cieszą, gdy mogą Cię puścić do ruchu, na pas, cokolwiek. U nas mogę 10 minut migać kierunkowskazem i albo wymuszę, albo sie poddam. W dzień łatwiej, bo młode kobiety częściej się puszcza zauważyłam >>' Ja się wcale nie dziwie, ze Anglicy maja nas dosyć i mówią o nas tak, a nie inaczej. Dla nich rowerzysta na drodze to norma, puścić go na rondzie? Oczywiście. U nas by przeklinali, potracili.
Polak polakowi wbije nóż w plecy, a zwłaszcza, gdy temu drugiemu lepiej się powodzi. Dlatego lepiej jechać do miast, gdzie jest mniej polaków.
Awatar użytkownika
Nienormalny_PS2
Malboro
Malboro
Posty: 637
Rejestracja: śr 04 maja, 2005 03:16
Lokalizacja: Chronoles

Post autor: Nienormalny_PS2 »

Go Go Yubari pisze:U nas mogę 10 minut migać kierunkowskazem i albo wymuszę, albo sie poddam.
Bo jeszcze nie spotkałaś mnie na drodze _^_"
Go Go Yubari pisze:Dla nich rowerzysta na drodze to norma, puścić go na rondzie? Oczywiście.
Mhm, nie wspominając o tym, że jak chcą sobie pogadać przez telefon, albo rzucić okiem na mapę etc, to po prostu stają na drodze i uruchamiają awaryjne. Nikogo to nie obchodzi. I faktycznie, zgadzam się na temat rowerzystów, są traktowani normalnie jak uczestnik ruchu. Nie przypominam sobie, żebym widział w swoim mieście rowerzystów na ulicy O_o" Rzaaaadkość.
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Jeździłam po Cambridge ponad 3 tygodnie rowerem. Pokonywałam 2 ronda dziennie. Czyli dziennie - minimum 4 razy przejazd przez rondo. ULICĄ i lewa stroną. NIC. I jeszcze mnie puszczali nawet jak mieli pierwszeństwo. Pominę kawałek oddzielonego pasa dla rowerów. To jest, kurde, cywilizacja. U nas to strach na ulicę wyjść z rowerem, już nie wspominając o jeździe i traktowaniu rowerzystów przez kierowców :/
Awatar użytkownika
Haichi
Cactuar
Cactuar
Posty: 324
Rejestracja: pt 26 maja, 2006 15:06
Lokalizacja: Irlandia
Kontakt:

Post autor: Haichi »

W Irlandii jest tak samo ... może sytuacji "rowerowej" jeszcze nie widziałem, ale co chwila widzi się jaka jest kultura kierowców tutaj. Zawsze cię przepuszczą , nawet jeśli przejście nie jest oznakowane.
Awatar użytkownika
Nienormalny_PS2
Malboro
Malboro
Posty: 637
Rejestracja: śr 04 maja, 2005 03:16
Lokalizacja: Chronoles

Post autor: Nienormalny_PS2 »

Podzielimy też pewnie zdanie, na temat zatłoczonych miejsc, chociażby jakiś hipermarket. Uprzejmość ponownie się przewija poprzez ludzi lekkim duchem, u nas - jeśli nie masz łokci, to kieprawo :lol: A jak już mowa o hipermarkecie, obsługa tam na kasie, sklepie, czy jakikolwiek inny personel, to jak koleżanka/kolega. Mówiąc prościej, można śmiało zapytać o cokolwiek, przeplatając to z wymianą kilq zdań nie związanych z tematem, o życiu, pogodzie, itp. Ehhh, to można sypać przykładami na okrągło.
A, btw. Podobno jakiś polityk był ostatnio w Londynie i powiedział, że ci co wyjechali za granicę zarabiać, szybko wrócą - czy coś w tym stylu.
Tacy poważni ludzie, zajmują się polityką ale żartować potrafią.
Awatar użytkownika
Haichi
Cactuar
Cactuar
Posty: 324
Rejestracja: pt 26 maja, 2006 15:06
Lokalizacja: Irlandia
Kontakt:

Post autor: Haichi »

Apropo tego co powiedziałeś ... mieszkam w Irlandii już ponad rok, a nie pamiętam sytuacji, żeby ekspedientka w sklepie nie zapytała się "how are you?". Takie pogawędki, jak ty to powiedziałeś kolega/koleżanka, to oni juz chyba mają we krwi :lol: .

A najbardziej to mnie dziwi (oczywiście jest to bardzo miłe), jak osoba która widzi cię pierwszy raz, na ulicy mówi ci cześć xD. To jest tak miłe, że aż dziwne.
Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

czytając Wasze wypowiedzi zauważam pewną cechę Polaków, której nie lubię - narzekanie. poza tym to, że u nas chamstwo jest bardziej pospolite niż na zachodzie, nie oznacza, że kompletnie brak nam ludzi uprzejmych. co więcej możemy sprawić aby było ich jeszcze więcej. pozwolę sobie zacytować Man in the Mirror M. Jacksona:

If you wanna make the world a better place
Take a look at yourself and make a change


innymi słowy, chcesz zmienić świat wokół Ciebie? zacznij od siebie.
ja staram się mówić kiedy tylko możliwe "dzień dobry", "dziękuję", itp kiedy to tylko możliwe - w sklepie na zakupach, na bazarze, w kolejkach, na ulicy, itp. nie zapominając przy tym o uśmiechu. po prostu staram się traktować ludzi tak jak chciałbym, żeby i mnie traktowali. i dzięki temu częściej spotykam się z uprzejmością - zjawiskiem, którego brakuje naszej Polskiej, nieco ponurej rzeczywistości. koleżanka, która wróciła z Anglii postanowiła wprowadzić w życie obyczaje z jakimi się tam zetknęła - np, jeśli codziennie spotyka kogoś na ulicy (np pana ze znakiem "stop" przy przejściach dla pieszych) to mówi "dzień dobry". czasem ludzie reagują zdziwieniem, ale często odpowiadają.
mam nadzieję, że "moda na uprzejmość" zawita także u nas a z czasem bycie miłym wejdzie nam w krew.

a co do sytuacji hipermarketowch - lubię jak jakaś starsza osoba zapyta mnie o cenę (bo np nie dowidzi) po czym nawiązuje się krótka pogaduszka na jakiś temat, np o wyższości Goplany nad innymi czekoladami :D takie sytuacje pokazują, że są u nas starsze osoby, które zachowały jasność umysłu i nie są zgorzkniałe.

natomiast jeśli chodzi o Anglię, to nie zawsze jest tam tak fajnie pod względem towarzyskim. kolega, który tam jest opowiedział mi taką anegdotkę: dwoch kolesi rano wyprowadza psy na spacer ... mieszkaja 400m od siebie ... po 4 latach znaja imiona psow ale nie imiona albo cokolwiek o wlascicielach
ODPOWIEDZ

Wróć do „Off Topic”