Społeczeństwo...

Czy trzeba cokolwiek tłumaczyć? Róbta co chceta - tu możecie się do woli wyszaleć!

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
trybit
Kupo!
Kupo!
Posty: 25
Rejestracja: pt 07 gru, 2007 16:16
Lokalizacja: Z domu...

Post autor: trybit »

Do obu Panów:
Nie wpycham Boga wszędzie, gdzie się da - zakładam tylko taką wersję, nie zaprzeczając jednak Waszej...
kilmindaro pisze:Co miałeś z biologii?
W liceum 4, a wcześniej 5 :D
kilmindaro pisze:I jakie szczęście, że twoje zdanie nie ma znaczenia :lol:
Może u ciebie nie wyewoluowało coś takiego jak szacunek dla rozmówcy?
Bez sensu jest to, że krytykujesz kogoś tylko dlatego, że nie zgadza się z twoimi poglądami. Zwróć uwagę na to, że przeważająca większość ludzi wierzy w jakąś istotę wyższą. Spróbuj udowodnić swoją rację tym kilku miliardom i nie mów mi, że ich (i w tym także moje) zdanie nie ma znaczenia.
kilmindaro pisze:Nie wiesz też, czy bóg nie nagradza np. za ateizm, hinduizm czy jedzenie lodów cytrynowych. Nie wiesz, czy w ogóle nagradza.
Trzymając się tak lubianej przez Ciebie logiki: niemądre byłoby gdyby Bóg nagradzał tych, którzy robią to, co mu się podoba.
dark_raven pisze:jeżeli wyznawać będziesz n.p. Jahwe a prawdziwym bogiem jest n.p. Zeus to być może okaże się, że ten prawdziwy bóg jeszcze bardziej od ateistów nie znosi innowierców
Ja nie wierzę w Boga o jakimś tam imieniu. Dla mnie może mieć nawet na imię Stanisław. Tak na prawdę nie to jest ważne.

Poza tym Panowie, nie wykluczam nauki i w żaden sposób jej nie potępiam (wręcz jestem jak najbardziej za). Samo stworzenie/powstanie świata jest dla mnie dowodem na swobodne korelacje nauki i wiary. Zapis w Biblii - 7 dni, jest tak na prawdę metaforą, która dawnym ludziom pozwalała zrozumieć ten fakt. To, że teraz nie wiemy jak to możliwe, że Jezus zmartwychwstał, nie znaczy, że za jakiś czas tego się nie dowiemy. Póki co, nic nie stoi na przeszkodzie w to wierzyć.
I nie wydaje mi się, żeby to, że ktoś wierzy w istnienie wyższego bytu (nie tak jak to podkreślacie: z osobna Boga/Wisznu itd.), było powodem do drwin, niechęci itp. bo to z waszych wypowiedzi czuć przeokrutnie. Z tego, co mówicie wynika, że wiara (w dowoly wyższy byt) jest po prostu głupia, i podobnie: wszyscy wyznawcy to debile. Nie jest oznaką inteligencji brak poszanowania dla zdania innych (tym bardziej większości :D)

Tolerancja Panowie, tolerancja. Tylko tak uda się pogodzić wiarę z nauką.

Mimo wszystko, dzięki, że nakręcacie ten temat - przyjemna rozmowa :D
You complete my fate
The world unwinds inside of me
You complete my fate
The halo crawls away
You repeat my fate
Rewinding all we can
You refill my place
You refill my place

Come and save me
Come and save me
Awatar użytkownika
Ababeb
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1244
Rejestracja: pn 25 kwie, 2005 15:12
Lokalizacja: Czwórmiasto

Post autor: Ababeb »

Kod: Zaznacz cały

Już żałuję, że to piszę. Powinienem był się trzymać życiowej rady niewtrącania się, już za późno.
Nie wpycham Boga wszędzie, gdzie się da - zakładam tylko taką wersję, nie zaprzeczając jednak Waszej...
trybit pisze:To, że róża wygląda tak, a nie inaczej, że niektóre dzieci rodzą się z deformacjami ciała wynika z jakiegoś planu. Wg mnie ktoś to zaplanował i cały czas wciela w życie.
trybit pisze:Raczej mało konkretne wydaje się, by pierwiastki chemiczne łączyły się ze sobą "umyślnie"...
lolwut
Może u ciebie nie wyewoluowało coś takiego jak szacunek dla rozmówcy?
Ale z ciebie chronoles.
trybit pisze:Zwróć uwagę na to, że przeważająca większość ludzi wierzy w jakąś istotę wyższą.
Większość ludzi w tym kraju głosowała na obecny rząd. (in b4 żarty polityczne które ssą)
trybit pisze:Spróbuj udowodnić swoją rację tym kilku miliardom

Po co?
trybit pisze:nie mów mi, że ich (i w tym także moje) zdanie nie ma znaczenia.
Ich (w tym także twoje) zdanie nie ma znaczenia. Spróbuj mi udowodnić swoją rację. :>
Trzymając się tak lubianej przez Ciebie logiki: niemądre byłoby gdyby Bóg nagradzał tych, którzy robią to, co mu się podoba.
W takim razie jak chcesz powiedzieć, co się podoba Bogu, nie mówiąc już o tym któremu? Kto wie, może naszym celem na tym świecie jest rozkoszowanie się pysznymi lodami cytrynowymi nie dając sie przy tym zwieść strasznym pokusom w postaci lodów czekoladowych? :roll:
trybit pisze:Zapis w Biblii - 7 dni, jest tak na prawdę metaforą, która dawnym ludziom pozwalała zrozumieć ten fakt.
Ludzie którzy biorą to dosłownie podobno istnieją.
trybit pisze:Nie jest oznaką inteligencji brak poszanowania dla zdania innych (tym bardziej większości :D )
lolwut
Tolerancja Panowie, tolerancja. Tylko tak uda się pogodzić wiarę z nauką.
lolwut
The Schrödinger's cat paradox outlines a situation in which a cat in a box must be considered, for all intents and purposes, simultaneously alive and dead. Schrödinger created this paradox as a justification for killing cats
Awatar użytkownika
kilmindaro
Cactuar
Cactuar
Posty: 537
Rejestracja: pn 18 cze, 2007 21:39
Lokalizacja: Terra

Post autor: kilmindaro »

trybit pisze:Nie wpycham Boga wszędzie, gdzie się da - zakładam tylko taką wersję, nie zaprzeczając jednak Waszej...
Wpychasz. Patrz:
trybit pisze:Z resztą w przyrodzie nie ma przypadków. To, że róża wygląda tak, a nie inaczej, że niektóre dzieci rodzą się z deformacjami ciała wynika z jakiegoś planu. Wg mnie ktoś to zaplanował i cały czas wciela w życie.
Jak nazwać to inaczej jak wpychaniem boga tam, gdzie go nie potrzeba? :roll:
trybit pisze:Może u ciebie nie wyewoluowało coś takiego jak szacunek dla rozmówcy?
A żebyś wiedział ;)
trybit pisze:Bez sensu jest to, że krytykujesz kogoś tylko dlatego, że nie zgadza się z twoimi poglądami.
I dlatego tak nie robię. Za to bez wahania krytykuję jego poglądy. A co, wolno mi się nie zgadzać, mieć swoje własne zdanie i je głosić. Patrz -> Konstytucja.
trybit pisze:Zwróć uwagę na to, że przeważająca większość ludzi wierzy w jakąś istotę wyższą.
...bo do tego byli tresowani przez różnych przywódców religijnych, z dziada pradziada a może i dłużej.
trybit pisze:Spróbuj udowodnić swoją rację tym kilku miliardom
Ludzie to bydło. Jak dobrze to rozegrasz to uwierzą we wszystko. Trzeba mieć tylko władzę i odpowiednie układy. Wtedy można masy kontrolować bez problemu. A religia to nic innego jak forma kontroli mas przez garstkę wybrańców (np. kler).
Pozato te miliardy jeszcze nie zdołały udowodnić swoich racji :lol:
trybit pisze:że ich (i w tym także moje) zdanie nie ma znaczenia.
Twoje jako jednostki póki co ma znaczenie w skali światowej... no jakie? :] Gdyby było cię z 200 milionów, to już inna sprawa :] I gdyby się z nim liczono na poważnie to w szkołach nie uczono by urojeń Darwina i herezji Einsteina.
trybit pisze:Trzymając się tak lubianej przez Ciebie logiki: niemądre byłoby gdyby Bóg nagradzał tych, którzy robią to, co mu się podoba.
Więc uważasz się teraz za mądrzejszego od boga, co? To grzech pychy bodajże... Trzymając się twojej logiki niemądre byłoby ze strony boga by 2/3 zapłodnień nie dochodziło do skutku z przyczyn naturalnych. Nie mądre byłoby skazywać miliardy ludzi na różnorakie cierpienie. Na szczęście bóg ma gdzieś twoje nic nie znaczące zdanie i działa według własnego planu nagradzając życiem wiecznym za, na przykład, oglądanie anime _^_
trybit pisze:Ja nie wierzę w Boga o jakimś tam imieniu. Dla mnie może mieć nawet na imię Stanisław. Tak na prawdę nie to jest ważne.
Więc czemu tak często cytujesz biblię, księgę boga o określonym imieniu?
trybit pisze:Poza tym Panowie, nie wykluczam nauki i w żaden sposób jej nie potępiam (wręcz jestem jak najbardziej za)
trybit pisze:Zapis w Biblii - 7 dni
TIME PARADOX!!!!!!11!!11
1/0
trybit pisze:jest tak na prawdę metaforą
Skąd to wiesz? Może bóg stworzył świat w 7 dni a wszystkie dowody podrzucił by nas zmylić? _^_'
trybit pisze:To, że teraz nie wiemy jak to możliwe, że Jezus zmartwychwstał
Phoenix Down + Curaga >>
trybit pisze:Póki co, nic nie stoi na przeszkodzie w to wierzyć
Nic nie stoi na przeszkodzie by wierzyć w jedno z tysięcy innych bóstw, kult cargo, Boga Imperatora czy Bogów Chaosu (o C'Tanach już nie wspominając). Nic nie stoi na przeszkodzie by wierzyć we Mnie, Zeusa czy rasę krzewów pierogowych.
Ja się jednak pytam: po co? XD
trybit pisze:I nie wydaje mi się, żeby to, że ktoś wierzy w istnienie wyższego bytu (nie tak jak to podkreślacie: z osobna Boga/Wisznu itd.), było powodem do drwin, niechęci itp.
Do osób niechęci na tym forum jest niewiele, a jak już do najbardziej nią obdarzone są różne forumowe maskotki >>
trybit pisze:bo to z waszych wypowiedzi czuć przeokrutnie
jak już coś to nie drwimy z ciebie. Drwimy z twoich poglądów i poglądów kościoła katolickiego, które są, przynajmniej moim zdaniem, tak głupie, że aż czasem brak mi słów ><
trybit pisze:Tolerancja Panowie, tolerancja. Tylko tak uda się pogodzić wiarę z nauką.
Wiarę może i można. Religii za to już się nie da.

[ Dodano: Nie 09 Gru, 2007 18:48 ]
Gyah, Abe mnie wyprzedził! ><
Awatar użytkownika
trybit
Kupo!
Kupo!
Posty: 25
Rejestracja: pt 07 gru, 2007 16:16
Lokalizacja: Z domu...

Post autor: trybit »

Sorry, że niekoniecznie po kolei odpowiadam, ale...
Ababeb pisze:trybit napisał/a:
Zwróć uwagę na to, że przeważająca większość ludzi wierzy w jakąś istotę wyższą.

Większość ludzi w tym kraju głosowała na obecny rząd. (in b4 żarty polityczne które ssą)
Nie widzę jak, to ma się do mojej wypowiedzi :/ bo i żartów politycznych nie zauważam (bo Kaczyńscy nie byli tam dla jakiegokolwiek żartu).
Jak nazwać to inaczej jak wpychaniem boga tam, gdzie go nie potrzeba?
Wiarą ?? :/
A co, wolno mi się nie zgadzać, mieć swoje własne zdanie i je głosić.
Ofcoz, że Ci wolno. Nie należy jednak zapominać o czymś takim jak poszanowanie drugiej osoby. Patrz -> Konstytucja :D

Poza tym kilmindaro
, może Ciebie tresowali i dalej tresują. Mnie wychowywano, a od 15 roku życia sam wybieram swoją drogę. Dalej - to, że cytuję Biblię, nie znaczy, że jestem ortodoksyjnym Katolikiem. Fakt - chodzę do kościoła w Niedzielę, ale nie uznaję instytucji. Tak samo uznaję w ewangelie Judasza (może słyszałeś), jak i niektóre prawdy buddyjskie. Jedno nie wyklucza drugiego. Wiarą dla mnie jest sposób postępowania, to co i jak robię w życiu. A to, że mam przeczucie, że nade mną ktoś stoi, nie jest niczym złym. Nawet, gdyby miało okazać się tylko moim głupim wymysłem.
kilmindaro pisze: Ludzie to bydło.
Widać czasami, aż nadto... Zwłaszcza po zachowaniu...
kilmindaro pisze: Twoje jako jednostki póki co ma znaczenie w skali światowej
tylko moje nie, ale zwróć uwagę, że mi podobnych jest zdecydowanie więcej, niż tobie podobnych. Potraktuj wierzących (obojętnie w co, nawet w "krzaka pierogowego")
i niewierzących jako dwa organizmy. Kto ma większą dupę (mod-y sorry za wyrażenie)?
Chyba oczywiste, że "mój" organizm.
kilmindaro pisze: Więc uważasz się teraz za mądrzejszego od boga, co? To grzech pychy bodajże... Trzymając się twojej logiki niemądre byłoby ze strony boga by 2/3 zapłodnień nie dochodziło do skutku z przyczyn naturalnych. Nie mądre byłoby skazywać miliardy ludzi na różnorakie cierpienie. Na szczęście bóg ma gdzieś twoje nic nie znaczące zdanie i działa według własnego planu nagradzając życiem wiecznym za, na przykład, oglądanie anime _^_

Ne uważam się za mądrzejszego, w każdej książce stanowiącej podstawy wiary (koran, biblia itp.) jest to ujęte, że wyższa istota nie pochwala czynienia zła (ok, masz wyjątki np. w hinduizmie, masz też szatana - ale to tylko wyjątki potwierdzające regułę).
To, że ludzie giną itp. to wynik wolnej woli, ale co ty "tresowany przez przodków", możesz o tym wiedzieć... Istoty wyższe nie ingerują w nasze życie- dają nam wybór, tego, co robimy.
Udowodnij mi, że Bóg/Szatan/PatMorita ma gdzieś moje zdanie... Nie potrafisz...
Tak samo udowodnij, że miliardy się mylą... Nie potrafisz.
Chciałbyś dowodu na istnienie wyższego bytu. Podaj dowód na brak jego istnienia. Nie potrafisz...
kilmindaro pisze: Phoenix Down + Curaga >>
Za dużo gier dzieciak, za dużo... (nawet tak dobrych jak FF)
A może tobie skrypty siadają?? Skompilować ci kernel'a od początku??
Ababeb pisze: lolwut
Najbardziej "ambitna" odpowiedź jaką słyszałem :/
You complete my fate
The world unwinds inside of me
You complete my fate
The halo crawls away
You repeat my fate
Rewinding all we can
You refill my place
You refill my place

Come and save me
Come and save me
Awatar użytkownika
kilmindaro
Cactuar
Cactuar
Posty: 537
Rejestracja: pn 18 cze, 2007 21:39
Lokalizacja: Terra

Post autor: kilmindaro »

trybit pisze:To, że ludzie giną itp. to wynik wolnej woli
Powiedz to wszystkim uważającym dosłownie wszystko (od pryszcza do Czernobyla, Titanica i Hitlera) za wolę bożą.
trybit pisze:Istoty wyższe nie ingerują w nasze życie- dają nam wybór, tego, co robimy.
Jesteś w mniejszości wierzących tak uważających.
trybit pisze:Nie należy jednak zapominać o czymś takim jak poszanowanie drugiej osoby. Patrz -> Konstytucja :D
Już chyba trzeci raz ci powtarzam, że osobę twoją szanuję, aczkolwiek z coraz większym trudem, natomiast twojego zdania nie. I będę się mu sprzeciwiał bo jest głupsze od mordy Giertycha, ot co.
trybit pisze:Udowodnij mi, że Bóg/Szatan/PatMorita ma gdzieś moje zdanie... Nie potrafisz...
Wszystkie niewysłuchane modlitwy w jakiejś intencji, a jeśli nawet to o co prosimy zostanie spełnione to nie da się zjawiska wyjaśnić inaczej jak ingerencją boga. Potrafię.
Also: boga nie ma.
trybit pisze:Tak samo udowodnij, że miliardy się mylą... Nie potrafisz.
Miliardy uważające że bóg stworzył świat i człowieka. Już dawno zrobiła to nauka. Potrafię.
Also: boga nie ma.
trybit pisze:Chciałbyś dowodu na istnienie wyższego bytu. Podaj dowód na brak jego istnienia. Nie potrafisz...
Nie da rady podać dowodu na nieistnienie czegoś, co nie istnieje _^_' Podaj dowód na istnienie bytu wyższego - nie potrafisz.

Chcesz dowodów na to że nie masz racji? Najpierw przedstaw jakiekolwiek, że taką rację masz, żeby można było się do czegoś odnieść _^_'

Also: boga nie ma.
trybit pisze:Najbardziej "ambitna" odpowiedź jaką słyszałem :/
I najbardziej znamienna.
trybit pisze:(koran, biblia itp.) jest to ujęte, że wyższa istota nie pochwala czynienia zła
http://www.evilbible.com/Murder.htm
http://www.evilbible.com/Slavery.htm
http://www.evilbible.com/Ritual_Human_Sacrifice.htm
http://www.evilbible.com/Rape.htm
Och tak, Jahwe jest dobry :roll:
Ostatnio zmieniony ndz 09 gru, 2007 22:02 przez kilmindaro, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Raven
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 1411
Rejestracja: czw 20 lip, 2006 11:24
Lokalizacja: W.M. Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Raven »

trybit pisze:Mnie wychowywano, a od 15 roku życia sam wybieram swoją drogę.
Czyt. mówiono, że Bóg istnieje i prowadzano do kościółka co tydzień?
trybit pisze:obojętnie w co, nawet w "krzaka pierogowego"
Masz coś do mnie? :>
trybit pisze:Ne uważam się za mądrzejszego, w każdej książce stanowiącej podstawy wiary (koran, biblia itp.) jest to ujęte, że wyższa istota nie pochwala czynienia zła (ok, masz wyjątki np. w hinduizmie, masz też szatana - ale to tylko wyjątki potwierdzające regułę).
W "Cała prawda o powstaniu świata, wartościach moralnych i lodach czekoladowych wg. Potężnego Dark Ravena" bóg pochwala nawet zbiorowe gwałty na ministrantach.
trybit pisze:Chciałbyś dowodu na istnienie wyższego bytu. Podaj dowód na brak jego istnienia. Nie potrafisz...
=
proszę mi udowodnić, że dookoła Ziemi nie lata niewidzialna filiżanka, której nie można wykryć za pomocą żadnych przyrządów
trybit pisze:Najbardziej "ambitna" odpowiedź jaką słyszałem
Twój stary.
Słuchaj więc nas chociażby szła cenzorów horda
Razem zbudujemy punkowego megazorda
Rebel forevor, transformatą napieprzamy
Niech soczyste ŁO K***A obija się o ściany
Awatar użytkownika
Ashramus
Cactuar
Cactuar
Posty: 449
Rejestracja: pn 09 maja, 2005 21:06
Lokalizacja: Kaedwen 3C.

Post autor: Ashramus »

Mialem ochote wlaczyc sie do dyskusji, ale po przeczytaniu ostatniego postu.. nie bede strzepil klawiatury. Poczekam az dyskusja wroci (chyba.. ze nie wroci) do poziomu odpowiedniego dla zaistnienia z mojej strony dyskursu.
~~~<< piesek preriowy >>~~~
Awatar użytkownika
Raven
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 1411
Rejestracja: czw 20 lip, 2006 11:24
Lokalizacja: W.M. Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Raven »

Ashramus pisze:Mialem ochote wlaczyc sie do dyskusji, ale po przeczytaniu ostatniego postu.. nie bede strzepil klawiatury. Poczekam az dyskusja wroci (chyba.. ze nie wroci) do poziomu odpowiedniego dla zaistnienia z mojej strony dyskursu.
Któreż to zdanie z mojego posta tak Cię odrzuciło? (oprócz "Twój stary", bo to na inny temat jest)
Słuchaj więc nas chociażby szła cenzorów horda
Razem zbudujemy punkowego megazorda
Rebel forevor, transformatą napieprzamy
Niech soczyste ŁO K***A obija się o ściany
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

kilmindaro pisze: Wszystkie niewysłuchane modlitwy w jakiejś intencji nie dające się wyjaśnić inaczej jak ingerencją boga. Potrafię.
Also: boga nie ma.
:lol:

[ Dodano: Nie 09 Gru, 2007 21:56 ]
Na dobry początek radzę zgłębić teorię chaosu z kompetentnego źródła. Potem możemy się zastanawiać czy Bóg jest, czy też nie.
glamorous vamp
Awatar użytkownika
trybit
Kupo!
Kupo!
Posty: 25
Rejestracja: pt 07 gru, 2007 16:16
Lokalizacja: Z domu...

Post autor: trybit »

Widzę, że nie ma sensu dalej prowadzić tego tematu.
Wy uważajcie sobie, że nic nad wami nie ma, a ja będę żył w "błogim urojeniu", że jest.

BTW. Nawet jeśli do 15 roku życia prowadzali mnie do kościoła, to wyraźnie napisałem, że od tego wieku nikt mną nie kieruje i robię to co chcę (nie biegając do kościółka)...

BTW. Jakieś śmieszne stronki w stylu www.evilbible.com nie robią na mnie wrażenia i są dla mnie tak samo mało przekonującymi argumentami, jak moje dla Was :P

Koniec mojej wypowiedzi w tym temacie...
You complete my fate
The world unwinds inside of me
You complete my fate
The halo crawls away
You repeat my fate
Rewinding all we can
You refill my place
You refill my place

Come and save me
Come and save me
Awatar użytkownika
Tiglatpilesar
Kupo!
Kupo!
Posty: 26
Rejestracja: wt 26 cze, 2007 16:43

Post autor: Tiglatpilesar »

kilmindaro pisze: Miliardy uważające że bóg stworzył świat i człowieka. Już dawno zrobiła to nauka. Potrafię.
Also: boga nie ma.
Nauka stworzyła świat i człowieka? Ciekawy pogląd...
Zresztą nauka nie wyjaśniła do końca, jak powstał człowiek - wciąż nie znaleziono "brakującego ogniwa". I nie ma wcale pewności, że kiedyś to przełomowe odkrycie nastąpi.
Nie opisano do końca, jak powstał wszechświat - jest na ten temat sporo teorii, ale żadnej nie da się do końca udowodnić. Na początku miał być Big Bang - może i był, ale dlaczego nastąpił? Co go spowodowało? Tu jest problem, bo jak badać coś, co istniało zanim istniała rzeczywistość, w której żyjemy?
Awatar użytkownika
Ababeb
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1244
Rejestracja: pn 25 kwie, 2005 15:12
Lokalizacja: Czwórmiasto

Post autor: Ababeb »

Widzę, że nie ma sensu dalej prowadzić tego tematu.
Wy uważajcie sobie, że nic nad wami nie ma, a ja będę żył w "błogim urojeniu", że jest.
Just as planned.
trybit pisze:Nauka stworzyła świat i człowieka? Ciekawy pogląd...
Kil odnosił się do cytatu, w którym otrzymał polecenie udowodnienia, że miliardy się mylą.
The Schrödinger's cat paradox outlines a situation in which a cat in a box must be considered, for all intents and purposes, simultaneously alive and dead. Schrödinger created this paradox as a justification for killing cats
Awatar użytkownika
kilmindaro
Cactuar
Cactuar
Posty: 537
Rejestracja: pn 18 cze, 2007 21:39
Lokalizacja: Terra

Post autor: kilmindaro »

Tiglatpilesar pisze:Nauka stworzyła świat i człowieka? Ciekawy pogląd...
"Nauka to zrobiła" odnosiło się do obalenia boga, nie stworzenia świata. Choć tak jak ty to odczytałeś dało się też, mimo że zamierzenie było inne.
Tiglatpilesar pisze:Zresztą nauka nie wyjaśniła do końca, jak powstał człowiek - wciąż nie znaleziono "brakującego ogniwa". I nie ma wcale pewności, że kiedyś to przełomowe odkrycie nastąpi.
Brakujące ogniwo nie istnieje? _^_' Mamy wszystko, od małpy, przez australopiteka, Homo habilis, Homo erectus, neandertalczyka aż do Homo sapiens. Znamy procesy rządzące ewolucją. "Brakujące ogniwo" to termin wykuty przez panów z Watykanu, by jakoś jeszcze zdyskredytować naukę, że to "bóg stworzył człowieka". Wiesz co by się stało jakby to "brakujące ogniwo" znaleziono? Watykan by się cieszył! Tak, cieszyłby się, bo teraz miałby dwa kolejne brakujące ogniwa. ~_~
Tiglatpilesar pisze:Nie opisano do końca, jak powstał wszechświat - jest na ten temat sporo teorii, ale żadnej nie da się do końca udowodnić. Na początku miał być Big Bang - może i był, ale dlaczego nastąpił? Co go spowodowało? Tu jest problem, bo jak badać coś, co istniało zanim istniała rzeczywistość, w której żyjemy?
To bóg uczynił. Tak, pobiłeś mnie. Od dziś każdą niewiedzę będę tłumaczył ingerencją boga. To nic, że takie boskie ingerencje, fakty niewytłumaczalne i mające pozostawać na zawsze domeną boską są dziś opisane tak rzeczowo i dokładnie, że nawet dzieci potrafią to zrozumieć. To nic, że takich naukowych "bastionów boga" jest coraz mniej. Wszystko, czego nie wiemy, po prostu musiało stać się za sprawą boga! >.< Nie ma innej możliwości! Przecież niemożliwe jest, że będziemy kiedyś w stanie rozwikłać niemożliwe dziś do rozwikłania tajemnice! Przecież tak w historii (poza marnym miliardem razy) się nigdy nie działo! ><
trybit pisze:Wy uważajcie sobie, że nic nad wami nie ma, a ja będę żył w "błogim urojeniu", że jest.
Więc żyj. Mi to naprawdę nie przeszkadza ^^
trybit pisze:BTW. Nawet jeśli do 15 roku życia prowadzali mnie do kościoła, to wyraźnie napisałem, że od tego wieku nikt mną nie kieruje i robię to co chcę (nie biegając do kościółka)...
Czym skorupka za młodu nasiąknie...

Nie myślałeś czasem o tym, że twój system wierzeń był ci od dzieciństwa wpajany i wolnego wyboru odnośnie wiary nie miałeś?
trybit pisze:BTW. Jakieś śmieszne stronki w stylu www.evilbible.com nie robią na mnie wrażenia i są dla mnie tak samo mało przekonującymi argumentami, jak moje dla Was :P
Z tego co mi wiadomo to jest zbiór cytatów z biblii _^_
Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

kilmindaro pisze:Z tego co mi wiadomo to jest zbiór cytatów z biblii _^_
wyjętych z kontekstu. tak jak Tiglatpilesar przypadkiem wyjął z kontekstu Twoją wypowiedź i nastąpiło małe nieporozumienie, tak samo autor tej strony powyjmował fragmenty z kontekstu i wydaje mu się, że coś udowodnił.
Awatar użytkownika
kilmindaro
Cactuar
Cactuar
Posty: 537
Rejestracja: pn 18 cze, 2007 21:39
Lokalizacja: Terra

Post autor: kilmindaro »

Sogetsu pisze:wyjętych z kontekstu. tak jak Tiglatpilesar przypadkiem wyjął z kontekstu Twoją wypowiedź i nastąpiło małe nieporozumienie, tak samo autor tej strony powyjmował fragmenty z kontekstu i wydaje mu się, że coś udowodnił.
Nie wydaje mi się:
Leviticus 20 (New International Version)
New International Version (NIV)

Copyright &#169; 1973, 1978, 1984 by International Bible Society
[NIV at IBS] [International Bible Society] [NIV at Zondervan] [Zondervan]

Leviticus 20
Punishments for Sin
1 The LORD said to Moses, 2 "Say to the Israelites: 'Any Israelite or any alien living in Israel who gives [a] any of his children to Molech must be put to death. The people of the community are to stone him. 3 I will set my face against that man and I will cut him off from his people; for by giving his children to Molech, he has defiled my sanctuary and profaned my holy name. 4 If the people of the community close their eyes when that man gives one of his children to Molech and they fail to put him to death, 5 I will set my face against that man and his family and will cut off from their people both him and all who follow him in prostituting themselves to Molech.

6 " 'I will set my face against the person who turns to mediums and spiritists to prostitute himself by following them, and I will cut him off from his people.

7 " 'Consecrate yourselves and be holy, because I am the LORD your God. 8 Keep my decrees and follow them. I am the LORD, who makes you holy.

9 " 'If anyone curses his father or mother, he must be put to death. He has cursed his father or his mother, and his blood will be on his own head.

10 " 'If a man commits adultery with another man's wife&#8212;with the wife of his neighbor&#8212;both the adulterer and the adulteress must be put to death.

11 " 'If a man sleeps with his father's wife, he has dishonored his father. Both the man and the woman must be put to death; their blood will be on their own heads.

12 " 'If a man sleeps with his daughter-in-law, both of them must be put to death. What they have done is a perversion; their blood will be on their own heads.

13 " 'If a man lies with a man as one lies with a woman, both of them have done what is detestable. They must be put to death; their blood will be on their own heads.

14 " 'If a man marries both a woman and her mother, it is wicked. Both he and they must be burned in the fire, so that no wickedness will be among you.

15 " 'If a man has sexual relations with an animal, he must be put to death, and you must kill the animal.

16 " 'If a woman approaches an animal to have sexual relations with it, kill both the woman and the animal. They must be put to death; their blood will be on their own heads.

17 " 'If a man marries his sister, the daughter of either his father or his mother, and they have sexual relations, it is a disgrace. They must be cut off before the eyes of their people. He has dishonored his sister and will be held responsible.

18 " 'If a man lies with a woman during her monthly period and has sexual relations with her, he has exposed the source of her flow, and she has also uncovered it. Both of them must be cut off from their people.

19 " 'Do not have sexual relations with the sister of either your mother or your father, for that would dishonor a close relative; both of you would be held responsible.

20 " 'If a man sleeps with his aunt, he has dishonored his uncle. They will be held responsible; they will die childless.

21 " 'If a man marries his brother's wife, it is an act of impurity; he has dishonored his brother. They will be childless.

22 " 'Keep all my decrees and laws and follow them, so that the land where I am bringing you to live may not vomit you out. 23 You must not live according to the customs of the nations I am going to drive out before you. Because they did all these things, I abhorred them. 24 But I said to you, "You will possess their land; I will give it to you as an inheritance, a land flowing with milk and honey." I am the LORD your God, who has set you apart from the nations.

25 " 'You must therefore make a distinction between clean and unclean animals and between unclean and clean birds. Do not defile yourselves by any animal or bird or anything that moves along the ground&#8212;those which I have set apart as unclean for you. 26 You are to be holy to me [c] because I, the LORD, am holy, and I have set you apart from the nations to be my own.

27 " 'A man or woman who is a medium or spiritist among you must be put to death. You are to stone them; their blood will be on their own heads.'

ze strony: http://www.biblegateway.com/passage/?bo ... version=31

Kontekst chyba jeszcze gorszy niż oryginalne małe cytaciki _^_

[ Dodano: Nie 09 Gru, 2007 22:43 ]
Och, i wybaczcie za to że po angielsku. Polskiej wersji nie chciało mi się szukać ^^'
ODPOWIEDZ

Wróć do „Off Topic”