Nasze nicki i ich geneza.

Czy trzeba cokolwiek tłumaczyć? Róbta co chceta - tu możecie się do woli wyszaleć!

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Pinhead
Kupo!
Kupo!
Posty: 153
Rejestracja: wt 18 kwie, 2006 07:32

Post autor: Pinhead »

Skąd się wzioł mój nick, a stąd że jestem maniakiem Hellraisera, i tak jakoś to wyszło.

*******************************

Tam gdzie mieszkam wołają na mnie Dyńko(zdrobnienie od Odyńca ksywa nadana mi w Bractwie rycerskim , z tego względu, że jako pancerza zawsze używam skóry dzika)

*************************
A inni znajomi nazywają mnie Ratzinger/Papież (sam nie wiem skąd taka ksywa )
Nie każdy chłop z widłami to Posejdon
Awatar użytkownika
Eiko
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1498
Rejestracja: pn 10 sty, 2005 18:12
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Eiko »

A mój pochodzi jak się pewnie wszyscy kapnęli :P z FFIX (moje ulubionego FF) od mojej ulubionej postaci na dodatek w owym ff :D A, że jak przychodziłąm tu to wtedy chciałam mieć nicka finalowego :) Teraz pewnie innego bym wymyśliła, ale nie chcę zmieniać XD Bo się przyzwyczaiłąm :P
"Na Boga, udawajmy normalnych, skoro nie możemy być normalni, bo inaczej nie wydobędziemy się stąd."
Awatar użytkownika
Faris
Malboro
Malboro
Posty: 1028
Rejestracja: wt 18 sty, 2005 20:31
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Faris »

Faris - tak, tak, nawiązanie do FFV. Moja ulubiona snes'owa część, a że nie chciałabym być jakąś Lenną (ble!) czy innym Bucem... została Far. XD Nie mylić z Paris ; P
Główna zaleta nicka? Mało osób rozpoznaje, skąd on pochodzi, więc wychodzi na to, że sama go wymyśliłam xP
Cid

Post autor: Cid »

Cid-hmm Wybrałem ten nick tylko ze wzgledu na tematyke forum:P nawet tej postaci nie lubie :evil:
Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

Cid pisze:nawet tej postaci nie lubie
to znaczy której? bo Cidów jest cały tuzin z hakiem :wink:
Cid

Post autor: Cid »

Cid z FF7
Harima_Kenji

Post autor: Harima_Kenji »

Harima Kenji - imie i nazwisko głównego bohatera swietnego anime "School Rumble" . Strasznie mi sie ta postac podoba i jakos pasuje do mnie (moze dlatego ze w liceum tez byłem takim 'school deliqent" i pod wplywem pewnego 'aniolka" zmienilem sie na lepsze :) ).

Poza tym strasznie mi sie podoba głeboka barwa głosku sejiu podkladjacego głos po niego w anime :)
mathelite

Post autor: mathelite »

mathelite - postać z fenomenalnej gry Squaresoftu na SNESA Bahamut Lagoon
A-Sephirtoh-C

Post autor: A-Sephirtoh-C »

Moj nick sklada sie z skrotu od mojego ulubionego filmu Final Fantasy Advent Childern: A-(...)-C i troche zmienionego imienia czarnego chrakteru tego filmu Sephirtoh, musialem cos zmienic, zwlaszcza ze juz tu macie kilku Sephiroths na forum
Awatar użytkownika
chalcedon
Kupo!
Kupo!
Posty: 77
Rejestracja: sob 21 lip, 2007 12:08

Post autor: chalcedon »

Kiedyś tam kolekcjonowałem minerały, a trochę później kiedyś tam, gdy gdzieś tam sie rejestrowałem, chalcedon okazał się pierwszym nickiem, przy którym nie musiałbym wpisywać nick_3435, nick2_273 itp.
Mieć milion, a nie mieć miliona to już są dwa miliony
vanil

Post autor: vanil »

jeśli wiedzieć chcesz to od bitej śmietany i autobusu. 8) 8)
Awatar użytkownika
Haichi
Cactuar
Cactuar
Posty: 324
Rejestracja: pt 26 maja, 2006 15:06
Lokalizacja: Irlandia
Kontakt:

Post autor: Haichi »

Mój się wziął od Japonki która nie zrozumiała co chciałem, żeby mi przetłumaczyła _-_ ... przez całe życie myślałem, że Haichi to "Siwy" ... lol

Moja koleżanka miała gorzej ... powiedziała japonce jak jest śmierć ... a ta zrozumiała śmieć XD i biedna przez dwa lata miała nick "Gomi" ... aż przyszedł dzień i znaleźliśmy słownik x3
Sophitia13

Post autor: Sophitia13 »

Ja mam nick, od postaci w Soul Calibura . A dlatego, że jak grałam z moim bratem ( i przeważnie miał Cervantesa to mi wszyskich rozwalał), ale tylko właśnie Sophitią mogłam go i to raz na 10 walk go pokonać...XD A 13, ponieważ lubię tą liczbę. :grin:
LunarHeart

Post autor: LunarHeart »

Lunar Heart (dla użytkowników nieznających ang. - Lunar = księżycowy, Heart = serce).
Wypatrzyłem ten nick w czasie gdy w uszy wpadł mi kawałek z Chrono Symphonic, zatytułowany jako 'Darkness Dueling' wykonawcy LunarHeart. Tępo wpatrywałem się w listę twórców CS i poszukiwałem najodpowiedniejszych 'słów' jakie mógłbym wykorzystać do swojej nowej ksywy na wszystkich forach i stronach internetowych: Sephfire, SirRus, Darke Sword i oczywiście LunarHeart... dalszą wersję niechaj każdy sam sobie dopowie :razz:
Awatar użytkownika
hay
Cactuar
Cactuar
Posty: 271
Rejestracja: pt 12 gru, 2008 16:44
Lokalizacja: Zza sedesu.
Kontakt:

Post autor: hay »

hay, skrót od hayate(czemu z małej? nie lubię wielkiego H). Urzekła mnie fonetyka tego słowa i jego znaczenie. Niestety z czasem(przeklęte DoA) wypłynęło wielu hayate, jakoś to przełknąłem, ale krótko po wypłynięciu FMA znajomi zaczęli mnie nazywaćBlack Hayate postanowiłem to jakoś zmienić(w końcu przestało mnie bawić...). Jeden znajomy nazywał mnie hay ate co interpretował jako sianojad i tak powstał hay, których całe szczęście tak dużo nie ma.

Na co dzień Neo, nadane dobre 10 lat temu(zwracam uwagę na nadane, nie wymyślone). Nie powiem, żebym je lubił, ale ludzie się przyzwyczaili i nie udało mi się tego zmienić. Dzisiejsze znaczenie tego słowa jest bardzo smutne, ale pocieszam się faktem, że ten pseudonim został mi nadany sporo przed boomem internetowym, zanim namnożyła się masa fanów Matrixa i szarańcza dzieciaków nie wiadomo skąd(i jakiej rasy bo gatunek ludzki z definicji powinien być rozumny...), z Neostradą zalała sieć.

Nie lubię tytułować się wymyślanymi przez siebie ksywkami, nie przepadam za moją codzienną(a w necie kwitną dziesiątki tysięcy samozwańczych lub pogardliwie określonych Neo z przeróżnymi prefixami i suffixami, nie chcę mieć z nimi nic wspólnego) więc mniejszym złem jest zostać przy hay'u. Aczkolwiek przyznam, że z przyjemnością bym się tytułował Solidus. Jak w przypadku hayate, podoba mi się fonetyka.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Off Topic”