Co obecnie szkoli się w polskich szkołach...

Czy trzeba cokolwiek tłumaczyć? Róbta co chceta - tu możecie się do woli wyszaleć!

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Raven
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 1411
Rejestracja: czw 20 lip, 2006 11:24
Lokalizacja: W.M. Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Raven »

Akurat to nie do końca prawda, za błędy merytoryczne (typu właśnie Telimena z Frodem) są odejmowane punkty.
Słuchaj więc nas chociażby szła cenzorów horda
Razem zbudujemy punkowego megazorda
Rebel forevor, transformatą napieprzamy
Niech soczyste ŁO K***A obija się o ściany
cast
Kupo!
Kupo!
Posty: 78
Rejestracja: wt 30 cze, 2009 19:56

Post autor: cast »

Go Go Yubari pisze:Kiedyś w szkołach przekazywano wiedzę, teraz przekazuje się "co miał na myśli KLUCZ".
This. Już matury ścisłe są lepsze, bo tam (przynajmniej na poz. rozszerzonym) nawet karty wzorów dupy nie ratują, jeśli człowiek nie wie o co chodzi. Natomiast co do j. polskiego - doszedłem do wniosku, że nie ma sensu czytanie lektur, bo znając dobrze treść będzie się pisało wypracowanie raczej na podstawie własnych przemyśleń, a nie tak, jak tego chce egzaminator...

@up
Pisanie kompletnych bzdur owszem, odejmuje punkty, ale nie jest wielką sztuką pomijanie pewnych (nie kluczowych) informacji, jeśli nie ma się pewności co do ich poprawności. Za taki zabieg punktów nie stracisz.
Awatar użytkownika
Ababeb
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1244
Rejestracja: pn 25 kwie, 2005 15:12
Lokalizacja: Czwórmiasto

Post autor: Ababeb »

I am the bone of my pen.
Steel is my body, and ink is my blood.
I have received over a thousand of grades.
Unaware of failure.
Nor aware of graduation.
Withstood pain to create many essays.
Waiting for results' arrival.
I have no regrets. This is the only path.
My whole life was "Unlimited Matura Works."


Życzcie nam szczęścia. :P
The Schrödinger's cat paradox outlines a situation in which a cat in a box must be considered, for all intents and purposes, simultaneously alive and dead. Schrödinger created this paradox as a justification for killing cats
Awatar użytkownika
Verkonika
Kupo!
Kupo!
Posty: 133
Rejestracja: wt 02 mar, 2010 15:10
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Verkonika »

Życzę Wam szczęścia. Zdajcie tę maturę. ;)
Awatar użytkownika
kilmindaro
Cactuar
Cactuar
Posty: 537
Rejestracja: pn 18 cze, 2007 21:39
Lokalizacja: Terra

Post autor: kilmindaro »

Ababeb pisze:Życzcie nam szczęścia. :P
Życzę ci byś nie przejmował się zbytnio swoją nieuchronną porażką.
Awatar użytkownika
qfas
Cactuar
Cactuar
Posty: 212
Rejestracja: czw 07 maja, 2009 08:15

Post autor: qfas »

Ciekawość... czym w tym roku zaskoczy nas CKE? Stawiam na dorodne dzieło pozytywistyczne, może "Nad Niemnem"?
Teksty w podpisach zazwyczaj trącą sztampą.
Awatar użytkownika
Ababeb
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1244
Rejestracja: pn 25 kwie, 2005 15:12
Lokalizacja: Czwórmiasto

Post autor: Ababeb »

kilmindaro pisze:
Ababeb pisze:Życzcie nam szczęścia. :P
Życzę ci byś nie przejmował się zbytnio swoją nieuchronną porażką.
Dzięki.

Jakoś poszło. Dziwi mnie rozbieżność poziomów. Z matmy rozszerzonej nie zdobyłem dość punktów (za co dark_raven nazwie mnie debilem), ale z podstawy mam 92%. Ciekawe, czy to z powodu mojego debilizmu, czy po prostu byłem zmęczony. Jeśli to pierwsze, to zastanawiam się, jak to się odbije na rekrutacji studentów na uczelniach.
Z tematów na polskim były "Świętoszek' i "Zdążyć przed Panem Bogiem", z czego wybrałem ten drugi. Zdałem, choć nie najlepiej, to pewnie przez wyjście z wprawy w laniu wody i ogółem pisania długich tekstów.
Angielski podstawa/rozszerzenie ogółem bez problemu, geografia (podstawa) OK. Chilling now.
Awatar użytkownika
Raven
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 1411
Rejestracja: czw 20 lip, 2006 11:24
Lokalizacja: W.M. Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Raven »

wklejam z fejsbuka

Matma: 100%P, 88%R
Fizyka: 83%R
Angielski: 100%PPis 100%PUst 99%RPis 100%RUst
Polski: 90%PUst i... STO PROCENT Z PISEMNEJ O_o
Matmę spieprzyłem przez głupi błąd który skosił mi całe zadanie. A polski... ja nadal twierdzę, że ktoś pomylił prace >_>
Słuchaj więc nas chociażby szła cenzorów horda
Razem zbudujemy punkowego megazorda
Rebel forevor, transformatą napieprzamy
Niech soczyste ŁO K***A obija się o ściany
Awatar użytkownika
Ababeb
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1244
Rejestracja: pn 25 kwie, 2005 15:12
Lokalizacja: Czwórmiasto

Post autor: Ababeb »

dark_raven pisze:Matma: 100%P (...)
Angielski: 100%PPis 100%PUst 99%RPis 100%RUst
Polski: 90%PUst i... STO PROCENT Z PISEMNEJ O_o
Ja pierdziu. Jeśli się opierniczałeś cały dzień jak poprzednio, o czym parę razy wspominałeś, to pozwól mi zadać pytanie: z jakiej jesteś planety? Jak długie mają tam doby?
dark_raven pisze:Matmę spieprzyłem
what
Awatar użytkownika
Raven
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 1411
Rejestracja: czw 20 lip, 2006 11:24
Lokalizacja: W.M. Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Raven »

Ababeb pisze: what
Chciałem mieć 100, jak na gimnazjalnym :( Kolega miał :(((
Ababeb pisze: Ja pierdziu. Jeśli się opierniczałeś cały dzień jak poprzednio, o czym parę razy wspominałeś, to pozwól mi zadać pytanie: z jakiej jesteś planety? Jak długie mają tam doby?
Niby odkąd przestałem być nołlajem opierdalam się jeszcze bardziej, bo nawet w domu nie siedzę. Ale za nic nie rozumiem tego polskiego. Nigdy w życiu (w sensie w liceum) nie napisałem wypracowania na więcej niż 80%, wszystkie próbne były w granicach 60-75.

A matma podstawowa i angielski to naprawdę prosty jest, połowa ludzi u nas miała w okolicach setek.
Słuchaj więc nas chociażby szła cenzorów horda
Razem zbudujemy punkowego megazorda
Rebel forevor, transformatą napieprzamy
Niech soczyste ŁO K***A obija się o ściany
Awatar użytkownika
Ababeb
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1244
Rejestracja: pn 25 kwie, 2005 15:12
Lokalizacja: Czwórmiasto

Post autor: Ababeb »

dark_raven pisze:A matma podstawowa i angielski to naprawdę prosty jest, połowa ludzi u nas miała w okolicach setek.
94% angielski PPis, 91% angielski RPis u mnie. Na obydwu poziomach z ustnego 80%. Tu nie mam się co martwić. :P
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Ah, ta nowa matura. Ja i tak zawsze będę się trzymała zdania, ze to egzamin dla debili. sorry, bez urazy, ale stara matura to dopiero kosiła i sprawdzała wiedzę.

Anyway, gratulacje.
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

dark_raven pisze:Matma: 100%P, 88%R
Fizyka: 83%R
Angielski: 100%PPis 100%PUst 99%RPis 100%RUst
Polski: 90%PUst i... STO PROCENT Z PISEMNEJ O_o
o_O


weź wyjdź, już z Tobą nie gadam... kujonie!

Ababeb pisze:Jakoś poszło. Dziwi mnie rozbieżność poziomów. Z matmy rozszerzonej nie zdobyłem dość punktów (za co dark_raven nazwie mnie debilem), ale z podstawy mam 92%. Ciekawe, czy to z powodu mojego debilizmu, czy po prostu byłem zmęczony. Jeśli to pierwsze, to zastanawiam się, jak to się odbije na rekrutacji studentów na uczelniach.
Z tematów na polskim były "Świętoszek' i "Zdążyć przed Panem Bogiem", z czego wybrałem ten drugi. Zdałem, choć nie najlepiej, to pewnie przez wyjście z wprawy w laniu wody i ogółem pisania długich tekstów.
Za to z Tobą będę, jeżeli z matmy masz mniej niż 20%, a z polaka mniej niż 60 :>

Lanie wody + długie pisanie teraz niż nie daje przecież... są klucze, które Dark wkuł na pamięć, a pod które za moich czasów w ogóle nie było w szkołach przygotowania....



A tak serio Dark to gratuluje. Masz taki mózg ogromny, czy chodzisz na wszelkie mozliwe kursy/korki z czego tylko się da?

Ja przynajmniej miałem z Polaka ustnego 100% _^_


------------

A propo tematu... nauczyciele najwyraźniej mają za mało pracy w ciągu roku szkolnego, bo rząd chce dołożyć tym od klas 1-3 dodatkową robotę na wakacje, co by się dzieciakami zajmowali, bo rodzice przecież zajęci są.... :roll:

[ Dodano: Czw 01 Lip, 2010 13:17 ]
Go Go pisze:Ah, ta nowa matura. Ja i tak zawsze będę się trzymała zdania, ze to egzamin dla debili. sorry, bez urazy, ale stara matura to dopiero kosiła i sprawdzała wiedzę.
Jeżeli chodzi o sprawdzanie wiedzy to się zgodzę, bardzo średnio się to... sprawdza. Jednak żeby był dla debili... Podstawowy tak na 60-70% (zależy w sumie od arkuszy, czasami mniej, czasami więcej) to jak najbardziej, ale rozszerzony już dla debili nie jest.

Swoją drogą to ja mam dziwne wrażenie, ze mimo wszystko ta matura się z roku na rok łatwiejsza robi. Kiedyś na polskim rozszerzonym były teksty, których istnienia nawet bym się nie spodziewał. Teraz się trafiają nawet takie Treny Kochanowskiego...



Swoją droga moze podejdę za rok ponownie do matury (ostatnia taka szansa dla mnie), poprawić sobie wyniki jakbym chciał się gdzieś na japonistyke wybrać. Tylko pytanie brzmi - czy mając (jak dobrze pójdzie) zdany egzamin z angola na poziomie proficiency
+ tytuł magistra muszę znowu pisać maturę z angola? _^_
Ostatnio zmieniony czw 01 lip, 2010 18:35 przez Jaco, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Jaco, ale powiedzmy sobie szczerze - wykujesz klucz i po sprawie. Możesz napisać, ze Telimena była żydówką z Urugwaju i Ci nie uznają tego jako błąd, bo napisałeś też odpowiedź "z klucza". Ja musiałam na maturę ustną umieć tyle, ze do dziś pamiętam cześć z tego co wtedy kułam. Widzę teraz na studiach "nowomaturzystów" i aż ciarki mi ciarki po plecach przechodzą. 70% to analfabeci. Gimnazja + nowa matura są największa porażka edukacji w Polsce. Wystarczy spojrzeć na niektóre trolle na tym (lub innym) forum. Najwięcej warnów wlepiłam za brak interpunkcji lub żenujący poziom ortografii... to mnie przeraża. Oczywiście, internet i smsy też robią swoje, ale nie zwalajmy wszystkiego na postęp w komunikacji, ja wole zwalać na coraz większe zacofanie w edukacji. Przyznajcie się ile książek czytacie rocznie. Nie mowie tu o prasie czy internecie, prawdziwej literatury (poza lekturami obowiązkowymi, których i tak wielu nie czyta).
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Go Go Yubari pisze:Jaco, ale powiedzmy sobie szczerze - wykujesz klucz i po sprawie. Możesz napisać, ze Telimena była żydówką z Urugwaju i Ci nie uznają tego jako błąd, bo napisałeś też odpowiedź "z klucza". Ja musiałam na maturę ustną umieć tyle, ze do dziś pamiętam cześć z tego co wtedy kułam.
Jak najbardziej, jeżeli chodzi o polski to jest dokładnie tak jak napisałaś. Ale mi chodziło ogólnie, o wszystkie przedmioty. Najlepsze jest w ogóle to, że mając temat typu "scharakteryzuj postać Boryny" jeżeli nie napiszesz co to był pozytywizm + cechy charakterystyczne tegoż, to już tracisz masę punktów... jak nie masz odpowiednio wykutego klucza to się w życiu nie domyślisz, że coś takiego trzeba tam zawrzeć... paranoja (dokładnie coś takiego ja miałem na maturze...).
Go Go Yubari pisze:Widzę teraz na studiach "nowomaturzystów" i aż ciarki mi ciarki po plecach przechodzą. 70% to analfabeci. Gimnazja + nowa matura są największa porażka edukacji w Polsce. Wystarczy spojrzeć na niektóre trolle na tym (lub innym) forum.
Jest jeszcze gorzej, bo uczelnie takich studentów mimo wszystko przepuszczają z roku na rok; ba! dają im nawet tytuły naukowe. I potem taki analfabeta uczy Twoje dzieci, bo uprawnienia ma... yeah. A egzamin gimnazjalny to już w ogóle śmiech na sali. Z języka angielskiego dzieciaki (młodzież?) miały mieć 2 (!) pytania otwarte, opisać obrazek, czy coś w tym stylu. Ostatecznie nawet z tego zrezygnowano i cały egzamin niczym się nie różnił od testu wyboru _^_
Go Go Yubari pisze:Przyznajcie się ile książek czytacie rocznie. Nie mowie tu o prasie czy internecie, prawdziwej literatury (poza lekturami obowiązkowymi, których i tak wielu nie czyta).
W tym roku = zero. W poprzednim roku = jedną (Da Vinci Code XD). 2 lata temu = z 14... pisanie pracy licencjackiej, a teraz mgr robi swoje i jak już mam coś przeczytać to zwykle czytam swoje źródła czy książki z których piszę pracę. Siara.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Off Topic”