Co obecnie szkoli się w polskich szkołach...

Czy trzeba cokolwiek tłumaczyć? Róbta co chceta - tu możecie się do woli wyszaleć!

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Gagarin
Malboro
Malboro
Posty: 631
Rejestracja: śr 28 gru, 2005 18:44
Lokalizacja: się znamy?

Post autor: Gagarin »

Mati-san pisze:"Akademią nic nierobienia"
czyli Akademia Rolnicza jak mniemam :> albo może też być Akademia Ekonomiczna na której też się nic nie robi, a wszyscy studenci owej uczelni dzielnie i dumnie prężą pierś na hasło: Akademia Ekonomiczna.
Mati-san pisze:Chodziło mi przede wszystkim o całą komunikację między wykładowcami, a studentami
zależy jeszcze o jakiej mowa, są różne. Kiedyś moja koleżanka, która uczy na którejś prywatnej w poznaniu - nie pamiętam jakiej. to mówi, że zaliczenie dostają osoby które nie mają zaległości z płatnościami - dostaje listę kto zapłacił, a kto nie... więc wie komu jaką ocenę wystawić.
Umierając zawsze miej przy sobie prezerwatywę... nawet po śmierci możesz zarazić się HIV albo jakimiś innymi fajnymi wenerami.
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

Gagarin pisze:Akademia Ekonomiczna
Zarządzajmy zarządzanymi i kształćmy szefów wszystkich szefów :D

A wypowiedź GZO nader wykwintnie okraszona specyficzną nomenklaturą :wink:
glamorous vamp
Awatar użytkownika
Mati-san
Kupo!
Kupo!
Posty: 31
Rejestracja: pt 16 lis, 2007 18:05
Lokalizacja: Opalenica

Post autor: Mati-san »

Gagarin pisze:czyli Akademia Rolnicza jak mniemam
Bingo :) Widzę, że jesteś w tym temacie obeznany :D
Gagarin pisze:zależy jeszcze o jakiej mowa, są różne. Kiedyś moja koleżanka, która uczy na którejś prywatnej w poznaniu - nie pamiętam jakiej. to mówi, że zaliczenie dostają osoby które nie mają zaległości z płatnościami - dostaje listę kto zapłacił, a kto nie... więc wie komu jaką ocenę wystawić.
Dużo jest prywatnych uczelni w Poznaniu. Z tego co wiem akurat ta uczelnia na której uczy się mój brat ma dobrą opinię. Oczywiście mogę się mylić, więc nie podam nazwy tej uczelni :P Przyznam się, że jeszcze nie spotkałem się z tym, żeby zaliczenie dostawały osoby, które płacą...chociaż z drugiej strony można się tego spodziewać niestety...
Boni pisze:Zarządzajmy zarządzanymi i kształćmy szefów wszystkich szefów :D
Tak, takie hasło pasuje do tej uczelni :D
Awatar użytkownika
Gagarin
Malboro
Malboro
Posty: 631
Rejestracja: śr 28 gru, 2005 18:44
Lokalizacja: się znamy?

Post autor: Gagarin »

Bingo :) Widzę, że jesteś w tym temacie obeznany :D
chyba nie ma na świecie wiekszych olewusów i pijaków niż AR w Poznaniu XD niezłe imprezy robicie, to są istne balangi XD nikt sie niczym nie przejmuje, każdy robi co chce XD GRUBE SĄ XD powiedz, że jeszcze technologie drewna robisz ! XD słynny kierunek XD
Mati-san pisze:Boni napisał/a:
Zarządzajmy zarządzanymi i kształćmy szefów wszystkich szefów :D


Tak, takie hasło pasuje do tej uczelni :D
tam idą ludzie gogusie, jak chca mieć dobre stopnie to coś musza robić, a jak nie, to balują - ale nie jak AR, bo AE tak nie wypada się schlewać na imprezach... TAAAA Ekonomiczna to specyficzni ludzie :>
Mati-san pisze:Dużo jest prywatnych uczelni w Poznaniu
jakos ostatnio sporo się tego namnożyło...
Mati-san pisze:Przyznam się, że jeszcze nie spotkałem się z tym, żeby zaliczenie dostawały osoby, które płacą...chociaż z drugiej strony można się tego spodziewać niestety...
słyszłem o takiej jednej uczelni od kilku osób, gdzie ulewają specjalnie takie osoby, które no nie są orłami, żeby płacili... znaczy puszczają ich na 2 rok i na tym właśnie roku ich ulewają - bo jak masz już jeden rok zaliczony, to tak łatwo nie zrezygnujesz... no i kiesa się napełnia. nie wiem ile w tym prawdy, ale wybitnie dużo tam ulewają i wybitnie łatwo powtarza się tam rok. Mowa o językowej prywatnej tzw. WSJO
Umierając zawsze miej przy sobie prezerwatywę... nawet po śmierci możesz zarazić się HIV albo jakimiś innymi fajnymi wenerami.
Awatar użytkownika
Mati-san
Kupo!
Kupo!
Posty: 31
Rejestracja: pt 16 lis, 2007 18:05
Lokalizacja: Opalenica

Post autor: Mati-san »

Gagarin pisze:chyba nie ma na świecie wiekszych olewusów i pijaków niż AR w Poznaniu XD niezłe imprezy robicie, to są istne balangi XD nikt sie niczym nie przejmuje, każdy robi co chce XD GRUBE SĄ XD powiedz, że jeszcze technologie drewna robisz ! XD słynny kierunek XD
Jam nie technolog, jam ge(j)olog z UAMu jest :D Imprezy mamy raz po raz, ale raczej dość kulturalne. Ostatnio barbórka była. Nie powiem, fajna atmosfera panowała :)
Ale prawie trafiłem do AR. Składałem papiery na leśnictwo.
Gagarin pisze:jakos ostatnio sporo się tego namnożyło...
Powiedziałbym nawet, że za dużo...Dostałem na początku semestru taką książeczkę o uczelniach w Poznaniu i byłem trochę zaskoczony, że aż tyle ich jest.
Gagarin pisze:słyszłem o takiej jednej uczelni od kilku osób, gdzie ulewają specjalnie takie osoby, które no nie są orłami, żeby płacili... znaczy puszczają ich na 2 rok i na tym właśnie roku ich ulewają - bo jak masz już jeden rok zaliczony, to tak łatwo nie zrezygnujesz... no i kiesa się napełnia. nie wiem ile w tym prawdy, ale wybitnie dużo tam ulewają i wybitnie łatwo powtarza się tam rok. Mowa o językowej prywatnej tzw. WSJO
Czasem mocno wk***ia mnie pazerność ludzi. Nie jestem pewnie ale zdaje mi się, że kumpela z liceum właśnie tam chodzi. Jak ją uleją na drugim roku to będę wiedział dlaczego.
Awatar użytkownika
Isia
Cactuar
Cactuar
Posty: 209
Rejestracja: sob 28 maja, 2005 10:47
Kontakt:

Post autor: Isia »

Wyjątki z artykułu Wikipedii, który przed chwilą oddebiliłam najlepiej, jak umiałam:
'''Atrament sympatyczny''', stanowi jedną z form steganografii, a zatem jest techniką przekazania informacji w taki sposób, aby osoby postronne nie domyślały się o jej istnieniu. Informację pisze się substancją bezbarwną w momencie pisania lub tracącą barwępo krótkim czasie od napisania, uwidaczniającą się dopiero po wykonaniu określonej czynności, np. podgrzanie papieru lub pokryciu inną substancją.
Bo my siom gupie i nam cza poftaszadź pjenć razuf. Syćko.
Aby móc odszyfrować pismo napisane atramentem sympatycznym stosuje się do tego różnego rodzaju techniki, w zależności od składników, z jakich został on zrobiony. Czasem przez podgrzewanie, użycie odpowiedniego środka chemicznego bądź też światła ultrafioletowego. Atrament sympatyczny jest zależny głównie od reakcji kwasowo-zasadowych(podobnie jak papier lakmusowy) tak jak to ma miejsce w przypadku światłokopii. Środki wywołujące, które umożliwiają odczyt ukrytej wiadomości mogą być w formie sprayu, albo pary np. amoniak czy fenoloftaleina.
*banging her head to heaven's door*
Niewidzialny atrament, bywa używany przez artystów, którzy mieszają niewidzialny atrament z widzialnymi farbami oraz reagującymi na inne czynniki barwnikami, by stworzyć niepowtarzalne efekty wizualne ujawniające się np. w świetle ultrafioletowym.
*and never stopping*
Do utworzenia tego typu atramentu nadaje się każda ciecz kwasowa. Regułą praktyczną i najbezpieczniejszą w użyciu atramentu jest rozcieńczenie go – zazwyczaj z wodą - w chwili gdy powstają problemy z jego aplikacją
Atramenty powstające dzięki reakcji chemicznej
W większości przypadków oparte na reakcji kwasowo-zasadowej.
W większości przypadków jedna substancja zmienia barwę gdy zmieszamy ją z kwasem lub zasadą.
Cup of tea dla każdego, kto zrozumiał po jednym przeczytaniu.
* Ocet winny (wykryty w [http://chemistry.about.com/library/weekly/aa012803a.htm wywarze z czerwonej kapusty]) .
Zupa!
temperaturze poniżej 232°C albo 451°F, która powoduje płonięcie papieru
Blę,blę,blę... *bląkanie jęzorem*
-
Niektóre atramenty [[fluorescencja|fluoryzują]] się pod działaniem lampy ultrafioletowej. Takie właściwości posiada wiele substancji. Na rynku dostępne są atramenty, które świecą bardzo jaskrawo gdy zostają oświetlone przez promieniowanie ultrafioletowe. Atramenty sympatyczne o właściwościach fluorescencyjnych są w stanie uzyskiwać najróżniejsze kolory oraz potrafią utrzymać się na szczelnych powierzchniach, takich jak szkło lub plastik.
Fluoryzują się! Na szczelnych powierzchniach! Zboczeńcy! Gdzie nasza policja!?
Pozostałe atramenty działają w odwrotny sposób poprzez ''wchłanianie'' światła ultrafioletowego
Profesor K. nic o tym nie mówił we wtorek... Więc nawet On jest członkiem międzynarodowego spisku!
Niektóre zapisy widoczne pod światłem ultrafioletowym będą czytelne na fotokopiach za sprawą silnie działającego ultrafioletu znajdującego się w głowicy skanującej fotokopiarki.
Dzień dobry, poproszę uncję ultrafioletu, ale takiego mocniejszego, hehe, pani rozumie...
Powstają na skutek reakcji chemicznej zachodzącej pomiędzy tymoloftaleiną a substancją zasadową jak np. alkohol czy etanol. [[Tymoloftaleina]], która jest normalnie bezbarwna, w roztworze z substancją zasadową staje się niebieska. W momencie, gdy zasada wyparowuje, reakcja chemiczna przestaje zachodzić i kolor znika
KRZYWA!!!! KRZYWA BEZZIERA!!! Etanol zasadowy! Tylko się upić.
Atramenty sympatyczne w istocie nie są chronione
Shamrock ich nie chroni?

Link do angielskiej wersji artykułu (która też zawierała błąd merytoryczny) : klik!

Czy ja przesadzam? *bangs her head to heaven's door*
BEGIN GEEK CODE
Version: 3.12
GL/S dpu s: a-- c+ L+ E- W++ N- o? K? w-- O-- M- V? PS--- PE++ Y? PGP-@ t+ 5? X R>+ tv>! b++ DI- D? G e* h! !r !x
END GEEK CODE
Awatar użytkownika
Raven
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 1411
Rejestracja: czw 20 lip, 2006 11:24
Lokalizacja: W.M. Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Raven »

Isia pisze:Wyjątki z artykułu Wikipedii, który przed chwilą oddebiliłam najlepiej, jak umiałam:
Haha, mamy Twoje IP ^^
Słuchaj więc nas chociażby szła cenzorów horda
Razem zbudujemy punkowego megazorda
Rebel forevor, transformatą napieprzamy
Niech soczyste ŁO K***A obija się o ściany
Awatar użytkownika
kilmindaro
Cactuar
Cactuar
Posty: 537
Rejestracja: pn 18 cze, 2007 21:39
Lokalizacja: Terra

Post autor: kilmindaro »

Isia pisze:Czy ja przesadzam?
I tak nikt tu nie rozumie o czym piszesz xD
TRUE OTAKU DESU

Post autor: TRUE OTAKU DESU »

Najlepsze sa i tak fora IT, zawsze znajdzie sie 50 osob dziennie z pytaniem "mozna przerobic ps3 a jezeli tak to czy podżebuje do tego telewizora hd i czy bede mogl nagrywac plyty u kumpla na wypalarce cd???"

Ostatnio mnie jeszcze niezle rozbawilo jakies forum towarzyskie, kazdy topic wygladal mniej wiecej tak:

1post:HEJ KUPILEM NOWA SKLADANKE ENERGY 20000000 JEST SUPER BAUNS AWRUK
2p:O AWRUK
3p:SUPWR FAJNA JEST???
4p:FAJNA RACZKI DO GORY I WKRECAMY ZAROWECZKI
5p:HEJ CHLOPAKI JESTEM DZIEWCZYNA HIHIHIHI
6p:SIEMA MALA
7p:HEJ NIE ODDZYWAJ SIE TAK DO NIEJ AWRUK BO WPADNE I CIE ZNISZCZE

Ale co tam, mamy demokracje i to oni pewnie beda ustalali w przyszlosci nasze podatki ;) ... jak juz rolnikom sie znudzi...
Awatar użytkownika
Dyzio_USSJ
Kupo!
Kupo!
Posty: 162
Rejestracja: wt 22 sie, 2006 16:04
Lokalizacja: Leszno

Post autor: Dyzio_USSJ »

Tak ogólnie jak Wam idą tegoroczne maturki? Co o nich myślicie? Pytanie skierowane do wszystkich :) także tych co są dawno po :P
Awatar użytkownika
theodolit
Kupo!
Kupo!
Posty: 156
Rejestracja: pn 02 paź, 2006 12:00

Post autor: theodolit »

Dyzio_USSJ pisze:Tak ogólnie jak Wam idą tegoroczne maturki? Co o nich myślicie? Pytanie skierowane do wszystkich :) także tych co są dawno po :P
Z mojego aktualnego punktu widzenia - to jak ja bym chciał jeszcze kiblowac w zerówce - aaahhhhhh
Awatar użytkownika
Raven
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 1411
Rejestracja: czw 20 lip, 2006 11:24
Lokalizacja: W.M. Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Raven »

Jak miło, dzisiaj dowiedziałem się, że moja aktualna ocena z ulubionego przedmiotu Isi wynosi 136%. Wzięło się to stąd, że nauczyciel po każdym sprawdzianie obniża mianownik o 5-15 pkt. Do niedawna miałem 106%, ale okazało się, że klasa humanistyczna miała więcej dodatkowych punktów (bo takie z nich przychlasty, że bez tego połowa by nie zdała). No i dostaliśmy bonus w postaci 50 dodatkowych punktów :D Teraz mogę wszystkie sprawdziany do końca roku napisać na zero, narysować na nich penisy, odbyty, podobizny Josefa Fritzla w mundurku Hitlerjugend tańczącego na stole, a i tak będę miał celujący na koniec roku :lol: Jakby tego było mało, chemia razem z biologią i geografią odpadają nam w drugiej klasie, więc ta ocena przechodzi na świadectwo maturalne. Żyć nie umierać.
Słuchaj więc nas chociażby szła cenzorów horda
Razem zbudujemy punkowego megazorda
Rebel forevor, transformatą napieprzamy
Niech soczyste ŁO K***A obija się o ściany
Awatar użytkownika
Dyzio_USSJ
Kupo!
Kupo!
Posty: 162
Rejestracja: wt 22 sie, 2006 16:04
Lokalizacja: Leszno

Post autor: Dyzio_USSJ »

Lepiej nie rysuj bo po zachowaniu poleci :razz: choć dużo zależy od samej szkoły.
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

dark_raven pisze:Jakby tego było mało, chemia razem z biologią i geografią odpadają nam w drugiej klasie, więc ta ocena przechodzi na świadectwo maturalne. Żyć nie umierać.
LOL XD Byłem w humanistycznej, a te przedmioty miałem do samego końca. I w sumie dobrze, bo jakoś tak coś jeszcze mi z tego w głowie zostało, a tak by było kompletnie nic... Szczerze - niektóre zagrywki mnie po prostu śmieszą względem uczniów. A kultura odpadła w pierwszej (w humanistycznej...). Ogólnie rzecz biorąc - współczuję obecnym maturzystom i życzę jak najlepszych nauczycieli.
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
Dyzio_USSJ
Kupo!
Kupo!
Posty: 162
Rejestracja: wt 22 sie, 2006 16:04
Lokalizacja: Leszno

Post autor: Dyzio_USSJ »

Heh jeśli nauczyciele zawodzą w przygotowaniach na maturkę lub uczeń po prostu potrzebuje więcej czasu na przyswojenie sobie materiału i zrozumienie go to od czegoś są korepetycje ^^. Może to droga impreza, ale opłacalna no i trzeba w siebie inwestować.
Marzy mi się zdanie rozszerzonej maturki z matmy i angola na 70% :P, na szczęście na przygotowania jest jeszcze trochę czasu.
Tak ogólnie trudna matura z matmy jest??
ODPOWIEDZ

Wróć do „Off Topic”