Co obecnie szkoli się w polskich szkołach...

Czy trzeba cokolwiek tłumaczyć? Róbta co chceta - tu możecie się do woli wyszaleć!

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

Preacher pisze:umiejętnością analizowania tekstów medycznych ect. czyli de facto będzie to kolejny egzamin który będzie decydował o przyjęciu na uczelnie i będize dosyć istotny bo jest to ich wewnętrzny egzamin.
Normalna rzecz.
glamorous vamp
Awatar użytkownika
Preacher
Kupo!
Kupo!
Posty: 148
Rejestracja: czw 02 cze, 2005 21:26
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Preacher »

Boni pisze:Normalna rzecz
wiem, ale założeniem nowej matury było to że na wyższe uczelnie będzie można wejśc zdajac tylko mature i zadnych więcej egzaminów :P
-Hey Lust, can I eat him? Can I eat him?
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

Preacher pisze:wiem, ale założeniem nowej matury było to że na wyższe uczelnie będzie można wejśc zdajac tylko mature i zadnych więcej egzaminów
Z tego wynika, że kłamali. Kłamią zawsze. Kłamstwo podtrzymuje nasze państwo. Tak być musi i nikt tego nie zmieni.
:wink:
glamorous vamp
Awatar użytkownika
Zito
Administrator
Administrator
Posty: 67
Rejestracja: sob 12 cze, 2004 08:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Zito »

Zdałem najlepiej w szkole :D... heh naprawde kiepska szkoła ;).
A z egzaminami wstępnymi to jest przecież tak, że jeżeli zdajesz na uczelnie gdzie wymagana jest matma, czy fizyka a ich niezdawałeś/łaś na maturze to masz szansę to naprawić, dzięki egzaminom wstępnym. Jak nie spróbujesz ( matury, czy egzaminu wstępnego), to tracisz punkty rekrutacyjne, ale nadal możesz złożyć podanie i nie jest wcale powiedziane, że się nie dostaniesz.
Reforma obiektywnie rzecz biorąc moim zdaniem idzie na plus, bo wszyscy zdawali to samo i byli oceniani przez osoby nie ze szkoły w której się uczyli, dzięki czemu mamy porównywalne wyniki. I tak wyszło, że w szkole, w której wcześniej większość zdawała maturę wszyscy oblali (nie pamiętam jakie województwo).
Awatar użytkownika
Dante
Cactuar
Cactuar
Posty: 433
Rejestracja: wt 25 maja, 2004 20:17
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Dante »

Szkoła w której wszyscy nie zdali - przynajmniej jeden nie czuje się gorszy od drugiego.

A ja tymczasem po raz 5 - słownie "pięć" - muszę stawić się w gdańskim WKU, w celu przeprowadzenia badań orzekających iż nadaje się na AMW. Kląć mieśiście mnie się chce i niesamowicie z równowagi jestem wytrąconym, tymbardziej że egzaminy wstępne mam od wtorku i czasu na naukę nie mam ślęcząc całymi dniami w szpitalu. Co za pieprzony idiota wpadł na ten posrany pomysł !!!???

Oczywiście tok badań przedstawia się według planu:
- 1,5h w kolejce (9 badań na liście)
- "coś panu dolega?"
- "nie"
- "yhmmm"<w tym momencie otrzymujesz świstek z pieczątką>
- "następny!"
"Beneath this mask there is more then a flesh... beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof!"

V.
Awatar użytkownika
kwazi
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 2062
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005 19:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kwazi »

Mi sie sesja właśnie skończyła - ale na wyniki ostatniego egzaminu musze czekać do środy... To jest chore!

Co do sprawy nowych matur - ja mialem wybor, mogłem zdawać "nową" lub "stara" - wybrałem oczywiscie sposob klasyczny, sprawdzony przez inne pokolenia... :D "Nowa" zawsze działała mi na nerwy - ja lubie proste rozwiązania a ona wprowadza tylko niepotrzebny chaos. Pozostaje mi tylko wspólczuc Wam zdajacym "nową"...
Awatar użytkownika
Coco
Cactuar
Cactuar
Posty: 420
Rejestracja: wt 02 sie, 2005 15:31

Post autor: Coco »

heh u mni do matury jeszcze 6 lat...
Jestem szczesliiiiiiwa :D
Awatar użytkownika
Faris
Malboro
Malboro
Posty: 1028
Rejestracja: wt 18 sty, 2005 20:31
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Faris »

A teraz do gimnazjum... a matura jeszcze się będzie zmieniać, zanim ja będę.. :]
Awatar użytkownika
Ivy
Moderator
Moderator
Posty: 2002
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 13:29
Kontakt:

Post autor: Ivy »

Faris pisze:a matura jeszcze się będzie zmieniać, zanim ja będę.. :]
Jak dotrwasz do klasy maturalnej :twisted:
kwazi pisze: Co do sprawy nowych matur - ja mialem wybor, mogłem zdawać "nową" lub "stara" - wybrałem oczywiscie sposob klasyczny, sprawdzony przez inne pokolenia...
A ja wybrałam starą niechętnie, bo marzyło mi się,żeby te stare babsztyle z mojej szkoły mi jej nie sprawdzały ;) Ale to już taka awersja do mojego liceum, a matura poszła lepiej, niż bym mogła przypuszczać.
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Matura w tym roku, a mi się tak nie chce uczyć :D
Awatar użytkownika
Ivy
Moderator
Moderator
Posty: 2002
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 13:29
Kontakt:

Post autor: Ivy »

Jaco pisze:Matura w tym roku, a mi się tak nie chce uczyć n
O ile mi wiadomo, to przygotowania do matury zaczynają się na miesiąc przed egzaminem (wersja dla ludzi o stalowych nerwach: 2 tygodnie ;) ) Wtedy dopiero człowiek zaczyna się denerwować - lepszej motywacji do nauki nie ma.

Jaco, jak ludzie w tym roku przeżyli te eksperymanty, to Ty nie masz się czym przejmować - ja i tak uważam,że matura to jeden z najłatwiejszych egzaminów w życiu ;) Gorsze jest prawko, bo tam za każde podejście trzeba słono płacić :smile:
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Ivy pisze:O ile mi wiadomo, to przygotowania do matury zaczynają się na miesiąc przed egzaminem (wersja dla ludzi o stalowych nerwach: 2 tygodnie ) Wtedy dopiero człowiek zaczyna się denerwować - lepszej motywacji do nauki nie ma.
W sumie tak ale mam wariatów w klasie którzy już się do niej uczą :D
Ivy pisze:Jaco, jak ludzie w tym roku przeżyli te eksperymanty, to Ty nie masz się czym przejmować - ja i tak uważam,że matura to jeden z najłatwiejszych egzaminów w życiu Gorsze jest prawko, bo tam za każde podejście trzeba słono płacić
No właśnie troche się martwie bo mam zamiar zdawać matme ( :twisted: ) a słyszałem że ciężko z nią było (sam nie patrzyłem na pytania z niczego żebym się nie załamał :D ) E tam! Chyba narazie i tak na studia nie pójde ;)
Awatar użytkownika
Ivy
Moderator
Moderator
Posty: 2002
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 13:29
Kontakt:

Post autor: Ivy »

Jaco pisze:mam wariatów w klasie którzy już się do niej uczą
Dla mnie to jest chore - wakacje przed maturą spędzałam ze znajomymi nad morzem, łaziłam na imprezy, zajmowałam się nicnierobieniem..do głowy by mi nie przyszło, że można się uczyć :roll:

Przypomniał mi się ostatnio artykuł o najlepszym polskim uczniu, który maturę międzynarodową zdał z maksymalną ilością punktów i wybiera się na studia za granicą: (Chłopczyna ledwo na oczy widział, bo nauka nie pozwalała mu na sen dłuższy niż 3 godziny) - z niemal wszystkich przedmiotów miał celujące, wszyscy rozpływali się nad nim w zachwycie i opowiadali o niezwykłej inteligencji.. A dla mnie taki pracuś, co i z polskiego i chemii chce być najlepszy to zwykły kujon.. Człowiek inteligenty i z pasją do nauki wybiera sobie konkretną dziedzinę i się w niej doskonali, a tylko idiota wierzy,że można być dobrym ze wszystkiego Rozumiem,że przed maturą trzeba opanować wiele najróżniejszych zagadnień z wielu dziedzin, ale zakres materiału nie jest już tak ogromny. No i z pewnością starcza czasu na wakacje i porządny sen ;)
Krzysiek2099
Cactuar
Cactuar
Posty: 299
Rejestracja: wt 16 lis, 2004 21:20
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Krzysiek2099 »

Ja zdawałem starą maturę. Zdawałem Polski i Niemiecki. Na Polaka uczyłem się 3 dni (w tym jeden efektywnie, gdyż dwa następne więcej spałem niż się uczyłem) a na Niemca 1 dzień przeznaczyłem (uczyłem się w tramwajach, gdyż wtedy sprawy załatwiałem). I jak zdałem? Polski 2 i 3. Niemiecki 4 i 5. To było 3 lata temu. Teraz po niemiecku niewiele powiem. Co najwyżej się przedstawię i powiem "odwal się" niecenzuralnie. Matura to pryszcz tyle, że czasem ktoś przeszkadza go usunąć (czyt. upierdliwi nauczyciele - ja taki nie byłem :D)
"FFXI": RAMUH: Krzysiek SAM75/ THF50/ WAR46/ NIN44/ PLD,BLM,RNG20/ DRK19/ MNK16/ RDM,WHM10
Leathercraft 7, Goldsmithing 11, Smithing 2, Fishing 15
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

Z nową tak nie ma. :roll:

[ Dodano: Sob 06 Sie, 2005 ]
Ja osobiście chciałem się trochę poduczyć na maturę, wziełem książkę z historii, spojrzałem na okładkę i podziękowałem. :D
glamorous vamp
ODPOWIEDZ

Wróć do „Off Topic”