Co obecnie szkoli się w polskich szkołach...

Czy trzeba cokolwiek tłumaczyć? Róbta co chceta - tu możecie się do woli wyszaleć!

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Dante
Cactuar
Cactuar
Posty: 433
Rejestracja: wt 25 maja, 2004 20:17
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Dante »

Chciałem mechanikę ale zostałem skutecznie zniechęcony. Została zatem nawigacja, ale tak naprawdę decyzja ode mnie nie zależy :P Jak będzie za dużo nawigatorów na roku zawsze mogą wychrzanić polowę do kotłowni 8)
"Beneath this mask there is more then a flesh... beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof!"

V.
Awatar użytkownika
Vaan
Cactuar
Cactuar
Posty: 408
Rejestracja: pn 19 lip, 2004 22:38

Post autor: Vaan »

Hmmm u mnie na Ochronie Środowiska, jest coś takiego jak Pracownia chemiczna, zapewne byłyby to wye8iste zajęcia gdyby nie to że wyposażenie pracowni raczej jest mizerne. Pozatym zajęcia z OW -Ochrona Wód, OPHID - Ochrona powietrza i gleb, GOOGR - Gospodarka odpadami. Notatki z chodzby OPHID dotyczą między innymi: płuczek wieżowych, ze złożem fluidalnym, laboratoryjne... ich charakterystyka, sposób działania, zastosowanie praktyczne..ehh nie mówiąc już o cyklonch, multi cyklonach. Najlepsze była budowa reaktora jądrowego :D opis te wszysztkie elementy paliwowe, moderatory ;) rodzaje stosowanych chłodzeń... dajmy na to OW, niby łątwe a tu zadania typu obl. całkowity przepływ w korycie znajdującym się w stanie naturalnym, o spadku dna koryta 4%o ,współczynnik szorstkości 0,035. Oblicz za pomocą wzoru Chezy. Oraz za pomocą wzoru Matukiewicza. Endzoj :D No to tak mniej więcej... bo więcej nie chce mi się pisać.
Erelen_Galakar

Post autor: Erelen_Galakar »

dajmy na to OW, niby łątwe a tu zadania typu obl. całkowity przepływ w korycie znajdującym się w stanie naturalnym, o spadku dna koryta 4%o ,współczynnik szorstkości 0,035. Oblicz za pomocą wzoru Chezy. Oraz za pomocą wzoru Matukiewicza.
Co do wzoru Chezy to banał, jest to najprostszy wzór do obliczania spadku przepływu w korycie. Z tego co pamiętam to Matukiewicz zajmował się nie spadkami dna koryta, a spadkiem zwierciadła wody :P No, ale widzę Vaan, że kolega po fachu :) A co do przepływu naturalnego: liczy się go tylko dla bilansu wodnego, przed rozpoczęciem budowy jakieś budwoli hydrocośtam. Zestawia się go z przepływem nienaruszalnym oraz przewidywanym przepływam gospodarczym :) No, ale w końcu ktoś się uczy czegoś porządnego :) Gratulacje Vaan :)
Awatar użytkownika
Vaan
Cactuar
Cactuar
Posty: 408
Rejestracja: pn 19 lip, 2004 22:38

Post autor: Vaan »

Erelen_Galakar pisze:Z tego co pamiętam to Matukiewicz zajmował się nie spadkami dna koryta, a spadkiem zwierciadła wody
Na podstawie wzoru Matukiewicza można obliczyć prędkość rzeki która pozostaje w warunkach naturalnych, czy co takiego. Czyli jest na prędkość średnią w rzece uzależniający tę prędkość jedynie do dwóch wartości, głąbokości średniej i spadku koryta, tak przynajmniej wykładowca nam wyjaśnił :? zresztą nieważne :roll: ja tam mam już dawno wszystko zaliczone i jestem na Szeszelach, normalnie Dzamajka :D
Erelen_Galakar

Post autor: Erelen_Galakar »

Dobrze ci wyjaśnił :) Tylko po prostu wcześniej nie napisałeś tego zbyt jasno :) Ja już od roku mam od tego przerwę i należy do mnie pisać jasno :P
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

No, koniec roku, pochwalcie się średnimi czy co tam macie za miernik wyników :grin:
glamorous vamp
Erelen_Galakar

Post autor: Erelen_Galakar »

Ech... ja tam nawet nie liczę średniej :roll: Nie dość, że najgorszy egzamin przede mną to i tak oblałem jeden przedmiot :)
Awatar użytkownika
Ivy
Moderator
Moderator
Posty: 2002
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 13:29
Kontakt:

Post autor: Ivy »

A ja już mam się czym pochwalić, bo sesja w zerówkach zaliczona, średnia...wysoka XD... i wakacje powoli się nudzą..
Awatar użytkownika
Izrail
Malboro
Malboro
Posty: 757
Rejestracja: pt 02 lip, 2004 14:20
Lokalizacja: Tartaros

Post autor: Izrail »

Ja sie pochwale średnią: 4,78 :>
Foolish brother... If you wish to kill me, hate me, detest me and survive in some unsightly way...

Run and run and cling to life...
Awatar użytkownika
Ivy
Moderator
Moderator
Posty: 2002
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 13:29
Kontakt:

Post autor: Ivy »

Ja sie pochwale średnią: 4,78
W twoooooim wieku to ja dopiero średnią miałam XD
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

Izrail w Twoim wieku powyżej 5,11 to normalka była :P


No a swoją drogą jestem w laurach, nie dość że wyróżniony to jeszcze mnie i całą klasę Hołdys do Warszawy zaprosił =^_^=
glamorous vamp
Awatar użytkownika
Faris
Malboro
Malboro
Posty: 1028
Rejestracja: wt 18 sty, 2005 20:31
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Faris »

Boni pisze:całą klasę Hołdys do Warszawy zaprosił =^_^=
No widzisz, a nas dyrektorka do gimnazjum zaprosiła XD

Napisałabym coś, ale bolą mnie ręce od dźwigania dyplomów, książek i statuetek które dzisiaj dostałam na zakończenie... Ech, ja to mam ciężkie życie :D
Awatar użytkownika
Izrail
Malboro
Malboro
Posty: 757
Rejestracja: pt 02 lip, 2004 14:20
Lokalizacja: Tartaros

Post autor: Izrail »

Boni pisze:Izrail w Twoim wieku powyżej 5,11 to normalka była
Dziadek się odezwał :P
Foolish brother... If you wish to kill me, hate me, detest me and survive in some unsightly way...

Run and run and cling to life...
Dyzio

Post autor: Dyzio »

Ja mam średnią 4.0 i dobrze mi z tym :]
Awatar użytkownika
Preacher
Kupo!
Kupo!
Posty: 148
Rejestracja: czw 02 cze, 2005 21:26
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Preacher »

Boni powiem CI ze to nie była normlaka, taka średnia to jest normlanka w pierwsyzch klasach podstawówki, mi osobiście zaraz po tych pierwszych klaasach odechciało się wyciagać średnią, wyjatek był pod koniec gimnazjum kiedy pomęczyłem się z ocenami żeby dostać sie tam gdzie chciałęm, ale już w licku ... w licku to było; byle mnie przepuścici (oczywiście z przedmiotów które mnie nie interesowały np bil, geo) a tylko przedmioty które lubie miałty jakies sensowne oceny :P
-Hey Lust, can I eat him? Can I eat him?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Off Topic”