Co obecnie szkoli się w polskich szkołach...

Czy trzeba cokolwiek tłumaczyć? Róbta co chceta - tu możecie się do woli wyszaleć!

Moderator: Moderatorzy

Rinciaq

Post autor: Rinciaq »

Taaak to bylo takie fajne...siedzisz sobie a nagle takie dziwne cieplo i pomaranczowe odcienie i ten szok: AAAAA MOJE WLOSY.

I pani Kuter ktora wparowala do klasy (juz po ugaszeniu) z tekstem "co tu tak smierdzi? ktos popuscil" XD


A jezeli chodzi o poziom wiedzy polskiej mlodziezy podam przyklad kolegi z klasy.
Matematyka, 3 klasa. Pytanie Gruchy:
-Ej Paweł...a jaki jest wzór na pole prostej?
Awatar użytkownika
Izrail
Malboro
Malboro
Posty: 757
Rejestracja: pt 02 lip, 2004 14:20
Lokalizacja: Tartaros

Post autor: Izrail »

Podam lepszy przykład:
Gość na mapie Polski Morza Bałtyckiego w Karpatach szukał :>
Foolish brother... If you wish to kill me, hate me, detest me and survive in some unsightly way...

Run and run and cling to life...
Awatar użytkownika
kwazi
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 2062
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005 19:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kwazi »

Koniec 2 klasy liceum - nauczyciel od angielskiego pytał kumpla aby go na 2 wyciągnąć... miał odmienić "to be" - nie odmienił... :D
pho3n1x

Post autor: pho3n1x »

Może i ten fakt by mnie zbulwersował, gdy by nie pewna sytuacja z przed roku. Przyjechali do nas amerykanie. Wszystko fajnie, miło się gadało itp. byli w naszym wieku. Jakoś rozmowa rozwinęła się w stronę gramatyki i w pewnym momencie jeden za amerykanów miał odmienić "być”, ale ... miał z tym ostre problemy... zadziwiające, bo używać (rzecz oczywista) potrafił, ale jeśli przyszło do zwykłej odmiany na tablicy to kicha :)
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

Może tam pierdół nie uczą :P
glamorous vamp
Awatar użytkownika
Ashramus
Cactuar
Cactuar
Posty: 449
Rejestracja: pn 09 maja, 2005 21:06
Lokalizacja: Kaedwen 3C.

Post autor: Ashramus »

Boni pisze:może tam pierdół nie uczą
No z tego co mowia, to tam w ogole niewiele ucza, zreszta wszyscy chca byc muzykami albo sportowcami wiec.. :P Ok, to drugie to po czesci stereotyp, ale jednak o ichnim systemie nauczania wiele zlego sie slyszy. Nawet ichni naukowcy sa czesto ograniczeni i oglaszaja jako nowosc cos czego w Usa nie bylo, a w Europie juz dawno cala nauka o tym wie :D
~~~<< piesek preriowy >>~~~
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

W USA intelektualiści pochodzą z zewnątrz. Drenaż mózu czy jaki inny czort. Niemniej jednak też słyszałem ostatnio podobne stwierdzenia bo taka jedna dziewka wróciła ze stanów to słyszałem. Ale też mówiła że ziomkowi z polski który tam pojechał studiować to luksus bo w porównaniu do "tutaj", tam jest inaczej ;)
glamorous vamp
Sabi

Post autor: Sabi »

Boni pisze:Ale też mówiła że ziomkowi z polski który tam pojechał studiować to luksus bo w porównaniu do "tutaj", tam jest inaczej
U sąsiada trawka zawsze wydaje się zieleńsza :razz:
Chociasz w żadnym kraju niema w ministerstwie oświaty osób, które nie mają matury :lol:
Awatar użytkownika
Ireth
Malboro
Malboro
Posty: 717
Rejestracja: pn 28 lut, 2005 15:03
Lokalizacja: Krop-Town

Post autor: Ireth »

ehh ..albo te złote teksty typu "czubata łyzka octu"- by nauczycielka angielskiego..

nasza pani od matmy twierdziła , że sześcian ma osiem ścian ..i pamietajcie ..niech was nazwa nie zmyli :D
&. - > kropek na rollercasterze
A. - > kropek na wieży Eiffla
+. - > kropek z procesją
|.| - > kropek w toi-toi'u ( by Cierń)
Oo. - > kropek uciekający przed lawiną ( by Cierń)
Awatar użytkownika
Zito
Administrator
Administrator
Posty: 67
Rejestracja: sob 12 cze, 2004 08:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Zito »

kwazi pisze:odmienić "to be" - nie odmienił...
"To be or not to be, ale pewnie o tym też k**** nie słyszałeś". "Dzień świra" jak ten film genialnie oddaje naszą rzeczywistość :P.
Inny przypadek tępoty: koleś zgłosił się na konkurs wiedzy o USA i GB. Na pytanie jaka obowiązuje waluta w Anglii,, odpowiedział Dolar i no w ten sposób wymyślił sobie ksywke :P.
Buffy

Post autor: Buffy »

Zito pisze:Inny przypadek tępoty: koleś zgłosił się na konkurs wiedzy o USA i GB. Na pytanie jaka obowiązuje waluta w Anglii,, odpowiedział Dolar i no w ten sposób wymyślił sobie ksywke
To teraz na tego kolesia "Dolar" wołają? :shock: :lol:
Ja raczej nie zetknełam się z żadnym przypadkiem tak dotkliwej tępoty jednak pięć razy w tygodniu bywam w Zoo conajmniej 6 h. :?
Awatar użytkownika
Nienormalny_PS2
Malboro
Malboro
Posty: 637
Rejestracja: śr 04 maja, 2005 03:16
Lokalizacja: Chronoles

Post autor: Nienormalny_PS2 »

Dla kolegi stolicą Włoch był Madryt kiedyś.Ale on w ogóle był dziwny.
Awatar użytkownika
BeeBBo
Cactuar
Cactuar
Posty: 411
Rejestracja: pt 09 sty, 2004 23:39
Lokalizacja: bdg

Post autor: BeeBBo »

Heh...ja miałem bardzo ambitną klase. Na pytanie wychwawczyni gdzie kumpel idzie po maturze odpowiedział: "Do domu" <respect>

...ehhhh bede tęsknił za moimi ludzmi... :sad:
Awatar użytkownika
Dante
Cactuar
Cactuar
Posty: 433
Rejestracja: wt 25 maja, 2004 20:17
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Dante »

"Do domu"
I bardzo dobrze, wbrew pozorom to bardzo intelignetna odpowiedź 8)

Właśnie dostałem wzór egzaminów wstępnych z poprzednich lat na studia wojskowe w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Jedyny komentarz na miejscu jaki udaje mi się na poczekaniu wyperswadować to "k*** ja p****" :? Co ja robiłem przez ostatnie 10 lat???
"Beneath this mask there is more then a flesh... beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof!"

V.
Awatar użytkownika
Ashramus
Cactuar
Cactuar
Posty: 449
Rejestracja: pn 09 maja, 2005 21:06
Lokalizacja: Kaedwen 3C.

Post autor: Ashramus »

Dante pisze:w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni.
o.. zolniezyk;P Ktostam ze znajomych z liceum poszedl, ale nie wiem jak sie potoczyly jego dzieje.. jakos nie mielismy wspolnych tematow, bo jakos na ryby i polowania nie chodze ;>

Co dokladnie na AMW typujesz?:)
~~~<< piesek preriowy >>~~~
ODPOWIEDZ

Wróć do „Off Topic”