Co obecnie szkoli się w polskich szkołach...

Czy trzeba cokolwiek tłumaczyć? Róbta co chceta - tu możecie się do woli wyszaleć!

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

Dante pisze:ludzie starsi są mało tolerancyjni
To są czasem istne buraki jednym słowem. Dziś idę se pomodlić się i co widzę, samochody z tyłu jadą a tam babka idzie środkiem ulicy, druga obok mówi niech pani zejdzie, a noa ledwo zipie i stęka: "Mają czas..." Co za idiotka.... Chciałem jej już przemówić dosadnie ale akurat tak się złożyło, że nie mogłem... Bosh... co za dewotka
glamorous vamp
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

Erelen_Galakar pisze:Jeśli już to nie ma "szatanowców" a są "sataniści". Jeśli ktoś to naprawdę czci, a nie chce komuś zaimponować, to jego sprawa.
a zacznijmy od tego ze satanizm to filozofia..a diabel jest tu tylko symbolem buntu ...a i tak wiekoszsc spoelczenstwa u nas to satanisci...chociaz sami o tym nie wiedza...
< tematu pseudo satanistow nei bede poruszac> ..juz na sam widok pentagramow smiac mi sie chce

co do ludzi starszych ..coz...np. sasiadki mojej babci ..boze swiety..pamietam jak na poczatku moja starsza mi mowila ze chdozily do niej i sie pytaly jak na to pozwolila ze wstapilam do sekty..boze miej nasze spoelczenstwo w opiece ...
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Ireth
Malboro
Malboro
Posty: 717
Rejestracja: pn 28 lut, 2005 15:03
Lokalizacja: Krop-Town

Post autor: Ireth »

heheheh :D zdarza sie :D i tak babcia mojej kumpeli wymiata ... nie miała na zime telewizora, bo sie popsuł. Kumpela odwiedza babcię:
-Babciu! wiesz że Małysz został mistrzem swiata????!!!
-A co to jest Małysz????


tak w ramach offtopicu :wink:
Krzysiek2099
Cactuar
Cactuar
Posty: 299
Rejestracja: wt 16 lis, 2004 21:20
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Krzysiek2099 »

Odniosłem sukces pedagogiczny: udało mi się uspokoić najgorszego ucznia w szkole (niekwestionowany lider). Przez 10 minut był cicho i to jak byłem sam z klasą. Spokój przerwał... powrót nauczycielki. Tak normalnie to ten łepek mówi "ssij d***a" do nauczycielek. 2 razy niezdał i chcą go zamknąć w psychiatryku bo on ciągle gada (ale to jego najmniejszy problem - to jest efekt jego problemu ale niebędę się na ten temat rozwijał).
Niestety zrobiłem sprawdzian z edytora tekstu w 6 klasach podstawówki. Jednym z zadań było ustawienie marginesów pierwszego akapitu na 1 cm. Nawet powiedziałem jak to zrobić a i tak 2/3 osób tego nie zrobiło lub zrobiło źle :shock: Już nie wspomnę, że na początku lekcji mówiłem, żeby zapisać na pulpicie to pod koniec 3/4 osób się mnie pytało czy zapisać na dysku C (niby dysk C to też pulpit ale nie te dzieciaki raczej nie połączą tych dwóch lokacji).
"FFXI": RAMUH: Krzysiek SAM75/ THF50/ WAR46/ NIN44/ PLD,BLM,RNG20/ DRK19/ MNK16/ RDM,WHM10
Leathercraft 7, Goldsmithing 11, Smithing 2, Fishing 15
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

No cóż, w takim razie o swoje miejsca pracy możemy być spokojni w okolicy czterdziestki - takiego bezmózgowia nikt nie zatrudni.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Lady Luck

Post autor: Lady Luck »

Sephiria pisze:w takim razie o swoje miejsca pracy możemy być spokojni w okolicy czterdziestki - takiego bezmózgowia nikt nie zatrudni.
True, true :)

Krzysiek2099 pisze:Odniosłem sukces pedagogiczny
Gratulacje!! :)

Krzysiek2099 pisze:2 razy niezdał i chcą go zamknąć w psychiatryku
To mnie często zastanawia- skoro od dawna wiadomo, że chłopak ma coś z łepetyną (określając to w ten sposób), to dlaczego trzymają go na siłę wśród innych?? Skierowaliby go do szkoły specjalnej- przynajmniej nauczyciele wiedzieliby jak z takim postępować, a i dzieciak może by się jakoś uspokoił...

Ale ja tam sytuacji dokładnie nie znam i tak tylko mówię ogólnie posługując się tym przypadkiem.
Awatar użytkownika
Ireth
Malboro
Malboro
Posty: 717
Rejestracja: pn 28 lut, 2005 15:03
Lokalizacja: Krop-Town

Post autor: Ireth »

U mnie z podstawówki wywalili jednego kolesia do specjalnej ..ale niestety na takie cos to trzeba sobie "zasłuzyć" :wink: mamy w naszej kofffanej Polsce przymus kształcenia....Gimnazjum chyba też jest obowiązkowe nie???

wątpię żeby pomogli takim ludziom w szkołach specjalnych ...tam to oni dopiero będą mieli swoje towarzystwo :? ....a to tylko pogorszy sytuację ...
Lady Luck

Post autor: Lady Luck »

Znam przypadki, w których pomogło. A "swoje towarzystwo" właśnie pomogło im się jakoś uspokoić, bo przestali myśleć, że są hiper-wyjątkowi, bo robią buraczarnię i wszyscy (debile) się śmieją z tego, co koleżka robi.
A gimnazjum podobno miało nie być obowiązkowe... co chwilę coś zmieniają- i jak tu nasza młodzież ma być normalna??
Krzysiek2099
Cactuar
Cactuar
Posty: 299
Rejestracja: wt 16 lis, 2004 21:20
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Krzysiek2099 »

To, że jest w tej szkole a nie specjalnej to wina matki. To ona tak chciała, a że jest przymus nauki to co szkoła mogła zrobić. Szkoła niemoże tak sobie ucznia wyrzucić. Musi mu znaleść inną ale jeżeli matka niechciała innej... Niestety zaniżył loty klasy strasznie. Ale nie sądzę żeby pasował do tego tematu. To, że jest taki to nie jego wina. Pochodzi z patologicznej rodziny (bardzo patologicznej - częściowo odrobiłem pracę domową na jego temat).
"FFXI": RAMUH: Krzysiek SAM75/ THF50/ WAR46/ NIN44/ PLD,BLM,RNG20/ DRK19/ MNK16/ RDM,WHM10
Leathercraft 7, Goldsmithing 11, Smithing 2, Fishing 15
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

Gimnazjum w ogóle być nie powinno. Okres nauki w gim. przypada na najaktywniejszy okres buzowania hormonów. W przypadku jeżeli w tym okresie się chodziło do podstawówki i znało się wszystkich od 8-7 lat to w przypadku gdy idziemy do gim. mamy do czynienia z zupełnie nowym otoczeniem. Sprawia to że ci szczególnie chcący dominować za sprawą chamstwa są niezwykle zgresywni i po prostu nie do wyedukowania. Gim. to zły pomysł.

[ Dodano: Pon 14 Mar, 2005 ]
Są rwnież inne powody no ale szkoda gadać... chociażby fakt, że gimnazjum z racji momentu, wktórym uczy uczniów, nic ich nie nauczy. Skąd to wiadomo, cóż z liceum gdzie nikt kto był w gim. nie umiał rozpisać najprostszego wzoru (a+b)^2... no sorry ale po podstawówce to nie takie rzeczy umiano.
glamorous vamp
Awatar użytkownika
Ireth
Malboro
Malboro
Posty: 717
Rejestracja: pn 28 lut, 2005 15:03
Lokalizacja: Krop-Town

Post autor: Ireth »

Bonifacy_i_zdun pisze:Gimnazjum w ogóle być nie powinno. Okres nauki w gim. przypada na najaktywniejszy okres buzowania hormonów. W przypadku jeżeli w tym okresie się chodziło do podstawówki i znało się wszystkich od 8-7 lat to w przypadku gdy idziemy do gim. mamy do czynienia z zupełnie nowym otoczeniem. Sprawia to że ci szczególnie chcący dominować za sprawą chamstwa są niezwykle zgresywni i po prostu nie do wyedukowania. Gim. to zły pomysł.
.
I ja się z tobą Bonifacy zgadzam w 100% :wink:

Gimnazjum to baaaaardzo zły pomysł, ludzi w najgorszym wieku ( okresie buntu ) zamknięto w jednym budynku....i jeszcze każą im decydować o swojej przyszłości, no bo przecież trzeba juz wybrać sobie odpowiednią klase w liceum :/

Do gimnazjum wchodzą dzieci, a wychodzą ( niektórzy) prawie dorośli ....Umiem w mojej szkole prawie bez pudła określić kto do której klasy chodzi, bo te różnice są ogromne....w Liceum mi sie to nie udaje, ludzie są tacy wymieszani :wink:
Dyzio

Post autor: Dyzio »

zgadzam się z Ireth i Bonim to prawda nie powinno być gimnazjów ja nienawidze swojego gimnazjum :x :evil: . Macie rację nie wiem po co ministerstwo edukacji je utworzyło w naszym kraju stara reforma była lepsza 8 klas podstawówki a nie jakieś głupie i durne gimnazjum sama nazwa jest głupia :? i nie wróży nic dobrego chociaż wiem że to od greckiego języka. Dodatkowo osoba zmienia szkołe i nauczycieli więc ktoś co jest towarzyski to ma dylemat bo ciagle kumpli opuszcza raz tu a raz tu.
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

Tak se my tu gadu gadu, ale jest coś jeszcze dziwnego co do tego sys. nauczania. Czy nie zauważyliście (raczej pyt. do starszych) że w porównaniu ze starym systemem, w nowym wymaga się o połowę mniej? :shock:

Umm, no sorry ale ja miałem fizykę w 6 kl. podstawówki, a teraz dopiero w 2 kl. gimnazjum gdzie niegdzie jest wprowadzana... :? To dobrze nie służy, zwłaszcza, że matura jest trudnawa...

A tak jeszcze na marginesie wspomnę o dziwnej polityce OKE... Pierwsze egzaminy gimnazjalne wypadły dosyć dobrze. OKE uznało, że ustanowione egzaminy są po prostu za łatwe, a wyszło tak, że nie egzaminy były łatwe, tylko uczniowie co je pisali byli jeszcze spod starego programu właściwie... A teraz OKE robi trudne egzaminy, i jednocześnie gimnazjaliści mniej umieją niż ich rówieśnicy z bodaj 2-3 lat wstecz...

Ofkoz to nie jest wina samych uczniów bo oni sami niestety nic do gadki nie mają... Heh, tak samo z maturami tymi... Brak spójności, jednolitej formy chociażby w punktacji a o jęz. polskim i regułach punktowania nie wspomnę... Co prawda sam za prace z polaka wg. punktacji maturalnej mam jedne z lepszych w szkole ale cóż... To i tak niczego dobrego nie wróży jeżeli ponad 50 % uczniów praktycznie ledwo zdaje... I to nie dlatego, że czegoś nie umie, wręcz przeciwnie, ci co więcej i inteligętniej napiszą, dostaną mniej punktów od tego co napisze przeciętnie, gdyż punktuje się stwierdzenia przeciętne a nie oryginalne i błyskotliwe...

Cóż... Jest jednak promyk nadziei :wink: otóż jakieś 2 tyg. temu były organizowane specjalne obrady egzaminatorów w których ustanowiono nowe formy punktacji.... Mimo że zmiany kosmetyczne... Idą na korzyść ucznia, czasem nawet bardzo... Heh, tak czy siak gruntowne zmiany sys. mogą być dopiero za 2 lata minimum toteż mnie ewentualne zmiany na lepsze dotyczyć już nie będą :(

Aha i co do poprzednich wypowiedzi Ireth i Dyzio... Miło że ktoś się ze mną w czymś zgadza :D :)
Ireth pisze:wybrać sobie odpowiednią klase w liceum
To jest naciągane Ireth... Tak czy siak te klasy do niczego nie przygotowują... Niezwykle mało jest oddziałów które przygotują np. na Akademię Medyczną, no bo kto stworzy klasę z rozszerzoną: biologią, fizyką, chemią i jednym językiem obcym? Heh, aby zdać zostaje tylko nauka, a najlepszym wyjściem przy wyborze klas jest raczej nakierowanie na matmę-fizę, bo jakby nie patrzeć historiii można samemu się porządnie nauczyć... no... z polskim może być trudniej, ale dla chcącego nic trudnego :wink:
Żeby było jaśniej, licea profilowane właściwie niczym się nie różnią od ogólnokształcących, także to nie jest aż tak strasznie ważna chwila w życiu gimnazjalisty, jaką klasę chce wybrać... O wiele poważniejszy moment jest wtedy, gdy wybiera przedmioty z których chce zdawać maturę... tym bardziej, że TO matura i jej wyniki decydują o dostaniu się na studia... No jeszcze są testy predyspozycji na Wyższych Uczelniach ale to już inna bajka... Heh, jak se pomyślę o predyspozycjach na UJ albo SGH :lol: :lol:
glamorous vamp
Erelen_Galakar

Post autor: Erelen_Galakar »

Napewno wymagają dużo mniej, dobrze widzieć to u mnie w domu. Ja szedłem starym programem, moja siostra już nowym. Nie dość, że ich podręcznika nadają się tylko do podcierania d**y (głównie podręcznik do historii [co za herezje w nich wypisują], do matematyki [jeśli to są zadania dla 3-cio licealistów to ja miałem takie w 8 klasie podstawówki ^^] oraz do polskiego) to jesze wymaga się dużo mniej. Ale to wszystko przez Unię Europejską, jesteśmy właśnie na etapie dostosywania naszego systemu szkolnictwa do ich :)
Awatar użytkownika
Ireth
Malboro
Malboro
Posty: 717
Rejestracja: pn 28 lut, 2005 15:03
Lokalizacja: Krop-Town

Post autor: Ireth »

nie wiem jak było w starym systemie, bo ja ide nowym :wink:

w mojej szkole licealistów bombardują godzinami rozszerzonymi ...jedna z klas realizuje rozszerzoną chemię, biologię i fizykę, a więc głównie są tam ludzi zapatrujący się na medycynę albo farmacje ...no i mają łacinę...

moja szkołą wypadła nieźle na egzaminach, mozę daltego ze nam dają niezły wycisk, ale jak widzę co się dzieje w publicznych gimnazjach to głowa boli ..zwłaszcza w tych gdzie jest ok 2 tysiace uczniów :/

nie cierpię tych testów kompetencji ...a zwłaszcza rozprawek ...nie lubie pisać schematowo ...lubie kiedy mogę sobie trochę pofilozofować, a rozprawka mi to skutecznie uniemożliwia . ;)
I tak zazwyczaj z tych rozprawek mam prawie maxa punktów, ale piszę je jak jakiś robot....uczymy się schematów....a to jak dla mnie nie jest dobre, bo co to za wypracowanie .... :wink: :wink: :wink:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Off Topic”