Co obecnie szkoli się w polskich szkołach...

Czy trzeba cokolwiek tłumaczyć? Róbta co chceta - tu możecie się do woli wyszaleć!

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Dyzio_USSJ
Kupo!
Kupo!
Posty: 162
Rejestracja: wt 22 sie, 2006 16:04
Lokalizacja: Leszno

Post autor: Dyzio_USSJ »

Hmm a jak wam poszedł egzamin gimnazjalny?? Bo u mnie tragedia 56/100, nie myślałem że jestem taki tępy -_-..... 35 z humanistycznego a 21 z matematyczno-przyrodniczego. No cóż do wyboru ze szkół pozostało tylko technikum.
Awatar użytkownika
Kimahri
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1217
Rejestracja: śr 14 gru, 2005 20:56
Lokalizacja: Biała Podl.

Post autor: Kimahri »

Ja miałem 72/100

Zastanawiam się nad wynikiem D_r ,w końcu zaświadczenie które nam pokazał dostajemy ze świadectwem na koniec roku ;P
Awatar użytkownika
Raven
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 1411
Rejestracja: czw 20 lip, 2006 11:24
Lokalizacja: W.M. Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Raven »

Nie wiem, nam rozdali zaraz po ogłoszeniu wyników. Może na koniec roku też coś będzie.
Słuchaj więc nas chociażby szła cenzorów horda
Razem zbudujemy punkowego megazorda
Rebel forevor, transformatą napieprzamy
Niech soczyste ŁO K***A obija się o ściany
Awatar użytkownika
Kimahri
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1217
Rejestracja: śr 14 gru, 2005 20:56
Lokalizacja: Biała Podl.

Post autor: Kimahri »

Nie no jeżeli tak, to tak, nam nie chcą dać i dostaniemy razem ze świadectwem. Jeszcze musimy pieniądze zbierać, bo P. dyrektor wymyśliła, ze 3 klasy muszą jakieś książki kupić do biblioteki. Ździerają jak się da xD
Awatar użytkownika
Ireth
Malboro
Malboro
Posty: 717
Rejestracja: pn 28 lut, 2005 15:03
Lokalizacja: Krop-Town

Post autor: Ireth »

Myśmy tez dostawali zaswiadczenia od razu, zaraz jak tylko przyszły do szkoły ....O_o

Ja chciałam tylko jako uczennica klasy humanistycznej pogratulować wujowi Romo wywalenia połowy lektur....Ave mistrzu ......nie mam siły o tym pisac, bo mi szkoda mojej zielonej klawiatury _^_
&. - > kropek na rollercasterze
A. - > kropek na wieży Eiffla
+. - > kropek z procesją
|.| - > kropek w toi-toi'u ( by Cierń)
Oo. - > kropek uciekający przed lawiną ( by Cierń)
Awatar użytkownika
Isia
Cactuar
Cactuar
Posty: 209
Rejestracja: sob 28 maja, 2005 10:47
Kontakt:

Post autor: Isia »

Tak, Ireth, za próbę wzięcia do ręki (nie to, że przeczytania - słabo mi! Aaach! Wody! Mdleję...) książki spoza listy lektur zostaniesz ukarana gorącym żelazem i zgwałcona przez Gagarina. Klawiaturę polej podchlorynem sodowym, to się wybieli :D
BEGIN GEEK CODE
Version: 3.12
GL/S dpu s: a-- c+ L+ E- W++ N- o? K? w-- O-- M- V? PS--- PE++ Y? PGP-@ t+ 5? X R>+ tv>! b++ DI- D? G e* h! !r !x
END GEEK CODE
Alice

Post autor: Alice »

Hm.... jeżeli mogę się wypowiedzieć:
Sama jestem jeszcze w podstawówce. Został mi tylko ostatni rok. I naprawdę jestem przerażona, ale nie uczniami, tylko nauczycielami! U mnie w szkole chłopak naprawdę ostro przesadzają:
Na w-fie, gdy wyjdziemy na dwór plują na siebie, wyzywają, duszą, kopią w głowę; wygląda to gorzej niż nie jedna strzelanina. A nauczyciel? Nic! Stoi i się gapi. Do tego uważa, że jest lepszy od Raula Lozano i w pełni zadowolony idzie do mojej wychowawczyni i mówi, że nie słuchamy, gdy zwraca nam uwagę. Uważam, że dyby nauczyciele lepiej przyłożyliby się do zapobiegania takich sytuacji, nie byłoby (a raczej: zmniejszyłaby się) liczba samobójstw, tępienia nauczycieli itp.
Awatar użytkownika
Isia
Cactuar
Cactuar
Posty: 209
Rejestracja: sob 28 maja, 2005 10:47
Kontakt:

Post autor: Isia »

W gimnazjum, które udało mi się szczęśliwie skończyć i nie sfiksować, zrzucili dziewczynę ze schodów. Znajdowali sobie ofiary i nie dawali im spokoju. Raz gostka podrapałam w samoobronie, a wychowawczyni mnie zrugała, że mu się mogło zakażenie wdać. LOL. Powtarzam: należy znieść obowiązek szkolny. To jedyne możliwe rozwiązanie. A Ty, Alice, wytrzymaj. Jest szansa, że wyjdziesz ze szkoły z minimalnymi obrażeniami psychicznymi. Czytaj dużo, dostań się za cztery lata do dobrego liceum. I good luck!
BEGIN GEEK CODE
Version: 3.12
GL/S dpu s: a-- c+ L+ E- W++ N- o? K? w-- O-- M- V? PS--- PE++ Y? PGP-@ t+ 5? X R>+ tv>! b++ DI- D? G e* h! !r !x
END GEEK CODE
Alice

Post autor: Alice »

Dzięki! tylko u mnie we wszystkich szkołach tak jest oprócz jednego liceum gdzie mają tak wysokie wymagania, że szkoła pełna grzecznych kujonów ;). U mnie w mieście to ochrona, kamery, policja chodząca korytarzami itp. - nic nie pomaga. Naprawdę - nauczyciele powinni się bardziej wysilić jeśli chodzi o nasze wychowanie, bo przy rodzicach każdy jest grzecznym i pilnym uczniem.
Awatar użytkownika
Ireth
Malboro
Malboro
Posty: 717
Rejestracja: pn 28 lut, 2005 15:03
Lokalizacja: Krop-Town

Post autor: Ireth »

Po raz kolejny dziekuję Ci Panie Boze i Mamusiu, że mogłam chodzic do małego prywatnego gimnazjum....żałuję, ze nie poszłam tam dalej do liceaum, ale szkoda mi było kasy ( co się zresztą mineło z celem - w szkole prywatnej mam "za darmo" fakultety, a teraz i tak wydaje równowartość czesnego na korki , dodatkowy angielski i takie tam duperele _^_)

A lektury zakazane przeczytam oczywiście XD .... Rozwaliła mnie jedna księgarnia w mieście- zrobiła wystawe z "lektur zakazanych" i sprzedawała po promocyjnych cenach _^_ ....Nie zdziwiłabym sie, gdyby uczniowie zaczeli to czytać na złosc Romanowi XD
&. - > kropek na rollercasterze
A. - > kropek na wieży Eiffla
+. - > kropek z procesją
|.| - > kropek w toi-toi'u ( by Cierń)
Oo. - > kropek uciekający przed lawiną ( by Cierń)
Awatar użytkownika
Cierń
Cactuar
Cactuar
Posty: 419
Rejestracja: pn 18 lip, 2005 22:25

Post autor: Cierń »

Eee tam Roman niech sobie robi co chce. Wyrzuca lektury ze spisu? Baaardzo dobrze... przynajmniej nie będą się uczniowie żalić jak to dużo muszą czytać... bo czytanie jest złe. Stracą wzrok... a w dodatku sie garba nabawią przy tym :lol: Bo książki są "gupie"
Nasłuchałem się tyle narzekania przez całe gimnazjum, liceum, że już można paść na ryj od tego. Kto chce niech czyta. Książki są dla ludzi, napisane przez ludzi. I każdy chociaż wpół inteligentny doceni to. Wie gdzie są książki, może je poczytać i nie potrzebuje do tego nakazów wytyczonych przez program języka polskiego... A malkontenci niech dogadzają sobie czym innym jeżeli taka ich wola ;)
"We carry death out of the village!"
Awatar użytkownika
kay350
Cactuar
Cactuar
Posty: 216
Rejestracja: ndz 21 sty, 2007 16:25
Lokalizacja: Węgliniec

Post autor: kay350 »

Jeśli chodzi o j.polski to mnie osobiście najbardziej irytuje interpretacja wierszy i klucze maturalne. Bez komentarza- kto cokolwiek słyszał o tej wspaniałości, ten wie ocb.
Czytanie opisów, szczególnie tych z gadu gadu, prowadzi do poważnych zwyrodnień mózgu.

http://musicshed.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Eiko
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1498
Rejestracja: pn 10 sty, 2005 18:12
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Eiko »

kay350 pisze:irytuje interpretacja wierszy
A ja uwielbiam wiersze i doszukiwanie się w nich głębszego sensu :D Nawet sama jak je czytam to próbuję je troszkę przynajmniej zinterpretować... Ale ja w ogóle lubię polski baaaaardzo ;)
"Na Boga, udawajmy normalnych, skoro nie możemy być normalni, bo inaczej nie wydobędziemy się stąd."
Awatar użytkownika
Kermi
Cactuar
Cactuar
Posty: 378
Rejestracja: pt 24 cze, 2005 11:10
Lokalizacja: Midgar

Post autor: Kermi »

Ach, koniec ^^ Absolwentka gimnazjum -> jak to ladnie brzmi :) Jutro skladanie papierow, poznanie nowej klasy w wymarzonej szkole i bedzie gites :) Srednia - 4,77. Pkt z testu - 69. Łączna punktacja - 130. :)
"A friend in need's a friend indeed..."
"Pure Morning" PLACEBO
Awatar użytkownika
Cierń
Cactuar
Cactuar
Posty: 419
Rejestracja: pn 18 lip, 2005 22:25

Post autor: Cierń »

No nie wiem Eiko... interpretacja wierszy sama w sobie jest bardzo miła. Jednak tutaj chodzi o jedyną-słuszną-interpretację utworzoną przez ekspertów od matury :] To jest właśnie zło... i to totalne. Bo narzuca się jeden poprawny (wg. niektórych na górze) styl myślenia :] Każdy w wierszu powinien odnaleźć coś innego... bo taka według mnie jest siła poezji.
"We carry death out of the village!"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Off Topic”