Advent Children

Jedna z najsłynnieszych części serii Final Fantasy, która doczekała się wielu rozszerzeń w postaci gier i filmów.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
KAIN
Kupo!
Kupo!
Posty: 174
Rejestracja: śr 20 wrz, 2006 18:34
Lokalizacja: Baron

Post autor: KAIN »

Heh nieźle :] Ja za pierwszym razem jak oglądałem. to byłem zachwycony. A potem sobie jeszcze kilka razy oglądałem, żeby najlepsze sceny akcji po podziwiać jak dla mnie są pięknie zrobione. No i włączałem, żeby sobie OWA w nowej wersji posłuchać, ale film jak i utwór mi się już znudził. ;)
Welcome to these crazy times.
Awatar użytkownika
King VERMIN!
Cactuar
Cactuar
Posty: 479
Rejestracja: czw 21 wrz, 2006 15:43

Post autor: King VERMIN! »

Bo nie ma się czarować, że film jest przyjemny. Po prostu, przyjemny jak zapiekanka, czy inne lajtowe jedzenie, tyle, że gdzie zapiekance, to jakiegoś wykwintnego dania? No i jeszcze ile można jeść tych zapiekanek. Mi się tam AC podobało. Jeśli podchodzi się do tego jako drugą część FFVII, to można się zawieźć, jeśli zaś jako spotkanie ze starymi znajomymi, plus ciutkę fabuły, to można obejrzeć. Ja tam obejrzałem z 5 razy, ale nie chodzi tu przecież o licytowanie się kto więcej to oglądał, nie? :D
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Hmm... film jest bardzo przyjemny - dokładnie w ten sposób jak powiedział to King ^^ Ale IMO, co już wielokrotnie podkreślałem, ma swoje przesłanie i głębie, podaną w specyficzny, japoński sposób. Można tego nie zauważyć, można na to uwagi nie zwrócić - ale to jednak tam jest zawarte (wystarczy obejrzeć wywiad z Nomurą dołączony do wydania dvd). Mi - jako fanboyowi VII podobał się bardzo, nawet shrekowo 'bardzo bardzo' - ale obejrzeć go trzy razy na dzień nie zdołałem ani razu :lol: Jak tylko dostałem go w łapki - dwa razy pod rząd, z japońskim i potem angielskim dubbingiem, zanim wyszło dvd - chyba z 4 razy widziałem. Do tej pory około 10 razy. Ale na Odyna! Powiedzenie że to jest najlepszy film jaki powstał i tym podobne rzeczy - to jest objaw fanboismu maniakalnego w stadium terminalnym i srogiego skrzywienia...
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
Ivy
Moderator
Moderator
Posty: 2002
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 13:29
Kontakt:

Post autor: Ivy »

Gveir pisze:dokładnie w ten sposób jak powiedział to King ^^
Get a room you two xDDD
Gveir pisze:obejrzeć go trzy razy na dzień nie zdołałem ani razu
A ja zdołałam nawet 3 razy na dzień- AC wizualnie mnie zachwycił i z początku musiałam go sobie obejrzeć kilka razy. Design postaci, poziom animacji, muzyka, znajome mieja- siedzialam przed ekranem z opadem szczęki xD Jednak nazywanie go "ulubionym filmem" to lekkie nieporozumienie- nie postawiłabym go obok Pulp Fiction :lol: Nie ten kaliber i tyle. Jak dla kogoś to faktycznie dzieło wszechczasów, niech sobie będzie- byle nie pisał w topicu ze Cloud jest boski i ma zajefajny miecz.
Awatar użytkownika
Gagarin
Malboro
Malboro
Posty: 631
Rejestracja: śr 28 gru, 2005 18:44
Lokalizacja: się znamy?

Post autor: Gagarin »

Sephiria pisze:Im więcej o filmie słyszę, tym mniejszą mam ochotę kiedykolwiek go obejrzeć
Sephi - ja osobiście 7 nie lubię, ale film warto obejrzeć - przede wszystkim przykuwa uwagę świetna muzyka i animacja. Ja sobie tego nie wyobrażam oglądać 3 razy dziennie... ja ogólnie ten film może ze 3 albo 4 razy widziałem :] Sephi - nie bądź taka ostrożna - jedź śmiało i zaryzykuj :)
Sephiria pisze:oglądanie tego 3x dzień to masochizm albo niezdrowe objawy FF7 fanboism
to po prostu deviacja XD ale taka niezdrowa :]
Gveir pisze:Powiedzenie że to jest najlepszy film jaki powstał i tym podobne rzeczy - to jest objaw fanboismu maniakalnego w stadium terminalnym i srogiego skrzywienia...
zgadzam się, film jest dobry ale nie jest genialny. Fakt, podczas pierwszego oglądania opadła mi szczena z zachwytu - ale nie nad fabuła, tylko nad obrazem, to co tam widziałem zwaliło mnie z nóg, nie spodziewałem się, że coś takiego można stworzyć. Sceny walk mnie zagięły i przede wszystkim muzyka - do teraz bardzo często jej słucham :)
Ivy pisze:Get a room you two xDDD
ekhm... ja wiem, że monogamia jest nudna... :>
Ivy pisze:Cloud jest boski i ma zajefajny miecz
Cloud nie jest boski, a miecz w AC ma beznadziejny - co to ma być jakieś składane coś. Seph miał faaajny miecz *__*
Umierając zawsze miej przy sobie prezerwatywę... nawet po śmierci możesz zarazić się HIV albo jakimiś innymi fajnymi wenerami.
Awatar użytkownika
Ivy
Moderator
Moderator
Posty: 2002
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 13:29
Kontakt:

Post autor: Ivy »

Gagarin pisze:Ivy napisał/a:
Cloud jest boski i ma zajefajny miecz
Cloud nie jest boski, a miecz w AC ma beznadziejny - co to ma być jakieś składane coś. Seph miał faaajny miecz *__*
No nie mów że nie kochasz Klałda i jego miecza T_T Nie znasz się :lol: Szczerze mówiąc po jego masowym klonowaniu i obejrzeniu 100 avów z identycznym ujęciem Clouda z AC, na widok tej postaci mam odruch wymiotny. O ile wcześniej był po prostu "ok, ale do Squalla mu daleko", o tyle teraz w moim osobistym rankingu plasuje się gdzieś pomiędzy Tidusem a hypello xD. Może kiedyś mi przejdzie _^_
Miecz miał fajny, taki nieco większy rozkładany scyzoryk. Trudno go do Masamune porównywać- może być coś piękniejszego od klasycznej katany? <3
Gagarin pisze:Sephiria napisał/a:
oglądanie tego 3x dzień to masochizm albo niezdrowe objawy FF7 fanboism
to po prostu deviacja XD ale taka niezdrowa :]
...ewentualnie słabosć do przystojnych, srebrnowłosych pikseli, efektownych scen walk i OST-a :D
Awatar użytkownika
Sword
Kupo!
Kupo!
Posty: 88
Rejestracja: pt 01 wrz, 2006 12:16
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Sword »

Ivy pisze:Jednak nazywanie go "ulubionym filmem" to lekkie nieporozumienie- nie postawiłabym go obok Pulp Fiction :lol:

Albo Sin City :P .
Gagarin pisze:Cloud jest boski.
Dokładnie ^^. Moja ulubiona postać. Argumenty dlaczego-w poprzednich postach.
Gagarin pisze:miecz w AC ma beznadziejny - co to ma być jakieś składane coś.
A mnie się ten miecz podobał. Taki oryginalny i praktyczny(składa sie ^^...Na pewno to był 1 miecz, bo dla mnie wyglądało to jak kilka mieczy, które można złożyc w 1?) Też bym sobie taki kupiła.
Gagarin pisze:Seph miał faaajny miecz *__*
Acha, wyglądał jak daikatana. Nawet długość by się zgadzała(daikatana ma około 2,5m). Wiem, że to nie ten miecz, ale naprawdę podobny...
Ivy pisze:może być coś piękniejszego od klasycznej katany? <3
Dużo klasycznych katan i wakizashi :D .
Kobieta zmienną jest...
marc2006

Post autor: marc2006 »

Trzy razy na dzien czasami oglądam ale tylko jak mi sie nie chce maxować postaci w grze :D A poza tym
marc2006 pisze:Film da sie oglądać max 3 razy NA DZIEŃ :D .
Napisałem MAXymalnie 3X dzień!!!
Gagarin pisze: Cloud nie jest boski, a miecz w AC ma beznadziejny - co to ma być jakieś składane coś. Seph miał faaajny miecz *__*
Rozkładane=praktyczne :D i limit fajny przy jego pomocy da się zrobić. 8) A Cloud nie wiem czy jest boski ale takie ma moce i tendencję do blokowania wszystkich atakow Sephira :D Co do jego miecza (Sepha) naprawdę jest "faaajny" z jakiejś mega super hard steel :D Powie mi ktoś jak ta katana wytrzymała atak Clouda??? (Kiedy pierwszy raz pojawia się Seph)
Sword pisze:Też bym sobie taki kupiła.
Ja też!!! Oczywiście cały zestaw z manualem do limitu ;)
Awatar użytkownika
KAIN
Kupo!
Kupo!
Posty: 174
Rejestracja: śr 20 wrz, 2006 18:34
Lokalizacja: Baron

Post autor: KAIN »

marc2006 pisze:Powie mi ktoś jak ta katana wytrzymała atak Clouda???
Bo to jest Masamune, to nie jest zwykła katana ;] Wytłumaczenie, co to Masamune gdzieś tatuś Gveir zamieścił wystarczy poszukać ;)
Welcome to these crazy times.
Awatar użytkownika
King VERMIN!
Cactuar
Cactuar
Posty: 479
Rejestracja: czw 21 wrz, 2006 15:43

Post autor: King VERMIN! »

Powie mi ktoś jak ta katana wytrzymała atak Clouda???
Powie mi ktoś jak to możliwe, że ciało Spidermana wytwarza pajęczynę???
Napisałem MAXymalnie 3X dzień!!!
Czyli MINImalnie raz na dzień. Chore.
tatuś Gveir
Jeśli to twój tatuś, to jestem twoim wujkiem 8)
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

marc2006 pisze:Rozkładane=praktyczne :D i limit fajny przy jego pomocy da się zrobić. 8) A Cloud nie wiem czy jest boski ale takie ma moce i tendencję do blokowania wszystkich atakow Sephira :D Co do jego miecza (Sepha) naprawdę jest "faaajny" z jakiejś mega super hard steel :D Powie mi ktoś jak ta katana wytrzymała atak Clouda??? (Kiedy pierwszy raz pojawia się Seph)
Rozkładany, to ok - uwielbiam każdy rodzaj walki dwiema brońmi, zwłaszcza mieczami, a tu Cloud wymachiwał swoimi kozikami niesamowicie fajnie. A Limit, którym pokonał na końcu Sepha, 'Omnislah Version Five' jest po prawdzie biedny, przekombinowany i ma za mało uderzeń IMO. Gdyby tak zastosował starego Omnislash'a to dopiero wtedy byłoby na co patrzeć, zwłaszcza jeżeli wykonałby go dwoma mieczami. Boski jest - ale pierwiastka boskości to w nim nie ma - tak samo jak gwiazdora. To przeca bardzo sympatyczny osobnik, a że emo z niego wprost epicki to inna sprawa :] O katanie Sepha już pisałem. A jak wytrzymała atak? Poszukaj w słownikach wyrażenia 'zawieszenie niewiary', może Ci pomoże :wink:
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Final_Fantasy_weapons#Omnislash_Version_Five - przewinąć do The First Ken i poczytać o mieczu Cloud'a z AC :wink:
KAIN pisze:tatuś Gveir
King VERMIN! pisze:Jeśli to twój tatuś, to jestem twoim wujkiem 8)
No, rodzinka jak trza :]
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
marc2006

Post autor: marc2006 »

King VERMIN! pisze:Powie mi ktoś jak to możliwe, że ciało Spidermana wytwarza pajęczynę???
W komiksach miał do tego osobne ustrojstwo (filmu nie widziałem), a chodzenie po ścianach tez da się wytłumaczyć więc zły przykład ale wiem o co chodzi, nie bić mnie! :D
Dzięki Gveir niewiedza może nie boli ale potrafi szkodzić :? poszukałem i teraz wiem, ale nie powiem :D
Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

marc2006 pisze:Cloud nie wiem czy jest boski ale takie ma moce
jak to przeczytałem to mi się z jakimś Power Rangers skojarzyło. jakie moce znowu?
marc2006

Post autor: marc2006 »

Napisałem MAXymalnie 3X dzień!!!
King VERMIN! pisze:Czyli MINImalnie raz na dzień. Chore.
NIE mi chodziło o to, że maksymalnie 3 razy można obejżec, więc mozna tez 2 razy i 1 raz i wogule!
Gveir pisze:Limit, którym pokonał na końcu Sepha, 'Omnislah Version Five' jest po prawdzie biedny, przekombinowany i ma za mało uderzeń
Święta prawda :) jest fajny i efektowny ale przy oryginale wygląda słabo :(
Gveir pisze:Gdyby tak zastosował starego Omnislash'a to dopiero wtedy byłoby na co patrzeć, zwłaszcza jeżeli wykonałby go dwoma mieczami
Prawda, ale tak jusz go raz wykończył, co prawda jednym mieczem ale to by była powturka.

[ Dodano: Czw 15 Lut, 2007 16:38 ]
Sogetsu pisze: jak to przeczytałem to mi się z jakimś Power Rangers skojarzyło
NIE ZANIZAĆ POZIOMU FF!!! :D :D :D
A moce - mi chodziło o lewitację, itp... czy ja muszę to wymieniać? A nie o "Pałer Rejndzers" :evil:
Awatar użytkownika
King VERMIN!
Cactuar
Cactuar
Posty: 479
Rejestracja: czw 21 wrz, 2006 15:43

Post autor: King VERMIN! »

wogule
Hardkor :D
a chodzenie po ścianach tez da się wytłumaczyć
... jeśli tak sądzisz

Chodzi mi o to, że doszukujesz się realizmu w filmie fantasy :roll:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Final Fantasy VII”