Advent Children

Jedna z najsłynnieszych części serii Final Fantasy, która doczekała się wielu rozszerzeń w postaci gier i filmów.

Moderator: Moderatorzy

Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

marc2006 pisze:NIE ZANIZAĆ POZIOMU FF!!! :D :D :D
A moce - mi chodziło o lewitację, itp... czy ja muszę to wymieniać? A nie o "Pałer Rejndzers" :evil:
zaczynam rozumieć pewną grupę ludzi -_-"
Awatar użytkownika
kay350
Cactuar
Cactuar
Posty: 216
Rejestracja: ndz 21 sty, 2007 16:25
Lokalizacja: Węgliniec

Post autor: kay350 »

Jak dla mnie to sceny walk były robione technika motion capture :D Wiecie, przyssawki i nawet ja mogę po ścianach latać. Pełen realizm. Ale i tak IMO ta walka jest jeszcze ralna (w porównaniu) do pojedynku z Bahamutem :D Tam to Cloud pobija nawet Małysza w lotach ;) A co do tego sposobu wykończenia Sepha- hmm rzeczywiście biedny, ale mi się wydaje, że w sumie zawsze byłoby mało- patrząc na range tej walki (że ostateczna) to zawsze człowiek chciałby więcej. Więcej i dłużej, żeby sprecyzować.
Czytanie opisów, szczególnie tych z gadu gadu, prowadzi do poważnych zwyrodnień mózgu.

http://musicshed.blogspot.com/
Dark_Ifrit

Post autor: Dark_Ifrit »

Film Final Fantasy AC rządzi.Super walki i klimat.Walki trzymają w napięciu,najlepszą walką była walka z Bahamutem.Super film polecam każdemu :smile:
marc2006

Post autor: marc2006 »

zaczynam rozumieć pewną grupę ludzi -_-"
A co to miało znaczyć?? :grin: Samo słowo Power Rangers wywołuje u mnie odruch wymiotny to i reakcja jest odpowiednia (lepsze to niz zaświnić klawiaturę :D ).
Awatar użytkownika
King VERMIN!
Cactuar
Cactuar
Posty: 479
Rejestracja: czw 21 wrz, 2006 15:43

Post autor: King VERMIN! »

A co masz właściwie do power rangers?
marc2006

Post autor: marc2006 »

A co masz właściwie do power rangers?
Kiedyś nic nie miałem, ale to było z 10 lat temu :? Ile mozna wałkować ten sam schemat SPOILER jeśli nie oglądałeś ani jednego odcinka nie czytaj :D
1 Normalnie żyją sobie nasi rangersi
2 Zły ktoś (zależy od serii) postanawia zniszczyć świat\rangersow i wysyła super realistycznie (...) wyglądającego potwora.
3 Rangersi w walce w ręcz\super mega laserem niszczą tego potwora
4 Zły ktoś postanawia (co za błyskotliwy pomysł) powiększyć potwora
5 Rangersi wsziadają do swoch super mega (...) robowow zbudowanych z wyjątkowo wytrzymałego plastiku (...) i niszczą potwora oczywiście uprzednio wykonując super mega (...) transformację.
Sorki ale to wygląda jak sh*t i taką ma fabułę (?) a widok ich robotow\przeciwnikow i texty typu "Super mega cośtam gotowe" powodują właśnie takie odruchy i odruchowe przełączenie kanału.
Koniec offtopa!
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

marc2006 pisze:W komiksach miał do tego osobne ustrojstwo (filmu nie widziałem), a chodzenie po ścianach tez da się wytłumaczyć więc zły przykład ale wiem o co chodzi, nie bić mnie!
Nie biję, ale to zależało od komiksu, linii czasowej i innego wymysłu Marvel - ustrojstwo w prawdzie było, ale zdarzało się że wystrzeliwał to z gruczołów pajęczych na rękach (ale w głównym uniwersum miał właśnie te maszynki).
marc2006 pisze: Prawda, ale tak jusz go raz wykończył, co prawda jednym mieczem ale to by była powturka.
Niby tak - ale zauważ, że mogli to rozwiązać po prostu w taki sposób, że po wyjęciu miecza Sepha z ramienia Cloud mógł do niego doskoczyć, rozłączyć miecze i zastosować ekstremalnie szybkie i tak z 15 - 20 ciosowe combo na nim. A jak było widać kiedy walczyli w lecącym gruzie budynku - Cloud potrafił dwoma mieczami wymachiwać tak szybko, że się niemal w oczach rozmywały. IMO takie wspaniale wykonane combo zakończone jakimś wyjątkowo efektownym ciosem byłoby znacznie lepsze od tego co pokazano.

Dla tych co narzekają na nierealność walk - zawieszenie niewiary i jazda. To nie nasz świat, kto wie jakimi rządzi się tamten i co tam jest możliwe. Więc żadne naginania realizmu nie powinny wywoływać sprzeciwu. Zwłaszcza że film w walkach czerpie wiele z poetyki wuxi i innych filmów walk ze wschodu.

Power Rangers - a mi się ten kicz fajnie oglądało :] Durne do bólu, idiotyczne, ale ogląda się przyjemnie - i co najważniejsze, co jakiś czas się można ze śmiechu położyć XD
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
King VERMIN!
Cactuar
Cactuar
Posty: 479
Rejestracja: czw 21 wrz, 2006 15:43

Post autor: King VERMIN! »

marc: Taaaaaaaaaaaaak? Ojaaaaaaaaaaa...
To nie nasz świat, kto wie jakimi rządzi się tamten i co tam jest możliwe. Więc żadne naginania realizmu nie powinny wywoływać sprzeciwu.
Otóż to. Zawsze to mówię, kiedy ktoś wspomina, że coś jest nierealne, a jest to w jakimś innym świecie. Kij go wie jaką oni grawitacją tam mają, czy jaki jest tam metal wydobywają ;)

[ Dodano: Czw 15 Lut, 2007 20:42 ]
Saber-tooth Tiger!!!! :lol:
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

To tylko ja, wasz forumowy anioł śmierci. Oczywiście wszyscy wiedzą czego chcę. Dziękuję ;]
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Awatar użytkownika
Markfrompoland
Cactuar
Cactuar
Posty: 350
Rejestracja: śr 10 sie, 2005 17:56
Lokalizacja: Watokice

Post autor: Markfrompoland »

Tak z gupia franc daję tekst OWA z AC, bo mnie ciekawił. Błagam o wybaczenie. :roll:

Noli manere, manere in memoria. (x2)

Sephiroth, Sephiroth.

Saevam iram, iram et dolorem. (x2)

Sephiroth, Sephiroth.

Ferum terrible, ferum fatum.

Noli manere, manere in memoria. (x2)

Sephiroth, Sephiroth.

Veni, mi fili. Veni, mi fili.
Hic veni, da mihi mortem iterum.
Veni, mi fili. Veni, mi fili.
Hic veni, da mihi...

Noli manere in memoria.
Saevam iram et dolorem.
Ferum terrible fatum.
Ille iterum veniet.

Mi fili, veni, veni, veni, mi fili. (x4)

Mi fili, veni, veni, veni, mi fili.
(Qui mortem invitavis,)
Mi fili, veni, veni, veni, mi fili.
(Poena funesta natus,)
Mi fili, veni, veni, veni, mi fili.
(Noli nomen vocare.)

Mi fili, veni, veni, veni, mi fili.
(Ille iterum veniet.)

Sephiroth, Sephiroth.

*******************************

I tłumaczenie na angielski.

Won't remain, remain in memory. (x2)

Sephiroth, Sephiroth.

Raging anger, anger and misery. (x2)

Sephiroth, Sephiroth.

Fierce terror, fierce fate.

Won't remain, remain in memory. (x2)

Sephiroth, Sephiroth.

Come, my son. Come, my son.
Come here, give me death once more.
Come, my son. Come, my son.
Come here, give me...

Won't to remain in memory.
Raging anger and misery.
Fierce, terrible fate.
The second advent.

My son, come, come, come, my son. (x4)

My son, come, come, come, my son.
(By death's invitation,)
My son, come, come, come, my son.
(Painful tainted birth,)
My son, come, come, come, my son.
(Won't call the name.)
My son, come, come, come, my son.
(The second advent.)

Sephiroth, Sephiroth.

Sephiroth.


Błagam, wybaczcie, ale mnie to ciekawiło, i może jeszcze kogoś, jak się śpiewa tą wersję i co ona znaczy...
Ostatnio zmieniony sob 26 maja, 2007 20:52 przez Markfrompoland, łącznie zmieniany 1 raz.
Ain't no sunshine when I'm gone.
Diann
Kupo!
Kupo!
Posty: 123
Rejestracja: wt 20 mar, 2007 16:05

Post autor: Diann »

A nie możesz sobie mp-ka zassac?
Awatar użytkownika
Cierń
Cactuar
Cactuar
Posty: 419
Rejestracja: pn 18 lip, 2005 22:25

Post autor: Cierń »

Dian Cecht pisze:A nie możesz sobie mp-ka zassac?
A co ma piernik do wiatraka :lol: (wiem.. mąkę, ale nie o to chodzi XD)

Moja rada na dziś: nauczyć się czytać ze zrozumieniem jako takim (bądź tako jakim _^_')

Dał sobie chłopak przetłumaczony tekst do OWA z AC, bo go ciekawiło co słowa oznaczają myśląc sobie, że może się to też przydać innym ;) Ewentualnie tym leniwym pomóc przyswoić, zrozumieć słowa, a zatem niosące się razem z nimi przesłanie przeznaczone dla tych, co oglądali/oglądają/będą oglądać Advent Children, a nie znają łaciny, bynajmniej są szczęśliwymi posiadaczami znajomości języka angielskiego (no oczywiście na forum mamy ekspertów od tego zacnego narzecza... czyli: Reinless RushMan, Sinister Anglicist, Gagagir, Sephi, etc ;) )

Noooo... to tyle na dziś...
"We carry death out of the village!"
Awatar użytkownika
Olek
Cactuar
Cactuar
Posty: 299
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 20:20
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Olek »

Witam, czy ktoś może posiada wiedzę która pomoże mi jakoś zdobyć oryginalne suby z dvd AC? Sam mam oryginała kupionego w Polsce ale z całą swoją wiedzą poddałem się próbując to zripować... Chodzi mi głównie o napisy eng i pol :) a ich celem jest moja praca licencjacka z translatoryki, z góry chciałbym podziękować ludziom dobrej woli ;)
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

http://www.empik.com/produkt?productId= ... ldren_xDVD

Więc śmiem wątpić, jeśli chodzi o "oryginalność" Twojego filmu, albo nie łapie o co Ci chodzi.
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

Olek^^ chce <chyba> po prostu te same suby co są na DVD, tylko zripowane (poszukaj na odpowiednich str, może ktoś zripował...przepisał? xd)

*trzymam kciuki za prace licencjacką*
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Final Fantasy VII”