FF7 - cd 2 - ORYGINALNA PŁYTA !!!!

Jedna z najsłynnieszych części serii Final Fantasy, która doczekała się wielu rozszerzeń w postaci gier i filmów.

Moderator: Moderatorzy

Wr00bel
Kupo!
Kupo!
Posty: 3
Rejestracja: pn 08 paź, 2012 13:45

FF7 - cd 2 - ORYGINALNA PŁYTA !!!!

Post autor: Wr00bel »

Witam serdecznie użytkowników!

Mimo pierwszej wizyty, a jednak kilku letniego korzystania z portalu mam mały problem....

Zakupiłem ps 1 (dla mnie to ANCIENT) niestety jest przerobiony (lecz jak wiadomo nie zakupi się już żadnego w dzisiejszych czasach na oryg.) - na allegro kupiłem FF7 (legendę którą ukończyłem już "X" razy ale około 6 ~7 lat temu), zalaminowana, płyty stan - NIE UŻYWANY (lepiej niż idealny) - a mimo wszystko mam problem z cd 2 Forgotten city w momencie gdy Bugenhaggen wkłada klucz do pozytywki ANCIENT - ekran jest czarny.... pozwolę się w tym momencie zlinczować - mam oryginał - ale mimo wszystko próbowałem nagrać płytę by ten problem ominąć - NTSC-U PAL-E a nawet NTSC-J !!!! nic na każdej to samo - (pamiętajcie mam ORYGINALNĄ płytę) szkoda trochę - ponieważ mam wszystko na poziomie master - poziom 78 - i szkoda 102 godzin gry !!!!!! mimo 2 płyty !!! prosiłbym o pomoc

P.S - przejrzałem forum - takowy błąd był został opisany ale w wersji PC i na emulator a nie na konsole z (jak w moim przypadku) ORYGINALNĄ GRĄ ! :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
Dred
Kupo!
Kupo!
Posty: 2
Rejestracja: ndz 09 maja, 2010 10:27

Post autor: Dred »

(lecz jak wiadomo nie zakupi się już żadnego w dzisiejszych czasach na oryg.)
Mi jakimś cudem udało się kupić oryginalnego Szaraczka, nie przerobionego.

Problem dość nie typowy. Sugerowałbym najpierw płytę sprawdzić przy pomocy CD Checka, tak na wszelki wypadek, aby sprawdzić, czy program nie wykrywa jakichś błędów przy okazji odczytu.

Możesz też spróbować, tuż przed owym black screenem, postawić konsolę pionowo. Zasłyszałem tu i ówdzie, że przerobione konsole z "wymęczonym" laserem (podziękować w tym miejscu należy pirackim, niechlujnie przechowywanym CD-Rkom), sprawniej czytają płyty pod innym kątem.

Możliwe, że rozwiązać problem może zakup nieprzerobionej konsoli...

To tyle, co mogę poradzić. Nadzieję mam, że w ogóle to pomoże.

Aha, też mam oryginalnego Plejaczka i równie oryginalnego FFVII (region: NTSC US), ale mi udało się przelecieć przez całą drugą płytkę bez najmniejszych problemów...

No i szacun, że chciało Ci się kupować oryginalce! Mało takich ludzi dzisiaj...

PS, to mój pierwszy post na Krypcie, pozdro wszystkim!
Wr00bel
Kupo!
Kupo!
Posty: 3
Rejestracja: pn 08 paź, 2012 13:45

Post autor: Wr00bel »

Ziomuś,problem który się okazał tak banalny został dzięki Tobie rozwiązany! Wystarczyło postawić pionowo konsolę - dzięki za słowa szacunku, które i Tobie zwracam - co do oryginału to do tejże gry nie ma dwóch zdań :) :) :) oryginał przede wszystkim :)

P. S = LINCZUJCIE mnie ADMINI i MODY, lecz zwykły użytkownik, który dopiero co się zarejestrował (lu jak w jego przypadku napisał pierwszego posta = ziomuś masz browar jak będziesz we Wrocławiu) był w stanie mi pomóc..... a z waszej strony zero odpowiedzi. :573:
Dred
Kupo!
Kupo!
Posty: 2
Rejestracja: ndz 09 maja, 2010 10:27

Post autor: Dred »

Nie ma sprawy;) Tak się akurat złożyło, że przeglądałem forum (z ciekawości, czy Krypta jeszcze żyje:P), zobaczyłem Twój topic i odpowiedziałem:)

I nie fochaj się zbytnio na resztę użytkowników - z doświadczenia wiem, że większość osób, które siedzą na forach, poświęconych jRPG, korzysta raczej z emulatorów/PSStore, aniżeli real hardware. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Final Fantasy VII”