Aeris żywa bez kodów (wykorzystanie błędu gry)

Jedna z najsłynnieszych części serii Final Fantasy, która doczekała się wielu rozszerzeń w postaci gier i filmów.

Moderator: Moderatorzy

tynkussia

Aeris żywa bez kodów (wykorzystanie błędu gry)

Post autor: tynkussia »

EDIT Dowód jest na yt: http://www.youtube.com/watch?v=p9x9o9LN9F0
END EDIT


Na początku małe wyjaśnienie- myk działa na japońskich wersjach płyt, nikt nie sprawdził czy działa na innych wersjach- o tym później.


Pewien Japończyk odkrył że płyty tych samych producentów napisanych na podobnym kodzie mogą się uzupełniać- np gościu podczas gry w FFT i po wsadzeniu schocobo dungeon, wczytaniu i ponownej zamianie miał odblokowane większość broni. Płytę klucz nazwał datastickiem.

Przed akcją w golden saucer z randkami gościu złapał kurczakostrusia i zamienił płytę na Saga Frontier. Dzięki niej możliwe było przemieszczanie się po całej mapie świata prawie że bez przeszkód- konsola używała tylko i wyłącznie danych wokół farmy shocobo, więc bez minimapy ani rusz-był niezły bajzel. dotarł pod lodowiec, gdzie znów zamienił płyty i po randomowej walce obszar wrócił do normalności. Zapisał grę i zrestartował. wrócił się ,,od tyłu'' przez jaskinię do Forgotten city, przespał się i akcja gry ,,wznowiła się'' od wydarzenia poprzedzającego śmierć aeris. Dużo akcji pominął, w tym princess guard, lecz aeris normalnie mógł przyłączać do drużyny. Dał wzmiankę o tym, że raz udało mu się użyć jako sticka schocobo dangeun co odblokowało mu parę przedmiotów, w tym princess guard.

Oczywiście jest parę ograniczeń- aeris jest tylko plikiem, konieczne jest wywalanie jej z drużyny podczas rozmów- podczas niektórych z nich gra się wiesza, kwiaciarka ma słabą broń i w sumie można ją mieć w drużynie tylko z sentymentu- oprócz tego na nic się nam ona nie przyda ;)

Saga frontier nie została niestety wydana w europie, lecz pewnemu Niemcowi udało się to zrobić na innych płytach:

Hey GUYS!

I tested this GLITCH with the GERMAN Version! It´s ONLY WORK AT the CHOCOBO FARM!

After i got the CHocobo i INSERT A DISC WITH MUSIK´s.. And walk!....After few secounds it´s lag...und you must wait for a ERROR sound... then i Put in FF8 :[ well done... the same happend..->Video.... But before the damnd North Crater my GAME FROZEN ... Uff.....

Gościu po wzięciu schocobo wsadził byle jaką płytę z muzyką, a po errorze gry wsadził ff8. Zawiesiło mu się przed kraterem- ale kto wie może by za którymś razem by się udało ;)

Saga została wydana w Ameryce, lecz na tym tego nie sprawdzili.

Och zapomniałam linki do filmiku:

http://www.youtube.com/watch?v=jSRw3otg ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=jSRw3otg ... re=related

Na podsumowanie i rozjaśnienie nieścisłości- nie można dotykać keystona ani wogule wchodzić do gold saucer by nie odpalić randki. Dlaczego? Ponieważ wtedy aeris przed pójściem do świątyni jest wymagana w teamie, więc później nie dałoby się jej odłączyć- a wtedy nie można grać bo gra się wiesza na niektórych rozmowach. Nie można tego zrobić później- bo aeris po akcji ze świątynią odłącza się już na stałe, więc jest to ostatni moment by to zrobić.

Bez kodów, na oryginałach, skoro działa na Japońskiej wersji można potwierdzić że tak- da się ,,wskrzesić'' Aeris!

EDIT namówiłam mojego amerykanskiego kolegę z deva by to sprawdził- sposób działa na amerykańskich płytach ^^ Nie jest srawdzona jeszcze reszta, ponieważ nie może trafić w odpowiednie miejsce- kończy w górach lub na morzu. Na bieżąco będę informować czy sie udało ^^

Obrazek

EDIT 2 Mit potwierdzony! Tym sposobem mozna ,,wskszesić'' Aeris na płytach amerykańskich! Do sprawdzenia zostaje wersja EU... klikać dla większej wersji:

Obrazek
Awatar użytkownika
Arwu
Kupo!
Kupo!
Posty: 10
Rejestracja: czw 03 mar, 2011 23:26
Lokalizacja: D.G.

Post autor: Arwu »

wow :D ale kombinacji ... :) jednak pomysłowość pewnych ludzi nie zna granic :) co do scenek.. cała gra wraz ze wszystkimi scenkami znajduje sie już na pierwszej płycie, a jest ich więcej ze względu na pojemność CD. mamy za to więcej płyt różniących się tylko wstawkami filmowymi :) a ktoś pływał już kluczem starożytnych (tym w grocie pod wodą) zamiast łodzią podwodną ?? ;) stara gra a nadal ma smaczki :)
Noctis

Post autor: Noctis »

...
Jej NIE DA się wskrzesic.
To samo było na blogu tego typa co to zrobił, on potem napisał, że zrobił to dla jaj.
Z resztą, jak się o tym dowiedziało Square to powiedzieli że to w żaden sposób nie jest możliwe, oni tego do gry nie wprowadzali.
Ale co tak moża wiedziec cała ekipa programistów ze Square, skoro mamy tu 1 maniaka :D
Tomek_n
Kupo!
Kupo!
Posty: 19
Rejestracja: ndz 14 mar, 2010 16:12

Post autor: Tomek_n »

Firma Square upadła juz jakiś czs temu :? , co do sposobu to sondze, że filmik na youtube POTWIERDZA jego prawdziwość. :grin:
Noctis

Post autor: Noctis »

Nie. Mylisz się.
Jej nie da się wskrzesic.
Jak niby można to zrobic skoro twórcy NIE DALI TAKIEJ MOŻLIWOSCI.
W ogóle to wasze zdanie mnie nie obchodzi, zobaczmy co na ten temat sądzą bardziej "wtajemniczeni" userzy.
Awatar użytkownika
Verkonika
Kupo!
Kupo!
Posty: 133
Rejestracja: wt 02 mar, 2010 15:10
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Verkonika »

Jezu Noctis wyluzuj.
Nie bądź taki nie miły. Jesteś tu kilka dni i uważasz się za nie wiadomo kogo.
Facet to zrobił, masz zdjęcia, filmik na YT. Ja osobiście wierzę, że można tak zrobić. Sama nie będę próbować, bo z tym za dużo zachodu. Tak, Square nie dało możliwości wskrzeszenia Aeris, co nie znaczy, że jakiś haker nie mógł czegoś pozmieniać. Ta gra ma 14 lat. Na pewno są jakieś sposoby, żeby ją oszukać.
Awatar użytkownika
Ababeb
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1244
Rejestracja: pn 25 kwie, 2005 15:12
Lokalizacja: Czwórmiasto

Post autor: Ababeb »

Noctis pisze:Jak niby można to zrobic skoro twórcy NIE DALI TAKIEJ MOŻLIWOSCI.
Jak w temacie:
(wykorzystanie błędu gry)
The Schrödinger's cat paradox outlines a situation in which a cat in a box must be considered, for all intents and purposes, simultaneously alive and dead. Schrödinger created this paradox as a justification for killing cats
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Poza tym, z tego co pamiętam Square przewidywał możliwość wskrzeszenia Aeris. Potwierdzałby to fakt, że sporą część broni dla niej, jak i Great Gospel można zdobyć również na dyskach 2-3. Oczywiście w końcowej wersji, zdobywanie Manualu do jej Limit Break lvl 4 po Forgotten Capital jest bez sensu, ale skoro opcja ta jest dostępna, to to daje do myślenia.

Zresztą już kiedyś, nie wiem czy nie na starym forum lub w odmętach początków tego forum, była dyskusja na ten temat. Pamiętam jak dziś, że ktoś albo kogoś cytował ze Square lub podawał jakieś wiarygodne argumenty na istnienie możliwości wskrzeszenia Aeris oraz faktu dokonanych cięć. Pierwotnie wersja PSX miała zdaje się mieć 4 CD, ale z uwagi na ciśnienie wywierane premierą gry i oczekiwaniem graczy, dokonano drastycznych cięć w grze (w tym między innymi sposób wskrzeszenia Aeris) i grę skrócono do 3 CD na PSX.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Awatar użytkownika
Arwu
Kupo!
Kupo!
Posty: 10
Rejestracja: czw 03 mar, 2011 23:26
Lokalizacja: D.G.

Post autor: Arwu »

Sephiria napisała: "Potwierdzałby to fakt, że sporą część broni dla niej, jak i Great Gospel można zdobyć również na dyskach 2-3. Oczywiście w końcowej wersji, zdobywanie Manualu do jej Limit Break lvl 4 po Forgotten Capital jest bez sensu, ale skoro opcja ta jest dostępna, to to daje do myślenia. "

pisalem w drugim poście o tym iż gra cała (bez fmv) mieści się na jednej płycie. :)
no i gdyby oficjalnie dało się ją wskrzesić to czyja wola uwolniłaby lifestream :p ?
Awatar użytkownika
Verkonika
Kupo!
Kupo!
Posty: 133
Rejestracja: wt 02 mar, 2010 15:10
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Verkonika »

Arwu pisze:czyja wola uwolniłaby lifestream ?
Zapewne Clouda, bądź Tify.
Awatar użytkownika
Arwu
Kupo!
Kupo!
Posty: 10
Rejestracja: czw 03 mar, 2011 23:26
Lokalizacja: D.G.

Post autor: Arwu »

Ale oni nie potrafili modlic sie do planety :p tylko Aeris wiedziała jak to zrobic :p miała to w genach .a Cloud z Tifą... ja tam wiem co dalej robili :D tylko square bało sie tego pokazywać ;)
Noctis

Post autor: Noctis »

Verkonika, po:
1. Nie denerwuję się, tylko potkreślam swoje argumenty, duże litery nie oznaczają wrogości.
2. ( i tym mnie dobiłaś totalnie) To, że gra jest stara nie znaczy, że musi miec błędy.
3. Jak już to nie haker, tylko pirat... wiesz czym te 2 osoby się różnią?

Ok, a teraz do wszystkich.
Nie ma sposobu, żeby jej wskrześcic TEN TYP CO TO ZROBIŁ SAM SIĘ PRZYZNAŁ, ŻE TO ŚCIEMA. Wystarczy wejsc na jego bloga.
Ludzie, jak już coś kopiujecie z czegoś to czytajcie całośc.
Ten typek pisze na swoim blogu, że zrobił to właśnie żeby takie osoby jak tynkussia czy reszta rozpowszechniały to, uwierzyły, chciał ukazac ludzką głupotę gracza który nie umie zrozumiec, że dead znaczy dead,
Jak wam się nie chce szukac bloga to spytajcie tynkussie ona na pewno linka ma.

Aha, Verkonika, to że jestem nowy nie znaczy że wiem gorzej od ciebie.
Bo uwierz mi na słowo, o FF wiem więcej niż ci się wydaje.

PS. I skoro jak napisałaś, to mógł zrobic "haker" to sama sobie przeczysz, bo pisałaś, że wierzysz, że to prawda (bo to ogryginał, bez kodów) aleeeee skoro macał w tym palce hakerek, to już chyba inna bajka nie?
Awatar użytkownika
Verkonika
Kupo!
Kupo!
Posty: 133
Rejestracja: wt 02 mar, 2010 15:10
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Verkonika »

Nigdy nie powiedziałam, że zrobił to na oryginale.
Nigdy nie napisałam, że jesteś gorszy ode mnie, po prostu napisałeś, że liczy się tylko i wyłącznie to co ty uważasz, bądź Ci co na krypcie są z trzy, cztery lata. Zdanie innych Cię nie obchodzi - to mnie wkurzyło. Nie powiedziałam również, że mało wiesz o FF, tylko po prostu piszesz takimi słowami, jakbyś tylko Ty orientował się w FF.
Wiesz, ja czekam na jakiś oficjalny patch -" Obudź Aeris !" albo " Aeris powraca jako zombie ! " Nie tracę nadziei, gdyż naprawdę ją lubiłam. Dlatego wierzę w rzeczy, które mogą ją wskrzesić. Może jednak jest jakiś sposób... Ale to już twoja sprawa w co wierzysz.
( Ivy dostała swoją "kłótnię" :P )
Masz sprośne myśli Arwu xD Moim zdanie Cloud zrobił się za bardzo emo po stracie Aerki, że już nie miał ochoty na Tifę ;)
Awatar użytkownika
Arwu
Kupo!
Kupo!
Posty: 10
Rejestracja: czw 03 mar, 2011 23:26
Lokalizacja: D.G.

Post autor: Arwu »

aj tam.. :wink: tylko sugerowałem że Cloud z Tifą popadli w rozpacz po stracie Aeris i pili sake w nie umiarkowanych ilościach :P ....Aeris da sie grać już po jej stracie (powinno) za pomocą DEBUG ROOM, można też np. Sephirotem lecz z nim są problemy (np nie posiada animacji jak leży nieżywy jak inni bohaterowie).. co do sposobu z tego tematu na jej wskrzeszenie to mimo iż bez kodów, to i tak oszustwo i tak ;) jednak jest sposób :) ..najprościej wskrzesić ją (Aeris) zaczynając gre od nowa :D a tak serio w wersji na PC jest to banalnie proste (plik Aeris ściągnięty z netu i umieszczony w katalogu z grą)....

Noctis.. Ten sposób jest realny ale jest jedno ale.. o ile da się na pierwszej płycie dojść na północny kontynent (czyli idę właśnie poszukać czy jakaś płyta 'zawiesi' mapke w FF7) ;)

oto wyniki: faktycznie istnieje możliwość dojścia na śniegi lecz gry które używałem jako podmianke zwieszały emulator, z wyjątkiem Legend of Legaia na której zanim gra się zwiesiła zwiedziłem troche tego labityntu jakim staje się mapa świata :), więc potwierdzam iż da się tam dojść.. co nie zmienia faktu że gra w żaden sposób nie 'przewinie' nam fabuły i tam w Forgotten Capital osobiście wątpie żeby coś się wydarzyło ze scenariusza..

wrzucam scrrena. widać na nim jak patrząc w strone północnego kontynentu widać działo z midgar (ale bez samego miasta) i farme kuraków w tle :p
Obrazek
Noctis

Post autor: Noctis »

Verkonika, ja nie napisałem, że nie obchodzi mnie zdanie każdej osoby, nie obchodzi mnie zdanie tomka_n i tynkussi, bo oni stali się właśnie takimi "głupimi i naiwnymi" jak określił to...właśnie typek co "niby" wskrześił Aeris ( ja napisałem wcześniej o co chodzi, jak ktos czytał to skapuje czemu tak napisałem)
I wcale nie napisałem, że liczy się tylko moje zdanie. W tej kwesti wiem na 100%, że mam racje, dlatego się tak tego trzymam.
I jeżeli w jakiś sposób uraziłem Cię, lub kogoś innego to przepraszam, ale czasem ciężko mnie zrozumiec i zdedukowac.
Po prostu obiektywnie i pośrednio wyrażam swoje uzasadnienie.

PS.
jak nie wiecie co znaczy zdedukowac to sprawdzcie w słowniku - "dedukcja"
Zablokowany

Wróć do „Final Fantasy VII”