FF7

Jedna z najsłynnieszych części serii Final Fantasy, która doczekała się wielu rozszerzeń w postaci gier i filmów.

Moderator: Moderatorzy

Rusty
Cactuar
Cactuar
Posty: 269
Rejestracja: czw 11 sty, 2007 00:46

Post autor: Rusty »

Tego wlasnie sie balem, ze trafi nam sie inkwizytor opierający swoje twierdzenia na ciemnocie i zabobonach.
No, moje zabobony opierają się na tym, że w pomocy technicznej od zawsze daję patche do qhimm, PLS czytaj więcej inkwizytorze grudniowy, 2008
Final fantasy 7 ma juz ponad 10 lat, ale wciaz jest uważana przez wielu za kamień milowy w dziedzinie JRPG.
kpisz sobie z ludzi w tym momencie
Jesli nie zamierzasz wnieść nic nowego do tematu, to lepiej wróć do zagrody o. Rydzyka oczekując na kolejny najazd infideli.
ty wniesiesz, piraciakami z niewiadomo kąd, w nijaki sposob pomagającymi ludziom wnioskami/odpowiedziami. Kkonkrety newbie, a nie, że piratom udało się wyłączyć MIDI w windowsie.

Co do jasności, jestem userem qhimm od 2002 roku, zatem bez newberskich wyjazdów z tekstami takmi jak pan wyżej.

edit:
Przepraszam za dziwny sposob pisania, pisze z komórki, a to nie jest łatwe.
sposób pisania w porządku, jednak rozumowanie błędne.
Awatar użytkownika
Krychu4k
Kupo!
Kupo!
Posty: 62
Rejestracja: czw 04 gru, 2008 00:10

Post autor: Krychu4k »

Rusty pisze:sposób pisania w porządku, jednak rozumowanie błędne.
O gustach sie nie dyskutuje, kazdy ma inny.

Po tym wszystkim widze, ze koniecznie chcesz kogos przekonac swojej racji. Dobrze, zgadzam sie calkowicie, zeby uspokoic Twoj freudowski poped.
Rusty pisze:PLS czytaj więcej inkwizytorze grudniowy, 2008
Klania sie czytanie ze zrozumieniem. Od poczatku pisalem o sposobie podejscia Square/Eidos do tematu FF7, a nie sposobie na poprawe gry.

Gre zostawmy na bok, tu nie o to chodzi!
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

OWA poprostu uwaza sie za wszechwiedzacego. Zapomina jednak o podstawowych aspektach relacji miedzyludzkich i poszanowaniu cudzego zdania. Zapomina tez,ze jesli jeszcze raz orzegnie, dostanie warna.

Tyle wzgledem ot.Pozdrowienia z UKe.

<sama to wykasuje, gdy wroce>
Liga

Post autor: Liga »

Od paru lat wchodzę na stronę i przeglądam forum od niedawna...
W końcu postanowiłem założyć konto na forum i powiedzieć swoje.
Autor tematu ma racje.Ja bym tego nie nazwał piractwem FFVII już nie jest w sprzedaży i to na pewno robili fani żeby się lepiej grało.Mam w domu oryginał FF5,6,7,8,9,10,12 i niedawno dostałem pirata od kolegi FF7 po polsku zrobiony przez fanów na PSXA.Nie mam nic przeciwko piraceniu starych dobrych gier które już nie są w sprzedaży.Nie było gier na PSX do kupienia po PL tylko fani zrobili i piractwo.Niestety niektórzy nie lubą angielskiego ;/
Mój FF7 PL na PSX ładniej wygląda.Dla mnie nie jest zła rzecz przerabiać gry dla fanów które wyszły w 97-98 roku ;/ Oni to robią dla nas...
Przecież nikt wam nie każe grać na piratach, każdy sam decyduje co robi...
Awatar użytkownika
hay
Cactuar
Cactuar
Posty: 271
Rejestracja: pt 12 gru, 2008 16:44
Lokalizacja: Zza sedesu.
Kontakt:

Post autor: hay »

Sprawa piractwa jest dość delikatna, faktem jest że kwadratowi nie produkują już oryginalnego FF7, a gra ma swoje lata, jednak nadal tytuł jest licencjonowany i nie wleciał do kosza z abandonware(który swoją drogą kocham za darmowe cuda XX wieku). Prawnie piractwo, moralnie, nie do końca.
Jeśli o mnie chodzi nadal lubię zainstalować na czysto FF7 i za każdym razem "haxorować" rejestr, kopiować filmy, wrzucać patche, mody i inne wariactwa(bez przesady oczywiście).

Co do wersji PSX, emulator z odpowiednim filtrem fakt faktem działa cuda, nie da się zaprzeczyć. Jednak nadal, mimo wszystko boli mnie geometria PSX'a. Animacje miejscami drżą, a wielokąty brzydko nachodzą na siebie, co na PC występuje w mniejszym stopniu.

Swoją drogą szkoda, że PS3 nie ma tak fajnego upscaler'a dla PSX'a jak niektóre pluginy w emulacji.
This post is... hay definition.
Edea_17
Kupo!
Kupo!
Posty: 15
Rejestracja: pt 24 lip, 2009 21:43

Post autor: Edea_17 »

No cóż, a co mają zrobić osoby, które chciałyby poznać siódemkę teraz, dzisiaj? Gra nie jest w sprzedaży, więc nie ma szans legalnego jej nabycia, a ja na przykład nie znam ani jednej osoby, która posiadałaby oryginał, czy w ogóle dostęp do niego. Prawda, piractwo jest złe, ale czasami nie da się go uniknąć. A ponadto, dla takich laików jak ja, co to potrafią grę tylko zainstalować, skonfigurować i odpalić, szukanie patchów i jakichś innych zwierząt jest zadaniem porównywalnym z obliczeniem całki nieoznaczonej przez dziewięciolatka :P (z resztą sama mam z tym problemy :lol: )
Krychu4k ma rację, od oryginału wymaga się, by działał lepiej niż pirat, a jeśli trzeba wyprawiać jakieś coco jambo żeby gra zaczęła płynnie chodzić, no to chyba coś tu jest nie tak.
Awatar użytkownika
hay
Cactuar
Cactuar
Posty: 271
Rejestracja: pt 12 gru, 2008 16:44
Lokalizacja: Zza sedesu.
Kontakt:

Post autor: hay »

Allegro, Playstation Network(+PSP lub PS3). Jest do zdobycia jak najbardziej, wystarczy chcieć, a nie szukać wymówek by ściągnąć.

Wyprawia się "coco jumbo" dla większości starszych gier, które nie chcą działać poprawnie na nowszym sprzęcie i systemach.
Przykład: Commandos wymaga loadera, Interstate 76 patcha, a lista jest długa.
This post is... hay definition.
Edea_17
Kupo!
Kupo!
Posty: 15
Rejestracja: pt 24 lip, 2009 21:43

Post autor: Edea_17 »

Dobrze, dobrze, poddaję się... Chociaż (potraktuj to jako kolejną wymówkę jeśli chcesz) nie lubię się rejestrować na stronach na których żądają Twoich danych osobowych i wolę mieć płytkę w ręce i skorzystać z niej kiedy chcę a nie być uzależniona od internetu (który w mojej sieci często nawala), to niech Ci będzie, że jest możliwość.
W ogóle zacznijmy od tego, że nie szukam wymówek - wtedy gdy zaczynałam grać w FFVII nie miałam w ogóle neta, a nawet jakbym miała, byłam za mała, żeby próbować coś kombinować - jak nic ściągnęłabym wirusa i załatwiła cały komputer :lol: Moje umiejętności obsługi tej maszyny na dzisiaj są minimalne, a co dopiero wtedy ;P (od razu mówię, że nie mam zielonego pojęcia, czy gra była wtedy jeszcze w sprzedaży, to było jakieś pięć, lat temu...)
A Allegro też odpada. Wyświetla Ci się taki uroczy komunikat pod tytułem "Nie znaleziono ofert zawierających podane przez Ciebie wyrażenie" a w zamian proponują buty Nike (oryginalne :D ) i łóżeczka dla dzieci. W ogóle wątpię, żeby ktoś chciał sprzedać taką grę jak FFVII ;)
Awatar użytkownika
hay
Cactuar
Cactuar
Posty: 271
Rejestracja: pt 12 gru, 2008 16:44
Lokalizacja: Zza sedesu.
Kontakt:

Post autor: hay »

Nie pisałem konkretnie że ty szukasz wymówek, ale ogólnie jest taka mentalność: "Ściągnąłem/ściągnęłam bo nie można nigdzie dostać." co jest średnio prawdziwe w 95% przypadków.
Udawało mi się kupować naprawdę unikaty niedostępne już praktycznie w ogóle, a egzemplarz pojawiał się raz na kilka, kilkanaście miesięcy. Polowałem, czekałem, zaowocowało.
FF7 dla porównania jest dość powszechny. W tej chwili na allegro jest 6 takich aukcji.

Zawsze zostaje ebay lub amazon, gdzie można wraz z wysyłką nawet trafić sporo taniej niż w Polsce.

Z Playstation Network ściągasz raz i masz. Kwestia posiadania PSP lub PS3, na co nie każdy może sobie pozwolić.

Jak grałem pierwszym razem po premierze, też nie miałem internetu, to poleciała zrzuta na tą grę i graliśmy z kumplem po kolei. Wystarczy chcieć.
This post is... hay definition.
Awatar użytkownika
Lenneth
Moderator
Moderator
Posty: 2189
Rejestracja: sob 30 paź, 2004 11:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Lenneth »

http://cgi.ebay.pl/Final-Fantasy-VII-ga ... d19b1#shId - 52, 78 zł i wysyłka na cały świat. ^^
Awatar użytkownika
Oray80
Kupo!
Kupo!
Posty: 125
Rejestracja: sob 05 gru, 2009 20:09

Post autor: Oray80 »

Dobra bania , na allegro nie ma aukcji??

1) - http://www.allegro.pl/item911966999_fin ... i_psx.html

2) - http://www.allegro.pl/item911167466_fin ... y_vii.html

3) - http://www.allegro.pl/item911636596_fin ... y_vii.html

jest tego o wiele wiecej , naprawdę wystarczy chciec!!

nawet jest na PC ( ale po francusku :) )

http://www.allegro.pl/item911636596_fin ... y_vii.html
www.ttadvance.ca - let's play
Awatar użytkownika
Ababeb
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1244
Rejestracja: pn 25 kwie, 2005 15:12
Lokalizacja: Czwórmiasto

Post autor: Ababeb »

Edea_17 pisze:Wyświetla Ci się taki uroczy komunikat pod tytułem "Nie znaleziono ofert zawierających podane przez Ciebie wyrażenie" a w zamian proponują buty Nike (oryginalne ) i łóżeczka dla dzieci. W ogóle wątpię, żeby ktoś chciał sprzedać taką grę jak FFVII
http://www.allegro.pl/listing/search.ph ... egory=5949
Przykładowo: http://www.allegro.pl/item902924188_fin ... _pf14.html Strasznie drogo, ale ja kupowałem w sklepie Krypty, a niektórzy pamiętają, jakie tam były ceny.
http://www.allegro.pl/item911966999_fin ... i_psx.html Tu bardziej przystępna cena.
Poza tym wspomniane PSN. :P

[ Dodano: Pią 05 Lut, 2010 14:00 ]
Kurdę, ubiegli mnie. :sad:
The Schrödinger's cat paradox outlines a situation in which a cat in a box must be considered, for all intents and purposes, simultaneously alive and dead. Schrödinger created this paradox as a justification for killing cats
hunk

Post autor: hunk »

wersja Final'a 7 psx na emulatorze ePSXe wygląda znacznie lepiej niż wersja tej gry na PC
ODPOWIEDZ

Wróć do „Final Fantasy VII”