Final Fantasy VII / Materia Combining

Jedna z najsłynnieszych części serii Final Fantasy, która doczekała się wielu rozszerzeń w postaci gier i filmów.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Kimahri
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1217
Rejestracja: śr 14 gru, 2005 20:56
Lokalizacja: Biała Podl.

Post autor: Kimahri »

Lord Gorg pisze:gadaniu o rzeczach nieosiągalnych.
Lord Gorg pisze:które miało może dwie osoby ze wszystkich zarejestrowanych
Skoro ktos to mial to nie mow o nieosiagalnosci ;)
Ale sa to taktyki ktorych nie musisz uzwywac, wiec dlaczego sie bulwersujesz?
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Skoro ktos to mial to nie mow o nieosiagalnosci ;)
Ale sa to taktyki ktorych nie musisz uzwywac, wiec dlaczego sie bulwersujesz?
Dokładnie - znam ludzi, którzy pakowali KotR na Mater i mieli ich kilkadziesiąt, po to aby sprawdzić pewne plotki na temat VII. A co do Weapon'ów - to Emerald'a zatłukłem samymi limitami i miałem fuksa, że Aire Tam Storm nie użył, chociaż Phoenix + Final Attack miałem. A to wcale nie jest wyczyn - więc nie gadaj, tyko poszukaj w necie filmików z wyczynami ludzi, niektóre są dopiero nieprawdopodobne.
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
Kimahri
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1217
Rejestracja: śr 14 gru, 2005 20:56
Lokalizacja: Biała Podl.

Post autor: Kimahri »

Gveir pisze:Final Attack miałem
Jak pierwszy raz go zabijalem tez mialem, a pokonalem go limitami, lucky seven i -_-' bahamutem zero z quadra magic -_-' (ile to trawalo...) takatyke sam z bratem wymyslilem ^^
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Heh, nawet z Bahamut'a nie korzystałem, ani Lucynę 7 :wink: Status Fury, 80 lv. u wszystkich, Big Guard, Regen, Cure 3 i Full Cure, limity 4 lv., Final Attack + Phoenix, ostateczne bronie, Ribbon'y, najlepsze zbroje - i padł od samych limitów i ataków fizycznych :D A dopiero kiedy grałem ostatnim razem przydały się Final Attack + Phoenix i KotR + Absorb (na Ruby'ego głównie) oraz Bahamut Zero + Quadra Magic, tyle że tym razem postacie miały wszystko najlepsze jak wtedy, ale i statsy po 255 wszystkie i 99 lv., więc żadnych kłopotów nie było i tak.
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Tytan

Post autor: Tytan »

Ludzieeeeee , po co się głowić nad Weaponami ?? jak znam życie to wszyscy macie postacie na 90 lvl lub wiecej a Rubyego Cloud czy Yuffie pierdnięciem zabija :D
Dla TAKICH postaci to wyczyn zabić rubyego w 5 min :P Ja go załatwiłem postaciami na 60 lvl z czego jestem dumny :D Final Attack+ Phoenix i KoTR oraz Bahamut ZERO+Quadra magic robią swoje :twisted:

I popieram że to nie jest wyczyn tylko dodatkowa część zabawy ( tak do Ciebie mówie Lordzie Gorg :P)
Awatar użytkownika
Tesse
Kupo!
Kupo!
Posty: 57
Rejestracja: sob 22 lip, 2006 00:23

Post autor: Tesse »

Hehe jeśli chodzi o kombinację materii i to niestety nie będę oryginalny. Przeważnie Summon Phoenix z Final Attack oraz Quadra Magic + KoTR. Poza tym bardzo pomysłowo jest podpiąć jakiś potężny czar np. Ultimę pod MPabsorb, nie dość że uderzy to jeszcze doda postaci MP. Jeśli chodzi o walkę z Emeraldem to tak naprawdę brudną robotę wykonała u mnie Tifa. Yuffie waliła KoTR a Tifa miała materie: 5 Counter Attack + 4xCut ( z najlepszą bronią) każdy cios zadawał potworowi 9999 obrażeń czyli około 90 000 na jeden z jego ataków. :P
the friends that we have lost, or dreams that have faded... never forget them
Awatar użytkownika
IzzY
Cactuar
Cactuar
Posty: 450
Rejestracja: pt 20 sty, 2006 21:25
Lokalizacja: Łódź Temple

Post autor: IzzY »

Powinieneś zauważyć wpierw że Quadra Magic nie działa z KotR...
You are not dreaming. You ARE a dream...
Stan FF X NSG - po Yunalesce
Marks - 28% przepisane
Espery - 70% przepisane
...
Czekamy na Reunion
Awatar użytkownika
kwazi
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 2062
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005 19:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kwazi »

Tesse pisze:Quadra Magic + KoTR.
? Po co, skoro Quadra NIE DZIAŁA na KoTR? :roll:
Awatar użytkownika
Tesse
Kupo!
Kupo!
Posty: 57
Rejestracja: sob 22 lip, 2006 00:23

Post autor: Tesse »

Heh...przepraszam pomieszało mi się, macie rację. Quadra Magic + Comet. Wydaje mi się, że to dość dobra kombinacja, ale na jednego wroga, przeważnie bossa. skoro pięć komet zadaje koło 15 000 to quadra znacznie zwiększy ich siłę ciosów. Tak naprawdę, nigdy nie stosowałem taktyk z quadra magic więc wybaczcie mi te błędy :)
the friends that we have lost, or dreams that have faded... never forget them
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Właśnie - Quadra Magic przydaje się tylko do podpięcia najpotężniejszych Summon'ów oprócz KoTR, a właściwie tylko Bahamut ZERO. MP Absorb też niekoniecznie, ponieważ na tym etapie ma się takie ilości Megalixir'ów, że nie trzeba się o MP martwić zbytnio, albo Turbo Ether'ów skradzionych w walkach od działek, które spotyka się w korytarzach pociągu w czasie ataku na Midgar przed bitwą z Proud Clod'em i Hojo, zwłaszcza kiedy szuka się W-Item. Tak więc można zapakować zamiast nich, inne, potężne materie.
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
andchaos
Cactuar
Cactuar
Posty: 267
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2005 14:49
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: andchaos »

Uzywałem pewnej kombinacji do nabijania statystyk w podwodnym statku a mianowicie:

Sneak Attack (master) + Deadblow
Sneak Attack (master) + Morph

Trzeba tylko pamiętać by ten z Deadblow był pierwszy od lewej na mieczu by jako początkowy atak Cloud wykonał Deadblow.

Dając takie materie na broń Ultima Weapon Clouda po rozpoczęciu walki nie musiałem nawet dotykać pada a Cloud automatycznie po rozpoczęciu walki osłabiał wroga Deadblow'em i następnie go Morph'ował. By ta kombinacja działała Cloud musi być dość silny by zadać maksymalne obrażenia przy pomocy Deadblow. Tą kombinacją materii zdobywałem w 10 minut jakieś 15-20 przedmiotów zwiększających statystyki. ta metoda działa wyłączynie na te stworki które się pojawiały pojedyńczo.

Przy okazji dodam że stworek czerwony z którego po Morph'ie otrzymujemy Power Source ma początkowo HP poniżej maksymalchych obrażeń czyli 9999, ale jak Cloud osiągnie poziom około 90 to HP tego stwora wzrasta do ponad 9999. Tutejsze stwory prawdopodobnie stają się siniejsze jak nasze postacie zdobywają kolejne poziomy. Początkowo ta kombinacja po wykonaniu Deadblow zadający 9999 zabijała tego czerwonego stwora ale z czasem wzrośnie mu HP i też na niego będzie działać.
Awatar użytkownika
kwazi
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 2062
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005 19:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kwazi »

andchaos pisze:Uzywałem pewnej kombinacji do nabijania statystyk w podwodnym statku a mianowicie:

Sneak Attack (master) + Deadblow
Sneak Attack (master) + Morph

Trzeba tylko pamiętać by ten z Deadblow był pierwszy od lewej na mieczu by jako początkowy atak Cloud wykonał Deadblow.

Dając takie materie na broń Ultima Weapon Clouda po rozpoczęciu walki nie musiałem nawet dotykać pada a Cloud automatycznie po rozpoczęciu walki osłabiał wroga Deadblow'em i następnie go Morph'ował. By ta kombinacja działała Cloud musi być dość silny by zadać maksymalne obrażenia przy pomocy Deadblow. Tą kombinacją materii zdobywałem w 10 minut jakieś 15-20 przedmiotów zwiększających statystyki. ta metoda działa wyłączynie na te stworki które się pojawiały pojedyńczo.
Jest prostszy i szybszy sposób <sam go używam>: Yuffie + Conformer -> Mega All, Cover, Sneak Attack + Morph, Counter + Morph, Mime+ Counter (tutaj opcjonalnie Counter)

Czyli: początek walki i Yuffie wali Morphem na wszystkich za 9999, przeciwnik atakuje (jak nie - to my jeszcze raz Morphem na all za 9999) -> Yuffie zasłania kompana i znowu odpowiada Morphem, ewentualnie Mime -> przeciwnik martwy a my mamy Source ;)
Awatar użytkownika
andchaos
Cactuar
Cactuar
Posty: 267
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2005 14:49
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: andchaos »

kwazi pisze:Jest prostszy i szybszy sposób <sam go używam>: Yuffie + Conformer Mega All, Cover, Sneak Attack + Morph, Counter + Morph, Mime+ Counter (tutaj opcjonalnie Counter)

Czyli: początek walki i Yuffie wali Morphem na wszystkich za 9999, przeciwnik atakuje (jak nie - to my jeszcze raz Morphem na all za 9999) Yuffie zasłania kompana i znowu odpowiada Morphem, ewentualnie Mime przeciwnik martwy a my mamy Source
Rzeczywiście, to doskonała metoda. Właśnie ją wyprubowałem i działa fenomenalnie. doskonale się sprawdza na stworkach co się pojawiają w grupie jak i tych pojedyńczych.
Xander83

Post autor: Xander83 »

Witam wszystkich na forum KRYPTY! Jestem "Nowy" ale troche znam się na FF7
Moim zdaniem najlepsze połączenie materi to Comet2+Quadra Magic i do tego W-Magic i 2x MIME. Jest to zabójcza kombinacja ale tylko kiedy wykona się ją następująco:
Np: Zabicie EMERALD'a (bez KOTR):
- wszystkie postacie ALL lucky 7's
- jedna z kombinacją Comet2+Quadra Magic i W-Magic
- dwie pozostałe z MIME
- dobrze jest miec w drużynie Cloud'a z naładowanym LIMIT BREAK - OMNISLASH - choć niekoniecznie!!!
- i w sumie to wszystko!!!
Jak to działa??
Na początku walki 77x7777 DMG (ALL Lucky 7's), potem jedna postać Comet2+Quadra Magic(Comet2 to 4 komety na jedno użycie bez Quadra Magic = 4x7777 a z QM 16x7777 do tego W-Magic i wychodzi 32x7777) i 2x MIME przez pozostałe. Wiec (77x7777)+(32x7777)x3 = 1,345,421 DMG!!! (bez odpalenia LIMITU)Jeżeli przeżyje to już kto co sobie życzy można OMNISLASH!!!(Zabić efektownie). Jakby ktoś się pytał to kiedy postać ma "status" ALL Lucky 7's to każdy jakikolwiek atak zabiera 7777 DMG!!! Czasem może się zdażyć, że EMERALD kogoś zaatakuje i nie bedzie miał wtedy 7777 HP ale i tak niczego to nie zmienia. Przynajmniej u mnie na kilka prób z tą taktyką wszystko poszło gładko. Wszystkim życze powodzenia.
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

A najlepsze jest to, że pokonałem go tylko samymi limitami, z materii łącząc z ważnych tylko Phoenix + Final Attack... Mimo, że słabszymi postaciami byłoby to znacznie, ale to znacznie trudniejsze.
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Final Fantasy VII”