Final Fantasy VII / Materia Combining

Jedna z najsłynnieszych części serii Final Fantasy, która doczekała się wielu rozszerzeń w postaci gier i filmów.

Moderator: Moderatorzy

Mogster

Post autor: Mogster »

jestes pewien ze to dziala? i czy np mane trzeba miec czy nie, czy kontruje za fri i czy tego KotRa mozna uzyc te 8 razy?
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Mogster pisze:jestes pewien ze to dziala? i czy np mane trzeba miec czy nie, czy kontruje za fri i czy tego KotRa mozna uzyc te 8 razy?
Pewnie ;) Spytaj się Rubyego jak nie wierzysz :D Mimic nie zabiera MP. "Płacisz" tylko za pierwsze użycie. Mało tego. Jak masz podpięte KotR + HP Absorb to absorb też zadziała 8 razy. W sumie 7 bo nie podepniesz tyle counterów jak masz KotRa :P
dory

Post autor: dory »

Komba
O to co znalazlem w internecie :D
Napewno kazdy znajdzie cos dla siebie.
Bolec

Post autor: Bolec »

No ja nie byłbym taki tego pewien czy za Mimica nie płaci się kilka razy. Jakoś nie wiem dlaczego jak ja próbowałem to zapłaciłem za pierwszy i drugi raz. :570:
jaga2

Post autor: jaga2 »

Za Mimic nie płcisz, jak puścisz limit to tylko osoba może go powtórzyć, która go puściła. Haha , zauważyłem , że jak ktoś nowy to wszyscy na niego wchodzicie.. :grin: luzik....
dene3112

Post autor: dene3112 »

Moze troszke odejde od tematu, ale podam najlatwiejszy sposob pokonania Emerald weapon

Potrzebne materie: KOTR+Quadra magic,Final Atack+Phenix Summon
-Ustawiamy se materie ktore chcemy namaxowac w bronie 3x i2x szybciej rosnace
-KOTR czym wiecej gwiazdek tym lepiej
-jedna postac ma ma All Lucky 7s!

Wchodzimy na walke zabieramy prawie 500tys dla Emeralda, on zadaje jakis atak (w razie smierci final ....uzdrowi nas) potem zucamy 4 razy za cene jednego KOTR(okolo520tys.) co w maksymalnym skutku zabiera dla broni 1017676 ;]
dene3112

Post autor: dene3112 »

OneWingedAngel pisze:
dene3112 pisze:KOTR+Quadra magic

OK tylko że akurat ta kombinacja jest niemożliwa.


Działa także z Summonami (bez Knights of Round)

dene3112 pisze:jedna postac ma ma All Lucky 7s!
Raz cię draśnie i lucky 7 finito.
No przyznam sie nie sprawdzalem na KOTR z Quadra magic(myslalem ze pod wszystko dziala),w takim razie najlepsza taktyka to ta co na stronie jest podana (All Lucky 7s!! i w-summon z KOTR

Ale jesli zaczyna sie atakowac All Lucky 7s! to jeszcze nigdy mi nie przerwalo, 64 ataki maja byc i sa :/ Na rubym nie dziala na paczatku wiec gdy zada 0 wtedy jest kolejka Rubyego i jest finito =] Natomiast Emerald dostaje 64 razy w ciery :P
jaga2

Post autor: jaga2 »

Na Ryby AL7s to błąd, najlepiej zabić dwóch z drużyny (wtedy nie wywali nikogo) i pod koniec walki ich ożywić- KOTR jakieś 8-9 razy.Na EMERALDA proponuję:
HP<>MP, Magic Plus, MP Plus, HP Plus, Luck, Final Attack+ Phoenix, Final Attack+ KOtR wszystkim postaciom, materie oczywiście muszą być na MASTER. Bez dotykania pada jest po gościu.
Awatar użytkownika
kwazi
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 2062
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005 19:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kwazi »

jaga2 pisze:pod koniec walki ich ożywić
A nie lepiej zaraz na początku? Rubby nie wywali nikogo dopuki trzyma macki w ziemi...
Czyli najlepszy schemat:
1) Zabijamy 2 swoich ==> zaczynamy walke
2) Rubby wbija macki w ziemie a my wskrzeszamy towarzyszy (każdy w drużynie musi mieć na sobie Ribbon i 2/3 Mystile)
3) Zaczynamy nawalać magią Weapona a nie jego macki (jak je wyciągnie to znowu zacznie wywalać nam członków drużyny). Rzucamy KOTR+HP Absorbx2 (W-Summon) potem po koleji Mime tak długo jak się da - tak czy siak wskrzesi nas Phoenix. Potem Megalixir aby uzupełnić wszystkim ewentualne straty w MP i znowu KOTRx2... Po kilku minutach bedzie po nim

Z uwagi na ptk. 3) odpadają materie typu Counter Magic - przez przypadek walniemy KOTRem w macki i kaplica.

Wiec potrzebne materie to: Magic Plus, Final Attack+Phoenix, W-Summon, KOTR+HP Absorb, Mime, E. Skill (White Wind, Angel Whisper, Mighty Guard ). Do tego oczywiście koksy HP i MP Plus.
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

jaga2 pisze:HP<>MP, Magic Plus, MP Plus, HP Plus, Luck, Final Attack+ Phoenix, Final Attack+ KOtR wszystkim postaciom, materie oczywiście muszą być na MASTER
Nie za duże czasem te wymagnia? O.o Final Attack z Phoenixem to jeszcze, choć przy sprawnie prowadzonej walce FA nie trzeba, natomiast FA + KoR no to już zbyteczna ekstrawagancja i jeszcze wszystkim 3-em postaciom... Wiesz ile czasu zajmie dopchnięcie tego wszystkiego na master? Minimum 2,5 raza dopchnięcia jednego KoR na Master. Czasowo i ekonomicznie to się nie opłaca
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Awatar użytkownika
Zeratul
Kupo!
Kupo!
Posty: 157
Rejestracja: śr 07 wrz, 2005 20:05
Lokalizacja: Autonomia

Post autor: Zeratul »

E tam, ja Rubyego zabiłem samym Cloudem nawet bez Final Attacka. Wystarczył KoR na 2 levelu z HP Absorb, W-Summon i Mime. No i oczywiście Ribbon, HP Plusy i Magic Plusy. Ani razu się leczyć nie musiałem. Cały czas tylko tłukłem KoR'em.
Nie pamiętam już - może czegoś tam jeszcze używałem, ale na pewno nie było to trudne do zdobycia.

A w jednej gazecie o tematyce PSX'owej była rubryka z osiągnięciami graczy. Jakiś gościu zabił Rubeygo Jedną postacią bez żadnych materii.
Am Ende bleib ich doch alleine
Die Zeit steht still und mir ist kalt!
dory

Post autor: dory »

Dobra kombinacja to yuffie tylko z counterattackami i coverem.
Emeralda raz dwa pokona, no i standardowo komus fenixa z final attackiem no i wystarczy sie tylko leczyc :D

Edit: a tak pozatym wieksza satysfakcje sprawia gra jesli nie uzywa sie KOTR'a bo to jest w sumie beznadziejny summon, od kiedy sie go zdobedzie to juz jest za prosto :D

Edit: na rubiego moza zrobic: Ultima+hp absorb, ultima+ quadra magic, ultima+mp turbo, w-magic, mpPlus tez sie przydadza, mozna jeszcze ultima z mpabsorb, no i mime i fenixa + final attack.
Zamiast ultimy mozna jakis inny czar co na niego dziala lub jakiegos summona, tylko ze z summonami to bardzo dlugo walka bedzie trwala.
jaga2

Post autor: jaga2 »

Sephiria pisze:Nie za duże czasem te wymagnia?
Wiesz Sephiria, jak ktoś maksuje postaci to można dać większy przyrost i wtedy się nie zwarza na to co jest w slotach (tak jak ja to robiłem.Cały czas u Clouda miałem w Apocalipse KOtR ,Final Attack i Phoenix'a) maksowałem Clouda, Cida i Yuffie. Wkńcu się okazało,że mam 4 Kotr'y. Wtedy mogłem pokombinować( zresztą wszystkie inne materie też mam zmasterowane po kilka razy) Ps. Mam tego 3-go Mystile'a.
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Tylko weź pod uwage, że statystyczny gracz, nie będzie miał: ochoty/siły/impulsu/whatever by podciągnąć wszystkich do 99 i stats 25x. I tak, wiem o Apo i Scimitarze, bo sobie zrobiłam 3 Master Summon Magic i Command (nie licząc czwartej od Emeralda). Rzecz nie w tym jak to zrobić, tylko komu będzie się chciało - nawet średni czy dobrzy gracze nie będą jechać z Gdańska do Warszawy przez Zakopane, tylko wybiorą coś równie skutecznego, a praktyczniejszego. Poniesionych kosztów, liczonych w: czasie samozaparciu i cierpliwości nie rekompensuje uzyskanie takiej kombinacji czy pokonanie z niej Weaponów, bo to żadna filozofia. Posiadanie wszystkiego na max to logika prosta jak konstrukcja cepa i osiągnięcie takiego celu (w moim przypadku) nie daje satysfakcji równomiernej do włożonego wysiłku. Poza tym, tu chcemy poszukać bardziej oryginalnych, wyrafinowanych i przede wszystkim praktycznych kombinacji.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
jaga2

Post autor: jaga2 »

Oki zrozumiałem, no to można na Emeralda
KOtR+ Counter, Mime+ Counter, Mime+ Counter, Mime+ Counter
sorki, ale tak mnie styrałaś Sephi, że wymyśliłem to na poczekaniu( cyt. praktyczne).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Final Fantasy VII”