Final Fantasy VII / Materia Combining

Jedna z najsłynnieszych części serii Final Fantasy, która doczekała się wielu rozszerzeń w postaci gier i filmów.

Moderator: Moderatorzy

Mogster

Final Fantasy VII / Materia Combining

Post autor: Mogster »

podajcie jakies ladne materia combine, ja znam kilka np
Cover(master)+Counter(master)(ile sie da)(bodajze jakies 12 counterow da sie wrzucic, Yuffie(zadaje jakies ponad 100k dmg, bo za kazdym strzalem gdy obroni zadaje te 12 counterow po 9999 ;o )

Podajcie takie naprawde wypasione ;]
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

Final Attack+ Phoenix. ;)
glamorous vamp
Awatar użytkownika
Zeratul
Kupo!
Kupo!
Posty: 157
Rejestracja: śr 07 wrz, 2005 20:05
Lokalizacja: Autonomia

Post autor: Zeratul »

W-Summon + Knights of Round+Hp Absorb + Mime
Am Ende bleib ich doch alleine
Die Zeit steht still und mir ist kalt!
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Mogster pisze:i jeszcze jedno w FF9 bylo tak:
Brat Mogstera: Geez Bro you sure know a lot
Mogster: Yeah i know =]
Jeżeli ten wątek ma służyć twojej wątpliwej autopromocji i uprawianiu off topu, to nie widzę powodu by pozwalać mu dalej żyć.

EDIT: Temat odblokowany, ale jeśli tu się znowu pojawi OT, to wtedy go definitywnie przymknę.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Mogster

Post autor: Mogster »

jakby to powiedziec udalo mi sie wykombinowac "niesmiertelny" zestaw materii
Master Magic, W-Magic, MP Absorb-Master Summon, MP
Turbo-Knights of the Round, Master Command, Enemy Skill,
W-Summon, Slash-All, Mega All, HP Plus, Final Attack-Phoenix

("-" oznacza sloty polaczone)

Teraz wyjasnie, widac odrazu master magic, daje nam wszystkie czary przy czym dzieki w-magic mozemy uzywac ich dwukrotnie, podwojne rzucenie KotR z odzyskaniem MP, enemy skill dajacy calkiem neizle czary(big guard komus?) master command daje calkiem neizle komendy, slash all (master) daje namflash ktory zabije kazdego przeciwnika jednym strzalem =], no i na koneic oczywiscie niesmiertelny Final-attack + phoenix daje nam praktycznie niesmiertelnosc podczas gdy zadajemy wrogowi obrazenia od ognia, wykrecone co nie?;D
Awatar użytkownika
Preacher
Kupo!
Kupo!
Posty: 148
Rejestracja: czw 02 cze, 2005 21:26
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Preacher »

Bardzo dobrym połączeniem jest FA+Pheonix do tego MP<=>HP oraz W-summon i KOtR..ja używałme jeszcze do tego FA+KOtR. Co prawda mamy jedynie 999 HP przy tym połączeniu ale dzięki temu rozwalamy każdego rpzeciwnika .. a konkretnie rpzeciwnik sam zabija się o nas, ja osobiście tak bardzo często kończe FF7, tzn ustawiam sobie takie materie i rozpoczynam walke i wstaje od kompa i czekam aż przeciwnik sam się o mnie zabije.

Mogster pisze:Final-attack + phoenix
jedynym zastrzeżęniem do tego połączenia to to, że jednak jest limitowane, tzn trzeba pamiętać że anwet na poziomie master mozęmy puścić tą kombinacje jedynie 5 razy co zazwyczaj jest ilością wystarczajacą jednak w przypadku Rubyego kiedy zabijamy go bez KOtR`a jest to niekiedy liczba za mała :P
-Hey Lust, can I eat him? Can I eat him?
Awatar użytkownika
Zeratul
Kupo!
Kupo!
Posty: 157
Rejestracja: śr 07 wrz, 2005 20:05
Lokalizacja: Autonomia

Post autor: Zeratul »

5 kotrów zabije rubyego? Niemożliwe.
Am Ende bleib ich doch alleine
Die Zeit steht still und mir ist kalt!
Mogster

Post autor: Mogster »

ale macie problemy z tym ruby =] dajcie yuffie cover+counter, counter+absord hp, a potem same countery i macie ponad 100 k damage gdy raz ja walnie =]
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Zeratul pisze:5 kotrów zabije rubyego? Niemożliwe.
Osiem, do tego jeszcze dwa na macki trzeba liczyć.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Awatar użytkownika
Preacher
Kupo!
Kupo!
Posty: 148
Rejestracja: czw 02 cze, 2005 21:26
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Preacher »

Zeratul pisze:5 kotrów zabije rubyego? Niemożliwe.
ja mówiłem o:
Preacher pisze: tzn trzeba pamiętać że anwet na poziomie master mozęmy puścić tą kombinacje jedynie 5 razy co zazwyczaj jest ilością wystarczajacą jednak w przypadku Rubyego kiedy zabijamy go bez KOtR`a jest to niekiedy liczba za mała
a mówiłem o kombinacji FA+Pheonix ;)
-Hey Lust, can I eat him? Can I eat him?
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Mogster pisze: Teraz wyjasnie, widac odrazu master magic, daje nam wszystkie czary przy czym dzieki w-magic mozemy uzywac ich dwukrotnie, podwojne rzucenie KotR z odzyskaniem MP, enemy skill dajacy calkiem neizle czary(big guard komus?) master command daje calkiem neizle komendy, slash all (master) daje namflash ktory zabije kazdego przeciwnika jednym strzalem =], no i na koneic oczywiscie niesmiertelny Final-attack + phoenix daje nam praktycznie niesmiertelnosc podczas gdy zadajemy wrogowi obrazenia od ognia, wykrecone co nie?;D
Nie do końca - brak HP Absorb, lepiej wywalić Slash All, który ma brzydką tendencję do pudłowania (podobnie jak Deathblow) i dać za to Magic Plus, a do KoR podpiąć HP Absorb.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Mogster

Post autor: Mogster »

powiedz po co Hp Absorb jak masz final attack+phoenix?
Awatar użytkownika
Preacher
Kupo!
Kupo!
Posty: 148
Rejestracja: czw 02 cze, 2005 21:26
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Preacher »

Mogster pisze:powiedz po co Hp Absorb jak masz final attack+phoenix?
np po to że to połączenie FA+Phoenix jak już sam pisałem można użyć jedynie 5 razy podczas jednej walki (taki jest limit na masterze), [tak dla jasności mowa oczywiście o 1 postaci, czyli podczas walki posiadająs 3 zmaksowane FA i Phoenixy co tak naprawde nie jest aż tak czasochłonne można "puścić" to 15 razy ;) ]
-Hey Lust, can I eat him? Can I eat him?
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Preacher pisze:np po to że to połączenie FA+Phoenix jak już sam pisałem można użyć jedynie 5 razy podczas jednej walki
Dokładnie. FA +Phoenix powinien być na krytyczne ataki a nie na ozywianie postaci co 2-3 tury, po średnich atakach, no bo chyba nie zamierzasz marnować tury naleczenie się X-Potionem? Wystarczy prosta wymiania Slash All na Magic Plus, a Mp Turbo na Hp Absorb. Slash All, jak już pisałam dość często pudłuje, a do tego jest zbędne, skoro i tak masz Master Summon podpietą pod Mp Absorb i jeszcze Master Magic, z magią działającą na wszystkich (nie wspominając o Mega All). Dodaj do tego Hp Absorb z KoRem i przy wzywaniu Rycerzyków twoja postać zamienia się w istne Perpetum Mobile - atakuje, leczy się i uzupełnia MP z samego ataku oraz zachowuje FA Phoenix na czarną godzinę.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Świetne jest połączenie Counter+Mimic (najlepiej jak najwięcej razy), przez co możemy contrować do ośmiu razy z tego, co ostatnio użyliśmy (np. Limity, KotR). Przydatne do szybkiego wykończenia weaponów ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Final Fantasy VII”