Final Fantasy VII / Materia Combining

Jedna z najsłynnieszych części serii Final Fantasy, która doczekała się wielu rozszerzeń w postaci gier i filmów.

Moderator: Moderatorzy

Kurizu

Post autor: Kurizu »

kwazi pisze:jaga2 napisał/a:
pod koniec walki ich ożywić


A nie lepiej zaraz na początku? Rubby nie wywali nikogo dopuki trzyma macki w ziemi...
Czyli najlepszy schemat:
1) Zabijamy 2 swoich ==> zaczynamy walke
2) Rubby wbija macki w ziemie a my wskrzeszamy towarzyszy (każdy w drużynie musi mieć na sobie Ribbon i 2/3 Mystile)
3) Zaczynamy nawalać magią Weapona a nie jego macki (jak je wyciągnie to znowu zacznie wywalać nam członków drużyny). Rzucamy KOTR+HP Absorbx2 (W-Summon) potem po koleji Mime tak długo jak się da - tak czy siak wskrzesi nas Phoenix. Potem Megalixir aby uzupełnić wszystkim ewentualne straty w MP i znowu KOTRx2... Po kilku minutach bedzie po nim

Z uwagi na ptk. 3) odpadają materie typu Counter Magic - przez przypadek walniemy KOTRem w macki i kaplica.

Ee nie chcę tu przedstawiać żadnych fałszywych wniosków ale po pierwszym wbiciu macek przez rubiego już nikogo nie wywala nawet jak zabijesz macki <<Zawsze zaczynałem z dwoma trupami odrazu po mackach wskrzeszałem i jeszcze mi się nie zdarzyło aby po zabicu macek znowu kogoś wykopał z pola walki>>
A odnośnie spsobu wygranej t owystarczyło mi FA+Phoenix i KoTR+Mp-turbo w dwóch postaciach, walka trwała ciut dłuzej ale i tak się nie trzeba było wysilać :D

A na emeralda miałem fuksa , powaliłem go bez Kotra bo się jakoś złożyło że Red miał równo 7777 HP max XD więc tylko drugą postać wbiłem na lucky7 i poszło z górki :D
Awatar użytkownika
IzzY
Cactuar
Cactuar
Posty: 450
Rejestracja: pt 20 sty, 2006 21:25
Lokalizacja: Łódź Temple

Post autor: IzzY »

Cloud_th pisze:<<Zawsze zaczynałem z dwoma trupami odrazu po mackach wskrzeszałem i jeszcze mi się nie zdarzyło aby po zabicu macek znowu kogoś wykopał z pola walki>>
Z mojego doswiadczenia wiem ze nawet z wbitymi mackami moze uzyc whirlsandu...
ale raczej tylko jak walka sie przedluza
Cloud_th pisze:A na emeralda miałem fuksa , powaliłem go bez Kotra bo się jakoś złożyło że Red miał równo 7777 HP max XD więc tylko drugą postać wbiłem na lucky7 i poszło z górki
ja znam taki sposob ze bez fuxa i bez kotr mozna go latwo rozwalic - dajesz jakiejs postaci 7-8 par materii counter+mime , niech ma naladowany limit break na starcie , rzucasz na ta postac hero drink (jesli ma duzy dmg to nie trzeba) odpalasz limit i jak emerald walnie w ta postac to juz mozesz podziwiac masakre :D
You are not dreaming. You ARE a dream...
Stan FF X NSG - po Yunalesce
Marks - 28% przepisane
Espery - 70% przepisane
...
Czekamy na Reunion
jaga2

Post autor: jaga2 »

Emeralda rozpykuję następująco:
Cloud:
Ultima Waepon: 4xCut+counter, mime+counter, mime+counter, mime+counter
Mystile: Kotr+FA, Phoenix+FA, HP Plus+counter attack
Cid:
Venus Gospel: ( tak jak u Clouda)
Mystile: ( tak jak u Clouda)
Yuffie:
Conformer: All Shlash+HP Plus, mime+counter, mime+counter, mime+counter
Mystile: Kotr+FA, Phoenix+FA, All Materia+Master Magic Materia
I wszystkim Ribbon
Awatar użytkownika
kwazi
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 2062
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005 19:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kwazi »

Jaga2 pisze:I wszystkim Ribbon
Po co Ribbon na Emeralda?? On nie zakłada żadnych statusów :) Lepiej Sprint Shoes lub coś podnoszącego staty - Champion Belt/Tough Ring/Circlet.

Co do materii - wierze, że skuteczne ale zanim je podszkolimy miną wieki :/ Troche to nieekonomiczne jeśli chodzi o czas... :P
IzzY pisze: Z mojego doswiadczenia wiem ze nawet z wbitymi mackami moze uzyć whirlsandu...
Mi się to niezdarzyło ani razu... Mimo, że ilekroć gram w FF 7 rozwalam Weapony (powyżej 20 razy) :roll:

-----------------
Dobrą kombinacją jeśli chodzi o maksowanie statystyk w zatopionym samolocie jest:
Yuffie (z Conformerem):
Sneak Attack + Morph, Counter + Mime/Morph, Mega All
Pozostali:
Counter+Mime, Counter + Morph, Added Effect + Hades ( :twisted: ) - to dla picu XD
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

kwazi pisze:ale zanim je podszkolimy miną wieki :/ Troche to nieekonomiczne jeśli chodzi o czas...
Dokładnie... czasowo już taniej wychodzi KoR na 2-im lub 3-im poziomie, czysta W-Summon, 3 Mime
kwazi pisze:IzzY napisał/a:
Z mojego doswiadczenia wiem ze nawet z wbitymi mackami moze uzyć whirlsandu...

Mi się to niezdarzyło ani razu... Mimo, że ilekroć gram w FF 7 rozwalam Weapony (powyżej 20 razy
Troche to nieekonomiczne jeśli chodzi o czas...[/quote]
Może - zdarzyło mi się to po ponownym wbiciu macek, gdy żył Cloud i jeszcze jedna postać.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
jaga2

Post autor: jaga2 »

kwazi pisze:Po co Ribbon na Emeralda?? On nie zakłada żadnych statusów n Lepiej Sprint Shoes lub coś podnoszącego staty - Champion Belt/Tough Ring/Circlet.

Co do materii - wierze, że skuteczne ale zanim je podszkolimy miną wieki n Troche to nieekonomiczne jeśli chodzi o czas... n

Sorki, pomyliłem się.
Sprint shuts
A co do długości maksowania, wcale nie tak długo.


Obrazek
Sorki za jakość, zdjęcie aparatem z telewizora. :) Ale zawsze...
Awatar użytkownika
Sephir
Cactuar
Cactuar
Posty: 320
Rejestracja: ndz 13 lis, 2005 17:23

Post autor: Sephir »

Tiaaa... niektórym sie nudzi w domu XD
jaga2

Post autor: jaga2 »

A co powiesz na to ????
Obrazek
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Zmieniasz im Ribbony co walke czy jak? -_-' To nie jest topic "pochwal się dokonaniami" i wątpię, żebyś komuś tym zaimponował :roll:
jaga2

Post autor: jaga2 »

Człowieku, spójrz dokładniej. Chodzi mi o 3 mystile !!!
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

No i? Nie pamiętam co one nam dawały :D OK - end of OT :P
Awatar użytkownika
Kimahri
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1217
Rejestracja: śr 14 gru, 2005 20:56
Lokalizacja: Biała Podl.

Post autor: Kimahri »

a ze tak sie zapytam to gdzie znalazles trzeciego mysile slyszalem ze da sie go wykopac to prawda??
jaga2

Post autor: jaga2 »

Masz tu pełny opis, jak go zdobyć :)

autor: Jaga
1 Mystile = cd 2 po PROUND CLOD
2 Mystile = cd 3 w Nortern Cave


3- ci Mystile:

W Nortern Cave przy podziale drużyny, wybierz wszystkim prawą drogę a Cloud'owi lewą. Na następnym ekranie wybierz "up" i wejdź do "wodnego świata" ( tam gdzie są Master Tonbery, Mover i Magic Poty), przejdź przez niego zabierając przedmioty ( przy okazji Counter i W-Magic), gdy znajdziesz się na klatce, to za nic nie idź w dół ( nie możesz zobaczyć swojej drużyny, bo wszystko szlag trafi), idź górną ścieżką, tam gdzie jest Mega All Materia. Wyjdziesz z powrotem na klatce "wodnego świata" i idź do miejsca gdzie podzieliłeś drużynę. Teraz wybierz prawą drogę i idż aż do końca.Za chwilkę weźmiesz 2-go Mystile.Idź dalej.Wylądujesz na klatce. Teraz podejdź do przyjaciół. Powinna za tobą wybiec Tifa. Pogadaj ze wszystkimi i właśnie Tifa powinna Ci dać 3-go Mystile ( na 99%). Zwróć uwagę, że jak daje Ci przedmiot to on nazywa się Mythrill, a nie Mystile, ale w tym momencie masz trzy najlepsze zbroje w grze. ( na marginesie, pół roku biegałem, żeby to odkryć...)Aha, jeszcze jedno: idąc już prawą drogą warto Cloudowi nałożyć wszystkie cztery ES'y, Dragon Zombie nauczy go Pandora Box i Shadow Flare.


A teraz Back to toppic.
Awatar użytkownika
Adi
Kupo!
Kupo!
Posty: 22
Rejestracja: śr 28 gru, 2005 15:56

Post autor: Adi »

Co za goście :lol:
około 6-ciu razy knights of round na masterze :shock: nice...
&#12471;&#12515;&#12540;&#12510;&#12531;&#12461;&#12531;&#12464;
Kurizu

Post autor: Kurizu »

IzzY pisze:ja znam taki sposob ze bez fuxa i bez kotr mozna go latwo rozwalic - dajesz jakiejs postaci 7-8 par materii counter+mime , niech ma naladowany limit break na starcie , rzucasz na ta postac hero drink (jesli ma duzy dmg to nie trzeba) odpalasz limit i jak emerald walnie w ta postac to juz mozesz podziwiac masakre n
eeee a skąd wytrzaskasz hero drink w FF7 ???

A co do KotR to tylko kwestia czasu (no i wytrzymałości ^^)



edited
Ivy pisze:Hero Drink jest w FF7, nie daje jednak nieśmiertelności bohaterom
No to nie wiedziałem albo już nie pamiętam (eh od 2 lat moja płyta FF jest niesprawna więc nie wszystko pamiętam)
Ostatnio zmieniony pt 03 lut, 2006 21:03 przez Kurizu, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Final Fantasy VII”