Final Fantasy VII / Materia Combining

Jedna z najsłynnieszych części serii Final Fantasy, która doczekała się wielu rozszerzeń w postaci gier i filmów.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
zbiku90
Kupo!
Kupo!
Posty: 65
Rejestracja: pn 25 lut, 2008 20:34

Post autor: zbiku90 »

OFF-TOP
Tak sobie z nudów przeglądałem ten temat i zauważyłem że prawie wszyscy wspominają w kombinacjach Mime i KOTRa. Zastanawiam sie ile z tych osób dałoby radę zdobyć te materie grając bez opisu. Ja bym na przykład za cholere nie zgadł że chodowanie Chocobosów może przynieść takie ogromne korzyści. Grając za pierwszym razem bez opisu miałem Bahamuta ZERO i nawet nie miałem pojęcia że może być jakiś mocniejszy summon. Za to satysfakcja z przejścia gry była o wiele większa bez posiadania najlepszych materii. Za którymś tam już razem przechodziłem z opisem, zdobyłem KOTRa i ta gra nagle okazała sie bardzo prosta, żeby nie powiedzieć banalna. Nawet weapony padły prawie że bez problemu (taktyke opracowałem sam żeby nie psuć sobie zabawy). Podobna jest sytuacja w FFV z GilTossem. Kto grał ten wie o co chodzi. Używanie go lub nie używanie bardzo wpływa na trudność gry(z tym że GilToss dużo łatwiej zdobyć niż KOTR). Nie grałem jeszcze w FFX ale wiem że da sie tam przełamać blokade 9999hp na damage i swoje hp chyba też. Fajnie by było gdyby panowie ze SQUARE-ENIX w przyszłych swoich grach nie ułatwiali aż tak bardzo życia graczom, bo przejście gry w 100% po zdobyciu pewnych czarów/umiejętności staje sie zbyt proste i nie daje wymiernej satysfakcji. Zależy też bardziej od czasu spędzonego na pakowanie postaci/zdobycie czaru itp. niż od użycia odpowiedniej taktyki. Jak ktoś ma ochote na dyskusje to zapraszam, jeśli nie to...
KONIEC OFF-TOPA
"Fear leads to anger... anger leads to hate... hate leads to suffering..."
Soul
Kupo!
Kupo!
Posty: 13
Rejestracja: sob 21 cze, 2008 20:29

Post autor: Soul »

Mam nadzieję, że za ten oby krótki off nie pójdzie żaden warn :P

A teraz w nawiązaniu do:
zbiku90 pisze:Fajnie by było gdyby panowie ze SQUARE-ENIX w przyszłych swoich grach nie ułatwiali aż tak bardzo życia graczom, bo przejście gry w 100% po zdobyciu pewnych czarów/umiejętności staje sie zbyt proste i nie daje wymiernej satysfakcji. Zależy też bardziej od czasu spędzonego na pakowanie postaci/zdobycie czaru itp. niż od użycia odpowiedniej taktyki.
jak sam zauważyłeś wcześniej, po raz pierwszy przeszedłeś FFVII właśnie bez tych ułatwień, co więcej zdobycie ich, szczególnie gdy robi się to po raz pierwszy zabiera strasznie dużo czasu, więc to nie jest tak, że wystarczy pójść w jedno miejsce i skończone. Ponadto, jakby nie patrzeć Finale zaliczają się do RPGów, a pokaż choć jednego w którym wielogodzinne ulepszanie swojej postaci nie spowodowałoby, że gra staje się jeszcze prostsza? Znam sporo osób grających zarówno w FF jak i inne RPGi na konsole/PC i spora część z nich nie męczy się z 'pakowaniem' postaci na jak najwyższy poziom, wbijanie statystyk do oporu itd, tylko spokojnie przechodzi grę nie tracąc na to czasu i dla nich obecność tego typu ułatwień jest totalnie zbyteczna, jednak jest też grono graczy, którym zwykłe przejście gry nie wystarcza, wolą poświecić parę dni dłużej na zrobienie wszystkiego co się da i to przynosi im prawdziwą satysfakcję, co kto lubi :)

Dlatego nie uważam, że umieszczanie tego typu rzeczy psuje zabawę, oczywiście, jeśli trzeba się trochę wysilić, żeby to zdobyć, poza tym zdobyć można, ale nikt nie każe później z tego kożystać :)


Żeby choć trochę ta wypowiedź pozostała w zgodzie z tematem, powiem szczerze, że sprawdzałem masę kombinacji, różnego rodzaju połączeń i jak wychodza w praniu, pomijam tak oczywiste jak HP<=>MP + paro krotne podczepienie pod FA różnych summonów w tym Phoenixa , jednak moim ulubionym jest masa counterów w połączeniu z Coverem i oczywiście FA+Phoenix dla bezpieczeństwa, w momencie startu walki robię szybko alt+tab czytam cokolwiek na www i po chwili wracam do zakończonej walki ;)
xXx Malarz xXx
Kupo!
Kupo!
Posty: 5
Rejestracja: wt 25 sie, 2009 17:58
Lokalizacja: Radom

Post autor: xXx Malarz xXx »

final attack + phoenix + HP<> MP = niesmiertelnosc i mam pytanie moze kto zna kombinacje ice + Earth = Water Fall widziałem na you tube jak ktos tak zrobił dobre na pokonanie rubegop zabiera mu ruwne 9999 OB czyli dobre bo wienkszosc magi i atakuw rubemu zabiera od 100 do 1000 i nie wiencej albo nawet 0 ale to hwilowo heh jest duzo kombinacji zewiołowyh tylko trza dobierac dobre bronie zbroje akcesoria i łonczyc zywioły wtedy wyhodzi jakis specjalny atak prubowałem ale hyba złe bronie i zbroje podobierałem
...
cast
Kupo!
Kupo!
Posty: 78
Rejestracja: wt 30 cze, 2009 19:56

Post autor: cast »

na youtube to ja widzialem walke z Emeraldem w skladzie Cloud Tseng Sephiroth w zwiazku z tym mam pytanie: jakie materie trzeba podpiac zeby zresocjalizowac sephirotha i na koncowego bossa dac cait sitha (nie lubie gnoja :() ?

Tak na poważnie, korzystaj z shifta i takich znaczków na prawo od literek na klawiaturze, bo oczy bolą, naprawdę.
xXx Malarz xXx
Kupo!
Kupo!
Posty: 5
Rejestracja: wt 25 sie, 2009 17:58
Lokalizacja: Radom

Post autor: xXx Malarz xXx »

z tym tsengiem to łatwizna wgraj sobie turks mod 1.3 i w składzie masz elene,tsenga,d nation.rufusa.cesisie czy jak jej tam,reno,i innyh a sephiego mozesz dostac po przez pewien hak nazywa sie jenowa action replay cos tam cos tam i mozesz miec w składzie kazdego byc w kazdej lokacji itp
...
Seyfer
Kupo!
Kupo!
Posty: 98
Rejestracja: wt 05 sie, 2008 18:28
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: Seyfer »

xXx Malarz xXx pisze:final attack + phoenix + HP<> MP = niesmiertelnosc i mam pytanie moze kto zna kombinacje ice + Earth = Water Fall widziałem na you tube jak ktos tak zrobił dobre na pokonanie rubegop zabiera mu [glow=red]ruwne[/glow] 9999 OB czyli dobre bo [glow=red]wienkszosc[/glow] magi i [glow=red]atakuw[/glow] rubemu zabiera od 100 do 1000 i nie [glow=red]wiencej[/glow] albo nawet 0 ale to [glow=red]hwilowo[/glow] heh jest duzo kombinacji [glow=red]zewiołowyh[/glow] tylko trza dobierac dobre bronie zbroje akcesoria i [glow=red]łonczyc[/glow] zywioły wtedy [glow=red]wyhodzi[/glow] jakis specjalny atak [glow=red]prubowałem[/glow] ale [glow=red]hyba[/glow] złe bronie i zbroje podobierałem
1. To jest youtube, i ludzie grający na wersji PC z różnymi modami i hackami, więc nie ma się co dziwić
2. Człowieku, popatrz na swoją ortografię -.-
3. Co do kombinacji final attack + phoenix + HP<> MP to może i faktycznie ciężko żeby ktoś cię zabił, ale co ci po postaci która tylko na polu bitwy potrafi zginąć i rzucić stosunkowo słaby co do ataku Phoenix'em
Soul
Kupo!
Kupo!
Posty: 13
Rejestracja: sob 21 cze, 2008 20:29

Post autor: Soul »

3. Co do kombinacji final attack + phoenix + HP<> MP to może i faktycznie ciężko żeby ktoś cię zabił, ale co ci po postaci która tylko na polu bitwy potrafi zginąć i rzucić stosunkowo słaby co do ataku Phoenix'em
pojedyncze połączenie final attack faktycznie nie ma większego sensu, stosujesz to w połączeniu z drugim final attack pod którego podczepiasz np KOTR'a i po sprawie, ale jest to chyba najnudniejsze połączenie ponieważ animacji nie da się przewijać a KOTR "trochę" trwa :P
Seyfer
Kupo!
Kupo!
Posty: 98
Rejestracja: wt 05 sie, 2008 18:28
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: Seyfer »

Soul pisze:pojedyncze połączenie final attack faktycznie nie ma większego sensu, stosujesz to w połączeniu z drugim final attack pod którego podczepiasz np KOTR'a i po sprawie, ale jest to chyba najnudniejsze połączenie ponieważ animacji nie da się przewijać a KOTR "trochę" trwa :P
Jak walczyłem pierwszy raz z Emeraldem to używałwem Final Attack + Phoenix i W-Summon + Bahamut Zero + Mime. 4 x9999 a nie trwało tak długo
Awatar użytkownika
AUDION
Cactuar
Cactuar
Posty: 324
Rejestracja: czw 20 wrz, 2007 14:14
Lokalizacja: MALBORK

Post autor: AUDION »

Seyfer pisze:a nie trwało tak długo
http://www.youtube.com/watch?v=HPnsJPb-2Ho
55 sekund x 100 = około półtorej godziny (faktycznie nie jest długo :shock: )

Przyznam, że gdybym miał oglądać 100 razy animację Bahamuta Zero, to bym zwymiotował.
Brakujące ogniwo pomiędzy zwierzętami, a ludźmi, to właśnie my.
Premos
Kupo!
Kupo!
Posty: 4
Rejestracja: wt 22 gru, 2009 12:37

Post autor: Premos »

rubyego pokonalem za pomoca spamem knight of the round bo juz przedtem pokonalem emeralda za pomoca spamowaniem omnimslashem i limtami barreta i tify heal big guard i jedziemy xD zalecam miec caly czas full hp powyzej 7k haste ogulnie git xd

chetnie bym ci podal moja kombinacje ale nie pamietam pokonalem go 3-4 lata temu xd
ODPOWIEDZ

Wróć do „Final Fantasy VII”