FF XIII - Początkujący

Masz jakiekolwiek pytanie dotyczące gry?
Kieruj je tutaj.
Awatar użytkownika
kristofulus
Kupo!
Kupo!
Posty: 3
Rejestracja: ndz 17 mar, 2013 21:21

FF XIII - Początkujący

Post autor: kristofulus »

Witam.
Kupiłem FF XIII 2 dni temu, i jest to mój pierwszy Final.
mam parę pytań.
1. co pokazuje pasek z procentami podczas walki?
2. w opisie roli Commando jest napisane:
"Klasa Commando spełnia bardzo ważne zadanie w każdej walce. Jej silne ataki fizyczne nieładują znacząco chain gauge, ale są niezbędne do jego stabilizacji. Każdy cios Commando spowalnia opadanie paska, a co za tym idzie ułatwia zestgaggerowanie przeciwnika"
Nie rozumiem co to jest "chain gauge" i "zestgaggerowanie przeciwnika"

to chyba na razie tyle, czekam na odpowiedzi.
Awatar użytkownika
Masamune
Kupo!
Kupo!
Posty: 24
Rejestracja: pt 18 sty, 2013 03:24

Post autor: Masamune »

Wszystkie Twoje pytania odnoszą się właśnie do tego paska z %tami. To jest pasek staggera. Każdy przeciwnik przy określonym procencie może zostać zestaggerowany - dopiero wtedy z reguły możesz zadać konkretne obrażenia. Po zestaggerowaniu widzisz, że dalej % idą w górę - im wyższe są, tym większe obrażenia zadajesz przeciwnikowi.

Commando jest głównym damage dealerem. Jego rola podczas nabijania staggera to właśnie pilnowanie aby nie spadł bo jego ataki to spowalniają, ale sam do nabijania staggera jest cienki i potrzebuje asysty innej klasy - Ravagera. Aby zrozumieć o czym mówię sprawdź sobie w walce Ravagerów bez Commando - szybko nabijają pasek, ale bardzo szybko on spada i ciężko dobić do staggera. Teraz weź Commando i Ravagera - RAV nabija staggera, a ataki COM powodują wolniejsze jego opadanie przez co łatwiej jest dociągnąć do końca.

Możliwości kombinowania jest sporo (szczególnie pod koniec gry kiedy to masz pełną kontrolę nad składem drużyny i każdemu odblokowują się wszystkie role), np masz klasę Saboteur rzucającą statusy i debuffy na przeciwnika - nie zadaje obrażeń, ale do nabijania staggera jest bardzo ok bo jest to pod tym względem taka kombinacja RAV+COM (dosyć szybko idzie i nie spada za szybko).
:)
Awatar użytkownika
kristofulus
Kupo!
Kupo!
Posty: 3
Rejestracja: ndz 17 mar, 2013 21:21

Post autor: kristofulus »

Dzięki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Help - fabuła, przejście, techniczne”